2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
bende hic bulanti olmuyo canim.korkuyorum niye midem bulamiyo diye.6+1 benimki

Herkeste olmaz sıkıntı yapma bence bende de yok gibi çok çok nadir oluyor kısa süreli olup geçiyor hiç istifa yapmadım strese girme bence

Merhaba Arkadaşlar,
Ben de hikayemden bahsetmek isterim. Eylül 2016'da evledim. Bu bir aşk evliliği :KK200:Hemen bebek istediğimiz için korunmadık. Yaşımız 38 ve zaten gecikmiştik. 05 Ekim tarihinde göğüslerimde hassasiyet başladı. Henüz reglime 11 gün olduğundan bu durumdan şüphelendim(Beklediğim regl tarihim 16 Ekim 2016). 05 Ekimde kan testi yaptırdım sonuç <2.0 çıktı ve test sonucuna göre negatifti. Ama neden 0.00-0.100 falan çıkmadı da 2 çıktı diye aklıma takıldı. Ve bu arada belirti olarak göğüslerim ağrıyordu sadece. Ağrıyı tarif etmek gerekirse sütyeni bile çıkarırken yavaşça çıkarmam gerekiyordu. Gün içinde karıncalanma oluyordu. Ben bişeyler olduğunuı hissdiyordum ama ümitlenmek de istemiyordum. Sürekli erken de olsa evde gebelik testi yapıyordum ve o ikinci çizgi hafif bile olsa kendini göstermiyordu. 10 Ekim tarihinde tekrar kan testi yaptırdım bu sefer değer 4.27 çıkmıştı ama hala negatifti. Bu artış beni hamile olduğuma kesin inandırmıştı. Ama okuduklarım etrafımdan aldığım yorumlar bu kadar ümitlenmemem yönündeydi ve hevesim kırılıyordu açıkcası. Aslında hamileydim ama sevinemiyordum ve emin de olamıyordum. Veeee 15 Ekim tarihinde kan testimin sonucu 262,76 çıktı:KK71:Doktoruma sonucumu ilettim ve tebrikler gebesiniz dedi. Nihayet gebeliğim tescillenmişti:KK16:22 Ekim tarihinde randevum var. Bakalım kese görünecek mi...Yardımcı olması açısından ekte Betahcg'nin 262,76 çıktığı dönem yaptığım gebelik testini paylaşıyorum ikinci çizgi çok çok silik hala...(15 Ekim)
Belirtilerime gelince; göğüs ağrılarımın başladığı tarihlerde sanırım 10 Ekim'di yani BETAHCGnin ilk yüksek çıktığı günler sırt ağrısından gece uyanıyordum bu durum 3 gün sürdü ama resmen inletiyordu sanki böbreklerimi üşütmüşüm gibi, hala da ara ara devam ediyor.Hatta böbrek ağrısı sanıp idrar testi bile yaptırdım. Birgün sağ tarafım diğer gün sol tarafım bazen aşağıya iniyor. Bazı gün hiç olmuyor. Kısaca ben sırt ağrısı çekiyorum her şekilde. Kasıklarım regl olacakmış gibi ağrıyor. Gün için saat 12:00 gibi ara uykuya ihtiyaç duyuyorum ama çalıştığım için mümkün olmuyor. Normalde 23:30-00:00 gibi yatardım şimdi 22:00 de gözümü zor açıyorum. İştahım yerinde ve folik asit kullanıyorum her sabah tok karnına(doktorum gebelik düşündüğümü söylediğimde vermişti)

İşte benim hikayem böyle başladı inşallah Allah tamamına erdirir benim gebeliğimi ve tüm gebeleri, ve inşallah bebiş sahibi olmak için bekleyenlere de nasip eder en hayırlı şekilde.:emir_bebek:

Hoşgeldin aramiza :KK200:

Askla baslamis hikayen askla devam eder Insallah :)

kızlar herkeze merhaba benim göğüslerimde dolgunluk yok bulantı yok daha hiç doktora gitmedim.1 kasıma randevu aldım.kalp atşlarınıda duyabılmek için geç aldım randevuyu.daha once dış gebelik ve düşük geçirdiğim için korkuyorum.göğüs hassasıyeti olmayan varmı aranızda.

kızlar herkeze merhaba benim göğüslerimde dolgunluk yok bulantı yok daha hiç doktora gitmedim.1 kasıma randevu aldım.kalp atşlarınıda duyabılmek için geç aldım randevuyu.daha once dış gebelik ve düşük geçirdiğim için korkuyorum.göğüs hassasıyeti olmayan varmı aranızda.

Benim ilk belirtiydi göğüs hassasiyeti. Bir de sırt ağrısı...

5.1p gece gidiyorum arkadaşım doktora ama kalbim duracak şimdiden gercekten. Çok panik ve heyecan yaptım. Nasıl yatacağım o masaya hiç bilmiyorum. Zamanı biran önce ileriye alabilsem keşke

Seninle ilgili hep olumlu şeyler geçiyor içimden herşey Güzel olacak inan buna çok mutlu Döneceksin doktordan inşallah

Kızlar bugün de adet olmadım. Yarın sabah test yapacağım inşallah. Bir tarçın bu kadar geciktirmez herhalde adeti :KK51:
Hiçbir belirti falan da yok,eğer hamileysem daha 4+2 yim. Belirtiler başlar mı ki bu dönemde?

