2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Merhaba canım bilmyrm ki mikrop olabilr mi sadece yeşil kakası mukus kan vs. Yok arada bi sarı oluyor arada yeşil vitaminden şüphelenmeye başladım yapmaz dediler ama demir kakasını değiştirmiş olabilir belki inşallah mikrop fln yoktur hemen antibiyotik verirler kesin yalnız olduğum için gidemiyorum doktora hastanede uzak ctesi gideriz geçmezse bklm umarım geçer
Cnm ayni brnim oglumunda oleydi bazen yesil bazen sariydi ama asiri pis kokuodu zaten pis koku oldumu yetio cunku demir vs ilaclarda bu kdr pis kokmaz bence gotur mutlaka varsa ilerlemesin yazik yawrucaga

Ya kızlar oğlum 3 gündür kafasını sağa sola sallıyo neden bilmiyorum. Oyun muu uykusu gelince veya sıkılınca mı anlatamadım. Gözlerinde kayma veya dalma durumu falan varsa tehlikeli olur diyorlar ama bilen yaşayan var mı bu durumu?

Cnm ayni brnim oglumunda oleydi bazen yesil bazen sariydi ama asiri pis kokuodu zaten pis koku oldumu yetio cunku demir vs ilaclarda bu kdr pis kokmaz bence gotur mutlaka varsa ilerlemesin yazik yawrucaga
Tmam canım içime dert oldu şimdi ctesi kakayı bekleyip hemen götürürüm babasına bırakıp taksiyle felan yarım saatte goturmek gerekiyormuş
Ya kızlar oğlum 3 gündür kafasını sağa sola sallıyo neden bilmiyorum. Oyun muu uykusu gelince veya sıkılınca mı anlatamadım. Gözlerinde kayma veya dalma durumu falan varsa tehlikeli olur diyorlar ama bilen yaşayan var mı bu durumu?
Bizimki de öyle yapıyo canım oyun yapıyor bnce çok tatlı oluyor şarkı söylüyorum başını sallıyor gülüyor korkulcak bşy olmadığını düşünüyorum

Benim oğlumda sallıyo kafasını sağa sola hızlı hızlı bide e ee ee diyo ninnisini söylüyo uykusu gelmiş tir diyoruz biz

Tmam canım içime dert oldu şimdi ctesi kakayı bekleyip hemen götürürüm babasına bırakıp taksiyle felan yarım saatte goturmek gerekiyormuş

Bizimki de öyle yapıyo canım oyun yapıyor bnce çok tatlı oluyor şarkı söylüyorum başını sallıyor gülüyor korkulcak bşy olmadığını düşünüyorum
Bana 15 dk demisti doktor ama yarim saat olurmu bilmiorumki

Iyi geceler kızlar. Okuyorum bebeklerin genelinde bir uyku problemi var. Benim oğlum 8 aylık ve doğdu doğalı uyku problemi hiç duzelmedi. 19 gün hastanede kaldık ondan mi diyordum. 4 ay kolikti. Tam geçmeye başladı, mızmızlık basladi. Hala çok mızmız. Tüm gün ilgileniyorum oynuyorum gezdiriyorum karnını güzelce doyuruyorum yok, uyku rutini oluşturmayı denedim yok. Ama tüm gün mızmız yani doktora götürüyorum bir sorunu yok çok şükür. Uykusu gelir uyumaz ağlar, tam uykusunu almadan kalkar ağlar, oynarken bir anda sıkılır ağlar. Ben mi bakamıyorum bu çocuğa, ben de çok yıprandım. Bunaldim anlattım kusura bakmayın

Kansızlık çıkmazsa kullanma zaten. Doktorun biri bana kullan dedi ama kabızlık ishal bulantı yaparsa kullanmıcakmışım. Ee demekki kullanmasakta olucak. Kan değerleri belli olsun ona göre kullancam bende

Doğru diyorsun canım ben de kan tahlilini bekliyorum zaten. O yüzden vermedim dr ver dediği halde.

