2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
ona neymiş ya... eşin dese neyse...hem evi geçindir hem çocuk bak .. senin kazanacağın parayı mı düşünüyor tatili mi acaba
bence bazen gerçekten köpek moduna girip ısırmak gerek...
birkez ısırınca herkes yerini biliyor en azından
Hepiniz bir gün benim gibi cadı olacaksınız :KK70: nıhahahah

Ben umursamaz davraniyorum oda ise yariyor herkes farkinda esimde sagolsun annesini dinler annesine tamam sen haklisin der gelip bana anlatmaz beni dinler sen haklisin der ikimizinde gazini alır herkes kendi dediginin olduğunu düşünür siyasi takiliyor çakal kocam

ben aslında çok sakin bir insanım ama teşbihte hata olmaz "yatan itin kuyruğuna basarsan ısırır "derler ya o hesap benimki
cadılık bende de var yani sadece gerektiğinde süpürgemi çıkarıyorum yoksa kapı arkasında duruyor:KK55::KK55:

Selam arkadaşlar okuya okuya geleyim dedim ne çok birikmiş iki gündür

Biz dün alerji doktoruna göründük, cildindeki kızarıklıkların, koyu renk kakanın ve süt diyeti sonrası sarı kakanın resimlerini gösterdim, vücudunu muayene etti, ardından deri testi yaptı. kan ve gaita tahlili istedi... deri testinde 20 kadar alerjeni denedi, hiçbirine reaksiyon vermedi kızım... bunun icin olumlu konuştu doktor, alerji varsa bile uzun soluklu ve/veya şiddetli olmayacağını söyledi deride tepki vermediği için...

Kan alımı çok acıklıydı tahmin edeceğiniz gibi... kaka icin de kap verdiler kızım bu sabah yaptı yarım saat içinde yetiştirdik...
Sonuçları yarın doktorla konuşacağım, bana kalsiyum takviyesi (osteocare) kullanmamı önerdi, süt diyetine de devam dedi...

Sonuçlara internettten baktım tabi net birşey anlamadım, anladıklarım kakada gizli kan eser miktarda dese de yine de oluşu(alerjiye işaret), ig değerleri normal gibi... kanda lökosit normal, kakada 1-2 görülmüş... parazit amip yok, CRP normal, adenovirüs pozitif (?? ishal sebebi???)...

Kaka hala mukuslu ve sulu ama sarı... bu da birşeydir:KK43: Görüşmenin en olumlu sonucu kızımın geçen hafta 250 gr almış olması...

Bence diyete devam takip edelim diyecek...

efsunsuz efsunsuz Zencefill90 Zencefill90 ozzzy28 ozzzy28

Unuttuğum alerjili anne varsa kusura bakmayın yeniyim henüz :KK66:

Yine çok uzun yazmışım kusura bakmayın

Tecrübeli anneler kış için normal tulum tipinde uyku tulumu önerir misiniz? Bi de kaç Tog olmalı? Kızım şimdi bile üzerini örttürmüyor. Kış için indirimli buldum alayım mı?

Oğlumda slumbersac torba tulum kullanmıştım baktım şimdi hepsiburadada acayip indirimde acaba bi de kızıma pembe mi alsam:) 2,5 togmus içine uzun kollu bir body altına bazen havaya göre ince pijama ya da ciplak... ev 22-23 derece olunca yeterli geliyordu... ama ikinci kışımızda tulum kullanmadım pijama ince yün/pamuk yorgan...

Uyku eğitimi hakkında bilgi nerden alabiliriz?
Uykusuz anneler kulübü var her ekolü detaylı anlatmışlardı... hangisi aklına yatarsa detaylı araştırırsın...

Mrb arkadaşlar benm içime bi daraltı geliyor sanki boğulacakmışım gibi oluyor oturamuyorum yatamıyorum sürekli geziniyorum kendimi dışarlara atasım geliyor bu yüzden çocuklada ilgilenemiyorum ne yapacağım bilmiyorum çaresizim aranızda bu durumu yaşayan var mı

Lütfen mümkünse profesyonel yardım alın. Mümkün değilse de yakınlarınızdan yardım isteyip birkaç saat de olsa bebeginizden ayrı kendinize zaman ayırın... depresyon gibi geliyor kulaga

fener50 fener50 & @zehrayalcin87 & beatrices beatrices geçmiş olsun

Biz dün alerji doktoruna göründük, cildindeki kızarıklıkların, koyu renk kakanın ve süt diyeti sonrası sarı kakanın resimlerini gösterdim, vücudunu muayene etti, ardından deri testi yaptı. kan ve gaita tahlili istedi... deri testinde 20 kadar alerjeni denedi, hiçbirine reaksiyon vermedi kızım... bunun icin olumlu konuştu doktor, alerji varsa bile uzun soluklu ve/veya şiddetli olmayacağını söyledi deride tepki vermediği için...