Mrb kızlar geçen hafta kese gorunmustu bugun kalp atışını duymaknicin gitmiştik fakat bebek görünüyor kalp atışı hanuz yok büyük ultrasyonla bakilsin dedi onla da baktık duyamadik hatta büyük ultrasyonla bakan radyolog kürtaj yapalım şimdiye kadar kalp atması lazımdı dedi tekrar doktoruma çıktım Hayır ben bebeği gördüm kürtaj söz konusu değil 5 gün sonra yine gel kalp atışını duymazsak kurtaji düşünebiliriz dedi çok canım sıkıldı kalp atışını geç duyan varmı aramızda :KK1:

Bende başlarda yoktu sonrdan oluştu şimdi yine yok.

Mrb kızlar geçen hafta kese gorunmustu bugun kalp atışını duymaknicin gitmiştik fakat bebek görünüyor kalp atışı hanuz yok büyük ultrasyonla bakilsin dedi onla da baktık duyamadik hatta büyük ultrasyonla bakan radyolog kürtaj yapalım şimdiye kadar kalp atması lazımdı dedi tekrar doktoruma çıktım Hayır ben bebeği gördüm kürtaj söz konusu değil 5 gün sonra yine gel kalp atışını duymazsak kurtaji düşünebiliriz dedi çok canım sıkıldı kalp atışını geç duyan varmı aramızda :KK1:
Kaç günlük oldun şuan da?

Seninle ilgili hep olumlu şeyler geçiyor içimden herşey Güzel olacak inan buna çok mutlu Döneceksin doktordan inşallah
Cok teşekkür ederim arkadaşım ❤ bunu söylemen bile yetti inan. Şimdi dusunmemeye calişiyorum yebiden. Oturup kitap okuyayım azıcık uyurum sonra ilay uyanır kalkar yemek yeriz çıkarız herhalde yola. Bugünü de bir atlatayım söz verdim bebek için strese girmeyeceğim artık.

Bak ben senin yerinde olsam başka doktora giderdim. İçinde biliyorum ki korkular tavan yaptı ve haftasonuna giriyoruz. Tüm hafason kafanda yazıp çizmektense başka bir doktora gidip gözüken çok daha iyi olur diye düşünüyorum . Bende korkuyorum sacmasapan bir şey olacak göremeyeceğiz diye umarım herşey yolundadır karnımın içinde benimde. Akşam 5.30 da randevum var bakalım neler olacak
Kan değerimi gordum rahatladim biraz kuzum :) 6541 olmus cok guzel yukselmis haftasiyla da uyumlu onumuzdeki haftasonu gideyim bebegi de goreyim diyorum. Cok tesekkur ederim destegin icin canim arkadasim :)

benim ilk gebeliğimde de şimdide hiç göğüs hassasiyetim olmadı/olmuyor. benim ilk gebeliğimde bel ağrısıydı hamilelik belirtim şimdi de karnımdaki şişkinlik ve gaz problemi

mrb arkadaşlar. benim dün kalp atışı tamamen durdu gebeliğimi sonlandırmak zorunda kaldık. bu sefer herşey çok güzel gidiyordu kalp atışını duymuştuk, mide bulantılarım çok yoğundu hatta her yediğimi çıkarıyordum. sonra bir anda mide bulantım kesildi ilk o an çok korktum, hissettim sanki eşime söyledim o da korkmamamı söyledi yarım saat sonra da kanama geldi. bir anda anlam veremediğimiz bir şekilde kaybettik bebeğimi. çok zor günler geçiriyorum. bu 3 oldu. artık araştırmaya gidilecek pıhtılaşma sorunu vs. bakılacak. Tek duam çözümü olabilecek bir sorunun olması. elimden başka birşey gelmiyor. bir daha buraya girebileceğimi sanmıyorum. hepinize hayırlı sağlıklı hamilelikler diliyorum. kendinize dikkat edin. küçük şeyleri dert etmeyin kendinize, yok temizlik yok mide bulantısı yok cinsiyet... bunlar o kadar önemsiz şeyler ki, ancak yaşayan bilir. Allah yaşatmasın bu acıyı kimseye. hoşçakalın.
Daha once bebegini kaybetmis biri olarak cok iyi anlıyorum seni. Umarim sorun neyse bir an once bulunur ve saglikli bir gebelik gecirirsun canim cok gecmis olsun

Mayıs annesi olarak bi selam vereyim dedim, sevgili haziran anneleri :) Insallah saglıkla kucagımıza alırız bebeklerimizi :KK68:

@YESIMBOZ nasılsın canım? Bulantıların başlamış okudugum kadarıyla :) Hamilelik takvimi de gelmis süper olmus :)
Kuzugiller Kuzugiller canım sen de buradasın degil mi? :) Sen ne yaptın, gittin mi doktora?
Ay benim caniminici arkadasim iyiyim bugun gittim de doktora ozelde randevu bulamadigim icin devlete gittim 6541 beta hcg yle keseyi goremedi :) haftaya ozele devam edecegim sen nasilsin cinsiyetini bekliyorum merakla :)

Ay benim caniminici arkadasim iyiyim bugun gittim de doktora ozelde randevu bulamadigim icin devlete gittim 6541 beta hcg yle keseyi goremedi :) haftaya ozele devam edecegim sen nasilsin cinsiyetini bekliyorum merakla :)
A-aa bence de özele git, devletteki ultrasonlar iyi degil demek ki :)
Haftaya ikili test icin gidecegim iste, orda belki cok kucuk bi ihtimal cinsiyeti de görürüz demisti ama cok umutlanmak da istemiyorum :) Bu haftalarda görülen cinsiyet yanıltıcı da olabiliyormus cunku, kesin olsun öyle mi ogrensem diyorum ama meraktan da ölüyorum bi yandan :rolleyes:

Kac haftaliksin canim sen ?

X