2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Arkadaşlar kanguruyu alacaktım bugün stokları bitmiş, cuma sipariş vereceğim.
Huggybery nin dock mist modelini alacağım. Kullan var mıydı aramızda?

Canım süpersin . 80 göstermiyosun gerçekten ama bırakma diyeti sakın.
Bir de bırak uyusun bebeğin ya. 6 saate kadar uyuyosa uyusun. Açıkınca uyanıyolar zaten. Olmadı 6 saati geçmeyecek şekilde kur saatini. Ben öyle yapıyorum. Uykuya da ihritaçları var. Kafana takma bence. Söylemiştim zaten doktor artık yenidoğan değiller büyüdüler, uyuyosa bırak uyusun demişti.
Sagol cnm
Zaten sizin yazdıklarınızla icim rahatliyor
Alarm kuracam yine de
Gittigim dr yrd.doc
Kendi dr izindeydi. Kendi dr oyle rahat bi adam

Bugün ilk defa göğsümden süt fışkırdı..sebebini fındık ezmesine bağlıyorum çünkü başka farklı birşey yememiştim..eşim organik fındık ezmesi almış markettekiler gibi sıvı değil parçaları içşnde olan..grce bir iki çay kaşığı yemiştim sabahta kahvaltıda yedim çok yemedim alerji falan yapar diye ama ilk defa sütüm fışkırdı insanlar anlatırken hadi canım abartmayın diyodum ama varmış öyle bir olay :) deneyin kızlar ama alerji yaparmı bilemiyorum çokda yemedim o yüzden

:))aynısını bugün yaşadım. Baktım pırt pırt çalışıyo :) bir de başlarda 5 dakkada sıkılıyodu. Artık 10 dakka duruyo. Biraz da ben konuşup süreyi uzatıyorum.iyi ki almışız
Bizimki yarım saat duruyor. Aynayı ortaya koydum kendine bakığ bakıp gülücük atıyor. Aynada kendini görecek şekilde hizalı mı sizinki? Değilse mutlaka deneyin, süre uzayacak. Kendilerini öyle gördükçe sakinleşirmiş bebek. Hatta bazen uyuyakalıyor halıda çok hoşuma gidiyor :)

Slm anneler..

Bebeği ishal olan var mı ?

Ateşi yok halsiz de değil ama nerdeyse 5 gündür ishal. Gaz çıkarırken ve Çiş yaparken ıkındıkça az az sürekli bezi batıyor.
İştahı da iyi. Bol bol emiyor. Hatta artık sadece emiyor.
Sizce ateş yokken halsizlik yokken yine de Dr a gitmeli miyim ? Ablam Teyzem ve anneler de gerek yok sık sık emzir diyor.

Bir akıl verin kızlar :KK43:
Benimki de ayni oyle ama ishal oldugunu dusunmemistim hic. Yarin dr kontrolumuz var sorayim bakalim bi

Slm anneler..

Bebeği ishal olan var mı ?

Ateşi yok halsiz de değil ama nerdeyse 5 gündür ishal. Gaz çıkarırken ve Çiş yaparken ıkındıkça az az sürekli bezi batıyor.
İştahı da iyi. Bol bol emiyor. Hatta artık sadece emiyor.
Sizce ateş yokken halsizlik yokken yine de Dr a gitmeli miyim ? Ablam Teyzem ve anneler de gerek yok sık sık emzir diyor.

Bir akıl verin kızlar :KK43:
Sadece anne sütü alan bebeğin kakadı sıvı olur ishal değildir o. İshal olması için çok sulu ve günde 7-8 den fazla kaka olması gerekir ve bol miktarda olur. Annenler doğru demiş benim doktorum da öyle demişti bol bol emziriceksin ishalse bile ishali kesmek doğru değil mikrobu atıcak. Bol bol emzir ki vücudu susuz kalmasın

Oyy onada masallah
Selulitleri var mi
Onlarin hastasiyim
Poposu portakal kabugu gibi :KK70:

Anaokulundan önce vardı şimdi inceldi kaslandi sipam düzenli yüzüyor yoga at binme falan gayet hareketli bir hayatı var annesi gibi değil :halay:

Sen de gayet iyi görünüyorsun masallah :nazar:

Bebeğinde kaka sorunu olanlara mutlaka oyun halısı öneririm, bizim oyun halısı piyanoları birkaç gündür oyun halısına koyuyorum piyano tuşlarına vuruyor sürekli sonra bir bakıyorum kaka yapmış. Hareket ettiği için iyi geliyor sanırım
Ben de o oyun halısından aldım. Fisher price piyanolu. Ama bizim kız meme emerken yapıyo kakayı baya gürültülü bi şekilde tek seferde sesli çıkarıyo

Benim kız da uyanmıyor ya. Bıraksam gece sabaha kadar uyur. Uyandırıp emzirince de azcık emip uyuyor.
Ya oh be sonunda benimle aynı şeyi yaşayan biri çıktı şu forumda. Herkes burda bebeğin uyumuyo yazdıkça ben bebeğim uyuyo diye stres oluyordum. Biz kızı akşamüstü 6-7 gibi yıkıyoruz, emip yatıyor. Sabah 7-8 e kadar hiç uyanmıyor. Ben gece 1 veya 2 defa kaldırıp emziriyorum ama gözünü bile açmıyor 4-5 dk emiyor sonra kafası geri düşüyo almıyo tekrar yatırıyorum uykusuna devam ediyor. Geçen gün 14 saat kesintisiz uyudu gözlerini hiç açmadan. Arada 3 defa emzirdim ben uykusunda. Doktora soruyorum bebeğim çok uyuyo diye bırak uyusun diyo. Ama bi bebek sürekli uyur mu ? 24 saat içinde toplasan 1-2 saati geçmez uyanık oluşu

Kizlae bugun dr gittik
Oglum 62 cm
Gecen ay 61 idi
Dr onemli degil boyu uzun zatn dedi
Ama gelismemis olmasi canimi sikiyor
Alti saat uyudugunu soyledim
Iki aylik bebek icin fazla dort saati gecirme
Dedi
Bende zaten bi kez oldu dedim
Kesik keisk kusuyor dedim
Reflu yastigi kullan tedavilik bisey degil, fazlasini atiyor dedi
Dogum boy kilo 52/4000
Birinci ay boy kilo 61/5950
Ikinci ay boy kilo 62/7000
Cnm herşey iyi tadını cıkar bugünlerin

Sizinki çok iyi kilo almış ben üzüldüm şuan. Benim kızım 2890 doğdu, 2 aylık olduk 4600 olmuş sadece :KK43: karnımda gelişim geriliğiyle doğdu kilo alamadı, doğunca güzel beslerim diyordum ama bu alerji olayı çıktı ben sağlıklı hiçbişi yiyemiyorum sütüm yaramıyo galiba, doğduktan sonra da bakamadım kızıma :KK43: çok üzülüyorum
Maşallah daha ne olsun. Biz bir hafta sonra 3 aylık olacaz daha yeni 6 kg olduk. Tabi hastaneden 2540 gr çıkınca gayet iyi.

Bizde birsürü gıdaya alerji var. Fındık fıstık zaten büyük insanlarda bile alerjen olabiliyor tehlikeliler o konuda. Malesef ben bu süt alerjisi yüzünden bebeğime bişey olmasın diye hiçbişey yiyemiyorum. Tahin helva falan da yasak alerjik. Süt yapan şeyler hep alerjik :KK43: zaten düzgün beslenemiyorum bi de süt yapıcı şeyler de yiyemiyorum
Bugün ilk defa göğsümden süt fışkırdı..sebebini fındık ezmesine bağlıyorum çünkü başka farklı birşey yememiştim..eşim organik fındık ezmesi almış markettekiler gibi sıvı değil parçaları içşnde olan..grce bir iki çay kaşığı yemiştim sabahta kahvaltıda yedim çok yemedim alerji falan yapar diye ama ilk defa sütüm fışkırdı insanlar anlatırken hadi canım abartmayın diyodum ama varmış öyle bir olay :) deneyin kızlar ama alerji yaparmı bilemiyorum çokda yemedim o yüzden