Kan alımı çok acıklıydı tahmin edeceğiniz gibi... kaka icin de kap verdiler kızım bu sabah yaptı yarım saat içinde yetiştirdik...
Sonuçları yarın doktorla konuşacağım, bana kalsiyum takviyesi (osteocare) kullanmamı önerdi, süt diyetine de devam dedi...

Sonuçlara internettten baktım tabi net birşey anlamadım, anladıklarım kakada gizli kan eser miktarda dese de yine de oluşu(alerjiye işaret), ig değerleri normal gibi... kanda lökosit normal, kakada 1-2 görülmüş... parazit amip yok, CRP normal, adenovirüs pozitif (?? ishal sebebi???)...

Kaka hala mukuslu ve sulu ama sarı... bu da birşeydir:KK43: Görüşmenin en olumlu sonucu kızımın geçen hafta 250 gr almış olması...

Bizden de bir sürü tahlil istediler ama kan tahlili yok. Bizimli cilt reaksiyonlu değil bağırsak reaksiyonlu. O yüzden ben gastroentorolojiye gittim. Sizin ciltte de mi tepki vardı? Bu arada facete alerji ile yaşam platformuna üye ol değilsen. Çok faydalı oluyor.sadece süt ürünleri mi yemiyırsun?

canım etiketlediğin için çok teşekkür ederim 20 tane alerjen deride tepki vermemiş bu çok iyi
kola iğneler batırarak yapıyorlar o testi değil mi? geçmiş olsun en azından olumlu birkaç şey duymuşsunuz
ve neye alerjisi olmadığını biliyorsunuz
haftada 250 gr çok iyi bence
bence de takip ve diyete devam diyecektir.

Ben de doğru düzgün bir doktor bulup götüreceğim
çocuk doktorunun sözüne uydum 2 gün yumurtanın sadece sarısını yedim
sonuç bugün nokta şeklinde ve ince iplik şeklinde kan vardı kakada
öyle üzüldüm ki anlatamam

diyet nedeniyle sütüm de azaldı.. neye alerjisi olduğunu bilmesem de neye olmadığını bilsem gene ona göre beslenirdim
ne yiyeceğimi şaşırdım
açım ve karnım doymuyor :KK43:

Bizden de bir sürü tahlil istediler ama kan tahlili yok. Bizimli cilt reaksiyonlu değil bağırsak reaksiyonlu. O yüzden ben gastroentorolojiye gittim. Sizin ciltte de mi tepki vardı? Bu arada facete alerji ile yaşam platformuna üye ol değilsen. Çok faydalı oluyor.sadece süt ürünleri mi yemiyırsun?

Ig değerleri alerji tespitinde önemliymiş 5 tane var bizde yalnızca biri referans değerinin üstünde gibi ama yasa göre uluslararası referansa uyuyor doktor nasıl yorumlayacak bilmiyorum... evet mama denedim kaşıkla bulaşan yerleri kabardı bir de ikinci ay kilo alımı düştü Ve kaka mukuslu olmaya başladı... süt ürünleri sadece ama başka birşeye var mi bilmiyorum deride tepki olmayınca doktor başka birşeyi yasaklamadı...

Sizin alerjiyi neye göre teşhis ettiler peki?

Teşekkürler ben Facebook kullanmıyorum eşimin hesabından bakayım...

canım etiketlediğin için çok teşekkür ederim 20 tane alerjen deride tepki vermemiş bu çok iyi
kola iğneler batırarak yapıyorlar o testi değil mi? geçmiş olsun en azından olumlu birkaç şey duymuşsunuz
ve neye alerjisi olmadığını biliyorsunuz
haftada 250 gr çok iyi bence
bence de takip ve diyete devam diyecektir.

Ben de doğru düzgün bir doktor bulup götüreceğim
çocuk doktorunun sözüne uydum 2 gün yumurtanın sadece sarısını yedim
sonuç bugün nokta şeklinde ve ince iplik şeklinde kan vardı kakada
öyle üzüldüm ki anlatamam

diyet nedeniyle sütüm de azaldı.. neye alerjisi olduğunu bilmesem de neye olmadığını bilsem gene ona göre beslenirdim
ne yiyeceğimi şaşırdım
açım ve karnım doymuyor :KK43:

Ne demek canım... evet deri testi kolay ve acısız... ama alerji icin buzdagi dedi doktor, küçücük bir bulgunun altında kocaman sorunlar çıkabilirmiş... deri tepki verseydi 3-5 sene sürebilecek bir süt alerjisi sözkonusuydu ama bu 6-8 aya geçer dedi moral oldu... hoş bu doktor ne derse desin TOBBda bir Prof var oğlumu ilk iki yıl ona götürmüştüm sonra adam Cumartesi çalışmayı bırakınca bebis de büyüyünce rutin kontrole başka doktora başladık ama kızımın iyi bir çocuk hekimine ihtiyacı var o adama goturucem, Ankaranin en iyilerinden, gelecek Pazartesi icin randevu da aldım o zamana kadar biraz olsun süt diyetinde de yol almış oluruz...
Umarım sen de güvenebileceğin bir doktor bulursun... ankaradaysan isimleri paylaşayım...

