2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ama emmiyo acaba yinede gelir mi ki
Sürekli ten teması yapın. Soyunun akşama kadar işi gücü bırakıp bebekle yatın, göğsünüzün üstünde yatsın uyusun yuvarlansın. Bu hem süt üretimini tetikliyor hem de bebeğin memeye ısınmasını sağlıyor. Zaten memeye doğru kendisi yönlenmeye başlıyor. Denemekten zarar gelmez. Birkaç gün gün boyu çıplak temas emmesini yeniden tetikleyebilir. Doğum yapmamış kadınlarda örneğin evlat edinen, sürekli memeyle temas olup, bebek emerse bir süre sonra süt üretiminin başladığını okumuştum.

Şuan iki aylık çok geç değil yanı öyle mi

Uzgungul benim okuduğum bir kitapta, soru cevap olan bir bölümde :anne emzirmek istememiş ama bebek 8aylık olunca pişman olmuş emziren annelere imrenmiş tabi emmeyince bebek sütüde kesilmiş. Tekrar gelir mi demiş. Tekrar gelirmiş biliyor muydun bunu...
Yani sütün olmadığı için meme reddi olmuş olabilir. Yani iki ay neden geç olsunki.bencede dene.

Demedim simdi kızlar emsin amaaan kıyamet koptu evde. Hic boyle görmemiştim bebisi çığlık atıyor ağlamak bağırmak babası emmicek diye çekiyor ben emecek diye. Babası mama yaptı onu da almadi hanımefendi babası sakinlestirdi başladı biberon emmeye :)cadı şey cadı. İstemiyor emmek. Gözlerini bana dikmiş şuan bakıyor öyle nispet yapar gibi sesli sesli mama içiyor bide gıcık seeey

Demedim simdi kızlar emsin amaaan kıyamet koptu evde. Hic boyle görmemiştim bebisi çığlık atıyor ağlamak bağırmak babası emmicek diye çekiyor ben emecek diye. Babası mama yaptı onu da almadi hanımefendi babası sakinlestirdi başladı biberon emmeye :)cadı şey cadı. İstemiyor emmek. Gözlerini bana dikmiş şuan bakıyor öyle nispet yapar gibi sesli sesli mama içiyor bide gıcık seeey
Bak su de nin dediği çok mantıklı birlikte yatın. Memen açık olsun. Acıkınca o tarafa dönüp emiyor. Bir an da olmaz.

Bizde birsürü gıdaya alerji var. Fındık fıstık zaten büyük insanlarda bile alerjen olabiliyor tehlikeliler o konuda. Malesef ben bu süt alerjisi yüzünden bebeğime bişey olmasın diye hiçbişey yiyemiyorum. Tahin helva falan da yasak alerjik. Süt yapan şeyler hep alerjik :KK43: zaten düzgün beslenemiyorum bi de süt yapıcı şeyler de yiyemiyorum
Çok zordur canım allah kolaylık vrsin gerçekten bende hep korkuyorum alerji çıkar diye dikkat etmeye çalışıyorum

Tabiki böyle tepki verecek, bence kimse olmadan başbaşa sinirlenmeden, sabırla, sakin sakin sürekli memeyi teklif edin. Akşam uykusu olduğunda, yorgun olduğunda değil. Sabah uykudan yeni uyandığında mesela uyku mahmuruyken, gece uyurken memeyi teklif edin ama inatlaşmadan, gün boyu da sürekli ten teması, memenin üstünde. Yavaş yavaş alışacak bence. Sabırla uğraşın birkaç gün. Baba da bi karışmasın ana kız arasına :anne:

Tabiki böyle tepki verecek, bence kimse olmadan başbaşa sinirlenmeden, sabırla, sakin sakin sürekli memeyi teklif edin. Akşam uykusu olduğunda, yorgun olduğunda değil. Sabah uykudan yeni uyandığında mesela uyku mahmuruyken, gece uyurken memeyi teklif edin ama inatlaşmadan, gün boyu da sürekli ten teması, memenin üstünde. Yavaş yavaş alışacak bence. Sabırla uğraşın birkaç gün. Baba da bi karışmasın ana kız arasına :anne:
Ayy yine aldım simdi tekrar kıyamet koptu. Baba karışmaz mi o benim kaynanam

Ayy yine aldım simdi tekrar kıyamet koptu. Baba karışmaz mi o benim kaynanam
Canım sakın pes etme. Emmese bile sağ. Bak benim kızım da süt az olduğu için emmeyi bıraktı. Ara ara emzirme destek sistemi ile tutturuyorum. Bi de geceleri uyku içinde çok güzel emiyor. İnan 15 cc gelen sütüm artık daha çok. Ama 2_3 saatte bir mutlaka sağıyorum. Bi de domperidone içerikli ilacı araştır. Kar zarar ilişkisine göre karar verirsin. Hiç sütü olmayan bir arkadaşım kullandı gayet iyi gelmeye başladı sütü.

Canım sakın pes etme. Emmese bile sağ. Bak benim kızım da süt az olduğu için emmeyi bıraktı. Ara ara emzirme destek sistemi ile tutturuyorum. Bi de geceleri uyku içinde çok güzel emiyor. İnan 15 cc gelen sütüm artık daha çok. Ama 2_3 saatte bir mutlaka sağıyorum. Bi de domperidone içerikli ilacı araştır. Kar zarar ilişkisine göre karar verirsin. Hiç sütü olmayan bir arkadaşım kullandı gayet iyi gelmeye başladı sütü.
Bi araştırayim bakayım çok sağol. Ben süt gelse diyorum. Belki emer ilerleyen günlerde. Büyüdu az çok

Ama.bu mide bağırsak ilaciymis. Zararı olursa bide

beatrices beatrices merhaba öncelikle çok geçmiş olsun. Acaba bu laktamax hiç sütü gelmeyen birine etki eder mi
İnan bilmiyorum, ama ben 2 tane içerken çılgın gibi sütüm oluyordu, teke düşürdüm ama ona rağmen mastit oldum.
Bana hastahane doktoru daha ben doğumdayken yazmış, aldırmış bizimkilere. Umarım sana da faydası olur. Bol su, günde 2 kere laktamaks ve olumlu düşünceler dilerim.

X