2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331

Teşekkür ederim yanıtın için canım

O minik et benleri oğlumda olmuştu sonra hiç biri kalmadı sen deyince hatırladım
Evet benimde boynumda karnımda falan çıktı bir cilt dr una gidecektim aldırmak için bir tanıdıgımız geçiyor dedi ben de farkettim bazı beni çok rahatsız edenler kaybolmuş hatta inşallah hepsi geçer çok gıcıklar

Hiç bilmiyorum. Herşeyden olabilir dedi çocuk doktoru senden de olabilir dedi. Bebeği görmeye gelenlerden de dedi. Kuveze yatırdı 2 gün damardan tedavi edecez ilaçla olmaz dedi. Acilde ki doktor da
merhaba doktora gittinizmi aynı sorun bendede var ama doktora yeşil kaka dedim normal dedi ama burda bi arkadaş enfeksiyondan bahsetmiş tahlik falan yapmadan normal demesi doğrumu acaba kafam karıştı ateş yok huysuzluk yok napayım ben of ya

Benim ki böyleydi canım bi anda oldu koku da vardı. Bebek de halsizdi baya emmiyordu falan. Baya bi enfeksiyon varmış yatirdilar 2 gün
Mrb bizim kaka bu şekşlde nerdeyse 2 haftadır doktor normal dedi ama siz enfeksiyondan bahsediyorsunuz tshlil yapmadan normal dedi kafayı yiyecem yeminle

Benim iğneden sonra 3 gündür huyu suyu değişikti hatta burda da yazmıştım ama sanki dün hafiften normale döndü bugün de şu saate kadar normale döndü gibi, inşallah seninki de geçici bir durumdur

Geçmiş olsun canım inş mastit olmamışsındır. Sütünü sağıyorsan fazla birikmiştir. Bi sağsaydın keşke yumuşuyor mu?
Emzirmekten nefret etme sebebin sıcaklar olabilir. Yoksa çok keyiflidir emzirmek
hele de bebekle göz teması kuruyorsan daha keyif verici olur :)

Kizlar merhaba dünya bizim doktor konroljmuz vardı kizim 10 günde sadece 200 Gr almış toplamda 4500 Gr olmusuZ.doktor doğum kilosuna göre iyi ama alt sınıra yakın dedi
Boyu 57 cm mis .boyunun uzadığını farketmiş tim kıyafetlerden.ama kilo olayına çok takıldım.besleme şeklini anlattım falan doktor sen doğru yapıyorsun aylık 600 Gr dan fazla aldığı için sorun yok. Dedi ama yine insanin morali bozuluyor.

Damaklari kabarmaya başlamış dişinin çıkması 6 ayı bulmaz dedi salyalarda var çünkü .büyük kizim 100 günlükken ilk dişini çıkardı dedim.buda olabilir dedi

Bu dönem için oyuncak tavsiyesi müzikli dönence .45 derece yükseklikte içinde kırmızı yeşil sarı renkler olsun dedi.bu dönemde o renkleri görürmüş hatta özellikle kırmızı giy seni takip etsin dedi
Mavi rengi bi dön pek sevmezmis .oyun halısı için daha 1,5 ay var dedi.

Gelişim olarakta sabah agulamasi,boynunu tutmaya başlaması birde başıyla 180 derece takip edebilmesi dedi.

Diş çıkaracaksa ondan az kilo almış olmasın canım. Dr sıkıntı yok diyorsa fazla takma sütünü etkiler
Stress daha çok etkiler kilo alımını.
Inş bi daha ki ay daha iyi toplar kendini.

Birde bu ay uyku olayını anlatti.gogsunde uyumasina izin verme ellerini gevsetince doydu demektir beşiğine yatır okşa,pispisla öyle uyusun dedi
Bebekler uyuduklari yerde uyanmak isterlermis.memede uyuyup beşikte uyanırsa terkedilmiş hissederler.uyanunc tekrar dalmaz tekrar meme ister ama beşikte uyur beşikte uyanırsa uyanınca tekrar dalar dedi.bu arada gece 7 saat uyumasina izin var.mesela besledin gazını çıkardın yatirdin uyudu sonra gece uyandı 10 dakika pispisla eğer uyumazsa ve elleri gevşek değil ise o zaman açtır besle ama dalarsa aç degildir .bu anlatılan uyku eğitiminde temelini oluşturuyor.bide önemli şey akşam asla ışık açılmayacak sadece koridordan ışık sizabilir onunuzu görmek için .gece lambası yasak.

Benim de çıktı hamilelikte. Sürekli elime takılıyorlar. İnşallah geçiyordur.

Bizimki fischer price oyun halısında çok mutlu, aynasına bakıp kendine gülüyor. Sakinleşmesine yardımcı olurmuş. Oyuncaklarıyla ilgilenmeye başladı, bence pekte erken değil.

Selam hanımlar, geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler.
Oğlanı doktora götürdük, 61cm 6120gr olmuş. Anne sütü kilosu sorun değil dedi.
Genel durumu iyi, yeni bir oyun verdi, çıngıraklı bir oyuncak ile, ben sol tarafından konuşuyorsam, onun sağında şıngırdatıp, dikkatini çekmeye çalışacakmışım. Tam tersi de yapılacak tabii.

Benim oğlanda tekli gıda (yumurta alerjisi var) doktoru ayrıca alerji konusunda da uzmanlığı varmış, emzirdiğin sürece yemeyeceksin yumurta, başka çaresi yok dedi. Bağırsak hasarı çok önemli, ilerideki hastalıklara sebep olur dedi.

Rota aşısını sordum, ikinci ay aşıları zaten zor, çocuğa yüklenmiyorum, 3.ayda ben yaparım dedi.

Rota alerjik bebekleree uygulanıyor mu dedim, kakada kan olmadığı sürece uyguluyorum, bu da çok önemli dedi.

Aşıda ateş sınırı yukarı çekiliyor, 38,5 üstüne ilaç vereceksin dedi. İlaç aşıya karşı direnci azaltır, aşının amacı vucuda savaşmayı öğretmek dedi. Aşı izini 3. Aya kadar bekliyoruz, hemen olmayabilir dedi. Sadece aşı yerine su değmesin dedi.

Saol canım. Kalıcı kokusu olan yumusatıcı arıyorum. Perdeler koltuk minderleri carsaflar için. Neyse D Degemen msjı görürse bilgi verir
Benim en beğendiğim yumoş sensitive hipoalerjenik. Beyaz ambalajlı olan. Çok kalıcı. Geçenlerde yaklaşık bir ay önce yıkadığım çarşafı sererken hala mis gibi kokuyordu

O oyun çok zevkli oluyor. Bir o tarafa dönüyor bir bu tarafa.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…