Açlığına ve kakadaki kana da çok üzüldüm :KK43: ben de peyniri bırakınca kahvaltıda yumurtaya yüklendim günde 2ye çıktım anlıyorum seni, canim hep süt grubundan şeyler istiyor yasak olunca kıymete bindi... sırf bu yüzden andırıyor diye aşure yaptım :)

Yarın 3.ay aşımız var.ne cabuk bir ay gecti daha dün verem asısını konusuyoduk
3.ay asısı yaptıran varmıydı aramızda. mavimli mavimli canım sen yaptırmıs olmalısın.ateşli bi ası degildir umarım

Kızlar benim kızım bugün 3 kere sesli güldü baya kıkır kikır güldü ilk defa .. sizinkiler de gülüyor mu birde elleri hala yumruk ya ne zaman açılacak oyuncağını felan eline aliyo sallıyor atıyor ama çoğunlukla yumruk halinde

Kızlar benim kızım bugün 3 kere sesli güldü baya kıkır kikır güldü ilk defa .. sizinkiler de gülüyor mu birde elleri hala yumruk ya ne zaman açılacak oyuncağını felan eline aliyo sallıyor atıyor ama çoğunlukla yumruk halinde
Bizim ki de hep yumruk cimri olacak diyorlar kızıyorum bende. Maşallah yaa bende bekliyorum ne zaman gülerken ses çıkarak diye.

Çok çok alakasız birley sormak istiyorum.
Benim sırtımda tam sütyenin denk geldiği yerde kırmızı- kahverengi gibi lekeler vardı. Alerji yaptığını düşünmüştüm ama şimdi diğer taraftada aynı lekeler var. Pimpirikli ben baktım, cilt kanserindede bu belirti var.
Bir de temas egzaması diye birşey onada benziyor belirtiler. Merak ettim sizde hiç böyle birşey var mı? Yarın öğleden sonra eşimle dermatologa gideceğiz, çok korktum

Ig değerleri alerji tespitinde önemliymiş 5 tane var bizde yalnızca biri referans değerinin üstünde gibi ama yasa göre uluslararası referansa uyuyor doktor nasıl yorumlayacak bilmiyorum... evet mama denedim kaşıkla bulaşan yerleri kabardı bir de ikinci ay kilo alımı düştü Ve kaka mukuslu olmaya başladı... süt ürünleri sadece ama başka birşeye var mi bilmiyorum deride tepki olmayınca doktor başka birşeyi yasaklamadı...

Sizin alerjiyi neye göre teşhis ettiler peki?

Teşekkürler ben Facebook kullanmıyorum eşimin hesabından bakayım...

Ne demek canım... evet deri testi kolay ve acısız... ama alerji icin buzdagi dedi doktor, küçücük bir bulgunun altında kocaman sorunlar çıkabilirmiş... deri tepki verseydi 3-5 sene sürebilecek bir süt alerjisi sözkonusuydu ama bu 6-8 aya geçer dedi moral oldu... hoş bu doktor ne derse desin TOBBda bir Prof var oğlumu ilk iki yıl ona götürmüştüm sonra adam Cumartesi çalışmayı bırakınca bebis de büyüyünce rutin kontrole başka doktora başladık ama kızımın iyi bir çocuk hekimine ihtiyacı var o adama goturucem, Ankaranin en iyilerinden, gelecek Pazartesi icin randevu da aldım o zamana kadar biraz olsun süt diyetinde de yol almış oluruz...
Umarım sen de güvenebileceğin bir doktor bulursun... ankaradaysan isimleri paylaşayım...

Açlığına ve kakadaki kana da çok üzüldüm :KK43: ben de peyniri bırakınca kahvaltıda yumurtaya yüklendim günde 2ye çıktım anlıyorum seni, canim hep süt grubundan şeyler istiyor yasak olunca kıymete bindi... sırf bu yüzden andırıyor diye aşure yaptım :)

Ankara da değilim malesef yine de çok teşekkür ederim. Eşimin izin gününe bulabilirsem tıp fakültesine gitmeyi istiyorum.. 6-8 ay iyiymiş kısa sürede geçecek demektir ek gıdaya geçişte sadece 6 ay idare etmek demek...
3-5 sene ise çok uzun bir zaman bebelere de yazık olur...
İnşallah çabuk teşhis edilir de hemen yol alırız..ben de birşey öğrenirsem seni etiketlerim

Gitmeyi düşünüyorum canım ama büyük ihtimalle ilaç vericek bebek emzirdiğim için kullanamayacağım o yüzden gitmedim ama baş edemiyorum böylede
Psikologda olabilir onlar ilac baslamiyor yalniz hissetme kendini bi cok insanin basina geliyor istanbulda yasiyorsan beyaz masa ucretsiz psikolog hizmeti veriyor

X