2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Eltim pedodontist doçent ve jelleri kesinlikle tavsiye etmediklerini söyledi. İlerde sıkıntılar çıkarabiliyorlarmış. Hiiiç kullanma canım

Hiç açmadan çöpe attım zaten canım. Ki yarım saatte uyaniyordu ve uyumak bilmiyordu kızım. Çok zorlandım. Eline pırasa havuç vs verdim. Bir de zeytinyağının içine karanfil atıp bekletim birkaç gün onu sürdüm.

Hiç açmadan çöpe attım zaten canım. Ki yarım saatte uyaniyordu ve uyumak bilmiyordu kızım. Çok zorlandım. Eline pırasa havuç vs verdim. Bir de zeytinyağının içine karanfil atıp bekletim birkaç gün onu sürdüm.
Polaris aynı durumdayız. Dün gece şöyle bir gözümün dalmasına izin vermedi. 3.diş gelecek heralde. Bir de baktım atak haftasında görünüyor.

KardelenRuzgar KardelenRuzgar yumurta yemeyen bebekler için avakadonun içine yumurta koymuşlar öyle bir tarif görmüştüm. Bi bak istersen. Benim oğlum da avakadoyu seviyor. Sabah ya da oglen muzla karıştırıyordum.
kalonce kalonce dediğin gibi beşiğin korkuluguny cikarttirip bizim yatakla birleştirdim belki daha kolay olur ayırmak diye ama ne fayda uyurken koyarsam gece yuvarlanıp geliyor yanıma. Tam dalmamışsa imkanı yok yatmıyor: )

Ama uyku egitimi vercen tekrar,odaları artık ayırman gerekmiyo mu?kendi odasına alısır ne güzel.senin kokunu alırsa gece memeyi kesmen zor olur sanki
Neyseki eski eğitim geri geldi. :) 2.gece hiç uyanmadan sabaha kadar uyudu. Kaldigimiz yerden devam demekki şükür. Meme de kesmek kolay da yatağıni ayırmak zor geliyor şuan. Ayırmak da istemiyorum artık gerçi. Zaten kesintisiz uyuyor bana zararı yok :) Onun için 2 yaşini doldurmasini bekliyecegim. Çevremde de arkadaslarimin çocukları 2 yaşında kendi kendilerine odalarına gectiler.

KardelenRuzgar KardelenRuzgar yumurta yemeyen bebekler için avakadonun içine yumurta koymuşlar öyle bir tarif görmüştüm. Bi bak istersen. Benim oğlum da avakadoyu seviyor. Sabah ya da oglen muzla karıştırıyordum.
kalonce kalonce dediğin gibi beşiğin korkuluguny cikarttirip bizim yatakla birleştirdim belki daha kolay olur ayırmak diye ama ne fayda uyurken koyarsam gece yuvarlanıp geliyor yanıma. Tam dalmamışsa imkanı yok yatmıyor: )

Hadi ya :) ben ayırmak için değil de anne baba bebek aynı oda da yatabilelim diye istiyorum gerçi. Yatsın yanımda kuzum ben seviyorum :)

Aynen canim. baba ben ve oglum ayni yatakta yatiyoruz. dis doneminde alisti. gecr nerdeyse her yarim saatte bir uyanip meme istiyor. biraz cekip poposunu donup uyuyor. hem tek tarafimda put gibi yatmak zorunda kaliyorum. hem de uykusuz kaliyorum. en kotusu de yataktan dusecek diye korkuyorum. besigine de katiyen yatiramiyorum.

Insallah canim donersin duzenine. bebekler hep ayni duzeni istiyor gercekten. bir kere yaptin tekrar yaparsin sen. ben hic dayanamiyorum aglamasina. o yuzden baska seyler deneyecegim de evde kimse yok yardim edebilecek. her geceyi uykusuz tamamlayip gunduz uyuyamadigim icin de birsey denemek cok zor acikcasi
Çok haklısın canım annem yanımda olduğu için ben rahat yaptım. Eski düzene döndük teyzesi bugün sabaha kadar kesintisiz uyudu tekrar:))

Kızlar bizimde altta üçüncü dişimiz geliyor 1 haftadr annemlerdeydik oğlum sürekli kulağını tutup ağlıyordu doktora götürdük hemen kulağında bişi yok şükür ama diş geliyo dedi bizde annemlerde kalınca oğlumla yattım hep gece hep meme istedi kolumun üstünde emzirdim hep yatarak şimdi evimize geldik imkanı yok bensiz yatmıyor eşimi sıkıştırıyoruz koskoca beşik var yanımızda koyuyorum ağlıyo dakka başı meme istiyo yanıma alıyorum kesintisiz uyuyo tam daldı diyorum bırakıyorum beşiğe hemen kalkıyo.. valla napcağımı şaşırdım kokusuna doyamıyorum ama bizede sıkıntı böyle..

Çok haklısın canım annem yanımda olduğu için ben rahat yaptım. Eski düzene döndük teyzesi bugün sabaha kadar kesintisiz uyudu tekrar:))
Senin adina sevindim canim. Ben de bugece uyku egitimi verim dedim. Meme vermeyince agladi. Baba da dayanamadi geldi cekti aldi cocugu. Sen bak o zaman geceleri. Ciglik atsa duymuyosun dedim bakarim dedi. Sonuc: oglum meme emdi kucagimda uyudu... Gece kalkmicam kendisi kalksin memeye getirsin geri gotursun bakalim.
Cok kizginim su an ciglik atmak istiyorum resmen!!

