2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
canım etiketlediğin için çok teşekkür ederim 20 tane alerjen deride tepki vermemiş bu çok iyi
kola iğneler batırarak yapıyorlar o testi değil mi? geçmiş olsun en azından olumlu birkaç şey duymuşsunuz
ve neye alerjisi olmadığını biliyorsunuz
haftada 250 gr çok iyi bence
bence de takip ve diyete devam diyecektir.

Ben de doğru düzgün bir doktor bulup götüreceğim
çocuk doktorunun sözüne uydum 2 gün yumurtanın sadece sarısını yedim
sonuç bugün nokta şeklinde ve ince iplik şeklinde kan vardı kakada
öyle üzüldüm ki anlatamam

diyet nedeniyle sütüm de azaldı.. neye alerjisi olduğunu bilmesem de neye olmadığını bilsem gene ona göre beslenirdim
ne yiyeceğimi şaşırdım
açım ve karnım doymuyor :KK43:
Yalnız bizimki kadar küçük bebeklerde deri testi kesin sonuç vermez. O nedenle tepki vermese bile dikkatli tüketmemiz lazım.

Çok çok alakasız birley sormak istiyorum.
Benim sırtımda tam sütyenin denk geldiği yerde kırmızı- kahverengi gibi lekeler vardı. Alerji yaptığını düşünmüştüm ama şimdi diğer taraftada aynı lekeler var. Pimpirikli ben baktım, cilt kanserindede bu belirti var.
Bir de temas egzaması diye birşey onada benziyor belirtiler. Merak ettim sizde hiç böyle birşey var mı? Yarın öğleden sonra eşimle dermatologa gideceğiz, çok korktum
Kötüye yorma hemen.bnde yillardir var oyle stres yapinca cikiyo. Kremle geciyo. Hamileyken nerdeyse tamamen geçmişti ama emzirme doneminde cogalarak arttı. Kadin dogumcuma sordum hamilelik bitince degisen hormonlardan cogalir dedi. En onemli sebebi stres yapmayacan. Cildiye dr bana tuh otobusu kacirdim bile demiycen dedi. Oldu oyle bi hayat vardi da biz mi yasamadik dedim icimden. Velhasil kanser fln degilsindir insallah bnmki gibi biseydir o

Ig değerleri alerji tespitinde önemliymiş 5 tane var bizde yalnızca biri referans değerinin üstünde gibi ama yasa göre uluslararası referansa uyuyor doktor nasıl yorumlayacak bilmiyorum... evet mama denedim kaşıkla bulaşan yerleri kabardı bir de ikinci ay kilo alımı düştü Ve kaka mukuslu olmaya başladı... süt ürünleri sadece ama başka birşeye var mi bilmiyorum deride tepki olmayınca doktor başka birşeyi yasaklamadı...

Sizin alerjiyi neye göre teşhis ettiler peki?

Teşekkürler ben Facebook kullanmıyorum eşimin hesabından bakayım...

Ne demek canım... evet deri testi kolay ve acısız... ama alerji icin buzdagi dedi doktor, küçücük bir bulgunun altında kocaman sorunlar çıkabilirmiş... deri tepki verseydi 3-5 sene sürebilecek bir süt alerjisi sözkonusuydu ama bu 6-8 aya geçer dedi moral oldu... hoş bu doktor ne derse desin TOBBda bir Prof var oğlumu ilk iki yıl ona götürmüştüm sonra adam Cumartesi çalışmayı bırakınca bebis de büyüyünce rutin kontrole başka doktora başladık ama kızımın iyi bir çocuk hekimine ihtiyacı var o adama goturucem, Ankaranin en iyilerinden, gelecek Pazartesi icin randevu da aldım o zamana kadar biraz olsun süt diyetinde de yol almış oluruz...
Umarım sen de güvenebileceğin bir doktor bulursun... ankaradaysan isimleri paylaşayım...

Açlığına ve kakadaki kana da çok üzüldüm :KK43: ben de peyniri bırakınca kahvaltıda yumurtaya yüklendim günde 2ye çıktım anlıyorum seni, canim hep süt grubundan şeyler istiyor yasak olunca kıymete bindi... sırf bu yüzden andırıyor diye aşure yaptım :)
Bizim tahliller henüz sonuçlanmadı ama bütün belirtiler süt alerjisini gösteriyor. Diyetten önve bol lökosit vardı, diyetten sonra çıkmadı. Bu da kanıtladı.

Yarın 3.ay aşımız var.ne cabuk bir ay gecti daha dün verem asısını konusuyoduk
3.ay asısı yaptıran varmıydı aramızda. @mavimli canım sen yaptırmıs olmalısın.ateşli bi ası degildir umarım
3. Ayda yaptirirsan rotavirus aşısı var yaptirmazsan sadece izlem var rota agizdan veriliyor ates vs yapmiyor

Ankara da değilim malesef yine de çok teşekkür ederim. Eşimin izin gününe bulabilirsem tıp fakültesine gitmeyi istiyorum.. 6-8 ay iyiymiş kısa sürede geçecek demektir ek gıdaya geçişte sadece 6 ay idare etmek demek...
3-5 sene ise çok uzun bir zaman bebelere de yazık olur...
İnşallah çabuk teşhis edilir de hemen yol alırız..ben de birşey öğrenirsem seni etiketlerim
İnsallah canim sağol... ben yarın doktorla konuşunca yine yazarım

Kötüye yorma hemen.bnde yillardir var oyle stres yapinca cikiyo. Kremle geciyo. Hamileyken nerdeyse tamamen geçmişti ama emzirme doneminde cogalarak arttı. Kadin dogumcuma sordum hamilelik bitince degisen hormonlardan cogalir dedi. En onemli sebebi stres yapmayacan. Cildiye dr bana tuh otobusu kacirdim bile demiycen dedi. Oldu oyle bi hayat vardi da biz mi yasamadik dedim icimden. Velhasil kanser fln degilsindir insallah bnmki gibi biseydir o
Araştırdım biraz daha alerjik egzamayla aynı belirtiler. Genelde sütyenden kaybaklı oluyormuş, içerisindeki silikon, laatik vb. Maddelerden olurmuş. Tam sütyenin denk geldiği yerde öünkü başka bir yerimde yok.

