2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Estafirullah canım benim o ne demek. Şimdi bir araştırma yapmışlar, hamileyken veya emzirme halinde antibiyotik kullanan annelerin bebeklerinde eksik bakteri oldugu için çocukları daha çok aglayabilir demişler. Kesin değil tabiki. Bu arada hemen hemen herkes kullandı antibiyotiği, bende kullanıyordum ama alerji yapınca erken bıraktım. Benim çocuk da az aglayınca acaba dedim dogrumu ki? Durum bu yani :)

Eksi sutun tadini bozar cnm ya
Ben boyke sut gormedim kac gundur
Cidden fark var

uzines giderek evet çok tatlı ve sevimli oluyorlar.
Ama ağırlaşıyorlar ya belim acıyor :)
Bide fena olmaya başladılar. Yavaştan akılları yetiyor.
Bizimki itemiyor kendini.
Ama çok pis tekme atıyor. Resmen canımı acıttı

Ben hamilelikte ve doğumdan sonrada antibiyotik kullandım oğlum gayet sakin...pek alakası yok gibi

Kızlar geçen biriniz hamak aldım demiştiniz sormuştum ama, alan kişi görmedi sanırım. Hangi hamaktı o, bir de memnun öusunuz?

Eksi sutun tadini bozar cnm ya
Ben boyke sut gormedim kac gundur
Cidden fark var
Ekşi acı yemeyin bozuyor demişlerdi haklısın.. maşallah sütüne ama psikolojinin de etkisi var bence. Başımdan şöyle bir olay geçti.
1 hafta arayla dogum yaptıgım ark. Gecen hafta beni aradı ve cok moralinin bozuk oldugunu, bana göğüs kalkanı kullanırken nasıl dışarı çıktığımı sordu. Ona tuhaf tuhaf bakmışlar göğüs kalkanından dolayı, bu insanlar hiç mi emziren anne falan bilmiyor dedi. Neden kalkan kullandın dışarda dedim. Sütüm çok geliyor her damlası kıymetli diye düşünğyorum ayrıca üstüme geçiyor ne yapabilirim ki dedi. Dışarda göğüs pedi dedim neyse onun sütü böyle sabah çarşaflara geçiyormuş, sürekli sagıp stok yapıyormuş her sağışta 100 cc falan.. benim öyle bir durum yok yardımcı olamiciim dedim kapattım teli.
Moralim bozuldu 2 gün çok üzüldüm benim sütüm öyle değil diye.
Ben mama vermiyorum ama sütüm tam yetiyor bence. Sagınca cıkmıyor süt benden tas catlasın 30 cc falan. Bana dediği şu oldugu bol bol sağ basta benimde 30 cc ydi.
Gündüz sagarsam bebem ac kalıyor, geceleei uzun uyuyor, uykuda bana süt yaopıyor diye artık gece emzirdikten sonra sağıyorum. Genelde bir memeyi veriyorum bebege digerini sagıyorum
Ben inandım ya sagdıkca gelecek diye, ilk gece 30cc yle basladım 2. Gece 40cc 3. Gece 60 cc şimdi 70cc leri de gördüm. Uykusuz kalıyorum biraz ama iş başlayınca biraz idare etsin diye... inanmak lazım inanmak. Bademe de inanıyoruz :)

Bizimde akşam 6-9 arasında çıldırıyor sonra uyuyor ve sabah 6 da uyanıyor. Kucağıma alıp dans ediyorum, ayakta sallıyoruz, hamakta sallıyoruz öyle uyuyakalıyor.

Bende sizin gibi yapıyorum, bir gögsü verip diğerini sağıyorum. Normalde günde 2 kez mama verirdim. 2 gündür hiç mama vermedik bakalım inş böyle devam eder

Hee doğru anlamışım :) kullandım dememe rağmen iyi araştırmışlar deyince yalnış mı anladım dedim :))

Bebekler öyle canım benim kaynımın dügünü vardı 30 günlüktü durmaz dedim gitmeyim dedim annem zorla götürdü ayıp olur diye mışıl mışıl uyudu dünde götürdüm uyudu uyudu eve gelince uyutamadım bunları dügünlere götürmek lazım :)

Aynen ben dans ederek uyutmaya alıştırdım bundan sonra zıçtık yani :))))

Cnm bence dusuncesizlkk yapmis, o kadar ballandirip anlatmasaydi keske, ben mesela yaziyrm artti diye, belki diger arkadaslarimda dener faydasini gorur diye.

Psikolojik olarak cok sinirliydim esime, oglumu denize gotur diyrm kac gundur goturmuyor, parka da cikarmadi. Zaten gunduz 11 e kadar yatiyor, oglum patladi evde sikintidan. Bende hangi birine yetisebilirim ki

O yuzden gerihe hurma, incir ve badem kaliyor.

Ayrica cnm akan sut kas zayifligindan da oluyormus, o kizin ondan akiyor olabilir. Sagmak marifet degil ki, bebegi yeterince emmiyor olabilir. Senin bebeginin kilo gelisimi iyi ise hic sorun degil. Sutun kalitelidir. Yaglidir. Doyuruyordur bebegini. Ortalama bir kilo iyidir. 500 gr altina mama destegi veriliyor.

