2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Eşimle tartıştık evden kovdum. O da defoldu gitti. Çok canım sıkkın ağlamamak için zor tutuyorum kendimi. Çocuklar yüzüme bakıyorlar.

canım anlık birşeydir... 3 çocukla zor günler geçiriyorsundur.. ben bir tane ile pert olmuşken
haliyle eşlerimize karşı daha öfke dolu olmamız normal...
çocuklara hissettirme siz unutur gidersiniz onların hafızasında olumsuz anılar kalır
inşallah sorun her neyse çabuk düzelir

Merhaba arkadaşlar. 49günlük bebeğim yüzüstü yatınca güzel uyuyor onun dışında sırt üstü yatırınca elleri kolları oynuyo uyanıyor. Çok korkuyorum yüzüstü yatırıncada .aslında rahatlıkla başını çevirebiliyor. Siz yatırıyormusunuz yüzüstü ?

Aynen benimkide öyle. Ben uyanık olduğum zaman yüzüstü yatırıyorum. Gece sırtüstü yatırıyorum. Kafasını geçirebilsede risk alamicam ben.

Ben kanguru da kullanıyorum zaten. Çok iyi oldu paylaştığın, teşekkür ederim:)

Simdi kanguru gurusu olarak seni seçtim beatrices beatrices :halay:Benim büyük kız kış çocuğu olduğu için kışlık kangurumuz var. Oğlan artık azalmaya başlasa da hala koala gibi yapışık bize özellikle de akşamları. Benim bel iptal. Haftaya da Bodruma tatile gidicez 2 hafta. Şu solomomlardan alsam mi acaba. Bu arada benim sıpa 6.700 gr. Luzumsuz mu olur acaba???

Eşimle tartıştık evden kovdum. O da defoldu gitti. Çok canım sıkkın ağlamamak için zor tutuyorum kendimi. Çocuklar yüzüme bakıyorlar.
sorunu bilmiyorum ama bende de bi gariplik var eşimin her hareketi batmaya başladı, hormonal heralde, adam aynı adam aslında beklentimde bi değişiklik yok, ama bişeyler değişti galiba bende çocuğu da alıp kaybolasım var :)

Ben kanguru da kullanıyorum zaten. Çok iyi oldu paylaştığın, teşekkür ederim:)
Rica ederim :) bu soruyu merak eden çok anne vardır bence, çünkü bana o kadar söyleyen oldu ki napıyosun sen yok çocuk öyle oturur mu yok böyle tutulur mu diye. Benim doktorum diyor ki çocuklara hassas davranmak kırılcakmış gibi davranmak çok saçma, normal doğumda rahimin bebeği kanala iterken uyguladığı kuvvet bi insanın eliyle uygulayabileceğinin kaç katı, kanaldan geçmesi için kasılmayla beline binen kuvvet oturmayla oluşandan daha kuvvetli dedi. Yani doğumdaki travmaya dayanabilecek durumdaki bebeğe cam malzemedenmiş gibi davranmayın dedi.

Rica ederim :) bu soruyu merak eden çok anne vardır bence, çünkü bana o kadar söyleyen oldu ki napıyosun sen yok çocuk öyle oturur mu yok böyle tutulur mu diye. Benim doktorum diyor ki çocuklara hassas davranmak kırılcakmış gibi davranmak çok saçma, normal doğumda rahimin bebeği kanala iterken uyguladığı kuvvet bi insanın eliyle uygulayabileceğinin kaç katı, kanaldan geçmesi için kasılmayla beline binen kuvvet oturmayla oluşandan daha kuvvetli dedi. Yani doğumdaki travmaya dayanabilecek durumdaki bebeğe cam malzemedenmiş gibi davranmayın dedi.
Ne yalan soyliyim,bende cam muammelesi yapiyordum.paylastiginiz iyi olmus.
Dusunuyordum ki dogum sirasinda kikirdak olan kemikler icin normaldir basinc.başlari da ayni şekilde.
Sonradan sertlesen kemikler ki birde Dvit veriliyor.daha cabuk sertlediyordur.bu sirada kemigin sekli,eklem yerleri bozulur diye dusunuyordum.
Yanlis dusunceymis.