Mrb hanimlar. Guzel haftasonlari diliyorum oncelikle. Gerçi hoş bize hep haftasonu:) bu grupta uçak yolculuğu yapan oldu mu bebeğiyle? Ya da bildiğiniz bi yakininiz?? Bebek 2.5 aylik veya daha küçük olmalı vereceğiniz ornek
Ben bir aylıkken ve iki buçuk aylıkken yaptım. Yolculuk boyunca emdi. Özellikle yükselirken ve alçalırken tam emdiğinden emin oldum. Hiç sorun olmadı.

Senin kv de feciymiş ya :)
Aman aman bizimki uzakta allahtan senede 1-2 ancak görüyorum ancak tahamül ediyorum.
Şu nişan, düğün, doğum zamanı delirmediysek dahada delirmeyiz ben sizi diyim :)
Kesinlikle uzakta olmak.enniyisi.

Ben de bu ara bu köpeğin modundayım. Eşim iyice kindar oldun diyor. Kimseye o anda cevap vermiyorum gece de düşünüp düşünüp sinir oluyorum. Geçen ücretsiz izin alacağım dedim. Kayınpederim iyi alıştın tatile dedi. Hala niye bi cevap vermedim diye sinir oluyorum kendime. Konusu açılsa da hazırladığım lafları söylesem. Eki Görüntüle 2035641
Aynı ben

Çok çok alakasız birley sormak istiyorum.
Benim sırtımda tam sütyenin denk geldiği yerde kırmızı- kahverengi gibi lekeler vardı. Alerji yaptığını düşünmüştüm ama şimdi diğer taraftada aynı lekeler var. Pimpirikli ben baktım, cilt kanserindede bu belirti var.
Bir de temas egzaması diye birşey onada benziyor belirtiler. Merak ettim sizde hiç böyle birşey var mı? Yarın öğleden sonra eşimle dermatologa gideceğiz, çok korktum
Kardesimde denildi. Yeni sütyen almıştı. İyi de bir marka. Ondandır herhalde

3. Ayda ne aşısı var acaba? Bize normal kontrole geleceksiniz dedi hemşire. Yarın biz de 3 aylık olacaz.
2. Ayda rota yaptırmayanlar 3. Ay yaptırıyor odur. Sadece boy ve kilo kontrolü var onda da bizim hemşire aylık Dr.kontrolünde bakıyorlarsa ara söyle getirmene gerek yok dedi öyle yapcam

Hanımlar Prş günü çak ile yolculuk yapacağım.daha önce doktorum fitil ver rahat gidin demişti. Malum gazlı ve çok ağlayan bir bebek. Ama şimdi epey azaldı. Tutturdu mu yine basıyor tabi bazı günler. Bir de yalnız yolculuk yapacağımı göz önüne alırsak yine fitil atmalı miyim oğlana? Ben vermeme tarartatiyom ama cesaret edemiyorum.bi taneyi hazırlayıp canatama mi koysam ucaktada nslmatilir ki? Ya da hosteslerle bakarız bu güzel falan . Ay saçmaladım galiba

Kızlar bildirimlerin göründüğü yerin hizasında solda portalı yazan yer hep kırmızı numaralı tıklıyorum gitsin diye aynn duruyo bildirimde olunca tıklayınca gidiyor sinir oldum o sayıların orda durmasına sizde de öyle mi

Kızlar bi arkadaşım yollar sonra aşılama tekniği ile üçüz oğullarına hamile kaldi drlar cok riskli bir tane kalsin falan dediler ama o kiyamadi hic birine simdi koskocaman bir karni var ve önümüzdeki perşembe günü doğum yapacak 33. Haftası bebekler normal şuan ama küveze alacaklar tabi arkadaşım da bi gece yogun bakimda kalacak çok endişeli çok korkuyor çok heyecanlı rica etsem dua eder misiniz ....

Kızlar bi arkadaşım yollar sonra aşılama tekniği ile üçüz oğullarına hamile kaldi drlar cok riskli bir tane kalsin falan dediler ama o kiyamadi hic birine simdi koskocaman bir karni var ve önümüzdeki perşembe günü doğum yapacak 33. Haftası bebekler normal şuan ama küveze alacaklar tabi arkadaşım da bi gece yogun bakimda kalacak çok endişeli çok korkuyor çok heyecanlı rica etsem dua eder misiniz ....
Üçüz demek :) nasıl bi duygu acaba :) zor geçmiş olmalı hamileliği Allah bağışlasın :)
Allah yardımcısı olsun inşallah

Kızlar bildirimlerin göründüğü yerin hizasında solda portalı yazan yer hep kırmızı numaralı tıklıyorum gitsin diye aynn duruyo bildirimde olunca tıklayınca gidiyor sinir oldum o sayıların orda durmasına sizde de öyle mi
Bende de öyle bir kere okundu yapabildim bazen çıkıyor oda üzerine basamadan kayboluyor nasıl iş anlamadım

Buldum canım portal kısmına girince aşağıda takip edilen içerik yeni içerik yazıyor yanında da üç nokta oraya girdinmi okundu olarak işaretle çıkıyor

X