2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Sağol canım bakayım bi.

Sabahtan beri uyumuyor kız ya. 5 dk 10 dk.uykuya dalması çok uzun sürüyo.hemen uyanıyor. Bunaldım.
O ara ara bizdede oluyor. Sabah 06:30 da kalkıp 21:00 a kadar uyumuyor, ara ara uyuyor yarım saat o kadar. Gecede hiç uyanmadan uyuypr öyle zamanlarda allaha şükür. Uyumadığı zamanlar Çok bunaltıcı oluyor gerçekten. Hamaktada hemen uyuyor ama uyanması uzun sürmüyordu yime. Hava çok sıcak ondan olduğunu düşünüyorum..

Ben bıraktığım memeden devam etmiyorum. Zaten gündüz iki saatte bir emziriyorum. Yani 4 saatte hiç bi zaman dolu dolu olmuyo. Hep yumuşak.olanı da içiyo bitiriyo sanırım
Şimdi aklıma takıkdı acaba senin gibi yapsam daha çok mu kilo alırdı diye. Bilemedim.

Diğer arkadaşlar siz nasıl yapıyorsunuz?
Açıkçası bende kaldığım memeden devam etmiyorum sürekli, özellikle gündüzleri hiç yapamıyorum çünkü çok yumuşak hangisi denk gelirse ona veriyorum, ağlamaya başlayınca, boşalttı heralde deyip diğerine geçiyorum.
Sadece geceleri bıraktığım memeden devam ediyorum, diğeri iyice dolunca kalkıp sağıyorum yoksa çok acıyor taş gibi oluyor.

Bende bıraktığım yerden devam ettiriyorum ama benimde göğüslerim akaşama dığru yumuşuyor sanki az gibi geliyor sütüm bana eğer emer durmaz ağlarsa mama veriyorum..ya bu sütün yetip yetmediğini nasıl anlıcaz yumuşak göğüs az sütmü demek oluyor acaba ?
Dr. Akşam saatleri artık anne iyice yorulduğu için süt çok az olur dedi, gerçektende öyle o kadar yumuşak oluyor ki, bebeğe vermeye utanıyorum. O zamanlarda mama veya sağdığım sütlerden veriyorum.

Bizim kızın 1. Ayda kalça ultrasonu hafif sorunlu çıkmıştı, cumartesi dr.a gittik, allaha şükür düzelmiş. KIRMIZILIKUCUKKIZ KIRMIZILIKUCUKKIZ umarım sizinde düzelmiştir, güzel haberler verirsin bize.
Kg 4660 olmuş, perşembe 2. Ay kontrolü var telrar tartılacak, 1. Ayda 3660 kg idi 1 kg almış. Boyu 54 cm, minyon olcak galiba :)
Günde 2 defa mama veriyordum, dr sadece anne sütü vermeye çalış dedi. Cumartesiden beri sadece 1 kez mama verdim, sonrasında hep emzirdim ya da sağdım ve sanki yetti bebeğe.
Sağdığım sütleri dolaba koyuyorum, bir müddet sonra baktığımda 70-80 cc çıkan sütün neredeyse 60 cc si su, üsttede çok az bir beyaz katman oluyor. Emzirirkende böyle ise yazık sürekli su içiyor bebecik

selam kızlar nihayet artık evimdeyim
evimi özlemişim sizleri de.. umarım tüm yeğenlerim ve sizler iyisinizdir.

doktordan geldim öğrendiklerimi size de yazayım belki işinize yarar..

yeşil mukuslu kaka sorunumuz vardı.. gaita tahlili verdik (bu arada yarım saat içinde verilmesi gerekiyor)
lökosit çıktı enfeksiyon var dedi banyo suyundan bile olmuş olabilir dedi..
çocuk 3000 km yol yaptı heryerden enfeksiyon kapmış olabilir haliyle
sadece bağırsak için bir şurup verdi biogaia devam dedi

mukus içinse benden süt ve süt ürünlerini ve yumurtanın sadece beyazını yasakladı..
buna çok üzüldüm kahvaltıdan aç kalkacağım anlaşılan peynirsiz bir hayat:KK43:

burun tıkanıklığı için xclear diye bir damla verdi

konak için zeytinyağı ile banyo öncesi bekletmemi ben tararken bıngıldağına zarar gelir mi diye sordum birşey olmaz dedi

gece beslenmesini de 4 saat en fazla dedi..4 saat geçmedikçe emmesi için uyandırmana gerek yok dedi

kız bebekler için özel bölge temizliği fazla bastırmadan yüzeysel yap dedi

76 günlük olduk 63 cm olmuş boyumuz kilomuz da 6 kg

bizden haberler böyle
Hosgeldn canim bilgiler icin tesekkurler ozel bolge temizligi oyle yuzeysel yapinca ici hep beyaz beyaz kaliyo kremden dolayi o sorun olmazmis mi

Dr. Akşam saatleri artık anne iyice yorulduğu için süt çok az olur dedi, gerçektende öyle o kadar yumuşak oluyor ki, bebeğe vermeye utanıyorum. O zamanlarda mama veya sağdığım sütlerden veriyorum.
Benimde akşama doğru çok yumuşak oluyor demekki az oluyor gerçekten

