2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bodyleri küçülmüş olabilir. Bezi bağlayıp bodynin çıtçıtlarını kapatınca eliniz bezle body arasına zorlanmadan girsin. Ona dikkat edin.

Geçmiş olsun canım bende dün gece acildeydim ishal ve karın ağrısında bende serum aldım..doktora emzirdiğimi söyledim ona göre ilaçları ayarladı ama yinede emzirirken içim rahat değil serum aldığım için sende emziriyomusun..gerçe doktor ona göre ayarladı serumu ama yinede içim rahat değil..biz hasta olmayalım inşallah bende anneme bıraktım ama benimde aklım hep bebeğimdeydi..allah kimseyi annesiz bırakmasın boşuna demezlermiş

Arkadaşlar benim uyuma sorununa çok güzel cevaplar yazmıştınız bende işe yarayan yöntem şu oldu : kundak. Tabi sadece ellerini. ayaklarını kundaklamiyoorum. Bu arada kızım 34 günlük umarım daha sonra bu kundak işini de zorlastirmaz

açıklama yapmadı ki canım diğer yiyecekler neden yasak doktor mu yasakladı sana...
gerçekten yiyecek birşey kalmamış geriye

Bodyleri küçülmüş olabilir. Bezi bağlayıp bodynin çıtçıtlarını kapatınca eliniz bezle body arasına zorlanmadan girsin. Ona dikkat edin.
Degemen bez konusunda sana guveniuorum ecende capra bagla demistin o zamandam beri kaka disari tasmiyo bunuda deneyecegim teselkurler

Normal Doğum muydu sizin banada enfeksiyondan fitil verildi de sarı akıntım vardı fitil bitti hala var nası anlarım gectiğini tekrar doktoramı gitsem uff
Ne zaman regl olmalıyız acaba. O akıntı bende de var.

Weebaby, mamajo, avent, chicco, natursutten bunları denedim. Ev emzik mezarlığı
Bende fatosu tutturabildim ama uyumaya yakın ağzından düşüyor ya da eli ile düşürüyor

Geçmiş olsun. Gaz için ben zincoyu denedim işe yaramadı. Nurse Harvey ve bio gaiayi birlikte kullandım. Nurse günde 4 kere 2.5ar ml. Bio ise günde bi kere 5 damla. İşe yaradı epey. Bio bitince bifiform bağırsak düzenleyici kullandım. İhtiyaç duyarsan kullan dedi. Çünkü 4-5 kere de bitiyor. Tamamen gazdan ötürü kullanıyoruz bififormu . Bi sure sonra bağışıklık kazanıyorlar. O yüzden Arda bi değişmek gerek.

Bnm oğlan da gündüz genellikle garip emiyor. Bazen hiç emmiyor. Bi ara 3 gün meme emmedi gündüzleri.ben yine de emzirmeye çalıştım.simdi karma. Sabah emmedi biraz önce emdi. Emmeyince hazırda sütüm varsa biberonla veriyorum. Eğer süt yoksa mama veriyorum. Bnm sadece sabahları toplasanız 100 ml süt çıkıyor. Onun dışında gün içinde maksimum 60 iki memeden

Hanımlar biz ne zaman regl olucaz ya. Bi de doğum kontrol hapı emzirirken kullanılabiliyor mu

Hanımlar biz ne zaman regl olucaz ya. Bi de doğum kontrol hapı emzirirken kullanılabiliyor mu
Ben spiral taktırmaktan korktuğum için doktor hap önerdi. 3. Aydan sonra başlayabilirsin dedi. Emin değilim ben de hap konusunda.

