2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kizlar tiroid ilaci kullanan kim vardi acaba.bende kullaniyorum da tsh yuksek idi 5.5 ilac kullaniyorum.bgn tekrar bi baktirayim dedim.0.15 cikmis düşmüş baya.ilaci birakmaliyim artik.di mi.doktorunuz ne dedi size
Canim ben hamile oldugumu ogrendigim gun birakmistim 10 gun sonra doktora gittim ve devam ediyosun dimi dedi hayir dedim hemen basla dedi tsh yukselirse bebegi kaybedebiliriz dedi doktorum ve devam ediyorum... canim sakın aksatma mutlaka en yakin zamanda konus doktorunla

Evet
Bu arada sakın doktoruna sormadan tiroid ilacını bırakma. Bana doktor ömür boyu kullanmalısın özellikle gebelikte bu ilaç asla bırakılmamalı demişti. Gebelikte bırakılırsa veya gereken doz kullanılmazsa düşük riski vea bebekte gelişme geriliği riskleri var
canim biliyorum tsh cok onemli.fakat cok asiri dusmesi de sorun olabilir sanirim

İşte geldim. Söz verdiğim gibi artık kafaya takip strese girmiyorum. Bebeğim oldukça sağlıklı. 16.5 mm yani 17 mm olmuş bile çoktan. Kolları bacakları tohum tohum olmuş büyümek uzerelermis. Plesanta oluşmaya başlamış. 167 attı kalbi bu seferde. Artık bildiğiniz bebeğe benzemeye başlamış. 1 ay sonra çağırdı kontrole. 1 ay boyunca çok özleyeceğim bebeğimi orası kesin. İşte bizde havadisler böyle. Çok mutluyum ve yavrumun benimle olmasına da ayrıca mutluyum ❤
Demek ki mide bulantıları geçti diye strese girmemek gerekiyormuş.
30 mayıs doğum trihim gözüküyor. Doktor 24 ünde falan alacağını söyledi ne kadar geç o kadar iyi bebek için dedı. Tabi ben olmaz ikizler burcu istemiyorum diyemedim. Doğum yaklaşınca bu isteğimi dile getireceğim. Bu arada doktorum normal doğum da yapmıyormuş. Bunu da öğrenmiş oldum.
İşte bizde havadisler böyle :)
Ayyy masallah kuzuyaaa baya buyumus. Nasil sevindim bi bilsen... insallah boyle devam etsin guzel guzeel.
O kadar heyecanlandim ki ultrasona giresim var :KK70: acaba yarin gitsem annemlere ultrason goruntusunu mu versem pazar gunu kahvaltida,

İşte geldim. Söz verdiğim gibi artık kafaya takip strese girmiyorum. Bebeğim oldukça sağlıklı. 16.5 mm yani 17 mm olmuş bile çoktan. Kolları bacakları tohum tohum olmuş büyümek uzerelermis. Plesanta oluşmaya başlamış. 167 attı kalbi bu seferde. Artık bildiğiniz bebeğe benzemeye başlamış. 1 ay sonra çağırdı kontrole. 1 ay boyunca çok özleyeceğim bebeğimi orası kesin. İşte bizde havadisler böyle. Çok mutluyum ve yavrumun benimle olmasına da ayrıca mutluyum ❤
30 mayıs doğum trihim gözüküyor. Doktor 24 ünde falan alacağını söyledi ne kadar geç o kadar iyi bebek için dedı. Tabi ben olmaz ikizler burcu istemiyorum diyemedim. Doğum yaklaşınca bu isteğimi dile getireceğim. Bu arada doktorum normal doğum da yapmıyormuş. Bunu da öğrenmiş oldum.

Gozun aydin.. darisi basimiza : )

Canim ben hamile oldugumu ogrendigim gun birakmistim 10 gun sonra doktora gittim ve devam ediyosun dimi dedi hayir dedim hemen basla dedi tsh yukselirse bebegi kaybedebiliriz dedi doktorum ve devam ediyorum... canim sakın aksatma mutlaka en yakin zamanda konus doktorunla
Tamam.canim.tesekkur ederim

Geriden geliyorum sizi takipte :KK43: ama okuyorum yabana dogru canım cok sevindimm♡
Hilkavım canım dua et bol bol inşallah mercimek saklanmıstırda o doktor görememiştir. Duamdasın
Yeni katılanlar olmus sevindim. Hepiniz harika anneler olacaksınız yürekten inanıyorum:anneadayı::emir_bebek:
Benden haber ise iştah kaybı var yiyemiyorum bide kansızdım ben 8.6 kanım üşümelerim arttı okulda yün battaniyeyle ders yaptım öğrencilerle:deli:
Kasık agrım var korkuyorum ama göbemmm cok baskı yapıyor :KK70: ya ezilecek mercimekim:cry:

