2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Anneler bisey soracam. Çoğunuzun bebeğinin kilosu 6 kiloyu aşkin benim kizin ki de 6 kilo civari. Doktorlarıniz anne sütü aldığı için sorun değil demiş ama acaba bizim için sıkıntı mı. Vermesem olmaz kıyametleri kopartiyo. 150 cc içiyor neredeyse 3 4 saatte bir. Gece de öyle 5 ve ya 6 saat uyuyayim demiyor. 3 saatte uyanıyor 120yi bi çırpıda içip uyuyor. Ne yapmam lazım acaba. Doktor en son kontrolden sonra 2 ay sonra gel demişti. Bi sıkıntımız da yok. 1 ay sonra gitmeyi düşünüyorum. Napsam
Ben mama da veriyorum.doktor daha çok küçük ne zaman isterse ne kadar isterse verebilirsiniz gelişimi önde ama obez sınırında değil dedi. Benim kızım 63 günlükken 6.390 geldi kilosu. Ben doktoruma güveniyorum. Sen de takma kafana

Ben mama da veriyorum.doktor daha çok küçük ne zaman isterse ne kadar isterse verebilirsiniz gelişimi önde ama obez sınırında değil dedi. Benim kızım 63 günlükken 6.390 geldi kilosu. Ben doktoruma güveniyorum. Sen de takma kafana
Tama çok sağolun takiyorum gerçekten bana da dediler ne kadar isterse o kadar vereceksin diye.zaten doyunca istemiyor. Açken çok hızlı içiyor tokken öğürüyo. Korkuyorum da açıkçası fazla kilo alacak diye.

Evet emziriyorum ama sancim cok var yani 2 bucuk aylik oldu bebegim normal mi ki?
Benimki de 2aylik. Bu hafta kontrole gittim. Bende de bazen cok siddetli agri oluyodu. Bugunlerde de surekli sanki hasta oldum olucam gibi bi agri hissediyorum. Normal dogum yaptim ben. Doktor muayene etti. Regl olmama daha varmis ama bu agrilar normal dedi. Rahim kendini toparlamaya calisirken bebek de aşırı emince boyle olabiliyomus. Vucudun tepkisi bunlar 6aya kdr tamamen gecmez bu agrilar dikislerin yeri fln dedi. Boyle biseyse onemli degil yani. Yine de dr a gitmekte fayda var tabi

Arkadaşlar kızıma bi haller oldu. Banyoda gülücükler atıyor, kurularken çığlık çığlığa ağlıyo. Üstünü zor giydiriyoruz. Memeyi ağlayarak emiyo. Doyunca yine gülücükler. Tabi uyutması da zor oluyo.Bir haftadır bu şekilde. Acaba akşam yıkıyoruz, akşam ağlaması mıdır dedik yok. Bugin erken yıkadık yine aynı.

Arkadaşlar kızıma bi haller oldu. Banyoda gülücükler atıyor, kurularken çığlık çığlığa ağlıyo. Üstünü zor giydiriyoruz. Memeyi ağlayarak emiyo. Doyunca yine gülücükler. Tabi uyutması da zor oluyo.Bir haftadır bu şekilde. Acaba akşam yıkıyoruz, akşam ağlaması mıdır dedik yok. Bugin erken yıkadık yine aynı.
Sudan çıkmak istemiyor galiba şimdiden :KK200:

uzines uzines çok tesekkur ederim bu blw işi mantığıma yattı.facebook dan da üye oldum. Çok güzel paylaşımları oluyor. Güzel bilgiler var. Sabırla 6. Ayı bekliyorum:KK200:

Benimki hep öyle banyoda iyi çıkınca çığlık çığlığa ama benimki altını değiştirmemi de istmiyor ustunude ama banyoda çıt yok yeni dogduguunda da oyleydi altını okadar hızlı değiştiriyoruz ki şimdi azıcık alıstı birde masaj a alışsa iyi olucak

Anneler bisey soracam. Çoğunuzun bebeğinin kilosu 6 kiloyu aşkin benim kizin ki de 6 kilo civari. Doktorlarıniz anne sütü aldığı için sorun değil demiş ama acaba bizim için sıkıntı mı. Vermesem olmaz kıyametleri kopartiyo. 150 cc içiyor neredeyse 3 4 saatte bir. Gece de öyle 5 ve ya 6 saat uyuyayim demiyor. 3 saatte uyanıyor 120yi bi çırpıda içip uyuyor. Ne yapmam lazım acaba. Doktor en son kontrolden sonra 2 ay sonra gel demişti. Bi sıkıntımız da yok. 1 ay sonra gitmeyi düşünüyorum. Napsam
Bende mama ve anne sütü veriyorum benim oğlumda 6 kilo..normal yani sen sadece mama veriyorsun seninde 6 kilo aynı..sıkıntı yapma bence ..birde şöyle dene önce 120 ver bitirsin baktın ağlıyor biraz oyala tekrar ağlamaya devam etmiyorsa aslında doymuştur ama devam ediyorsa doymamıştır ozaman bir 30 daha veririsin..benim dpktorum böyle dedi dpymazsa bir 30 eklersin dedi bende öyle yapıyorum memede mesela emiyo emiyo bırakmıyo asla ama ben doyduğunu biliyorum çekiyprum biraz oyalıyorum bakıyorum duruyo..ama durmuyorsa doymamış oluyo..sende mamada dene bunu ama gece uykulu olucağı için gündü dene

