2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar merhaba herkese günaydın. Bir kaç sorum olacak. 1) bazen gögüs hassasiyetim çok fazla bazen de yok denecek kadar az normal mi ? 2) idrardaki koku devam ediyor o meshur keskin koku 3) gece uyuyamıyorum gibi bir şey her gece 3-4 gibi kalkıp sabaha kadar oturuyorum her gece rüyalar görüyorum. 4) kasık ağrılarım da ani hareketler yapınca oluyo. Nasipse bu çarsamba kesemizi görmeye gideceğiz. Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın. Bu duyguları sizler de yasıyor musunuz ??
Anlattiklarinin hepsi bende de oldu/oluyor canim.

Kızlar merhaba herkese günaydın. Bir kaç sorum olacak. 1) bazen gögüs hassasiyetim çok fazla bazen de yok denecek kadar az normal mi ? 2) idrardaki koku devam ediyor o meshur keskin koku 3) gece uyuyamıyorum gibi bir şey her gece 3-4 gibi kalkıp sabaha kadar oturuyorum her gece rüyalar görüyorum. 4) kasık ağrılarım da ani hareketler yapınca oluyo. Nasipse bu çarsamba kesemizi görmeye gideceğiz. Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın. Bu duyguları sizler de yasıyor musunuz ??

Canım aynı bende de vardı göğüs hassasiyeti bir var bir yok doktora sordum beklenen bir durum dedi idrardaki koku için bol bol su içeceksin günde 3litre canım rüyalar da endişelendiğim zaman falan oluyordu ben de keseyi görmeye gideceğim gece sabaha kadar uyuyamadım en iyisi çok stres yapmamaya çalışmak insanın elinde değil ama napalım kasık ağrılarım aynı senin gibi ani hareketlerden sonra oluyordu
Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah:dua:

Merhaba bende de oluyor ya. geceleri uyanma değil ama uykuya geç dalma oluyor. uyuduğumu zannediyorum bir bakıyorum hala uyumamışım. idrar kokusu göğislerde şişlik ağrı kasık ağrısı bende de var.

Herkese gunaydin :) hepimizin gunu cok cok guzel ve sorunsuz gecsin insallah. Ve bebeklerimize bir gun daha yaklastiran bi gun olsun.
Kizlar bugun itibariyle Allaha sukur iki ayi geride biraktik. Iki gundur rahmimde batmalar oluyor sanirim rahim artik iyice genislemeye basladigindan? Insan ici rahat olsun istiyor iste tahmin etsede :)

GörürunÜr muhtemelen. 12+1 de ilay gözükmüstu. En kötü nub a göre bir tahmin yuruturuz artık :)

eşim tutturdu doktoru değiştirelim demelere. Haklı aslında. Her gittiğimde vajinal bakıyor. Biz diyor ilişkiye girmiyoruz o sürekli böyle bakıyor. Ve biraz daha böyle bakaçakmış doktor öyle söyledi. Sizce normal mi? Sizin doktorlar nasıl bakıyor bebeğe?
Yaaa cok heyecanliii. Bizde 13.hafta icinde gidicez kismetse. Insallah belli olur olmazsada nub a gore bisi bakariz burda heheh.
Bence esin doktor konusunda hakli. Benim doktorum keseyi tam goremiyorum emin olamadim dedi vajinal bakin isterseniz dedim. Zaten cogu bayanin huzursuz oldugu bi durum,rahim kalinlasmis,test pozitif duzenli artiyo ve henuz bat yeni gecmis. Gerilmenin anlami yok tehlikeli bi durum yok su anda dedi ve tam o anda hafif bastirinca 2mm cik keseyi gordu:) o gun bugundur hep abdominal bakti cunku abdominal bakinca kese de bebekte kalp atisi da goruldu cok sukur. Senin de o abdominal gorulebilir,doktorunun ki direkt eski mantik. Onceden 10.haftaya kadar vajinal bakarlarmis. Devlet hastanesinde bile yukaridan baktilar bana. Esine hak veriyorum o sebeple ama zaten su anda 9.haftan bitecek bi sonrakinde abdominal bakar artik diye tahmin ediyorum.

Merhaba kızlar galiba bende haziran annesi olucam. SAT 5 ağustos ama emzirmeyi bırakmıştım düzensizdi ve 7 yada 8 eylülde ilişkimiz oldu.SAT la uyumlu değil dedi 4 haftalık göründü.2
Kez Dr a gittiğimde büyümüş ama hala küçük dedi ultrason kağıdında 5+2 görünüyo haftaya pazartesi çağırfı kalp atışını duyacağız inş.babada progestan verdi. Asprinde kullanıyorum

Canım aynı bende de vardı göğüs hassasiyeti bir var bir yok doktora sordum beklenen bir durum dedi idrardaki koku için bol bol su içeceksin günde 3litre canım rüyalar da endişelendiğim zaman falan oluyordu ben de keseyi görmeye gideceğim gece sabaha kadar uyuyamadım en iyisi çok stres yapmamaya çalışmak insanın elinde değil ama napalım kasık ağrılarım aynı senin gibi ani hareketlerden sonra oluyordu
Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah:dua:
Amin canım inşallah . Rabbim sağ salim bebişlerimize kavuştursun.

Kizlarrr geldim doktordan 7.58 mm cik minnak kesemizi gordum cok mutluyum :) 5+2 yim bugun. 5+2 de kese goren arkadaslar var miydi kac mm gormustunuz ?

Canımsın sen inan (yürekten söyluyorum) evet riske atmamak gerekir oyüzden cok kontrollü. Ana yinede korkuyorum birde ben agır enfeksiyon geçirmiştim sanırım eşten bulaştı. Tekrar yaşayacagıö diye ödüm kopuyor. Oyüzden uzatabildigim kadar süreyi uzatıyorum.

