2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Çok sinir bozucu bir durum gerçekten, diliyle bineronu öyle itiyor ki.. dün 4 defa mama yapıp döktüm o derece :)
Çok sinirleniyorum o an ve ek gıdada böyle olursa yandık diyorum :)
Memeyi reddebilir daha önce yapmadığı şey değil ama biberonuda almamak ne demek, meme yok, mama yok amacı ne yani bu bebenin :)

Ne
Ne zaman düzeldi cnm? O sürede biberon alıyomuydu benimki gibi? Bide daha ağzına değmeden biberon mu meme mi nasıl anlıyor hayret ediyorum! İnşallah tamamen bırakmaya kalkmaz.. Tek uyku şansım da emzik onu da bırakamıyorum keşke koyunca kendi uyuyan bebeklrden olsa. Yavrum deniyor uyumayı gözlerini kısıyor, kafasınj oraya buraya çeviriyor ama olmuyor uyuyamıyor bi türlü kucağmda emzikle sallamadan

Çok uykusu varsa alıyorum yastığı ayağımda sallıyorum baktım hala ağlıyor, youtubedan süpürge sesinide açıyorum. Onu açınca hemen susuyor sallamaya devam edincede uyuyor, iyice dalınca alıp yerine koyuyorum, ı padi uçak modunda yanına bırakıyorum o zaman uyumaya devam ediyor. Akşam 6-9 saatleri arasında hep böyleyiz

Biz hiç ateşlenmedik allaha şükür. Bacağı neden şişmiş acaba ilk defa duydum. Hemşire bize kolu şişebilir iltihap gibi olabilir 2 ay sonrada olabilir dedi normal dedi

Şişe n bacağına kolonyali kagit havlu yapip koyabilirsin iyi geliyor cok gecmis olsun ates 3 gun devam edebiliyor bazen

Biz hiç ateşlenmedik allaha şükür. Bacağı neden şişmiş acaba ilk defa duydum. Hemşire bize kolu şişebilir iltihap gibi olabilir 2 ay sonrada olabilir dedi normal dedi
Tetanoz aşısı yapmış.
Hamileyken ben de tetanoz aşısından sonra hastahanelik olmuştum. Alerjik bünyem nedeni ile. Oğluma da geçmiş. Aradım hem doktoru hem hemşireyi alkol kompresi önerdiler ama indi gibi kendiliğinden.

Keske alsaydi biberon onuda almiodu
Ac duruodu resmen
İse basladigim icin memeyi birakacak die korkuyordum
4. Ayda duzeldi
Tek care onu bulmustum iste cnm
Uykuya dalinca veriyordum anca

Aynaya bakmaları sıkıntı değil oyun kitabında bile aynalı oyun var :)
Tv kadar zamanı Gelince cocuklarımızı tablet ve telefondan uzak tutalım
Midem kaldırmıyor artık kafede annelerdenayrı telefon minicil cocukta tablet kimse kimseyle konusmuyor vs
Ben istiyorum ki burdaki tüm bebekler vatana milllete ailesine kendine yararlı bir birey olsunlar yeni nesil öğrencilerim beyinlerini calıstırmaktan acizler yakında oturdukları yerden hayatın ayaklarına gelmesini isticekler

Amin.Çok haklısın canm.Öğrencilerimin beyni hamur gibi olmuş bu bilgisayar,tablet ve telefonlar yüzünden.