Aynen benimkide öyle. Ben uyanık olduğum zaman yüzüstü yatırıyorum. Gece sırtüstü yatırıyorum. Kafasını geçirebilsede risk alamicam ben.

Simdi kanguru gurusu olarak seni seçtim beatrices beatrices :halay:Benim büyük kız kış çocuğu olduğu için kışlık kangurumuz var. Oğlan artık azalmaya başlasa da hala koala gibi yapışık bize özellikle de akşamları. Benim bel iptal. Haftaya da Bodruma tatile gidicez 2 hafta. Şu solomomlardan alsam mi acaba. Bu arada benim sıpa 6.700 gr. Luzumsuz mu olur acaba???
Solomom yerine Neko Bitter daha uzun süre idare eder, fiyatı da 199 lira.
Kilodan ziyade boy önemli, içinde kaybolmasın diye:)

Bebegin kac gunluk..bnm ilk oglum 2.5 aylikti bir hafta kaka yapmadi..bnde sabunla falan yaptirdim..sonra doktora gpturdugumde 10 gune kadar yapmamasi normal dedi..
63 günlük canım gittiğim iyi oldu dr a tsh düşük çıkmış normal dedi ama kafam da deli sorular neden düşük acaba.
Gerçekten normal mi? Beni geçiştirmek için mi dedi.
Perşembe günü çocuk gastroenterolojiye götüreceğim.orada bi dr varmış muhakkak görsün dedi.inş kötü bi durum yoktur.
Ilk kakasını 36 saatte yapmıştı bunu da bilgi olarak ekledi dr.

Bebegin kac gunluk..bnm ilk oglum 2.5 aylikti bir hafta kaka yapmadi..bnde sabunla falan yaptirdim..sonra doktora gpturdugumde 10 gune kadar yapmamasi normal dedi..
Ewt uyarma ile yaptırınca yapıyordu yoksa yapmıyor canım. Dr uyarma yapma dedi.
Bende düşündüm nereye kadar ben yaptıracağım zorla. Bi. Sıkıntısı mı var ki bu çocuk yapamıyor diye götürdüm.
Iki tane krem verdi biraz canı yandı sanırım sürekli ağladı yavrum. Ama işe yaramış olacak ki bugün sabah kakasını yaptı huzur doluydu :)

Kızlar merhaba bir şey soracağım
Yarın bizim 2. Ay aşımız var 3 iğneyi de aynı anda mı vurulacak bir de bebişim aç mı tok mu olacak

ilk 2 ay bilinçsiz süt gelirmiş 3. Ayda sadece bebeğin ihtiyacı kadar süt olurmuş göğüsler yumuşarmış. Benim göğüslerde senin anlattığın gibi. Dr um anneler hep sütüm yetmiyor süt bitti düşüncesine girerler mamaya başlarlar dedi sütün yetiyor çişli bezini say 5 oluyorsa o bebek doyuyordur dedi. Zaten geceden sabaha bezi çok şişiyor belki 2-3 defa zaten yapıyordur akşama kadar en az 4 defa çişli bez değişiyorum ama yine o düşünce var çünkü 2 dk da memede süt bitiyor sıkıyorum gelmiyor 2 dk sıkı sonra gevşek emiyor gece lıkır lıkır sesini duyduğum sütü en az 7 dk lık.lık içip ses duyuyorum Gündüz hiç duymuyorum 2 dk sürüyor ben o yüzden sütüm yok doymuyor diyorum eşim kızıyor Dr ne dedi çişli bez 5 oluyormu oluyorsa sütüm az deme diye.
Aynı anlattığın gibi canım gündüz erken saatlerde lıkır lıkır ses geliyor ama akşama doğrı gelmiyo sanki boş boş çekiyor gibi ..sonra sıkıyorum bende yine az geliyorum sütüm bende mama veriyorum mecbur

Kızlar pazar günü 2 aylık oldu bebeğim. Dün sağlık ocağını aradım aşı için. Biz sizi arariz dediler. Ama zaman geçiyor. Fark eder mi peki. Günü geçince

Kızlar biz de bugun 2 ay aşılarını olduk, üzerinden 8 saat geçti ama kızım çok huysuz altını bile açtırmıyor uyumuyorda böyle olan oldu mu? Ateşi çıkmadı ama huysuzluk hadsafhada :KK43:

X