2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ailem biraz entel olduğundan :KK70: bizim eve televizyon çok geç girdi. Evde her akşam okuma saatleri olurdu, evde herkes eline bir kitap alır otururdu. Küçük olan ben dahil:) Kardeşim dopdu, ondan sonra ailem tv izlemeye alıştı, ama benim alışkanlığım aynı kaldı.
Yıllarca kendi evimde yaşadım, internet bile bağlatmadım evime, televizyon da sadece alet olarak var. Taşınabilir belleğe bağlayıp dizi/film izlemek için arada.
Eşim de aynı kafada neyse ki, evde tv sadece alet olarak var. Apple tv, taşınabilir bellek vs gibi internet üzerinden kullanılabilen eklentileri var (eşim mühendis, internetsiz yaşayamaz) Akşamları keyfe keder bir yabancı dizi açarsak açarız. Yoksa sohbet, internet, kitap vs...
Bunları niye anlattım, televizyonu o kadar gereksiz buluyorum ki, çocuğumu da belli bir döneme kadar koruyabileceğime inanıyorum. Bence herkes yapabilir.
Kesinlikle biZler sayesinde yeni nesiller bilime kafa yorabilirler :)

Günaydın canım, sabahı sabah ettik, arada yine 38,5'u geçti ama şimdi daha iyi. 37,5 dolaylarında. Mahvoldu çocuk ateşten, ben de hastayım zorlandık:)
Analık böyle zamanda öğreniliyormuş:)
Çocuğu benimki kadar ateşlenen var mı bu aşı yüzünden? Hatta bir bacağı da şişmiş? Doktor normal dedi ama...
Geçmiş olsun öncelikle inşallah daha iyisinizdir. Verem ve karma aşısı olduğunda bizde de ateş git gide yükseldi 38 e kadar gelmişti calpol vermiştim gece tekrar çıkmıştı o zaman da ılık kompres yaptım 1 saat sonra düştü 37 lere ama bebecikler cok bitkin oluyor malesef :KK43: bende nezle olmuştum geçen hafta bakteri varmış kanımda mecbur antibiyotik kullandım. Sen gittinmi doktora kendin için

Agu demesini istiyorsanız onunla konusun ve sonunda agu agu söyleyin bolca,agzıınıza odaklanıyorlar bir kaç gün sonr söylemeye başladı
Evet ben konuştukça odaklanıp sesler çıkarmaya çalışıyor kuzum o başarınca ben de onun çıkardığı sesleri taklit ediyorum o zaman çok gülüyor :) agu yok bizde de guuu heee aaaa bunları söylüyor şimdilik...

Geçmiş olsun öncelikle inşallah daha iyisinizdir. Verem ve karma aşısı olduğunda bizde de ateş git gide yükseldi 38 e kadar gelmişti calpol vermiştim gece tekrar çıkmıştı o zaman da ılık kompres yaptım 1 saat sonra düştü 37 lere ama bebecikler cok bitkin oluyor malesef :KK43: bende nezle olmuştum geçen hafta bakteri varmış kanımda mecbur antibiyotik kullandım. Sen gittinmi doktora kendin için
Sağolasın, ben de gittim, antibiyotik verdi 1000lik. Oğlan gece deli gibiydi bir ara üstümde yatarken deli gibi kahkaha atıyordu. Şimdi de kucağımda yine inmiyor.
Neyse bir daha verem aşısı yok.

Selam kızlar doktor kontrolünden dönüyoruz. Aşılarımızı olduk. Rota aşısını 3. Ayda yaptıracağız doktorumuz öyle istedi. Poyraz zaten hep huzursuz olduğu için aşılar henüz ekstra bi etki göstermedi biraz ağladı sustu. Boy kilo gelişim güzel bir sıkıntımız yok çok şükür. Tek sıkıntımız aşırı gaz ve huzursuzluktu. Gazımız yavaş yavaş düzelmeye başladı. 2 saatte bir emiyor yaklaşık 1 aydır ve alarm gibi iki saat doldummu emmek istiyor biz gazımızı emme aralarını açarak düzelttik. Huzursuzluk ve kakanın aşırı sulu olması bağırsak sesleri ve gürültülü kaka doktoru alerjiden şüphelendirdi. Bir ihtimal olabilir dedi bugün onu konuştuk. Şimdilik deneme amaçlı bir hafta süt ve süt ürünleri yemeyeceğim. Düzelme olursa bununla alakalı daha ayrıntılı konuşacağız. Alerji olayının çok geniş olabileceğinden falan bahsetti doktorumuz. Kahvaltıda kendime yiyecek bişey bulamadım. Umarım öyle bir sorunumuz yoktur. Alerjik olan yavrularda inşallah kısa zmaanda düzelir. Allah kolaylık versin kızlar bu konuda size. İki gündürde kaka yapmıyoruz çok huzursuz bu yüzden gece uyumadı. İnşallah yapar ve rahatlarız. Bizden haberler şimdilik böyle.