Benimki hep öyle banyoda iyi çıkınca çığlık çığlığa ama benimki altını değiştirmemi de istmiyor ustunude ama banyoda çıt yok yeni dogduguunda da oyleydi altını okadar hızlı değiştiriyoruz ki şimdi azıcık alıstı birde masaj a alışsa iyi olucak
Aynı benim de öyle... suyu çok seviyor ama sonrası jet hızıyla eşim bi taraftan ben bi taraftan giydiriyoruz yoksa ağlamıyor bildiğin bağırıyor bize

Aynı benim de öyle... suyu çok seviyor ama sonrası jet hızıyla eşim bi taraftan ben bi taraftan giydiriyoruz yoksa ağlamıyor bildiğin bağırıyor bize
Bir ben değilmişim iyi bari ben bazen oyle ağlıyorki mememi tıkıyorum annem giydiriyor kafasıdnan geçirirken memeden çıkartınca sinirleniyor asabi bir nesil geliyor sanırım :kızgın:

Bende mama ve anne sütü veriyorum benim oğlumda 6 kilo..normal yani sen sadece mama veriyorsun seninde 6 kilo aynı..sıkıntı yapma bence ..birde şöyle dene önce 120 ver bitirsin baktın ağlıyor biraz oyala tekrar ağlamaya devam etmiyorsa aslında doymuştur ama devam ediyorsa doymamıştır ozaman bir 30 daha veririsin..benim dpktorum böyle dedi dpymazsa bir 30 eklersin dedi bende öyle yapıyorum memede mesela emiyo emiyo bırakmıyo asla ama ben doyduğunu biliyorum çekiyprum biraz oyalıyorum bakıyorum duruyo..ama durmuyorsa doymamış oluyo..sende mamada dene bunu ama gece uykulu olucağı için gündü dene
Ben meme genelde günde 1 yada 2 mama veriyorum 60 cc veriyordum yenilerde 90 yaptık ama çok geliyor kusuyor yada hazmedemiyor sen kac veriyorsun tabi benim bebek daha 5 kilo bile olmadı ilk ay az aldı ondanmıdırki mamayı bazen emdikten iki saat sonra bazen emiyor bakıyorum süt yok az zaten öyle olunca beni dövmeye başlıyor o_Oüstüne mama veriyorum iki aylıgız

Hmm tamam canım bende öyle yapayım. Oyalayim biraz. Bide diyorlar ki bana. Mamayi bi ölçek az koy. Ama ben öyle yapamiyorum ya onu aldatmış gibi hissediyorm nedense. Bi bilgin var mi bununla ilgili

Selam hanımlar, geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler.
Oğlanı doktora götürdük, 61cm 6120gr olmuş. Anne sütü kilosu sorun değil dedi.
Genel durumu iyi, yeni bir oyun verdi, çıngıraklı bir oyuncak ile, ben sol tarafından konuşuyorsam, onun sağında şıngırdatıp, dikkatini çekmeye çalışacakmışım. Tam tersi de yapılacak tabii.

Benim oğlanda tekli gıda (yumurta alerjisi var) doktoru ayrıca alerji konusunda da uzmanlığı varmış, emzirdiğin sürece yemeyeceksin yumurta, başka çaresi yok dedi. Bağırsak hasarı çok önemli, ilerideki hastalıklara sebep olur dedi.

Rota aşısını sordum, ikinci ay aşıları zaten zor, çocuğa yüklenmiyorum, 3.ayda ben yaparım dedi.

Rota alerjik bebekleree uygulanıyor mu dedim, kakada kan olmadığı sürece uyguluyorum, bu da çok önemli dedi.

Aşıda ateş sınırı yukarı çekiliyor, 38,5 üstüne ilaç vereceksin dedi. İlaç aşıya karşı direnci azaltır, aşının amacı vucuda savaşmayı öğretmek dedi. Aşı izini 3. Aya kadar bekliyoruz, hemen olmayabilir dedi. Sadece aşı yerine su değmesin dedi.
Gecmis olsun canim yeni oyun demissn onceki neydi ki bu zamanda ne oyunlar oynaniyor simdik

canım maşallah tosbiğe gayet gelişimi iyi gidiyor
doktorun söylediklerini paylaştığın için de teşekkürler:KK200::KK200::KK200:
rota aşısını ben de 2. ay yaptırmadım
ateş konusunda benim doktor da aynısını söyledi ben de vermedim ateş düşürücü
neye alerjisi olduğunu nasıl belirledi?
Ben ilk bir ay yediklerimi yazdım, 3 günde bir yeni besin ekledim. 3 gün yumurtadan sonra mukuslu, gürültülü kaka, popo deliğinde kızarıklık ve gaz oldu. Kesmiştim.
Perşembe günü büyük bir şuursuzluk göstererek 3 tane minik ekler yedim, volavan hamurunun yumurtadan yapıldığını unutup. Kaka bozuldu.
Kendim takiple buldum yani.

Eki Görüntüle 2032820 Bu arada oyun halısına biz de geçtik... fisher price orkestra aldık... ayaklarını vurarak müzik çalabiliyor, baya dikkatini çekti... yatağındaki dönenceye de bayılıyor ayrıca...
bir de bebek zeka kartları hakkında ne düşüyorsunuz?
Kullanan var mı?
Ayy o isimlige bayildm nasil yaptrdiniz

X