2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
İşte bu duyguların olusmaması adına kilo paylasılmamalı anneler üzülüyor oysa her bebek farklıdır bunu okul hayatında zevklerinde yemesinde içmesinde de göreceğiz Ama toplum olarak severiz karşılastırmayı yapmayon lütfen sizin bir alerji durumunuz varmış sonucta kolay değil zamanla daha iyi olur bebeğiniz siz elinizden geleni yapıyorsunuzdur doktorlada konusursunuz eger kilo az diyorsa size bir önerisi olcaktır

Bence de kilo paylaşımı üzülmeye yol açıyor. Benim bebeğimin kilosu normal olmasına rağmen, daha yüksek kiloları duydukça kendimi bazen yetersiz hissediyorum. Ki bebeği az kilo alanlar neler hissediyordur.

Bence de kilo paylaşımı üzülmeye yol açıyor. Benim bebeğimin kilosu normal olmasına rağmen, daha yüksek kiloları duydukça kendimi bazen yetersiz hissediyorum. Ki bebeği az kilo alanlar neler hissediyordur.
Bence birbirimize sormamalı ve paylasılmamalı benimkinin kilo problemi yok ama empati yaptığımdan buşekilde konusuyorum zaten cok merak eden birbirine özelden sorabilir ama yinede sizlere kalmış

Benim tekli alerji olduğundan bu işi daha kolay takip edebiliyorum. Yumurta yoksa oğlanın kakası altın rengi ve pütürcüklü, sessiz yapıyor, kıvranmıyor. Geçen günkü gibi farketmeden yumurta yedim, çocuk ertesi günden itibaren 7-8 gürültülü kaka, gurultu, huzursuzluk ne lazımsa yaptı. Hatta o yaptığı için yediğim şeyin yumurtalı olduğu kafama dank etti. 3 minik ekler yemiştim. Toplasan 50gr etmezler.
Alerji belirtileri neler benim tek belirtim az kilo alması birde kusuyor

Bugün laktamax ı şipariş verdim netten eczanelerde yok cunku çok heyecanlıyım lütfen işe yarasın yediklerim içtiklerimden dolayı 100 kilo olucam bu gidişle emzirmeyi okadar çok seviyorumki mama verdiğimde onun iştahlı bir şekilde yedeğini gördükçe ağlardım şimdi alıştım cunku aç olduğunu düşünmek daha çok acı veriyor ama sütüm kesilirse çok üzülürüm cunku ben 2 yasına kadar emzirmek istiyorum o duygunun tarifi yok emmesi onu izlemek doyduğunu görmek Rabbim hepimizin sütünü bebeklerimizi doyurmamıza aaglıkla büyütmemize yetsin bebeğim 2 aylık ve ben hala tadını çıkaramıyorum

Bugün laktamax ı şipariş verdim netten eczanelerde yok cunku çok heyecanlıyım lütfen işe yarasın yediklerim içtiklerimden dolayı 100 kilo olucam bu gidişle emzirmeyi okadar çok seviyorumki mama verdiğimde onun iştahlı bir şekilde yedeğini gördükçe ağlardım şimdi alıştım cunku aç olduğunu düşünmek daha çok acı veriyor ama sütüm kesilirse çok üzülürüm cunku ben 2 yasına kadar emzirmek istiyorum o duygunun tarifi yok emmesi onu izlemek doyduğunu görmek Rabbim hepimizin sütünü bebeklerimizi doyurmamıza aaglıkla büyütmemize yetsin bebeğim 2 aylık ve ben hala tadını çıkaramıyorum
Bence de çok güzel bisey emzirmek bende çok mutlu oluyordum kızım emerken. Ama bitti 1 aydır sut de yok emme de yok. İnşallah hepiniz devam edersiniz. Nehirler gibi akar. Benim kizin yerinede emsin bebişleriniz.

Bence de çok güzel bisey emzirmek bende çok mutlu oluyordum kızım emerken. Ama bitti 1 aydır sut de yok emme de yok. İnşallah hepiniz devam edersiniz. Nehirler gibi akar. Benim kizin yerinede emsin bebişleriniz.
Sende al o ilaçtan hiç sütü olmayanlar günde 3 tane içmeli yazıyor

Ama emmiyo acaba yinede gelir mi ki
İlaç etkenmiş bak bi arkadaş çarşaflara geciyor dedi hatta mastit olmuş dene ne kaybedersinki benim enson çare bu bunu da denedikten sonra artık mama faktörüne alışmam lazım hala içim gidiyor ama öyle içiyorki kendi zevkim icin aç bırakmak istemiyorum ilaç içersen mamayı emzirme destek sistemi var o şekilde verirsin yavaş yavaş memeye alışır beslenme katetrri alırsın videolarını izle

İlaç etkenmiş bak bi arkadaş çarşaflara geciyor dedi hatta mastit olmuş dene ne kaybedersinki benim enson çare bu bunu da denedikten sonra artık mama faktörüne alışmam lazım hala içim gidiyor ama öyle içiyorki kendi zevkim icin aç bırakmak istemiyorum ilaç içersen mamayı emzirme destek sistemi var o şekilde verirsin yavaş yavaş memeye alışır beslenme katetrri alırsın videolarını izle
Şuan iki aylık çok geç değil yanı öyle mi

Orangutann Orangutann littlebee littlebee bende goruslerinize katiliyrm
Bugune kadar pek dillendirmedim kilo olayini
Konu acildikca herkes paylasiyor ve sorun yaratan bir durum olmadigini sezdigim icin paylastim

Herkeste farkli duygular uyandiribilir. Tipki sutu olmayan anneye gogsumden sut akiyor demek gibi
Kendi adima daha dikkatli olacagim
Her cocugun kendine ozel oldugu, esas olayin genetik oldugunu unutmamak lazim.
Burdaki anneler bilincli anneler. Neden mi? Bilincli olmayan annenin burda isi yok. Buraya girip bebegi rahmine yerlestigi andan itibaren herseyi ile takip edip kendini gelistiriyorsa bebegine de iyi bakmak icin elinden geleni yapiyordur suphesiz. Kendinizi asla eksik hissetmeyin.