Ailem biraz entel olduğundan bizim eve televizyon çok geç girdi. Evde her akşam okuma saatleri olurdu, evde herkes eline bir kitap alır otururdu. Küçük olan ben dahil:) Kardeşim dopdu, ondan sonra ailem tv izlemeye alıştı, ama benim alışkanlığım aynı kaldı.
Yıllarca kendi evimde yaşadım, internet bile bağlatmadım evime, televizyon da sadece alet olarak var. Taşınabilir belleğe bağlayıp dizi/film izlemek için arada.
Eşim de aynı kafada neyse ki, evde tv sadece alet olarak var. Apple tv, taşınabilir bellek vs gibi internet üzerinden kullanılabilen eklentileri var (eşim mühendis, internetsiz yaşayamaz) Akşamları keyfe keder bir yabancı dizi açarsak açarız. Yoksa sohbet, internet, kitap vs...
Bunları niye anlattım, televizyonu o kadar gereksiz buluyorum ki, çocuğumu da belli bir döneme kadar koruyabileceğime inanıyorum. Bence herkes yapabilir.

Yaa biz de öyle olabilsek keşke TV hep açık izlesek de izlemesek de bazen eşim diyo verelim bi yere tvyi diye. O kadar para verdin nasıl kiyip verecen bi yere diyorum. Okuma saatimiz olsa bizimde ne güzel olurdu

Bir konuda desteğinize ihtiyacım var, bakıcı araştırmak için nette gezinirken bir siteye denk geldim. kaliteik.com sitesi, arayıp tel ile görüştüm, istde hizmet veriyorlar, yerleri m.köydeymiş.
Temizlik, ütü, yemek desteği ve bebeğe bakma 2000 -2300 tl civarı dedi. Yaş aralığı 35-50 dedim gün içerisinde bize uygun olanilecek adayların watzuptan profillerini yollayacak, uygun gördüklerimle görüşmek için yerlerine giderek konuşacağız veya ben gidemez isem firmanın servisi görüşme için uygun olan yere getirecek, görüşeceğiz. Firmaya bir maaş kadar ödeme yapacağız. İşkura bağlı oldukları için iş arayanlardan ücret alamıyorlar.
Türk çalışanlarda adli sicil kaydı, ikametgah vs bilgisilernin hepsini paylaşacak, yabancı uyruklu olur ise, oturma izni, pasaport vs bilgilerini paylaşacak. Türk olanlardan cv rica ettim, şimdi onları beklyorum.
Sizin düşünceniz nedir, güvenilir olur mu?

Ay bitmedi bugün. Aşılar ateş, huzursuzluk, ne lazımsa yaptı. Oğlanın doktoru 38,5 u bekleyim demişti, soydum ettim yine de 38,8 oldu. Verdim Calpol'ü rahatladı. Aşıdan yıldım.
Bende verdim 38 di ama sayıklıyordu hep kuzum ıslak bezle düşürdüm hep çıktı bıraksam 38 i grcerdi insallaj yanlış yapmamısızdır calpolu vermekle

Çıkardım eldiveni. Hidrosele gelince.. bi testisi şu toplamış . Anne karnında inmesi gerekirmiş. Bi yaşına kadar inmezse ameliyat dedi. Ameliyat olursa sünneti de aradan cikaricaz. Duyduğuma göre 6 aydan önce ilaçla tedavi edilebiliyor mu sence. Doktora sirucam gidince. Gerçi hem ürolog hem çocuk cerrahina göstermiştir. Öyle bişey olsa soylerlerdi

Paylaşımın için sağol cnmaynalara kusmeyelim o zaman

Bu anneler cennetlik tüm nazımızı çekiyorlar.

Ya benim kız hiç aguuuu lamıyor

38+2 de 36 haftaya uyarlı doğduğu için olabilir mi ??????

Ağzı sulanıyor, elini emiyor , gülücükler felan okey de bu aguuuuu niye demiyor acep ?
Benimki de belirgin agu demiyor sesler çıkarıyor ama bize karşı tepki veriyor aynen gülücükler falan ben dert etmiyorum her çocuk aynı yaşta da konuşmuyor sonuçta 1,5 yaşında konuşan da var 3,5-4 de konuşan da. Her çocuğun gelişimi farklıdır. Genel itibari ile uyumlu ben ona bakıyorum

Google'dan şikayet var kaydı var mı baksana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…