2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
annişlerrr mrb . kafamda hep deli sorular var bunda hamileliğimi öğrendiğim günün öncesi gece gördüğüm rüyanın etkisi büyük. ben 12 ağutosta adet olmuştum snra 13 eylülde lekelenmeye başladım 10 gün devam etti 23 eylülde artık buda neyin nesi diyip doktora gittim usg de kist vs görmedi tertemizdi hcg ye baktı negatifti hormon testlri yaptı 24 eylülde normal adetim başladı 4 gün sürdü bitti bu ayda hamileyim ama doktorumun hesabına gör 18 eylül adet tarihim miş gibi gözüküyor yani kese boyutu hcg filan ilerde bu nasıl olur ben ne zaman hamile kaldım böyle birşey başına gelen var mı adetliyken hamilemi kaldım yani ben
bebeklerin boyutuna bağlı olarak tarihler değişebiliyor bi kaç günün önemi yok sonuçta hepimiz 40 haftalıkken doğum yapmayacağız gelişimlerinin hepsi bir değil bazen hızlı bazen yavaş gelişebiliyorlar tarih çok ta önemli değil yani

bebeklerin boyutuna bağlı olarak tarihler değişebiliyor bi kaç günün önemi yok sonuçta hepimiz 40 haftalıkken doğum yapmayacağız gelişimlerinin hepsi bir değil bazen hızlı bazen yavaş gelişebiliyorlar tarih çok ta önemli değil yani
boyut da takılıp kalmadım aslında 15 günlük leke kanamanın ardından hangi arada kaldım onu anlamadım birde korunurken

hayırlı günler kızlar,bugün ilk doktor kontrolümüze gittik. 5 haftalıkmış,daha çok küçük haftaya bir daha kontrole gel dedi,bu arada da tahlillerimi yaptıracağım.

Folik asit olarak da folidoce verdi.ben önceden folbiol kullanıyordum,o kadar yüksek doza gerek yok dedi.
bir de rahimde kist oluşmuş,çok önemli değil yumurtlamayla olmuş olabilir,yine de takibini yapalım dedi.(Hamile kalmadan önceki ultrason da birşey çıkmamıştı)
bizde haberler bu kadar. :anneadayı:

bence adet gördükten sonra hamile kalmışsındır 4 gün adet gördüm dedin hamileyken kanamada olabilir tabi ama bilemiyoruym
2 ekimde hamile kalmışım gözüküyor demekki kanama varken yumurtladım bilmiyorum hiç önemli değil sağlık olsunda

merhaba kızlar,kısmetse bende haziran annesiyim.5 senelik evliyim,1,5 senedir bebek istiyorduk,Rabbim nasip etti çok şükür.

sat 21 eylül, bugün gittik doktora keseyi gördük şükür,5 haftalık dedi. Haftaya bir daha bakalım,buarada tahlillerini yaptır dedi.(tam kan sayımı vs.) folik asitimi de folidoce olarak değiştirdi. Aranızda folidoce kullanan var mı?

Günaydın haziran anneleri bende katıldı aranıza sat 20 eylül henüz doktora gtmedim ikinci bebek istanbul anadolu yakasında oturuyorum doktor arastiriyorum

Benim de sat 21 eylül. doktor arayışımız beraber olsunn :) bugün keseyi görmeye işyerime yakın bir tıp merkezine gittik,doktor çok iyi ve sıcakkanlıydı ama doğumhanesi yok işte.1-2 ay bu doktora gideyim de sonra doğum yapmayı düşündüğüm yere başlarım diye düşünüyorum.

Selam hanimlar.
Nasilsiniz?

Hic zamanim olmuyor buraya detayli bakmaya..

hayırlı günler kızlar,bugün ilk doktor kontrolümüze gittik. 5 haftalıkmış,daha çok küçük haftaya bir daha kontrole gel dedi,bu arada da tahlillerimi yaptıracağım.

