2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
lilipit bir de merak ettiğim birşey var emzirirken tek göğsü bitirip diğerine mi geçiyon yoksa bir ondan bir ondan mı yapıyorsun nasıl emziriyorsun?

Hanımlar selam:)
Bir kaç gündür süt alerjisi nedeniyle rejimde arkadaşları düşünüyorum, yiyecek bir şey bulamıyorum dedikçe siz ben üzülüyorum. Ben de bugün hem rejimlik, hem sütlük, hem de alerjilik yemekler yaptım:)
Sizle de paylaşayım istedim:)
Sabah salatalıkları zeytinyağı zeytin ve kekikle tatlandırdım, yanına bir dilim ekmek koydum banarak yedim.
Akşam için kuzu etli enginar ve etin suyuna çorba yaptım, çorbayı öğlen de yerim:) Eti haşladım bi kenarda fazlaca suyla. Suyuna bütün bir soğan attım lezzeti geçsin diye.
Bu arada ayrı bir tencerede enginarları hafif yumuşatana kadar haşladım yağ-su-tuz ile.
Eti patates ve soğanla kavurdum, enginarları ters olarak üzerine kapatıp, suyu tuzu biberi ekleyip bir taşım daha kaynattım.
Et suyunu da şehriye ile çorba yaptım.

Böylece hiç alerjen kullanmadan günü ayarlamış oldum.
Tatlı istiyorsanız pudra şekeri ile un kurabiyesi ya da normal şekerle un helvası/irmik helvası yapabilirsiniz.

Dün de hindistancevizinden yapılma krema aldım migros'tan 1+1 hediye idi. Onunla da yakında yemek yaparım, iyi çıkarsa kremalı tavuk / sebze filan da pişiririz:)

Son düzenleme:
lilipit bir de merak ettiğim birşey var emzirirken tek göğsü bitirip diğerine mi geçiyon yoksa bir ondan bir ondan mı yapıyorsun nasıl emziriyorsun?
Cnm iki gogus ben hic emziremedim. Tek gogus ile doyuyor. Sonraki uyanmasinda yine onu veriyrm. Ondan sonraki emzirmemde diger gogsu veriyrm.

Bende saat 8:30 da emzirirdim ve cikardim evden. 12:30 da isten cikar 13:00 da evde olurdum. Bu sure bnmde 4 saat yapiyor. Annem saat 10:30 11:30 gibi biraktigin sutu verirdi. 100-130 cc civari ne kadar cikartabiliyorsam sutbirakirdim ama hepsini icemiyordu herzaman hatta genelde 80-90 icerdi. Ilk zamanlar icin konusuyorum tabiki. 3 aylik ise basladim bu arada.

Ogleden sonra 14:30 evden cikardim. Aksam eve gelisim 18:30 idi. O zamanda annem 16:30-17:00 civari biraktigim yine 100-130 cc sutu verirdi ogluma.

Ek gidaya da gecsem tempo bu sekildeydi. Bi yasini doldurunca oglen gelmemeye basladim. Aksam 4:30 da erken ciktim isten. Bizim bankada sut izni bir bucuk yasina kadar.

Aklina takilan ne varsa sor cnm

Cok tatlisin ya
Emegine saglik
Afiyet olsun

Bende spor aslında yapılabilir bebek uyuduğunda diyet yapmasak bile sporla bi şekilde dengeyi sağlarız ama yapamıyoruz işte.
Ben duzenli spor yapark hamur isleri yedigim halde 3 ayda 10kilo vermistim.yapsam yine super olacak ama bebek gunduz zaten cok uyumuyo uyusa da o kdr cok sey oluyo ki yapacak spora zaman da kalmiyo takat da.

Anladım süper. Bu durumda 1 öğün süt hazırlamak lazım. Bu sütü ne zaman sagıyordun peki? İş yerinde sagıyor muydun

Kızlar bebek bakım çantası olarak ne kullanıyorsunuz?ben mayorlin omuz askılı çantasını almıştım okadar ağır ki çanta birde içine eşya koyunca iyice ağırlaşıyor..resmen bavul gibi oluyor..bana sırt çantası önerirmisiniz hafif ve bol gözleri olan..

Sunveno cok güzel bir sürü göz ve en alta koydugunu ayrı fermuardan alabişiyosun dagılmıyo ali express ten Aldım 160 tl içinde bir sürü gözü var içinin fotosunu bulunca yüklerim

Anladım süper. Bu durumda 1 öğün süt hazırlamak lazım. Bu sütü ne zaman sagıyordun peki? İş yerinde sagıyor muydun
Isyerinde hic sagmadim cnm
Geceden biriken sutu sagiyordum sabah, mesela 6 da kalkiyordum sagiyordum. Bazen bi gogus yetiyor. Birini de uyanan bebege veriyorsun. Bazen yetmiyor ikisini sagiyorsun, bebek uyaninca ne varsa iciyor. O donemde cok yedim ben. Annem oglen ben gelesiye hurmali kek yapardi. Onu bilirim ben deli sut yapardi. Isyerinde humana ve rezene icerdim. Ise basladigimda 68 kiloydum sonra sut yetirebilmek icin yiye yiye 73 oldum yapisti :)

Zaten hem sagip hem emziriosun bide kostur kostur ise gidiosun ya kurt gibi acikiyorsun :)

Oglen geldigimde sagmak daha kolaydi cunku birikiyordu bebek emmedigi icin. Isyerinde sagmak bana hijyenik gelmiyor pek. Gerekde olmadi.

Adidas cantam bnm heryeri goz :) hafif bide

Sünnet yaptıran anneler bebeğiniz ağladı mı?ctesiye randevu aldık bir öneriniz var mı?ne kadar sürede iyileşti? Süreçten biraz bahsedermisiniz?

Evet işyerinde sağma fikri beni de geriyor sagacak yer de bulunur ama 10 dak tenefüste ne sagılır ki sanıeım bende gelince sagarım tesekkurler. Neyse yapacak birşey yok. Bu emzirme dönemi zor olacak bile bile girdik bu işe

Bebeklerinizin ateşi kaç çıkıyor?
Bizim bu aralar 36.8-36.9 civarı çıkıyor. Çok sıcak hava o yüzden bunalıyor heralde. Sabah kalktığımdada terlemişti biraz

Sünnet yaptıran anneler bebeğiniz ağladı mı?ctesiye randevu aldık bir öneriniz var mı?ne kadar sürede iyileşti? Süreçten biraz bahsedermisiniz?
Ben anltirim ama ben daha buyukkeb yaptirdim. 8 aylikti, daha farklidir surec
Sunu onerebilirim, kopuk bardagin ust kismini iki parmak kadar kalinlikta halka olacak sekilde kesip, bez baglamadan once pipisinin etrafina koyarsan cok fayda ediyor

Yine bi durum olursa konusuruz. Hersey yolunda olacak insallah

Kv yogurt yapmıstı az dısarda kalmış ekşi yesenmi diye düşünürken sen bunu yazmıssın zararı olmazmı?

Tekrar sorayım babanne bebek bakım parası hakkında bilgisi olan var mı????
Ekşi yogurt emziren annede bebege pisik yapar diye duymustum,emin degilim.
Babaanne parasi,pilot illerdeydi.tum illere yayildi mi bilmiyorum.birde anne.baba calisan olacakti.kisi basi gelirmi yoksa asgafi ucret uzerinden miydi bir sınır vardi.aslinda nette vardur haberleri.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…