Bizim kızın 1. Ayda kalça ultrasonu hafif sorunlu çıkmıştı, cumartesi dr.a gittik, allaha şükür düzelmiş. KIRMIZILIKUCUKKIZ KIRMIZILIKUCUKKIZ umarım sizinde düzelmiştir, güzel haberler verirsin bize.
Kg 4660 olmuş, perşembe 2. Ay kontrolü var telrar tartılacak, 1. Ayda 3660 kg idi 1 kg almış. Boyu 54 cm, minyon olcak galiba :)
Günde 2 defa mama veriyordum, dr sadece anne sütü vermeye çalış dedi. Cumartesiden beri sadece 1 kez mama verdim, sonrasında hep emzirdim ya da sağdım ve sanki yetti bebeğe.
Sağdığım sütleri dolaba koyuyorum, bir müddet sonra baktığımda 70-80 cc çıkan sütün neredeyse 60 cc si su, üsttede çok az bir beyaz katman oluyor. Emzirirkende böyle ise yazık sürekli su içiyor bebecik
Senle aynıyız canım biz doğduğunda kac kiloydu ilk defa kilosu bebegime yakkn birini gördüm sevindirik oldum :KK49:

Ben bıraktığım memeden devam etmiyorum. Zaten gündüz iki saatte bir emziriyorum. Yani 4 saatte hiç bi zaman dolu dolu olmuyo. Hep yumuşak.olanı da içiyo bitiriyo sanırım
Şimdi aklıma takıkdı acaba senin gibi yapsam daha çok mu kilo alırdı diye. Bilemedim.

Valla cnm ben kıtabına uyduramadım. Ilk oglumda da oyle tek gogus verırdım ve kaldıgımdan devam ederdım dibini sıyırsın diye :p
Ilk ay 1950 gr aldı
Ikıncı ayı bılmıyrm

Hosgeldn canim bilgiler icin tesekkurler ozel bolge temizligi oyle yuzeysel yapinca ici hep beyaz beyaz kaliyo kremden dolayi o sorun olmazmis mi

canım ben o bölgeye krem sürmüyorum...içine doğru çok bastırmamı önermedi belki de florası bozulur diye bilmiyorum
siz de giderseniz sorun bazen görüş ayrılıkları oluyor

Bende bi sağ bi sol şeklinde emziriyorum bazen iki memede yumuşak oluyor unutuyorum hangisini verdiğimi o zaman şaşıyor

O ara ara bizdede oluyor. Sabah 06:30 da kalkıp 21:00 a kadar uyumuyor, ara ara uyuyor yarım saat o kadar. Gecede hiç uyanmadan uyuypr öyle zamanlarda allaha şükür. Uyumadığı zamanlar Çok bunaltıcı oluyor gerçekten. Hamaktada hemen uyuyor ama uyanması uzun sürmüyordu yime. Hava çok sıcak ondan olduğunu düşünüyorum..

Genelde hep öyle gündüzleri . Kendi halinde biraz duruyo ama sıkılıyo hemen. Oyun halısı çıngırak tamam da. Uyuması da lazım.
Emziği de zor veriyorum deli gibi ellerini emmek istiyo, o zaman da uyuyamıyo. Şaşırıyorum ne yapacağımı. Uyuduğu gün haftada bir, bir de dışarı çıkarsak.

Ya bu el emme nedir arkadaş ya. Yumruk yapıyo kaldırıyo elini bakıyo sonra ağzına getiriyo cap cup emiyo. Parmağını kaparsa öğürüyo kusuyo şapşik :KK70: ben o sütleri üretcem diye neler çekiyom oysaki

Ben bugün lilipit in dediğini yapıyorum. Öğlen sağ gogsumu verdim sonra oyun oynadık uyudu 2 saat kadar sonra sağ göğsümü yine verdim vermeden sıktım kıvamlı beyaz süt geldi belliki ön süt değildi. İçerken uyudu. İlk verdiğide de gaywt hareketlidi demek ön süttü uyku cok yapmadı . Şimdi emerken uyuyor arabasına koyup yuruyuse cıkıcam iyi oyur bence. Sonrada sağ göğse geçicem.

Valla cnm ben kıtabına uyduramadım. Ilk oglumda da oyle tek gogus verırdım ve kaldıgımdan devam ederdım dibini sıyırsın diye :p
Ilk ay 1950 gr aldı
Ikıncı ayı bılmıyrm
Ben de hangi meme napıyor habersizim:) elime hangisi gelirse onu tıkıyorum:) 2. Ayda doğum kilosunu katladı galiba.

Senle aynıyız canım biz doğduğunda kac kiloydu ilk defa kilosu bebegime yakkn birini gördüm sevindirik oldum :KK49:
37+4 te doğum yapmıştım. 2910 ile doğdu 2700 ile hastaneden çıktık sonra beslenme sorunu olduğu için 2580 e kadar düşmüştü. Şimdi toparlıyor artık.
Akranlarına göre ufak ama kendi gelişimi açısındam iyi gidiyor. Sizin nasıl?

X