2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Süt alerjisi teşhisi konan arkadaşlar bakın buraya :) çaresizlik ve açlık içinde bu konuyu araştırırken, belki adını duymuşsunuzdur Türkiyenin en ünlü ve en iyi doktoru denilen Kadir tuğcu var , onun bizim gibi şikayetleri olan annelere verdiği cevapları buldum. Görsele ekliyorum. Özet olarak süt alerjisi diye birşey yok diyor. Mukuslu kaka vs hep fazla beslenmekten oluyormuş. Annelere sakın diyet yapmayın diyor. Diyet yapınca bebeğin düzelmesinin tek nedeni anne aç ve vitaminsiz kaldığı için sütü azalıyor bebek daha az beslenince şikayetleri de azalıyor diyor. Ben bundan sonra diyet yapmayacağım çünkü yapınca bişey değişmedi. Bi de bu doktorun tavsiyesini dinleyeceğim bakalım.
:KK9:

Hanımlar bebeğini kilosu 2. Ayda 6 kilo üstü olan var miydi aramızda? Dr fazla buldu mu o kiloyu?

2. Ayı tamamladık ayın birinde 6.675 gr cıktı oğlan. Sadece anne sütü veriyorum. Doktora çok mu kilosu diye sordum. Çünkü bu ay 2 kilo almış. Anne sütü veriyorsun sadece problem olmaz dedi. Hemsirede aynı şeyi söyledi. Benimki beni emmiyor sağıpta veriyorum yalnız.

Hanımlar biz ne zaman regl olucaz ya. Bi de doğum kontrol hapı emzirirken kullanılabiliyor mu

Ben de daha olmadım 1.5 ay oldu. Bana doktorum vermedi hap falan. Eşin korunsun demişti. Önceki bebekte de aşı demişti onu da yaptirmamistim. Normalde de zaten hep eşim korunur. Sıkıntı yok yani bizde.

kızlar cevap verin nolur regl olup sütü azalan var mı?

Araştırmalarım sonucu regl olunca süt miktarı biraz azalırmış. Bitince yine eski haline dönermiş. Yanı hormonlardan olurmuş. Stres olma bence yine girer düzenine.

Sağol canım sanada geçmiş olsun. Bende emzirdiğimi söyledim hiç mamada vermiyorum birde. Sorun değil emzirebilirsin dedi doktor. İçim rahat etmedi aynı hastanede çocuk doktorumuz var serum takılmadan gittim ona sordum oda sorun değil emzirebilrsin için rahat olsun dedi. Sonra serum takılırken hemşirelere sordum en son ikna oldum artık :) emzirdim yani sende sıkıntı yapma canım emzir
Sağol canım ben mamada veriyorum ama sütüm yetmediği zaman veriyorum..bende serumu takan hemşireye sordum oda doktor biliyosa sorun ypktur ona göre serum vermiştir dedi yinede insanın içi rahat etmiyor:)

Sağlık ocağından geldik asilarin hepsini yaptirdim doktor çocuğu iki iki ağlatma hepsini yaptır bişey olmaz dedi bnde yaptirdim cook ağladı bi saat felan emzirme odasında sakinleştirmeye calistim sonra emzirdim uyudu kaldı eczaneden calpol aldım eve geldim şimdilik iyi biraz huzursuz o kadar kilosuda 4.450ydi şimdi 5300 olmuş mama veriyim mi vermeyim mi bilemedim kızlar ya boyu 55 di 58 cm olmuş bingildagi biraz sert dedi deviti aralıklı ver dedi
Gecmis olsun sifa olsun insallah bebegin gayet guzel buyumus mama vermemelisin şahsi fikrim. Benim kizim da ilk ay 4 kilo 400 gramdi 2.ayda da tahminim seninki gibi olur ben mama vermiyorum

Canım iyi yapmışsın. Her türlü ağlıyıp korkuyolar. Bikerede çıktı aradan işte. Biz atlattık dünden beri, inşallah ateşsiz atlatırsınız. Kilo alımı iyi bence az olsa uyarırlardı.
Sağol canim benim inşallah bizde atlatırız iğnenin stresi gitti üstümden iyikide hepsi bigünde yapıldı .. ayına göre normal kilosu mama vermeyim en iyisi bide kendi doktorumuza soralım bakalım o ne diyecek

Merhaba hanımlar, baktımki tarifler veriliyor bende minik bir mezelik söylim size. Diyet yapanlara çok doyurucu da oluyor. Ben normal hayatımda cok kacırdıgımda yediğim şeylerden biriydi.