Masallah annesi cok sevindim adina... Ne guzel darisi bekleyenlerin başina :emir_bebek::emir_bebek::anneadayı::KK200:

Bulantı kusma yok henüz..
Göğüs hassasiyeti ve baş dönmesi, halsizlik, uyku hali var..
Ama günde 2 progestan içiyorum. Onlar mı tetikliyor gebelik mi Ptesi belli olacak.. :KK17:
canim bendede kusma falan yok.6+1 ben.ikimizinde ayni galiba.keseyi gordum kalp atisi olucakmi olmicakmi endisesindeyim

Benim de haşimoto hastalığım var. Önceleri Euthrox 50 kullanıyordum ama gebelikle birlikte tsh 2'nin üzerine çıkınca endokronoloji doktorum ilacımı ithal bir ilaç olan(fiyat daha yüksek) L-Throxin 50 kullanmamı istedi. 2 hafta kullandım dün kan testi yaptırmıştım. Bugün TSH sonucumun 1.45'e indiğini öğrendim. Çok mutluyum.
Ne guzel cnm duşmuş... Evet ben yurddişindayim ve bende bu ilaci kullaniyorum L-Throxin 25 cok iyi gercekten... 1 yildir hamile kalamiyordum ve doktorum tahliller yapti tsh 3e yakindi cok yuksek degil ama bu tetikleyebilir dedi ve 2 ay kullandim sonuc hamileyim cnm cok sukur doktora sordum sakin birakma dedi hamileliktede devam dedi...

canim bendede kusma falan yok.6+1 ben.ikimizinde ayni galiba.keseyi gordum kalp atisi olucakmi olmicakmi endisesindeyim
Bende keseyi gördüm. Kalp atışını görmeye gidecez. Inş ikimizde müjdeyi veririz :)
Sen ne zaman gideceksin?
Ben Ptesi 6 haftayı dolduracam kalp atışı duyacaz dedi doktor erken mi acaba?

Ne guzel cnm duşmuş... Evet ben yurddişindayim ve bende bu ilaci kullaniyorum L-Throxin 25 cok iyi gercekten... 1 yildir hamile kalamiyordum ve doktorum tahliller yapti tsh 3e yakindi cok yuksek degil ama bu tetikleyebilir dedi ve 2 ay kullandim sonuc hamileyim cnm cok sukur doktora sordum sakin birakma dedi hamileliktede devam dedi...
Canim.bende levotiron kullanyorum 1 aydir.5.5 idi 0.15 e düşmüş ama hamilelik boyunca nasil olacak surekli takip sonra tekrar yukselirse tekrar mi devam edecegz ilaca acaba.kafama takilan bu

Canim.bende levotiron kullanyorum 1 aydir.5.5 idi 0.15 e düşmüş ama hamilelik boyunca nasil olacak surekli takip sonra tekrar yukselirse tekrar mi devam edecegz ilaca acaba.kafama takilan bu
Cnm doktor daha iyi bilir ama dustukten sonra en az dozda olan kullanilir heralde benim 3e yakin oldugu icin yuksek doz vermemisti simdi seninkide dusmus ne guzel artik en dusuk dozda olani verecektir bence yinede doktor iyisini bilir cnm

Cnm doktor daha iyi bilir ama dustukten sonra en az dozda olan kullanilir heralde benim 3e yakin oldugu icin yuksek doz vermemisti simdi seninkide dusmus ne guzel artik en dusuk dozda olani verecektir bence yinede doktor iyisini bilir cnm
Him.tamam.canim.bakalim
Enn dusuk foz aliyodum.zaten 25 lik ama belki yarisini al der.hayirlsi bakalim

Canım benim dış gebeliğimi acilde çözemediler. kadın doğuma yönlendirdiler. Bence sen başka bir kadın doğuma git. Inşallah Hayırlı haberler ver bize. off üzüldüm
Bende üzüldüm baya ama belli etmiyorum etrafımdakiler üzülmesin diye 2. Defa da böyle bişey yaşamak beni cok yıpratıcak inş. Yanılıyorlardır

Kocaman olmus bu minik kuss masallah ona cok sevindim canim bir ay sonra cinsiyeti de gorur belki :)

Bende keseyi gördüm. Kalp atışını görmeye gidecez. Inş ikimizde müjdeyi veririz :)
Sen ne zaman gideceksin?
Ben Ptesi 6 haftayı dolduracam kalp atışı duyacaz dedi doktor erken mi acaba?
ayy bende pazartesi gidicem.ama doktor duyamayada biliriz erken dedi.mide bulantim falan hic yok.bazen diyorumki bu nasil hamilelik

X