Kızlar kızım 2.5 aylık oldu. Bir kaç gündür göğsümü ısırıyordu daha emmeye başlamadan ne olduğunu anlmaıyordum. Bugunde ısırıp durdu ağladı bütün gün emme pozisyonu alınca ağladı ve 6 saat emmedi. Sonra biberonla verince aldı. Sanırım emzikten dolayı silikona alıştı. Çok üzülüyorum emziği bıraktırmak dışında yapabileceğim birşey yok mu sizce? Bu durumu yaşayan var mı? Biraz beklemeli mi dersiniz?
Canım 3. Ay büyüme atağında bebekler memeyi reddedermis memede ağlarmis emmek istemezmis Bn ne biberon ne emzik verdim ama benim ki 2 gündür zorla emiyor karnı aç ama emmek istemiyor araştırdım 3. Ayda olacak bi durummuş

Tetanoz aşısı yapmış.
Hamileyken ben de tetanoz aşısından sonra hastahanelik olmuştum. Alerjik bünyem nedeni ile. Oğluma da geçmiş. Aradım hem doktoru hem hemşireyi alkol kompresi önerdiler ama indi gibi kendiliğinden.
Tetenoz değil verem sanırım. 2. Ay aşıları

Tetanoz aşısı yapmış.
Hamileyken ben de tetanoz aşısından sonra hastahanelik olmuştum. Alerjik bünyem nedeni ile. Oğluma da geçmiş. Aradım hem doktoru hem hemşireyi alkol kompresi önerdiler ama indi gibi kendiliğinden.
Canım aşılarda yumurta var, senin bebekte yumurta alerjisi vardı dimi ? O yüzden olabilir. Çünkü bizimkinin de bacağında aşının vurulduğu yer kırmızı kırmızı kabarmıştı

heksi heksi hidrosel için bizim Dr dediki :%95i kendiliğinden geçer. Bekleyelim dedi...
Doğduğu güne göre biraz indi bizimki. Gözle görülür şekilde fark ediliyor.

Kızlar ya bizim kızı burnu içim götürdüğümüzde dr bu bebek çok gazlı diyip gaz damlası vermişti ama ben pek güvenemedim çünkü gazını alttan da üstten de çıkarabiliyor.. hala da aynı ama şimdi aklıma takılıyor acaba kullansam daha mı rahat eder, çünkü sürekli ıkınıyor zorlanıyor..
memeden önce sonra gece uyurken vs. Büyük insan gibi Sürekli alttan çıkarıyor.acaba bir problem var mıdır ki?
Bir de kakasını 3 günde 1 e düşürdü ve aşırı sıvı.. hatta doktoruna gösteririm diye foto.sunu da çektim pek normal gelmedi bana..üşütmekten olur mu böyle şeyler?

Süt ürünleri alerjisi olabilir doktorunuza bi sorun istersinizz. Bizimki de hep öyleydi sürekli ıkınıyodu kaka yapmak isteyip yapamıyomuş gibi alerji çıktı
Kızlar ya bizim kızı burnu içim götürdüğümüzde dr bu bebek çok gazlı diyip gaz damlası vermişti ama ben pek güvenemedim çünkü gazını alttan da üstten de çıkarabiliyor.. hala da aynı ama şimdi aklıma takılıyor acaba kullansam daha mı rahat eder, çünkü sürekli ıkınıyor zorlanıyor..
memeden önce sonra gece uyurken vs. Büyük insan gibi Sürekli alttan çıkarıyor.acaba bir problem var mıdır ki?
Bir de kakasını 3 günde 1 e düşürdü ve aşırı sıvı.. hatta doktoruna gösteririm diye foto.sunu da çektim pek normal gelmedi bana..üşütmekten olur mu böyle şeyler?

Kızlar şimdi hiçbir şekilde Bebekte güneş kremi kullanamıyor muyum?

Süt ürünleri alerjisi olabilir doktorunuza bi sorun istersinizz. Bizimki de hep öyleydi sürekli ıkınıyodu kaka yapmak isteyip yapamıyomuş gibi alerji çıktı
Benim oğlumda gazını çıkarırken falan çok ıkınıyor kakasını yaparkende öyle..alerjidenmi acaba ?

Günaydın canım, sabahı sabah ettik, arada yine 38,5'u geçti ama şimdi daha iyi. 37,5 dolaylarında. Mahvoldu çocuk ateşten, ben de hastayım zorlandık:)
Analık böyle zamanda öğreniliyormuş:)
Çocuğu benimki kadar ateşlenen var mı bu aşı yüzünden? Hatta bir bacağı da şişmiş? Doktor normal dedi ama...
Geçmş olsun canım bir sürü savaşçı antikor üretmiştir o şimdi orduyu hazırlamıştır zor ama daha iyi olmuş :) rota aşısı çok kaka yaptırabilir dedi dr nitekim yaptırdı da öyle böyle değil ama şimdi durdu kaka yapması çocuk dün akşamdan beri yapmıyor bende başında kakasını bekliyorum resmen :KK43:

Vay arkadaş neymiş bu alerji ya.. yaptığı dönem gürültülü yapıyordu kakayı,ara ara karın gurultusu da oluyor ama hiç konduramıyorum alerjiyi.. 2.ay kontrolünde sorarım artık

Çok sinir bozucu bir durum gerçekten, diliyle bineronu öyle itiyor ki.. dün 4 defa mama yapıp döktüm o derece :)
Çok sinirleniyorum o an ve ek gıdada böyle olursa yandık diyorum :)
Memeyi reddebilir daha önce yapmadığı şey değil ama biberonuda almamak ne demek, meme yok, mama yok amacı ne yani bu bebenin :)
Yazık kız öyle deme. Kaşıkla ver şırıngayla ver şimdilik olma mı?

X