Güçlü olcaz canım sagmada olabilir öyle sen emzirmeye calıs meme reddi derken hiç mi agzına almıyor yoksa alıp hemen cıkarıyor mu

Süt alerjisi teşhisi konan arkadaşlar bakın buraya :) çaresizlik ve açlık içinde bu konuyu araştırırken, belki adını duymuşsunuzdur Türkiyenin en ünlü ve en iyi doktoru denilen Kadir tuğcu var , onun bizim gibi şikayetleri olan annelere verdiği cevapları buldum. Görsele ekliyorum. Özet olarak süt alerjisi diye birşey yok diyor. Mukuslu kaka vs hep fazla beslenmekten oluyormuş. Annelere sakın diyet yapmayın diyor. Diyet yapınca bebeğin düzelmesinin tek nedeni anne aç ve vitaminsiz kaldığı için sütü azalıyor bebek daha az beslenince şikayetleri de azalıyor diyor. Ben bundan sonra diyet yapmayacağım çünkü yapınca bişey değişmedi. Bi de bu doktorun tavsiyesini dinleyeceğim bakalım.

Eklentiler

• IMG_8446.PNG
    255,9 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_8446.jpg
    51 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_8451.jpg
    57,8 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_8453.jpg
    48,4 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_8456.jpg
    97,8 KB · Görüntüleme: 35
Güçlü olcaz canım sagmada olabilir öyle sen emzirmeye calıs meme reddi derken hiç mi agzına almıyor yoksa alıp hemen cıkarıyor mu
hiç almıyor canım ağlama krizine giriyor yaklaşınca ama bu yeni birşey değil doğduğundan beri böyle hala ısrarla deniyorum ama yol katedebilmiş değiliz hep sağıp doyurdum şimdiye kadar sütüm gitti resmen

Hanımlar bebeğini kilosu 2. Ayda 6 kilo üstü olan var miydi aramızda? Dr fazla buldu mu o kiloyu?
Benimki 37 günlükken 5.200 idi böyle giderse 2 aya olabilir ama sadece anne sütü ile besleniyorsa fazla kilo sıkıntı yok zaten daha sonraki aylarda istesekte fazla alamıyorlarmıs yürüdükleri diş cıkardıkları ve ek gıda yemede sıkıntılardan

Kac aylık şuan(nickinin yanınada yazabilirmisin)
İlk bi kaç gün benimde olmustu meme reddi ama cok taş gibi oldugundan alamadı bebek sonra gecti senin durum sanırım biraz daha farklı burda başka arkadaslar yorum yapar inşallah bu durumu doktorla konustun mu üzme kendini herşey olacagına varıcak elinde değil biliyorum ama anne olmak kolay değil mücadeleye devam

benim 50. günüm regl oldum bugün doğum kontrol hapı derken iki çeşit doğum kontrol hapı var sadece progestan içerenler ve östrojen ve progestaan içerenler diye kombine olanlar kullanılmıyor ama progestan içeenler kullanılabiliyor. asm ler ücretsiz veriyor. cerezetta adı. emzirirken kullanılabiliyor. aşıya gittiğinizde hemşirenizle görüşebilirsiniz.

50 günlük bebeğim iki hekimle görüşüyoruz temelde sorun yok istemiyor inatçı bir bebek dedi iki hekimde bende bir düzene oturttum düzenli sağıp veriyorum 50 gündür, regl oldum acaba o yuzden mi bu kadar azaldı. dünden bugüne bıçak gibi kesildi resmen

Sağol canım sanada geçmiş olsun. Bende emzirdiğimi söyledim hiç mamada vermiyorum birde. Sorun değil emzirebilirsin dedi doktor. İçim rahat etmedi aynı hastanede çocuk doktorumuz var serum takılmadan gittim ona sordum oda sorun değil emzirebilrsin için rahat olsun dedi. Sonra serum takılırken hemşirelere sordum en son ikna oldum artık :) emzirdim yani sende sıkıntı yapma canım emzir

Emzirme ödeneği 133 tl yi ziraat bankasından aldım ama artık ptt vericekmiş banka içinden cekince 10 tl kesinti oldugundan ziraat kartına yüklediler benimkini,144 aradım dogum parası temmuz ayının son haftasında yatmış ptt den cekebilirsiniz dediler haberiniz olsun 28 haziranda basvurmuştuk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…