Folik asit olarak da folidoce verdi.ben önceden folbiol kullanıyordum,o kadar yüksek doza gerek yok dedi.
bir de rahimde kist oluşmuş,çok önemli değil yumurtlamayla olmuş olabilir,yine de takibini yapalım dedi.(Hamile kalmadan önceki ultrason da birşey çıkmamıştı)
bizde haberler bu kadar. :anneadayı:

Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin canım gözün aydın :anne:
Ben folic trio kullanıyorum doktor kontrolüne gidene kadar günde 3 ad. alıyordum üzerinde de öyle yazıyor ama doktorum banada gerek yok demişti günde 1 tane alsan yeter demişti.
Geçmiş olsun canım buarada tebrikler..

Benim de sat 21 eylül. doktor arayışımız beraber olsunn :) bugün keseyi görmeye işyerime yakın bir tıp merkezine gittik,doktor çok iyi ve sıcakkanlıydı ama doğumhanesi yok işte.1-2 ay bu doktora gideyim de sonra doğum yapmayı düşündüğüm yere başlarım diye düşünüyorum.
Istanbuldamisiniz? Umarim iyi bir doktor ve hastane buluruz ilk hamileligimdede çok doktor değiştirdim ben ve ne yazikki doğum Hikayem çok kötü. Oyüzden yine iyi bir doktor arayisinda olucam. Sizin ilk gebeliginizmi? Bu arada kaç haftalık bebeginiz keseyi gordunuz mu?

merhaba kızlar,kısmetse bende haziran annesiyim.5 senelik evliyim,1,5 senedir bebek istiyorduk,Rabbim nasip etti çok şükür.

sat 21 eylül, bugün gittik doktora keseyi gördük şükür,5 haftalık dedi. Haftaya bir daha bakalım,buarada tahlillerini yaptır dedi.(tam kan sayımı vs.) folik asitimi de folidoce olarak değiştirdi. Aranızda folidoce kullanan var mı?

Canım hayırlı olsun inşallah sağlıcakla alırsın kucağına bebeğini :KK200:
Ben folio kullanıyordum folidoce hiç duymadım neler varmış içinde vitamin olarak?

Kızlar uyku sıkıntısı yaşayan varmı ben geceleride çok sık uyanıyorum

Istanbuldamisiniz? Umarim iyi bir doktor ve hastane buluruz ilk hamileligimdede çok doktor değiştirdim ben ve ne yazikki doğum Hikayem çok kötü. Oyüzden yine iyi bir doktor arayisinda olucam. Sizin ilk gebeliginizmi? Bu arada kaç haftalık bebeginiz keseyi gordunuz mu?

evet ilk gebeliğim, istanbuldayım. 5 haftalığız tam,sat ile uyumluymuş. Bugün gördük keseyi de.
çok doktor değiştirmeyi tavsiye etmiyorlar zaten.benim niyetim de bir iki ay şuan gittiğime devam edip,sonra doğum yapmayı düşündüğüm hastanenin doktoruna geçmek. evime yakınlık açısından şimdilik eren ve avicenna ataşehir aklımda ama daha hiç araştırmadım açıkcası

Canım hayırlı olsun inşallah sağlıcakla alırsın kucağına bebeğini :KK200:
Ben folio kullanıyordum folidoce hiç duymadım neler varmış içinde vitamin olarak?

amin canım,hepimiz inşallah. içeriği 400 mcg folik asit+ 2 mcg b12 yazıyor. ben önceden folbiol kullanıyordum,onun mcg çok yüksek gerek yok dedi bunu verdi.

Kızlar uyku sıkıntısı yaşayan varmı ben geceleride çok sık uyanıyorum

Ben de canım aynı şekilde ya hem uykuya zor dalıyorum hem de sık sık uyanıyorum uyumaya çalıştıkça da sabah oluyor ki ben eskiden kafamı yastığa koyar koymaz uyurdum :110:

Annem bana hamileyken ultrasona girmemiş. Doktor demiş; karında duruşu, kalp atışı vs %90 erkek. Ebe demiş; bileklerimi keserim %99 erkek. Ben bi doğuyorum kız herkes şok. Ilk fotoğraflarıma bakıyorum da tulumlar zıbınlar mavi yeşil isim erkek ismi düşünülmüş

Annem bana hamileyken 9 ay karnında erkek diye taşımış :-) işte bazen oluyor böyle..

daha 1 buçuk ay var cinsiyet öğrenmeme.. sabredemiyorum :)

X