2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
37+4 te doğum yapmıştım. 2910 ile doğdu 2700 ile hastaneden çıktık sonra beslenme sorunu olduğu için 2580 e kadar düşmüştü. Şimdi toparlıyor artık.
Akranlarına göre ufak ama kendi gelişimi açısındam iyi gidiyor. Sizin nasıl?
Ozaman seninkinin kilosu iyi evet benim 2960 hastane çıkışı ilk ay 3580 oldu ikinci ay daha bilmiyorum ama her gören bu cocuk gelişmemiş diyor sinirim bozuluyor simdi günde 1 mama veriyorum geri kalan anne sütü bakalım ne kadar olmuş

Sünnet yaptıran anneler bebeğiniz ağladı mı?ctesiye randevu aldık bir öneriniz var mı?ne kadar sürede iyileşti? Süreçten biraz bahsedermisiniz?
Nereye yaptıracaksınız acaba?
Arkadaslar bu serumu burna kac damla damlatmak gerekiyo aspirotrm yok sadece damlatsak yetrmi
Bende sadece damlatıyorum. Yetiyor

Ben bıraktığım memeden devam etmiyorum. Zaten gündüz iki saatte bir emziriyorum. Yani 4 saatte hiç bi zaman dolu dolu olmuyo. Hep yumuşak.olanı da içiyo bitiriyo sanırım
Şimdi aklıma takıkdı acaba senin gibi yapsam daha çok mu kilo alırdı diye. Bilemedim.

Diğer arkadaşlar siz nasıl yapıyorsunuz?
Hep sağ memeyi veriyorum. Diğeri ters geliyor. Kiloyu çok aldı
Ben de hangi meme napıyor habersizim:) elime hangisi gelirse onu tıkıyorum:) 2. Ayda doğum kilosunu katladı galiba.
Umut beyle göktuğ bey yakın kiloda dogdu.ikiside aynı gidiyor demek.

KIZLARR BEBEKLERinizin aylık fotolarını cekiyormusunuz? Ve sayı olarak ne kullanıyorsunuz? Hatıra olsun ilerde gösteirriz inşallah
Ay valla aylik cekimleri birak canim sikildikca bile konsept cekim yapiyorum. Netten bakip fikir aliyorum yatagi hazirlayip bebisi koyuyorum. Cok komik fotolar cikiyo

Son düzenleyen: Moderatör:
İki gündür kızıma bişeyler oldu, bugün de akşam ağladı. Memede zor sakinleştirdim. Yarın aşıları var. İnşallah yarın akşam kolay geçer. Noluyo bu çocuklara acaba büyüme atağı mı anlamadım gitti

İki gündür kızıma bişeyler oldu, bugün de akşam ağladı. Memede zor sakinleştirdim. Yarın aşıları var. İnşallah yarın akşam kolay geçer. Noluyo bu çocuklara acaba büyüme atağı mı anlamadım gitti
Sicak etkiliyo herhalde ya. Bi de yarin istanbulda hava 53 derece hissesilecek diyolar dogruysa yandik ki ne yandik

canım ben o bölgeye krem sürmüyorum...içine doğru çok bastırmamı önermedi belki de florası bozulur diye bilmiyorum
siz de giderseniz sorun bazen görüş ayrılıkları oluyor
Ben daha hiç pişik önleyici kremlerinden kullanmadım kızıma...hergün yıkadım maaşallah hiç kızarmadı poposu...

Ozaman seninkinin kilosu iyi evet benim 2960 hastane çıkışı ilk ay 3580 oldu ikinci ay daha bilmiyorum ama her gören bu cocuk gelişmemiş diyor sinirim bozuluyor simdi günde 1 mama veriyorum geri kalan anne sütü bakalım ne kadar olmuş
Yooo gayet iyi bence, gelişmemiş diyenlere bakma sen onlar hep bişey derler zaten. Biraz daha kilolu olsa o zamanda bu çocuk obez olcak derler. Gayet iyi kilosu maşallah, bu ay 4600 fln olmuştur.

Ben daha hiç pişik önleyici kremlerinden kullanmadım kızıma...hergün yıkadım maaşallah hiç kızarmadı poposu...

aslında yıkamak en iyisi... ben de silip kuruluyorum o zaman kızarmıyordu ama yolda pişti..
1500 km yolda biz bile piştik çocuk ne yapsın..

canım sen kızının özel bölge temizliğini nasıl yapıyorsun tecrübeli annesin sonuçta

Normal doğum yapıp hemoraid şikayeti olanlar bi kremden bahsetmişti çok iyi geliyor diye neydi kremin ismi kızlar ?

Menumu burayada yapıştırayım :)
Lili sağlıklı beslenmeye çalışıyor, lili eriyor :)
İşte emziren annenin günlük menüsü...:kk77:

Sabah 9:15kahvalti

Ac karna bir bardak ceviz suyu ve bir adet ceviz

Bir haslanmis yumurta, cay, 3 adet yesil zeytin, 3 adet siyah zeytin, Yarım salatalik, Iki parca telli peynir, bir küp beyaz peynir, Yarım kastamonu simit

Ara ogun 11:30

1 adet kuru incir, 5 adet badem

Oglen 12:30

1 Tabak sulu köfte
1 orta boy kase semız otu salatası
Yarım kastamonu simidi

Ara öğün 17:00

1 adet hurma ve 5 adet badem

Aksam 17:44

1 tabak et sote
1 yk pılav
1 orta boy kase marul salatası
1 dılım ekmek

Ara ogun 21:30

1 dilim cevizli ve limonlu kek

(Oğlum yemiyor ceviz diye, toz halıne getırp kek yaptım. Yıne yemedı :KK43: )

Cuma kilo:81.8
Güncel kilo: 81,4
Haftalık hedef: -1300
Hedefe kalan: -900

X