2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Benimki de ayni oyle ama ishal oldugunu dusunmemistim hic. Yarin dr kontrolumuz var sorayim bakalim bi
Yaaaa mesela aynı derken nasıl ?

Sadece anne sütü alan bebeğin kakadı sıvı olur ishal değildir o. İshal olması için çok sulu ve günde 7-8 den fazla kaka olması gerekir ve bol miktarda olur. Annenler doğru demiş benim doktorum da öyle demişti bol bol emziriceksin ishalse bile ishali kesmek doğru değil mikrobu atıcak. Bol bol emzir ki vücudu susuz kalmasın
Cnm ben daha yeni geçtim sadece anne sütü olayına. Haziran ayında Sağıp verdim. Temmuzda emmeye başladı. Ağustos da da mama takviyesini kestim. Ama benim şikayetlerim vardı.

Mesela
Kötü kokulu kaka
Gürültülü kaka
Kulak Arkası döküntüsü
Boynunda kızarıklıklar ve pis koku

Dr a da gittim geçen hafta ama Dr sadece şunu dedi

" 3 ay dolana kadar bu sıkıntılar normal , anneden geçebilir hormoneldir "

Hatta tam çıkarken dedi ki bana
" rahat bırakın bebeği "

Hamezing diye bir krem verdi sadece. Şimdi bir de bu ishal kaka olayı eklenince şaşırdım kaldım iyice.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün çok gazı var ve feci huysuz, mama almıyor meme almıyor karnı aç kaldı diye içim içimi yiyor.

Cnm ben daha yeni geçtim sadece anne sütü olayına. Haziran ayında Sağıp verdim. Temmuzda emmeye başladı. Ağustos da da mama takviyesini kestim. Ama benim şikayetlerim vardı.

Mesela
Kötü kokulu kaka
Gürültülü kaka
Kulak Arkası döküntüsü

" rahat bırakın bebeği "

Hamezing diye bir krem verdi sadece. Şimdi bir de bu ishal kaka olayı eklenince şaşırdım kaldım iyice.
Bu şikayetler bizdede oluyor, normaldir diye düşünmüştüm bende, normal birşey değil mi?

Sizinki çok iyi kilo almış ben üzüldüm şuan. Benim kızım 2890 doğdu, 2 aylık olduk 4600 olmuş sadece :KK43: karnımda gelişim geriliğiyle doğdu kilo alamadı, doğunca güzel beslerim diyordum ama bu alerji olayı çıktı ben sağlıklı hiçbişi yiyemiyorum sütüm yaramıyo galiba, doğduktan sonra da bakamadım kızıma :KK43: çok üzülüyorum
Üzülecek bişey yok ki. İki aylıkken biz de o kilodaydık. Ben üzmek için paylaşmadım. Diğer arkadaş az kilo almış bebeğim demişti ben bizim kız ondan büyük olmasına rağmen çok daha zayıf demek için paylaştım yanlış anlaşılma olmasın.

Bebeğinde kaka sorunu olanlara mutlaka oyun halısı öneririm, bizim oyun halısı piyanoları birkaç gündür oyun halısına koyuyorum piyano tuşlarına vuruyor sürekli sonra bir bakıyorum kaka yapmış. Hareket ettiği için iyi geliyor sanırım

Bir haftanın sonunda bizimki çok şükür az önce yaptı. 3 gündür canıma okudu. Sevimcimi tahmin edersiniz :halay:

Kızlar bebeklerinizin tırnaklarını kesiyor musunuz ? Ben mecbur kesiyorum çünkü bizimki nedense hep sinirli uykusu geldiyse başlıyor yüzünü parçalamaya gözlerini kaşımaya. 2 günde bir uzuyor tırnakları, bugun yine uzamış burnunun üstü kocaman bi çizik ve kanatmış bi de gözünün altını. Uyusun diye bekledim az önce tam keserken hareketlendi biraz dipten kestim yanlışlıkla. Ağlamaya başladı uykusunda gözünü açmadanbaya bastı çığlığı sonra yine uyudu ama uykusunda inliyor 5 dakikadır. Baktım tırnağa baya dipten kesmişim ama kan yok. Gerçi acıtıyodur bizim bile dipten kesilince tırnaklarınız nasıl acı veriyo. Evde batikon vs yoktu. Ben de ilk doğduğunda göbek bağına sıkmamız için verilen alkollu solüsyondan sıktım tırnağına. Bu yeter mi acaba ? Mikrop kapmaz dimi tetanoz falan biraz açılmış gibi tırnağının orası. Bir de bu alkollu spreyi sıktım ama uyanınca elini ağzına sokuyo bişi olur mu acaba

Bu şikayetler bizdede oluyor, normaldir diye düşünmüştüm bende, normal birşey değil mi?
Daha önce ne yeğenlerimde ne de arkadaşlarımın bebeklerinde şahit olmadığım için bana normal gelmiyor. Ama zaten sırf bu yüzden gidip adam akıllı muayene tetkik vs yapılsın istedim.

Benim kızım Hipotiroidi hastası...
O yüzden de sanırım normalden fazla üstüne düşüyorum.

Gece ben de çıkartmıyorum, uyanmadan emip geri uyuyor çünkü. Gündüz de çabuk çıkıyor gaxı artık eskiye göre. Gaz problemi azalıyor sanırım gün geçtikçe.

Çok geçmiş olsun, çok üzüldüm. İnşallah daha iyisindir.Yalnız olmak çok zor bebek bakarken, ben de hasta olucam diye ödüm kopuyor.

Solomom aldım ben de, bizden çok bebeğin beğenmesi önemli:) benim minik sıpa hiç sevmedi, 180 tl havaya gitti. 1 dk tahamülü yok maalesef

Maaşallah nasıl güzel, allahım esirgesin

Çok güzel gerçekten ben bayıldım ama kızım hiç sevmedi yaa... hergün deniyorum ama yok hiç durmuyor
Amin.hepimizin bebeklerini

Mesela
Kötü kokulu kaka
Gürültülü kaka
Kulak Arkası döküntüsü

" rahat bırakın bebeği "

Sizinle bu aynı şikayetleri ben doktora söyleyince bana gıda alerjisi teşhisi koydu, birsürü şeyi yasakladı. Ben de anlamadım bazı doktorlar normal diyo bazıları alerji

Bizde birsürü gıdaya alerji var. Fındık fıstık zaten büyük insanlarda bile alerjen olabiliyor tehlikeliler o konuda. Malesef ben bu süt alerjisi yüzünden bebeğime bişey olmasın diye hiçbişey yiyemiyorum. Tahin helva falan da yasak alerjik. Süt yapan şeyler hep alerjik :KK43: zaten düzgün beslenemiyorum bi de süt yapıcı şeyler de yiyemiyorum

ben humana ,incir tüketiyorum semizotu bana süt yapıyor

beatrices beatrices iştahsızlıkta var bu aralar zor veriyorum mama veya memeyi hele bugün çok az emdi. Mama bile almadı, bu da alerji belirtilerinde geçiyor. Acaba bizdede mi var yoksa ben iştahsız diye kendi kendime mi evham yapıyorum

X