Sende benim canımsın ❤ sperm geldiyse içine o enfeksiyon sebebi olmuş olabilir. İlişki olsa bile dışarı boşalır diyorlar bebeğin enfeksiyon kapma riski olabilir diye arkadaşım aklınızda bulunsun.

Ama cnm vajinal ultrasyon 12. Haftaya kadar en fazla niye uzun sure daha bakicakmis allah allah cok ilginc
Evet evet çok ilginç. Fazla kontrolcü sanırım ama karnımdan bak yada bir şikayetim olsun öyle bak dini direk vajinadan bakmasi beni inanılmaz geriyor

canm neye bakıyor vajınal ultrasonda. hem acıtır hem strese sokar seni. karından hem keseye hem kalp atısına baktı bende.normal ultrasonda. allah nasip ederse 14-15 haftasında sonra cınsıyetıne bakarız demıstı aynı sekılde ultrasonda..neden bakılırkı oradan.doktorundan emın degılsen ve ıcıne sınmedıyse kesınlıkle degıstır. benım doktorum super allahıma sukurler olsun harıka bır doktor.herşeye izin veriyor bebeğin videoya almaya fotoğraf cekmeye arayın sorun dıyor esprılı nazık.. strese gırmıyorum aksıne stres atıyorum doktora gıdınce :)

Ya ben bu doktoru ne kadar sevmiştim aslında ama bu ultrason olayı beni çok geriyor. Eşimi de almıyor odaya vajinadan baktığı zaman. İlay da göremeyince bebeği çıldırıyor odanın dışında.

Kızlar hayırlı sabahlar

Bu sabah yaptım test ve sonuç:anneadayı::anneadayı:
Bende haziran annesiyim inşallah :halay:

Ay hayırlı olsun hoşgeldin aramıza :)

Yaaa cok heyecanliii. Bizde 13.hafta icinde gidicez kismetse. Insallah belli olur olmazsada nub a gore bisi bakariz burda heheh.
Bence esin doktor konusunda hakli. Benim doktorum keseyi tam goremiyorum emin olamadim dedi vajinal bakin isterseniz dedim. Zaten cogu bayanin huzursuz oldugu bi durum,rahim kalinlasmis,test pozitif duzenli artiyo ve henuz bat yeni gecmis. Gerilmenin anlami yok tehlikeli bi durum yok su anda dedi ve tam o anda hafif bastirinca 2mm cik keseyi gordu:) o gun bugundur hep abdominal bakti cunku abdominal bakinca kese de bebekte kalp atisi da goruldu cok sukur. Senin de o abdominal gorulebilir,doktorunun ki direkt eski mantik. Onceden 10.haftaya kadar vajinal bakarlarmis. Devlet hastanesinde bile yukaridan baktilar bana. Esine hak veriyorum o sebeple ama zaten su anda 9.haftan bitecek bi sonrakinde abdominal bakar artik diye tahmin ediyorum.

Yok yok bu öyle değil. Dün yine beni odaya gönderdi üstümü cikartiyim işte diye o esnada da sordum doktora daha ne kadar bi şekilde bakacağız diye bir süre daha bakacağız dedi şuan bebek çok küçük ve bir şey varsa karindan göremem dedi ama ne alaka yani. Benim bir şikayetim olur ne bileyim kanamam olur agrim olur bir şeyim olur karindan bakarsın goremezsin sonra bir de vajinadan bakalım dersin. Benim psikolojim bozuluyor Oraya oturunca bile. Sonrada 12. Haftada çağırdı yani biraz daha bakacak o şekilde. Bu şartlar altinda bana yeni bir doktor yolu gözüktü. Hayır geriliyorum . Berkanı da almıyor vajinadan bakiuorum diye ultrason odasina. Adam çocuğunu göremiyor ultrasonda. İlay arkadaşını görmediği için dışarı da çıldırıyor tam bir kaos ortamı olusuyor yani o anda

Kizlarrr geldim doktordan 7.58 mm cik minnak kesemizi gordum cok mutluyum :) 5+2 yim bugun. 5+2 de kese goren arkadaslar var miydi kac mm gormustunuz ?
Ee sen hani haftaya gidecektin doktora? Rahatladın dimi keseyi görünce bu sefer. Canim arkadasim benim biz 4+6 de gormustuk sanırım. Bakayim da söyliyim birazdan

Kuzugiller Kuzugiller

Biz 5+4 Ken gitmişiz. 8 mm mış o zaman kese. Sonra 6+2 Ken gitmişiz 1.5 cm olmuş ama bebek hala görünmemiş.

Ee sen hani haftaya gidecektin doktora? Rahatladın dimi keseyi görünce bu sefer. Canim arkadasim benim biz 4+6 de gormustuk sanırım. Bakayim da söyliyim birazdan
Dayanamadim balim ya bi goreyim dedim :) simdi de kesenin boyutu kucuk gibi geldi :) gayet iyi iki hafta sonra gel artik dedi doktorum ama ben cok abartiyorum her seyi :)

Gunaydin kizlar.. bugun dune gore daha iyiyim sukur.. bi simitle kahvalti yaptim zar zor. Kilo veriyorum artik ya..

Dayanamadim balim ya bi goreyim dedim :) simdi de kesenin boyutu kucuk gibi geldi :) gayet iyi iki hafta sonra gel artik dedi doktorum ama ben cok abartiyorum her seyi :)
İyi olmuş iyi iyi. Bende rahatladım senin adına. Bence de gayet iyi arkadaşım sıkıntı yapma hemen hemen aynıymış benim bebekle

X