2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ca
Arkadaslar merhaba bebislerini gorenler kalp atislarini duyanlar adina cok sevindim masallah allah sonuna kadar boyle devam ettirsin bende cok yeni hamileyim daha once yazdim erken ogrendim diye su an adetimi 4 gun gecmis bulunuyo daha doktora gitmedim 10 gun sonra dusunuyorum bi sikayetim olmazsa ikinci bebegim olacak bu ama benim hic bi sikayetim yok sizler diyosunuz agrim oluyo batma oluyo filan sanki hic hamile degilim gibi ya suphe dusuyo bazen icime hersey yolunda mi acaba diye oglumda adet sancilarim olurdu kasiklarimda agrilar falan bu sefer hicbir sey yok neden olabilir acaba yani kanamam akintim da yok cok şükür ama acaba diyorum yine de
canım hosgeldin aramıza ama bence git doktora şüphen kalmasın şüphe kurt gibi yer bitiyor insanı önümüzde uzun bir süreç var. Bide artık şuda var herkes farklı yaşıyor bak meltemim kacgündr cıkartıyor bense bulantıları cok hafif atlattım çıkarmadım hiç sadece tisinti uzaklasma gibi hafifti dedigim gibi belirtiler cok farklı :KK43:

Ca
canım hosgeldin aramıza ama bence git doktora şüphen kalmasın şüphe kurt gibi yer bitiyor insanı önümüzde uzun bir süreç var. Bide artık şuda var herkes farklı yaşıyor bak meltemim kacgündr cıkartıyor bense bulantıları cok hafif atlattım çıkarmadım hiç sadece tisinti uzaklasma gibi hafifti dedigim gibi belirtiler cok farklı :KK43:
benim ilk hamileligimde 6-7 haftalikken baslamisti bulantilarim belki de erken daha bilemedim ama simdi gitsem sadece kese gozukecek ben hem bebegimi hemde kalp atisini duymak istiyorum cok stres oluyorum bos bi kese gorunce o yuzden bekleme karari aldim belki de sansli gruptan olurum ilkinde cok cektim bulantilarda bazilari hic belirtisiz tamamliyo hamileligini bakalim Allahim hayirlisini versin

Amin canım ya ben de bu sabah uyandım goğuslerimin şişi inmiş ağrılar gitmiş kasık ağrımda yok şok oldum birden ...inşallah her şey yolundadır.
İşte bazen bana da öyle oluyo :)) ellerim gögüslerim de bazen de unutuyom hamile olduğumu :)) eşimle ben biliyoz tek ailelere daha söylemedik kal atışı ve keseyi görmeden. Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin cümlemizin inş

Kizlaaarrr :))) ben bugun ilk kontrolume gittim.. neyse doktorla gorusmemizi yaptık zaten beni taniyan bi doktor.. 6+1deyim su an.. iyi iyi keseyi görürüz o zaman dedi. Ultrasonla bi bakti ki ne gorelimmmmm iki tane kese var :))))) subhanallah elhamdullilah.. birinin kalp atisini duyduk bileee :))).. digeri bi kac gun geriden geliyormuş haftaya da onun kalp atisi icin gidicez insallah.. elhamdullilah ya hala şoktayim hic beklemiyordum ikiz gebelik.. esimin tarafında da benim tarafımda da hic ikiz yok.. biz ilk olacagiz insallah :))).. allah evlatlarımızı sag salim hayirla kucagimiza alip büyütmeyi nasip etsin insallah..

Ilk gebeligim boş gebelikti kürtaj olmuştum 3 ay önce.. rabbim simdi cifte mutluluk yasatti.bize :)))
Oy masallah çok sevindim canım. Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Sayfayi pek okuyamiyorum kizlar..
Kafami koydum uzaniyorum hep..
Hamileligimi soyledigim kisiler oyle tepkiler veriyorlar ki sanki buyuk bi bela gelmis basima. Hepsine agzinin payını verdim.
Ben kizima cok ozenli bi anneyim. 2 çocuğa da Allahin izniyle yeterim.

Hamileligimi soyledigim kisiler oyle tepkiler veriyorlar ki sanki buyuk bi bela gelmis basima. Hepsine agzinin payını verdim.