Bugün çok gazı var ve feci huysuz, mama almıyor meme almıyor karnı aç kaldı diye içim içimi yiyor.

Ayakta ve şarkı söyleyerek kandırıyorum benimki meme reddedince, siz denediniz mi böyle ?

Kızlar bebeklerinizin tırnaklarını kesiyor musunuz ? Ben mecbur kesiyorum çünkü bizimki nedense hep sinirli uykusu geldiyse başlıyor yüzünü parçalamaya gözlerini kaşımaya. 2 günde bir uzuyor tırnakları, bugun yine uzamış burnunun üstü kocaman bi çizik ve kanatmış bi de gözünün altını. Uyusun diye bekledim az önce tam keserken hareketlendi biraz dipten kestim yanlışlıkla. Ağlamaya başladı uykusunda gözünü açmadanbaya bastı çığlığı sonra yine uyudu ama uykusunda inliyor 5 dakikadır. Baktım tırnağa baya dipten kesmişim ama kan yok. Gerçi acıtıyodur bizim bile dipten kesilince tırnaklarınız nasıl acı veriyo. Evde batikon vs yoktu. Ben de ilk doğduğunda göbek bağına sıkmamız için verilen alkollu solüsyondan sıktım tırnağına. Bu yeter mi acaba ? Mikrop kapmaz dimi tetanoz falan biraz açılmış gibi tırnağının orası. Bir de bu alkollu spreyi sıktım ama uyanınca elini ağzına sokuyo bişi olur mu acaba

Olmaz bence bisey kanamamış bile... ben kanattım bile bir keresinde güya deneyimli anneyim:) bağırınca amma büyüttün falan diyip üste bile çıkıyorum

Hatta bana resmen alerjik denilsin istiyorum imajı bile çizildi muayene de. O yüzden Dr çıkarken rahat bırakın çocuğu dedi. Rotavirüs aşısı için alerjik bebekler risk oluşturuyor ve ben de doğal olarak aşı zamanı geçmeden adı konsun derdindeyim.

Dr alerjik değil bu bebek yaptır aşısını dedi.
Ama benim annelik içgüdülerim tersinin olma ihtimalini düşündürüyor. Malum saydıklarım alerji belirtileri.

Alerji uzmanı başka bir Dr a daha gidip öyle rahatlıcam ben. Sonra da aşıyı yaptırcam.

Saydığınız belirtiler neyse de 15 gündür kilo almamış demişsiniz ya ondan bence de alerji olabilir gibi geldi, bizim doktor da kilo alımına engel diyor alerji için... bizimkinde döküntü yok ama koyu renk aşırı sulu kaka var bir de mama kızarıklık yaptı... hoş ben daha alerji doktorunu görmedim henüz cumartesi gideceğiz

Orangutann Orangutann littlebee littlebee bende goruslerinize katiliyrm
Bugune kadar pek dillendirmedim kilo olayini
Konu acildikca herkes paylasiyor ve sorun yaratan bir durum olmadigini sezdigim icin paylastim

Herkeste farkli duygular uyandiribilir. Tipki sutu olmayan anneye gogsumden sut akiyor demek gibi
Kendi adima daha dikkatli olacagim
Her cocugun kendine ozel oldugu, esas olayin genetik oldugunu unutmamak lazim.
Burdaki anneler bilincli anneler. Neden mi? Bilincli olmayan annenin burda isi yok. Buraya girip bebegi rahmine yerlestigi andan itibaren herseyi ile takip edip kendini gelistiriyorsa bebegine de iyi bakmak icin elinden geleni yapiyordur suphesiz. Kendinizi asla eksik hissetmeyin.

Paylaşımda sıkıntı yok bence benim bebeğim grubun en miniği belki ama sizlerin bebeklerinin büyük olması birşey değiştirmiyor sonuçta persentil denen bisey var... sizin bebeklerinizin kilosunu boyunu bilmesem bile ortalamaların ne olduğunu insan bulabiliyor... benim kız kiloda henüz 40 persentil bile olmadı ama boyda 90i vuruyor... takılmamak gerekir bence... buradaki paylaşımlar genel olarak çok faydalı

Acaba nasıl sağlamış gelmesini
Oda benim gibi herşeyi denemiş alkolsüz bira hapı varmış ona varana kadar içmiş hapın bir zararı olmaz heralde bitkisel çünkü bilmiyorum ama ben aklımda kalmasın diye herşeyi deniyorum seni de etkilemek istemem ama senin yerinde olsam 2 ay çok geç degil sansımı denerdim

Oda benim gibi herşeyi denemiş alkolsüz bira hapı varmış ona varana kadar içmiş hapın bir zararı olmaz heralde bitkisel çünkü bilmiyorum ama ben aklımda kalmasın diye herşeyi deniyorum seni de etkilemek istemem ama senin yerinde olsam 2 ay çok geç degil sansımı denerdim
Tamam inşallah bulabilirim

X