2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ayyy masallah kuzuyaaa baya buyumus. Nasil sevindim bi bilsen... insallah boyle devam etsin guzel guzeel.
O kadar heyecanlandim ki ultrasona giresim var :KK70: acaba yarin gitsem annemlere ultrason goruntusunu mu versem pazar gunu kahvaltida,
Bak o dediğin çok iyi olur aslında. Kahvaltı da iki tane ultrason görüntüsünü onlerine koyacaksın şok olacaklar :) hiç açıklama yapmamak en iyisi bence başta. Sonra zaten boynuna atlarlar bence :)

Gozun aydin.. darisi basimiza : )

Amin :) çok teşekkür ediyorum ❤

Geriden geliyorum sizi takipte :KK43: ama okuyorum yabana dogru canım cok sevindimm♡
Hilkavım canım dua et bol bol inşallah mercimek saklanmıstırda o doktor görememiştir. Duamdasın
Yeni katılanlar olmus sevindim. Hepiniz harika anneler olacaksınız yürekten inanıyorum:anneadayı::emir_bebek:
Benden haber ise iştah kaybı var yiyemiyorum bide kansızdım ben 8.6 kanım üşümelerim arttı okulda yün battaniyeyle ders yaptım öğrencilerle:deli:
Kasık agrım var korkuyorum ama göbemmm cok baskı yapıyor :KK70: ya ezilecek mercimekim:cry:

O üşümeler bende de var. Valla isiticiyi açıp durasim var artık. Çok teşekkür ediyorum canım darısı senin başına artık ❤

Masallah annesi cok sevindim adina... Ne guzel darisi bekleyenlerin başina :emir_bebek::emir_bebek::anneadayı::KK200:

Amin ❤ darısı sizin başınıza. Biran da o kadar büyüdüğünü görmek bambaşka bir duygu. Kotu seyler bekliyordum ya ilk başta inanamadım onun benim.bebeğim olduğuna :)

Çok mutlu oldum zaten dediğim gibi hiç kötü bişey geçmemişti içimden hadi gözün aydın :)
Ben devletteki doktora 10günde bir gidiyorum özelde ki doktorda hemen hemen 10günde bir çağırıyor haftada bir gitmiş gibi oluyorum ultrason zarar vermiyordur inş. Ama sık gitmek zorundayım sıkı takip altında olmam lazım önce ki gebelikte mol geçirdiğim için :KK43:

Benim de son aylar sıkı takipte olmam gerekiyor her hafta ultrasona giriyordum plesanta yaslanması için. Doktorlar ultrasona zararlı değil diyorlar ama Ahmet maranki zararlı diyor ve yurt dışında bizim kadar ultrasona girmek yokmuş. Hollanda da kuzenim var o söyledi. Belki doktor yipranmasin diye yapılan bir onlemdir ama bu ultrasonun zararsız olduğu bence tak bir muamma. Çünkü zararsız diye kanıtlanmış hiç bir çalışma yok. Gelecekte çikip ta demezler umarım ulasin kanser yapıyor sakın girmeyin diye

Alttan baktı göremedi acildekilrde aynı cok belli belirsiz dediler. Kendi doktoruma randevuma var diye oraya gittim ama şimdi acil diye arayıp yarın için kendi doktoruma randevu aldım aradan alıcak beni bakalım be olacak eşimin yine morali sıfır oldu geçen seferki gibi başa sardık sanki
Bence her şey çok güzel olacak . Ben inanıyorum ve güzel haberlerini bekliyorum ❤

kızlar bir haftanın üstüne doyasıya yemek yedim hem de afiyetle....
bileklikler işe mi yaradı ne?
yoksa bulantılar hafifliyor mu bilemedim
:) bence senin de bulantıların hafifledi. 9. Haftadasın ne de olsa. Afiyet olsun buarada

Bulantılar.. halsizlik.. ve üzüntü hali.. bu hamilelik hic iyi gelmedi bana.. yerlerdeyim sanki.. Eşim içerde kızımızla oynuyor. Ben yatakta ağlıyorum.. sebepsiz. Kolay aglayamayan biriyim bi de. Çöktum resmen..
Psikoloğa gitmeyi bile düşünüyorum..

Bulantılar.. halsizlik.. ve üzüntü hali.. bu hamilelik hic iyi gelmedi bana.. yerlerdeyim sanki.. Eşim içerde kızımızla oynuyor. Ben yatakta ağlıyorum.. sebepsiz. Kolay aglayamayan biriyim bi de. Çöktum resmen..
Canim niye boyle.oldun ki. Bence biraz toparlanmalisin:KK66: inancli birisin belli ve halimize.sukretmemiz.lazim.ve bununla.mutlu olmayi.bilmemiz.lazim.. Hem bebisini de boyle.strese sokuyorsun canim.. Hormonlardan sanirim boylesin ama.güçlü olmaya.calis.canim.iyi seyler dusun.hep ki mutlu olasin:KK66:

allah allah.:110:hormonlarin tavan yapti demekki.uzulme canim.az kalmis bak 8.haftandasin yakinda bulantilarin halsizligin hepsi gecicek inşallah :KK200::anneadayı:

Anladim Canim Güzel Anlatmissin Bende Progestan vajinal Kullaniyorum 4 gündür,, ultrasonda kanama alani gördü doktor,,,,, benim kahverengi lekelenmelerim vardi simdi kesildi artik nezamana kadar devam ederim bu ilaca bilmiyorum haftaya kontrol var,, Rabbim Yardimcimiz Olsun Tesekkür Ederim Cevabin icinn..