2 tane orta boy kabağı minik minik doğrayın. (Salatalığı salataya doğradığınız gibi)
Yarım çay bardağı su ve
yarım çay bardağı pilavlık bulgur ile pişirin.
Suyunu çeksin ama hafif sulu olsun.
Yoğurt (sarmısak tercihen) ile karıştırın.
İstediğiniz kadar tuz ekleyin.
Kırmızı pul biberi hafif yağla yakıp gezdirin (tercihen)
Üzerine dere otu doğrayın.

Afiyet olsun.

Unuttum yoğurtta sıkıntılıydı dimi :KK43:

Süt alerjisi teşhisi konan arkadaşlar bakın buraya :) çaresizlik ve açlık içinde bu konuyu araştırırken, belki adını duymuşsunuzdur Türkiyenin en ünlü ve en iyi doktoru denilen Kadir tuğcu var , onun bizim gibi şikayetleri olan annelere verdiği cevapları buldum. Görsele ekliyorum. Özet olarak süt alerjisi diye birşey yok diyor. Mukuslu kaka vs hep fazla beslenmekten oluyormuş. Annelere sakın diyet yapmayın diyor. Diyet yapınca bebeğin düzelmesinin tek nedeni anne aç ve vitaminsiz kaldığı için sütü azalıyor bebek daha az beslenince şikayetleri de azalıyor diyor. Ben bundan sonra diyet yapmayacağım çünkü yapınca bişey değişmedi. Bi de bu doktorun tavsiyesini dinleyeceğim bakalım.
Sut alerjisi de yuzde doksanbes deriden belli olurmus.sutun degdigi yer kizarirmis. Onundisinda bir yasina kadar alerji tesisikonulamazmis.
Bebegin besin alerjisi varsa bu sutten gecen gidalarin bazilaridir.emziren anne icin.mamada boyle durum yok.yani sut alerjisi degil,besin alerjisi olabilir bebekte.
Orn.cikolata,yumurta,muruyemis,domates gibi.

@Lovepinkbm teşekkür ederim. Biz sab bide biogaia kullanıyırduk. Sab iyi gelmiş gibiydi sonra pazar gecesi daha beter hale döndü pazartesi doktora gittik sab simplexi kestim sadece biogaia veriyorum. Ama hiç bi düzelme yok çok zorlanıyor gaz çıkarırken saatlerce ağlıyor bide. Sabıt gerekiyo bu iş için ama insan çok yıpranıyor
Canım ben de biogaiya yı büyük umutlarla aldım ama işe yaramadı. Sana vicol ve metsili tavsiye ederim ben onlardan çok fayda gördüm vicol bitkisel bir ilaç zaten

Sut alerjisi de yuzde doksanbes deriden belli olurmus.sutun degdigi yer kizarirmis. Onundisinda bir yasina kadar alerji tesisikonulamazmis.
Bebegin besin alerjisi varsa bu sutten gecen gidalarin bazilaridir.emziren anne icin.mamada boyle durum yok.yani sut alerjisi degil,besin alerjisi olabilir bebekte.
Orn.cikolata,yumurta,muruyemis,domates gibi.
İşte bu dediğim doktor öyle bişey olamaz diyor. Annenin diyet yapmasına gerek yok, yenidoğan döneminde besin alerjisi olmaz diyor annenin yediklerinden. Benimle aynı şikayetleri yazan her hastasına hep aynı cevabı vermiş mukuslu kaka için "fazla yemektendir" diyor

Eklentiler

• IMG_8463.jpg
    IMG_8463.jpg
    76,4 KB · Görüntüleme: 55
Sag bantı sol alt tarafa. Sol bantı sag alt tarafa. Bel boslugunun kapanmasına yarıyo. Bende degemenden ögrendim. Dogru anlattım umarım degemen :)

teşekkürler sırt için idealmiş
ahhh tecrübeli anneler...ne demişler gez belle gör belle bi de kadınlar kulübüne sor belle...
ama benim kızın ki kenarlardan taşıyor... sanırım gazlı olduğu için

kizlar bebegimin yuzunde dogdugundan beri boyle fisir fisir kirmizi seyler oluyor bazen geciyor sonra tekrar cikiyor sicaktan sanirim ne yapmaliyim sizde boyle oluyor mu ne suruyorsunuz doktorunuz ne onerdi y

Eklentiler

• IMG_3062.JPG
    IMG_3062.JPG
    33,3 KB · Görüntüleme: 62
Emzirme ödeneği 133 tl yi ziraat bankasından aldım ama artık ptt vericekmiş banka içinden cekince 10 tl kesinti oldugundan ziraat kartına yüklediler benimkini,144 aradım dogum parası temmuz ayının son haftasında yatmış ptt den cekebilirsiniz dediler haberiniz olsun 28 haziranda basvurmuştuk
Merhaba ... nereye başvuru yapmak gerekiyor acaba bilgi verebili r misin

X