2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Doğdu, doğacak, 40'ı çıkacak derken bugün tam 72 günlük olmuşuz biz...
allah sağlık versin, çok çabuk büyüyorlar...

Çalışmaya başlayan var mı bu arada kızlar?

Ben 2 hafta sonra başlayacağım, şimdiden tasası tuttu...

Nasıl olacak, nasıl alışacağım çok merak ediyorum. Çok alıştık birbirimize

Kizlar birsey sormak istiyorum yaklasik 17gün sonra 3saatlik ucak yolculugu yapicagiz bebegim 2bucuk aylik oluyor sorum suki ucak yolculugu yapabilirmiyiz acaba??bu hava basincindan felan kulaklari zarar görürmü özellikle inise gectigi sira benim bile cok agrir ve acir ve 3-4gün tek kulagim kapanik dolasirim icime sinmiyor derdinide anlatamiyor kulagi agrisa kapansa huzursuz olur..aranizda bebekle ucak yolculuk yapan varmi yapabilirmiyiz??

Bende çatlak oluşmadı ama o kahverengi çizgi duruyor biraz açıldı rengi, sahildeyken herkes anlıyordur diyorum, işaretlenmiş gibi..

Eski kıyafetlerine giren arkadaşlar gerçekten çok şanslısınız, hala hiç bişeyim olmuyor. Göbeği anladım doğum yaptım diye ama bacaklarımda feci benim. Hiç bir pantolonuma giremedim.

Ya sorma basenleri zor inceltmiştim. Tekrar basenden aldım. En nefret ettiğim.
Eski bedene yakın zamanda asla dönemem.
Şuan hala +15kilodayım

Merhaba. Geçmiş olsun ateşi oldu mu? Bizde bu hafta olucaz aşı merak ediyorm
Aksam 6gibi yuksekdi. Calpol verdim. Bide gece 12de.ama aşırı değildi.

Ayyy elbise giyebilsem keşke.
Bacağımda ameliyat izi var yıllardır çok severim ama giymem. Sadece tatilde.

Emzirilen meme şişkin ve sarkık oluyormuş. Benimde biri büyük ve sarkık.
Emzirme olayımız bitince kısmen düzeliyormuş.

Burdan birkaç arkadaş uçak yolculuğu yaptı sorun yaşamadılar.hatta yalnız binen bile olmuştu.

Yok öyle bisey. Obeziteye yatkın bi metebolizmasi varsa oluyo mama verdin de ondan oldu diye bisey yok. Bak bakalim kilo alımı fazla olursa manasına suyu fazla koyarsin. Sürekli herkesin söylediklerine takılacak misin boyle:) bilinçli ilerlemeni tavsiye ederim. Dr +kendi araştırmaların... kimse canını yakamaz o zaman

Spor yapmak sadecr aklimin bi kosesinde öylece duruyo
Bi de ben saglam yemeye basladim yaa. Duzenli beslenmeye vakit bulamayinca gun icinde tikiniyorum resmen nerde zararli bisey varsa

Bi de ben saglam yemeye basladim yaa. Duzenli beslenmeye vakit bulamayinca gun icinde tikiniyorum resmen nerde zararli bisey varsa
Bende spor aslında yapılabilir bebek uyuduğunda diyet yapmasak bile sporla bi şekilde dengeyi sağlarız ama yapamıyoruz işte.

İşin kötü yanı ben dikkatte ediyorum, bi gidiyor kilo bir geliyor

Günaydın herkesee:)
Benim neşeli böcük yine el emip, kahkaja atarak kaldırdı:) Akşamları 2 saat süren eziyetlerini böyle kapatıyor galiba:)
Kafa tutma konuşulmuş, oğlanın doktoru, boyun kasları gelişsin diye hep yan çevirtip desteksiz kaldırın diyordu bir yerden. Bir de ben sık sık egzersiz yaptırdım emzirme yastığıyla. Artık baya kaldırıp tutuyor kendiliğinden.
Spor demişsiniz, benim doğumdan kalan kilom yok ama belli ki yağ/kas oranım değişmiş, kollar yağlanmış. Youtube'da bebekle spor videoları var, onları uyguluyorum, özellikle kol egzersizlerini.
Bizde haberler böyle:)

Günaydın, çok sıcak nasıl yapıyorsun egzersizleri. Ben kolumu bile kaldırmak istemiyorum bu sıcaklarda

Surekli tek meme emzirirseniz biri sarkar digeri daha dik kalir ve esit orantida olmazlar..emzirilen sarktigi icin daha asagida durur..haberiniz olsun istedim

Pardon konuyu yanlis anlamisim..bebek sadece tek memeyi emiyor sandim.

Emziriyor musunuz?
Grubumuzda artık diyetisyen var ve haftada 2 kg çok ciddi bir kilo kaybı. Okuduğum yerlerdede böyle yazıyor. Bende çok istiyorum hemen kilo vermeyi ama cesaret edemiyorum süt açısından
Emzirmeyi hiç bırakmadım ama sütüm ilk günden beri yeterli gelmediği için çoğunlukla mama şeklinde besleniyoruz ne yazıkki.Diyetisyenim hamile kalmadan önceden beri beni tanıdığı için sağolsun bu sebeple zaten kabul etti.Aksini ben de düşünmezdim kesinlikle.

Her hafta değişiyo aslında bu haftaki şöyle
kahvaltı :

yumurta,beyaz peynir 1 dilim ekmek yeşillikler,1 meyve 2 ceviz (en geç 10'da yenmiş olmalı
arada 1 meyve

öğle:

5 kaşık sebze yemeği,yoğurt ve salata 1 dilim ekmek

akşam;

1 dilim ekmek ve 5 kaşık cevizli salata(2 gün)
1 dilim ekmek ve 4 kaşık nohutlu salata (2 gün)
1 dilim ekmek ve 4 kaşık mercimekli salata(2 gün)
5 kaşık sebze yoğurt ve salata (1 gün )

arada meyve

şeklinde........

Günaydın, çok sıcak nasıl yapıyorsun egzersizleri. Ben kolumu bile kaldırmak istemiyorum bu sıcaklarda
Oğlan sıkıldıkça iki kolumla kavrayıp, havaya kaldırıp indiriyorum. Aynısını yatarak da yapıyorum, oğlan da bu sefer yere paralel oluyor. Oğlanı arabaya atıp yürüyorum, yürürken kaslarımı sıkıyorum, her adımda popomun tek lobunu gibi:)

nurse harveyi günde 3 kere sabah öğle akşam veriyorum diğerini sıkıntısı arttıkça güne 4 kez 10 damla verebilirsin dedi doktor. Gaz olmasa zaten herşey harika
Canim nurseyi ne kadar veriyorsun şırınga var içinde Bn bi çay kaşığı kadar veriyordum sadece sabahları Bn de 3 kez veriyim bari olmayacak

sen baya cok veriyormussun Bn az verince mi çok gazı var ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…