2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Merhaba kızlar,
Evde kızımla son günlerimiz... haftaya da bi çılgınlık yapıp Bozcaada'ya gidiyoruz minnakla... bakalım nasıl geçecek?
Tatil deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim... ekstra dikkat etmeniz gereken bi durumla karşılaştınız mı tatilde?

Bizimki fischer price oyun halısında çok mutlu, aynasına bakıp kendine gülüyor. Sakinleşmesine yardımcı olurmuş. Oyuncaklarıyla ilgilenmeye başladı, bence pekte erken değil.
Benim kız da baya eğleniyor. Maymunu ayağının olduğu yere astım, tekme manyağı yaptı. Eliyle vurmuyordu ışıklı ve sesli olunca bi de baya büyük bir oyuncak, korkuyordu. Küçük olanlara da eliyle vuruyor. İlk başta on dakikadan sonra ağlıyordu. Artık yarım saate çıktı süremiz.

Bu arada oyun halısına biz de geçtik... fisher price orkestra aldık... ayaklarını vurarak müzik çalabiliyor, baya dikkatini çekti... yatağındaki dönenceye de bayılıyor ayrıca...
bir de bebek zeka kartları hakkında ne düşüyorsunuz?
Kullanan var mı?

Nutricia nın mamasını kardeşim 5 aylık.yeğenime kullanıyor ama yeğenimin kalbi delik ameliyat olacak bu sebeple kalp fazla çalışıyor ve diğer organlara da etkisi çok ve kilo alamıyor şuan 4 kg. Bu özel mamaların kalorisi daha fazlaymış hızla kilo aldırmak için vermişti drları. Hoş gerçi onun bile faydası olmadı. Bu arada dua ederseniz sevinirim salı günü muayene olacak ve ameliyat tarihi verilecek. Çok zor bir.durum allah kötüsünü yaşatmasın riski de var

esma ne kadar iyi bir doktorun var
herşeyi tek tek anlatıyor
ayrıca sana da teşekkürler burada paylaşıyorsun söylediklerini..
kaç saatte bir emziriyorsun kızını
biz aynı gün doğum yapmıştık
2960 gr doğmuştu benim kız da ilk ay sadece 600 gr almıştı ağlayarak çıkmıştım hastaneden...moralinin bozulmasını çok iyi anlıyorum
sonraki ay bir buçuk saatte bir emzirmeye başladım hem gece hem gündüz 2. ay 5700 olmuştu...
her çocuğun gelişimi farklı ama hamilelikten beri doğunca kilo alır ümidimiz vardı o yüzden seni çok iyi anlıyorum

Benim kız doğdu doğalı kusuyor yeğenim 1 yaşına kadar kusmuştu kilo kaybetmedikçe bir sorun görmedi dr

Benim kızımda yeni geçti 2,5 ay oldu kız sarılıkken kara bi kızdı. Şimdi bembeyaz oldu oğlum beyaz bu kız niye kara kız demiştim. Ben ve eşimde Beyazız kime çekti diyordum meğerse saeılıktanmış

canım maşallah tosbiğe gayet gelişimi iyi gidiyor
doktorun söylediklerini paylaştığın için de teşekkürler
rota aşısını ben de 2. ay yaptırmadım
ateş konusunda benim doktor da aynısını söyledi ben de vermedim ateş düşürücü
neye alerjisi olduğunu nasıl belirledi?

Bozcaada çok güzel ama çok rüzgarlı
bolca zıbın sırtı terler rüzgar çarparsa hasta olmasın diye
bebek arabasına güneşten korunmak için örtü
yattığı aparata müslin bez ser
heryerde rahat emzirmek için emzirme önlüğü
tabi içinde ikiniz de buram buram ter döküyorsunuz mümkünse klimalı bir ortam
benim doktor güneş kremine izin vermedi o yüzden mümkün mertebe güneşten sakındım kızımı

rabbim hiçbir bebeye dert verip derman aratmasın...inşallah tez zamanda şifa bulur

Diğer sayfa çok.aktif değil diye kapadım link eklermisin

İnsallah şifasını bulur biran önce

Evet açıkçası beni de tek düşündüren rüzgar... artık sabah erken saatler ve akşamüstünü değerlendireceğiz genellikle... Ada'nın bir tarafı esiyorsa diğer kısmı şakın oluyor genelde...
Umarım ilk tatilimizi ağız tadımız bozulmadan, keyifle geçiririz..
Güneş kremi için dr a danışmadım ama mustela almayı planlıyorum her ihtimale karşı. Var mı kullanan? Diğer ürünlerinden oldukça memnunum ben.

Anneler bisey soracam. Çoğunuzun bebeğinin kilosu 6 kiloyu aşkin benim kizin ki de 6 kilo civari. Doktorlarıniz anne sütü aldığı için sorun değil demiş ama acaba bizim için sıkıntı mı. Vermesem olmaz kıyametleri kopartiyo. 150 cc içiyor neredeyse 3 4 saatte bir. Gece de öyle 5 ve ya 6 saat uyuyayim demiyor. 3 saatte uyanıyor 120yi bi çırpıda içip uyuyor. Ne yapmam lazım acaba. Doktor en son kontrolden sonra 2 ay sonra gel demişti. Bi sıkıntımız da yok. 1 ay sonra gitmeyi düşünüyorum. Napsam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…