Tabi kiiiii Allah verdi onu:) çok tatlı

Arkadaslar merhaba bebislerini gorenler kalp atislarini duyanlar adina cok sevindim masallah allah sonuna kadar boyle devam ettirsin bende cok yeni hamileyim daha once yazdim erken ogrendim diye su an adetimi 4 gun gecmis bulunuyo daha doktora gitmedim 10 gun sonra dusunuyorum bi sikayetim olmazsa ikinci bebegim olacak bu ama benim hic bi sikayetim yok sizler diyosunuz agrim oluyo batma oluyo filan sanki hic hamile degilim gibi ya suphe dusuyo bazen icime hersey yolunda mi acaba diye oglumda adet sancilarim olurdu kasiklarimda agrilar falan bu sefer hicbir sey yok neden olabilir acaba yani kanamam akintim da yok cok şükür ama acaba diyorum yine de

Herkesin farklı oluyormuş belki Allah oğluşunla rahat rahat ilgilenebilesin diye rahatlık sağlamıştır :)

Merhaba arkadaşım, seninle günümüz aynı:-) o bahsettiğin batmalar normal. Bende oluyor hatta dün belimde de bakmaları oldu.
Herşey tamamda şu mide bulantısı fena :-(
Sende de var mı
Ayy super vallaha ayni gunuz :) Merhabalaaar. Evet belimde agriyo ara ara. Yaklasik 5-6 gundur var sabah oluyor genelde. Ise gitmek resmen eziyet oluyor. Ve bisey yesemde icsemde gecmiyo bi de afedersin cikaramayinca tansiyonum dusuyo hemen,yuzum sapsari kaliyorum oyle. Ama diyorum ki bu bebitolarin bize gunaydin deme sekli :) insallah yavas yavas azalir 2-3 haftaya.

Benim de bugün 6+0. Baştan beri ağrılarım var hep yattım, salı günü doktor randevum var. Stresi bastı beni.
Ahh o kontroller yok mu? Sıkma canını canım arkadaşım herşey çok güzel olacak. Biliyorum çok zor ama en azından stres yapmamaya çalış olur mu bebişin etkilenmesin daha fazla

Yeşim canım benimde yaklasık yabana dogru canımla aynı zamanlardayız benimde rahimde kasıgımda sert batmalar oluyor hele son zamanlarda sıklastı.
Bu arada benim mercimek 6.5 haftalıkken 7.64 mm di korktum şimdi gelisim geriligimi var diye :KK43:

Merak etme benimde o haftalarda aynıydı. Nasılda şimdiden acaba bu iyi mi şu yerinde mi diye merak ediyoruz. Daha şimdiden anne olduk bile. Bende ikinci kere anne oldum. Küçücük bir bebek bizi nasıl da paronoyaya baglayabiliyor dimi? Ay iyi olsunlar yeter de bence iyiler ya hepsi çok iyiler :)

Yeşim canım benimde yaklasık yabana dogru canımla aynı zamanlardayız benimde rahimde kasıgımda sert batmalar oluyor hele son zamanlarda sıklastı.
Bu arada benim mercimek 6.5 haftalıkken 7.64 mm di korktum şimdi gelisim geriligimi var diye :KK43:
Ayyy vallahi icimi rahatlattiniz yaa insan bilsede cekiniyo yine de. Arkadasiim normal hic oyle dusunme. Kesin bi deger yok bak mesela 7.hafta icin 8-11 mm yaziyordu bi gebelik sitesinde. Benim 2 gun gec dollenmeme ragmen 1.04cm di. Hiiic merak etme. O kadar hizli buyuyorlar ki emin ol bi sonraki kontrolunde sasiracaksin benim mercimegim mi bu diye. Su an o kadar mesguller ki buyumeklee :)

Ay yok bozmicam agzimi ... Cok biliyo onlar ! Arkadas ben anlamiyorum, iyi dileklerde bulunacaklarina,sen ugrasma ben yaptim diye bi kap yemek getireceklerine,gecer arkadasim bi iki aya daha iyi olcaksin diyeceklerine ne halt etmeye felaket tellalligi yapar bu insanlar?
Sen en guzelini yapmissin. Hisseden sen,derdi de olsa cekecek olan sen,caninda can tasiyan sen,elaleme ne duser biliyosun. Masallah saglikla buyucek o minnak annesi zamanla daha rahat edecek. Hapur hupur yemek yicez sonrada ay kilo aldim dicez gor bak :)
Sana negatif gelen insanlari ne olur senden uzaklastir. Bebegine en iyi gelecek sey tatli insanlarin iyi niyetli temiz dualari.