Ya oh be sonunda benimle aynı şeyi yaşayan biri çıktı şu forumda. Herkes burda bebeğin uyumuyo yazdıkça ben bebeğim uyuyo diye stres oluyordum. Biz kızı akşamüstü 6-7 gibi yıkıyoruz, emip yatıyor. Sabah 7-8 e kadar hiç uyanmıyor. Ben gece 1 veya 2 defa kaldırıp emziriyorum ama gözünü bile açmıyor 4-5 dk emiyor sonra kafası geri düşüyo almıyo tekrar yatırıyorum uykusuna devam ediyor. Geçen gün 14 saat kesintisiz uyudu gözlerini hiç açmadan. Arada 3 defa emzirdim ben uykusunda. Doktora soruyorum bebeğim çok uyuyo diye bırak uyusun diyo. Ama bi bebek sürekli uyur mu ? 24 saat içinde toplasan 1-2 saati geçmez uyanık oluşu
Herşeyi onlar belirliyo meraketme sen sadece uyandıgını duy ve emzir gecende 8 de emdi 9 da uyudu 4 e dogru uyandı bi tuhaf oldum cok saat diye ama bi bildiği vardır o gün dısardaydık belki acık hava yordu böyle yapmak istedi diğer günler ise 9 da uyuyor 2 gibi emiyor 5 dk sonra 4:30 gibi uyanıyor uyuyo ama hemen uyanıyo günü başlatıyoruz benümki bayadır gundüzde 5 dk emiyo kiloda şuan için sorun yok doktor bazı bebek işini cabuk bitirir dedi

Bu kötü türkcem için özür dilerim ama hızlı hızlı bazen bevek emerken yazıyrm kısa kısa

Maşallah bence tam da bebek gibi inanın uykusuz ve huzursuz kalması çok zor.nazar değmesin

Sizinki çok iyi kilo almış ben üzüldüm şuan. Benim kızım 2890 doğdu, 2 aylık olduk 4600 olmuş sadece :KK43: karnımda gelişim geriliğiyle doğdu kilo alamadı, doğunca güzel beslerim diyordum ama bu alerji olayı çıktı ben sağlıklı hiçbişi yiyemiyorum sütüm yaramıyo galiba, doğduktan sonra da bakamadım kızıma :KK43: çok üzülüyorum
İşte bu duyguların olusmaması adına kilo paylasılmamalı anneler üzülüyor oysa her bebek farklıdır bunu okul hayatında zevklerinde yemesinde içmesinde de göreceğiz Ama toplum olarak severiz karşılastırmayı yapmayon lütfen sizin bir alerji durumunuz varmış sonucta kolay değil zamanla daha iyi olur bebeğiniz siz elinizden geleni yapıyorsunuzdur doktorlada konusursunuz eger kilo az diyorsa size bir önerisi olcaktır

Alerji konusunu bilmediğim için soruyorum sebze ve meyvelerde alerjen mi? Yeşil mercimek protein kaynağı mesela, yenemez mi? Benim bebeğim de gece 5 6 saat uyuyor daha fazlasını da uyur ama ben müsaade etmiyorum. Kakası gün içerisinde yeşil de oluyor sarı da. Herşeyi de yiyorum yeşil kaka var evet ama bunun dışında herşey yolunda

14 saati gorunce gozlerim acildi.bence de sanslisin canim Allah nazardan saklasin.ac olsa emin ol uyumaz,zaten yenidogan da degil artik istedigi zaman uyanip emer sutunu.benim kiz da bugun tuhaf bir sekilde uyuyor uyanip sutunu icip tekrar uyuyor benim de tedirginligim oldu acaba bisey mi var diye,sana yazilan yorumlari gorunce rahatladim.haftaya buyume atagi var oncesinde enerji depolarlarmis belki de ondandir

beatrices beatrices geçmiş olsun dünden beri bakamadım hiç topiğe bugün ve yarın da misafirim var. İki gün de yoğun geçecek. Bu arada sana yine bir şey danışacağım

Ben kamuda öğretmenim ücretsiz izne ayrıldığımda eşim belli bir.miktar para alır mı? var mı bilgin?
Askerlerde filan eş yardımı oluyor. Ama araştırırım, mesaj atarım sana.

X