Kızlar bizimde altta üçüncü dişimiz geliyor 1 haftadr annemlerdeydik oğlum sürekli kulağını tutup ağlıyordu doktora götürdük hemen kulağında bişi yok şükür ama diş geliyo dedi bizde annemlerde kalınca oğlumla yattım hep gece hep meme istedi kolumun üstünde emzirdim hep yatarak şimdi evimize geldik imkanı yok bensiz yatmıyor eşimi sıkıştırıyoruz koskoca beşik var yanımızda koyuyorum ağlıyo dakka başı meme istiyo yanıma alıyorum kesintisiz uyuyo tam daldı diyorum bırakıyorum beşiğe hemen kalkıyo.. valla napcağımı şaşırdım kokusuna doyamıyorum ama bizede sıkıntı böyle..
Canim ayni seyi ben de yasadim. Meme bagimliligi boyle basladi. Sonralari yarim saatte bir uyanmaya kadar gidiyor. Tabi sen bilirsin ben sadece bilgi vermek istedim

Dk bir gol bir. Bebek uyandi ve agladi. Babadan cit yok. Kalktim pispisladim kucakta uyudu yatirdim. Uyandi tekrar ve deli gibi agladi. Memede uyuttum yanimda. Beyefendi sigaraya gitti balkona....

Canim ayni seyi ben de yasadim. Meme bagimliligi boyle basladi. Sonralari yarim saatte bir uyanmaya kadar gidiyor. Tabi sen bilirsin ben sadece bilgi vermek istedim
Canm benim uyku eğitimi vermem imkansız çünkü hiç dayanamıyorum ağlamasına bide babasıda çok hassas izin vermez aslında böyle değildi bizimki 3-4 saatte bir kalkar emer yatardı ama benimle yatmaya alışınca dediğin gibi ikide bir mık mık kalkıyo emmedende uyumuyo.. tekrar beşiğine alıştırmam lazm o yeter.. ama nasıl koyduğum gibi kalkıyo iştr

:) eşin açısından kötü olmş canım haklısın çok tatlı uyuyorlar o kokuyu ömür boyu doyulmaz ztn ilerde problemsiz odasında uyur inşallah arada sabah eşim işe gidince bnde yanıma alıyorum çok güzel oluyor uyanınca saçlarımı yolarak burnumu sıkarak uyandırıyor :-) bu arada elifçik nasıl oldu
Genel itibariyle iyi sayilir canim.hatta tekrar tahlil bile yaptirmadik. Bi ara yaptirmamiz lazim tabi.
Yaa o sabahlari uyanmaya gerinmeye calisirken yari açık gozlerle beni goruyor ya.bir sırıtışı var ki.her seye bedel.

Kızlar benimki de yanımda yatıyor rahatsız değilim ama yatak odasında baba yatıyor. Ayrı olmasını istemiyorum ama o çok huzursuz oLuxor bebek ortamzda yatınca. Bu ara aklımda anne yani besikelr var. (Keşke zamannda onlardan alsaydim ) benimki babytech ahşap . Tek tarafini marangoz a kestirip onu anne yani besikler gibi mi yapsam diyorum. Bir beşik daha alalım desem eşim keser artık beni. :/
Anne yani bakmistim ben canim ama bana cok rahatmis gibi gelmedi.şöyle ki.yatiyosunuz mesela.bebis uyandi.kucagina alican.ben şahsen önce kendim ayaklarimi yere uzatip basip oyle kucagima aliyorum.e dedim o olursa ben teee besigin sonundan yere basmam laim.e kiz kaldi geride.bi de ona mi uzancam.seklinde bi canlandirma yapmistim.almadim.bizim de yatak odasindaki babytech. Yan tarafini takmazsan olabilir belki

Benimki de diş zamanı aynen böyle yapıyor.bi beş gün beraber yatıyoruz sonra geciyor,yatagında uyuyo tekrar.agrısı gecer umarım hemen

Senin adina sevindim canim. Ben de bugece uyku egitimi verim dedim. Meme vermeyince agladi. Baba da dayanamadi geldi cekti aldi cocugu. Sen bak o zaman geceleri. Ciglik atsa duymuyosun dedim bakarim dedi. Sonuc: oglum meme emdi kucagimda uyudu... Gece kalkmicam kendisi kalksin memeye getirsin geri gotursun bakalim.
Cok kizginim su an ciglik atmak istiyorum resmen!!
Ah şu babalar,önce eşini hazırlaman gerek demek ki uyku egtimi icin,su koymasın bebege de yazık belki almasa elinden,sakinleşecekti tam

Benim uyku konusunda dusuncem şöyle kizlar. Meme kesinlikle var.olmazsa olmaz. Oyuzden bizimki cok basit :) uyuyacagi odaya gecip uzerini degistirince isigi kapatinca uyunacagini bilsin yeter.

Senin söylediklerinin yanında kayısı filan da veriyorum,duphalac şurup ekledik.korkumdan hep kabak corbası veriyorum,katı bi sey yok.hala top top ,azcık yapıyo kakayı,deli olcam.biogaia gaz icin mi veriyosun?o önceleri düzene sokmustu bırakmıstım.
bizimki de cekistiriyo kulagnı,haftabaşı muayenemiz,göstereyim ben de

Canım biogaia kakasını rahat yapması için veriyorum, gaz olayını aştık artık,
Verilebilen herşeyden ver kabakla sınırlı kalma, biogaiaya devam etmeni tavsiye ederim, birde demir veriyorsan bir iki gün verme o şekilde bir takip et ...

X