Kizlar benim ozellille gece agiz ve burun ici cok kuruyo.sonra burnumun ici kaniyo:KK43: bu sekilde olan var mi.doktora dedim.bol.su ic dedi.iciyorum.elimden geldigince.ama yine ayni:KK43:

İşte bazen bana da öyle oluyo :)) ellerim gögüslerim de bazen de unutuyom hamile olduğumu :)) eşimle ben biliyoz tek ailelere daha söylemedik kal atışı ve keseyi görmeden. Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin cümlemizin inş
bizde yakın arkadaşlarıma falan söyledik eşimin ailesinin haberi yok salı günü gideceğiz kese gözükür mü bilmem o zamana ama geçtiğimizz salı sadece kan testi istedi doktor çok küçük gelecek salı gel dedi ....amin canım inşallah sağ salim alırız kucağımıza senin son adet tarihin ne zaman dı

Haziran 30 da benim Doğum görünüyor inşallah allah isteyen herkese nasip etsin kızlar :)

Kizlar benim ozellille gece agiz ve burun ici cok kuruyo.sonra burnumun ici kaniyo:KK43: bu sekilde olan var mi.doktora dedim.bol.su ic dedi.iciyorum.elimden geldigince.ama yine ayni:KK43:
Tatlim kan basincimiz degisiyo ya ondan olabilir. Bende de bas donmesi oluyor ara ara. Yan yatmak gerekiyomus. Baska bi sorun olsa doktor bisey soylerdi mutlaka. Ama endiseliysen baska bi doktora daha da is

slm kızlar ne güzelmiş burası :) ben de bugün doktora gittim 5+6 haftalığım kalp atışını duyduk çok heyecanlandım bir kesede iki bebek gördük şok olduk iki kalp atıyordu. inşallah sağlıkla kucağıma almak nasip olsun bebeklerimi, hepimiz için inşallah, sağlıklı doğumlar yapalım.

Kizlaaarrr :))) ben bugun ilk kontrolume gittim.. neyse doktorla gorusmemizi yaptık zaten beni taniyan bi doktor.. 6+1deyim su an.. iyi iyi keseyi görürüz o zaman dedi. Ultrasonla bi bakti ki ne gorelimmmmm iki tane kese var :))))) subhanallah elhamdullilah.. birinin kalp atisini duyduk bileee :))).. digeri bi kac gun geriden geliyormuş haftaya da onun kalp atisi icin gidicez insallah.. elhamdullilah ya hala şoktayim hic beklemiyordum ikiz gebelik.. esimin tarafında da benim tarafımda da hic ikiz yok.. biz ilk olacagiz insallah :))).. allah evlatlarımızı sag salim hayirla kucagimiza alip büyütmeyi nasip etsin insallah..

Ilk gebeligim boş gebelikti kürtaj olmuştum 3 ay önce.. rabbim simdi cifte mutluluk yasatti.bize :)))

aynı günde öğrenmişiz desene :KK66:

benim malesef iki kaybım var biri 25 haftalık. :KK43: bu sefer olacak inşallah bebişlerimize kavuşacağız.

Bugün kontrolüm vardı, çok sükür keseyi gördük :anneadayı: 2 hafta sonra kalp atışını duyarız dedi. Benim de hesapladığım gibi 5+1 mişiz çok şükür :emir_bebek:işte bu da bizim kesemiz :nazar::KK200:

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    70,9 KB · Görüntüleme: 49
Tatlim kan basincimiz degisiyo ya ondan olabilir. Bende de bas donmesi oluyor ara ara. Yan yatmak gerekiyomus. Baska bi sorun olsa doktor bisey soylerdi mutlaka. Ama endiseliysen baska bi doktora daha da is
2 doktora sordum ikisi de bol su ic dedi canim..onemli bir sorun olurturmasin da dayanirim gayri :KK66:

Ay yok bozmicam agzimi ... Cok biliyo onlar ! Arkadas ben anlamiyorum, iyi dileklerde bulunacaklarina,sen ugrasma ben yaptim diye bi kap yemek getireceklerine,gecer arkadasim bi iki aya daha iyi olcaksin diyeceklerine ne halt etmeye felaket tellalligi yapar bu insanlar?
Sen en guzelini yapmissin. Hisseden sen,derdi de olsa cekecek olan sen,caninda can tasiyan sen,elaleme ne duser biliyosun. Masallah saglikla buyucek o minnak annesi zamanla daha rahat edecek. Hapur hupur yemek yicez sonrada ay kilo aldim dicez gor bak :)
Sana negatif gelen insanlari ne olur senden uzaklastir. Bebegine en iyi gelecek sey tatli insanlarin iyi niyetli temiz dualari.

Canim benim cok tesekkur ederim yazdıkların icin. Gerçekten sacmaliyorlar. Ben kendim istedim Allah da nasip etti kime ne. Herkes her seyin iyisini biliyor ya bi biz bilmiyoruz sanki :)

X