Oyle ballandirarak sutunu anlatanlars bir kez daha uyuz oldum. Amac ne yani hayret birsey

Sagmak sut artirmaz birde, ayrica sagarak sutun onsut arka sut dengesini de bozuyor olabilir. Sakin sagma, dengeli bebisini emzir cnm
Sicak gunlerde onsut ile su ihtiyacini gidermeye, yagli sut ile de doyup misil misil uyumaya ihtiyaci var.

Ben cok sut sagdim. Biliyrm. Oyle bol bol cikan sut on suttur. Yagli sut damla damla gelir. Zor birikir, dolaba koyarsin uzeri kaymak baglar. Onsut raki beyazidir. Gogus iyice sisip dolmustur, bebegi emzirmeden o gogsu sagarsan pit diye 100 cc sut cikar bazen bes dk da cikar.

Uyanan bebegi emzirsen geriye kalan sut yagli suttur. Sagarkende denge kurmak zor oluyor.

Oglenleri gelipemzirip sagiyorduk gogsumu. 4-5 saat birikmis sut oluyordu gogsumde. Geceden birikeni de sabah sagiyordum. Oglum biberonda almiyordu. Kasikla zorla veriyordu annem, agliyordu, emme istedigi vardi, kasigi da biberonu da red ediyordu. Ve sonuc 400 gr almisti 4 ay bitiminde

Sut olsa neye yarardi, esas olan emmek, bir kez daha ispatidie bu anlattigim

Hala icin yanar, keske baslamasaydim ise diye

Simdi yarim gun caliscam allahtan

kizlar diyetisyen arkadasimin yardimiyla 1 haftadir sağlıklı besleniyorum ve hic de zorlanmadan 1 bucuk kilo verdim size yaptiklarimi yazayım
Normal ekmek kesinlikle yasak uno siyes ekmek yiyorum sabah ogle 2 aksam 1 dilim
ara ogunlerimi hep degistiyorum sıkılmamak icin dun bir avuc kavrulmamis badem ceviz yaban mersini yedim simdi ise yogurtla keten tohumu yicm yogurdu kendim mayaliyorum bu arada
Yemek olarak her sey yenilebilir ama karnim tam doymadan kalkiyorum beynime surekli mesaj yolluyorum doydun yeter bidahaki öğünü bekle yiyeceksin diyorum gercekten ise yariyo
Hepimiz hareket halindeyiz ama gunde 10 20 dk duzenli hareket yapiyorum yarim mekik bisiklet surme yürürmus gibi tempolu bacak hareketleri ozellikle sık birak cok ise yariyo hem gobek hem kalca icin
Her zaman dik durmaya calisiyorum dik durunca otomatik gobegi de icine cekmis oluyosun asla salivermiyoruz bebe sallrken bile gobegim icinde duruyo
Aksam 8den sonra yemiyorum cok acikirsam sut iciyorum belki yanina yarim kayisi
Karpuzu bi yiyiste 3 dilimden fazla yemiyorum
Gunde 3 litreden fazla su iciyorum yanima 1 bucuk litrelik sise aldim ordan takip ediyorum
Bi hatayapip çok yersem kacirirsam uzulmeyip hemen telafi ediyorum bol bol su icip bi sonraki ogunde biraz daha az yiyorum
Rezene anason papatya cayi iciyorum aralarda
Hazır gida yemiyorum canim.isterse ucundan tadina bakiyorum

Evet hatırlıyorum önceden sen demiştin sağmayın sütünüzü diye. Ne güzel açıklamışsın teşekkür ederim. Ben de çalışacagım ama şöyle olacak. Gündüz bir 4 saat işte olacagım. Emzirmeye gelicem sınra 3 saat sonra yeniden evdeyim. 3 saatlik de idare edilir de 4 saatlik için sağıp bırakmak gerekir dimi? O zamana 3 ayını doldurmuş oluyor.
Bir de sen tecrübelisin tabi ben yeni alışıyorum dışarda emzirirken bir çekinme hali oluyor. Önlüğüm yanında ama geçen önlük yoktu müslin battaniyeyi serdim üstüme emzirdim. Ama hala atamadım o çekingenliği üstümden. Bu arada dünya emzirme haftasıymış instagramda emzirirken eriketleyip koymuşlar kadınlar fotolarını worldbreastfeedingweek diye. Ben babamın yanında çekiniyorum burada nasıl paylaşayım dedim kendi kendime.
Allah biliyor da erkeklere doğurma hamilelik gibi yetileri vermiyor emin ol o zaman işimiz daha zordu kök söktürürlerdi bizlere, ne kadar düşünceli olsalarda rahatlıkları çok önemli onlar için sıkıntıya gelemiyorlar malesef. Sen aslında diyeti de boşuna yapıyorsun evdeki bu 3 adam seni güzel zayıflatır zaten :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…