Rica ederim canım bn kullanmıyorum artık 10 haftalıkken bıraktım doktor gerek yok dedi. Tabi sen doktor 9 ay da dese mutlaka kullan da. Benim doktorum progestanı verirken bile gerek yok ama diye vermişti.. Düşecek olan bebeğe ne ilaç ne başka bişi zaten etki etmez doğal seleksiyon diye bişi var demişti.nitekim ben gene 1 ay kullandım.. Bugun tekrar lekelenmem oldu ama almıyorum o ilacı.. Dua edip hayırlısını diliyorum sadece..

Yaklasik 2 saat sonra aileler bizde toplanmis olacak ve haberi patlatmayi planliyoruz... cok heyecanliyim... esimle nasil solesek diye konustuk ama bakalim nasil gelisecek muhabbet... tepkilerini cok merak ediyorum.. ay ben cok heyecan yaptim :KK17: 5 yildir torun istiyorlar yok dedik istemiyoruz dedik simdi iki tane birden yaptik dicez bakalim :) kesin sok olacaklar :rolleyes:
süper mis valla:KK200::anneadayı:

Rica ederim canım bn kullanmıyorum artık 10 haftalıkken bıraktım doktor gerek yok dedi. Tabi sen doktor 9 ay da dese mutlaka kullan da. Benim doktorum progestanı verirken bile gerek yok ama diye vermişti.. Düşecek olan bebeğe ne ilaç ne başka bişi zaten etki etmez doğal seleksiyon diye bişi var demişti.nitekim ben gene 1 ay kullandım.. Bugun tekrar lekelenmem oldu ama almıyorum o ilacı.. Dua edip hayırlısını diliyorum sadece..
Evett Canimm Önce Rabbime Emanett O Nasip Edicekse Hicbirsey olmazz... Biz Elimizden Geldigince Dikkat Edelimde Gerisini Rabbim Bilirr,,

Renkli ultrosonla bakmaları için yolladı. Şimdi geldim doktor normal bir gebelik olma ihtimali daha yüksek değerin cok iyi katlanmıs ben sana kitap gibi illa 3500 olunca gözükür diyemem herkes farklı oluyor dedi bende öyle hissetmiyorum açıkcası geçen seferde böyle olmuştu gözükmiyordu sonra gözüktü inş. Öyle birşeydir daha 4+3 inş. Gözükür
Canim daha cok kucuk benim bugun degerim 6541 cikti keseyi goremedi doktor. Yarın baska bir doktora gidecegim ama dis gebelik aklima bile gelmedi rahat ol gorunmemesi normal

GörürunÜr muhtemelen. 12+1 de ilay gözükmüstu. En kötü nub a göre bir tahmin yuruturuz artık :)

eşim tutturdu doktoru değiştirelim demelere. Haklı aslında. Her gittiğimde vajinal bakıyor. Biz diyor ilişkiye girmiyoruz o sürekli böyle bakıyor. Ve biraz daha böyle bakaçakmış doktor öyle söyledi. Sizce normal mi? Sizin doktorlar nasıl bakıyor bebeğe?
Abdominal daha saglikli canim. Esin hakli bence. Bu konuda gorus cok ama bende vajinal karsitiyim iliskiye bile girmiyoruz bir sey olur diye artık siz kocaman oldunuz vajinal bakmasini gerektiren bir sey de yok aslinda

Iyi aksamlar herkese
Cok az kahverengi akıntım var. Normal mi 9.haftaya girdim. Bisey yapmalımıyım bilemedim biraz fazla yurudum ondanmi oldu acep :110:

İyi geceler kızlar benim öksürüğün hala geçmedi ve sol kasigim oksurdukce geriliyor surekli yanma ve ağrı var bacagima vuruyor bebekten umidimi kesiyorum artık bu kadar basınca nasıl dayandı çok kötüyüm şuan ağlamaktan perişan oldum

Psikoloğa gitmeyi bile düşünüy
İyi geceler kızlar benim öksürüğün hala geçmedi ve sol kasigim oksurdukce geriliyor surekli yanma ve ağrı var bacagima vuruyor bebekten umidimi kesiyorum artık bu kadar basınca nasıl dayandı çok kötüyüm şuan ağlamaktan perişan oldum
Cok gecmis olsun canim oyle dusunme bebisin saglikli oldukttan sonra seninle kalcak insallah.oksuruk icin gittin mi doktora canim.zencefilli balli karisim yap limon sık bi iki damla cok iyi geliyo.bogaz agrin veya balgam varsa sirke ile gargara yap canim rahatlatiyo..Allah sifa versin

Iyi aksamlar herkese
Cok az kahverengi akıntım var. Normal mi 9.haftaya girdim. Bisey yapmalımıyım bilemedim biraz fazla yurudum ondanmi oldu acep :110:
Canim bende yoruldugum icin olmustu.doktor progestan başlamıştı.bemce bi gozuk doktora canim ihmal etme ve yorma kendini:KK66:

Kardelen söylemiş ama.zencefil ve bal çok iyi geliyor biraz da limon. Tabi bulantın yoksa. Yok Yok öyle düşünme. Bebek by sağlıksiz olursa düşer ancak yoksa düşmez diyorlar içini ferah tut istersen yarın bir doktora git de görün bakalım ne diyorlar. Çok gecmiş olsun ama lütfen ağlama

Iyi aksamlar herkese
Kahverengi akıntı ihmal edilmemesi gereken bir akinti
Belki hiç bir sorun yok belki bebeğim tehlikede. Bunu ancak doktorun görebilir arkadaşım bence hemen doktora gitmelisin. Bebeğinin müdahaleye ihtiyacı olabilir

X