Bende 4 aylıkken başlatmadım yanlış anlaşılmasın polariscim. Kan tahlilini bekledik. 7.ay kontrolünde kan ve idrara bakıldı. Orda ortaya çıktı. Senin doktorun kaç aylıkken rutin kontrolünü yapacak acaba.

Canım benim dr 6 aylıkken ver dedi. Ben de kan tahlili yapıp bakalım dedim. Dr 9 aydan önce bakmiyorum baksak da düşük çıkar dedi. Ben de vermedim. Haftaya 9 aylık oluyor bakılacak.

Doğru diyorsun canım ben de kan tahlilini bekliyorum zaten. O yüzden vermedim dr ver dediği halde.

Canım benim dr 6 aylıkken ver dedi. Ben de kan tahlili yapıp bakalım dedim. Dr 9 aydan önce bakmiyorum baksak da düşük çıkar dedi. Ben de vermedim. Haftaya 9 aylık oluyor bakılacak.
İlginçmiş. Düşük çıkacağına nasıl karar vermiş bakmadan. Ben bu süreçte bir sürü kişiye denk geldim tahlili normal çıkıp kullanmasına gerek olmayan.
Neyse 9.ayına bişey kalmadı zaten seninkininde dimi? İyi çıkar inş değerleri hiç uğraşmazsın kan damlalarıyla çünkü biraz kabız yapıyorlar sanırım :KK43: kızımın kakası düzenliydi ama kan damlasından beri sarkıyor. Bizim doktor 1 yaşına girince tekrar bakalım dedi.

İlginçmiş. Düşük çıkacağına nasıl karar vermiş bakmadan. Ben bu süreçte bir sürü kişiye denk geldim tahlili normal çıkıp kullanmasına gerek olmayan.
Neyse 9.ayına bişey kalmadı zaten seninkininde dimi? İyi çıkar inş değerleri hiç uğraşmazsın kan damlalarıyla çünkü biraz kabız yapıyorlar sanırım :KK43: kızımın kakası düzenliydi ama kan damlasından beri sarkıyor. Bizim doktor 1 yaşına girince tekrar bakalım dedi.

Doktorumuzdan pek memnun değilim zaten. Birkaç arkadaşla aynı dr a gidiyoruz. Birine diş jeli vermiş birine diş jeli çok zararlı deyip tetagil diye bi toz vermiş bize de diş jeli verdi. Ben bunları duyunca diş jelini de kullanmadım. Aylık kontrole de gitmedim. 9. ayda kan testi yapılsın sonra başka dr a gideceğim.

Yumurta yemeyen bebişler için ...
Ben bezelye yerine Ocak'tan indikten sonra cam rende de biraz pütürlü ezdiğim avakadoyu ekliyorum ve Mısır yerinede lor yada örgü peynir koyuyorum afiyetle yiyor oğlum...

IMG_0581.JPG

Doktorumuzdan pek memnun değilim zaten. Birkaç arkadaşla aynı dr a gidiyoruz. Birine diş jeli vermiş birine diş jeli çok zararlı deyip tetagil diye bi toz vermiş bize de diş jeli verdi. Ben bunları duyunca diş jelini de kullanmadım. Aylık kontrole de gitmedim. 9. ayda kan testi yapılsın sonra başka dr a gideceğim.
O tetagil toz bize de vermisti.hic ise yaramıyor.zaten tozu damagna surunce yalayıp yutuyorki,yarısı da elımde ziyan oluyo

Eltim pedodontist doçent ve jelleri kesinlikle tavsiye etmediklerini söyledi. İlerde sıkıntılar çıkarabiliyorlarmış. Hiiiç kullanma canım

Kizlar napiyosunuz nasilsiniz. yagislardan dolayi eve tikildik kac gundur. gece uykusu icin arastirma yapiyorum. dort ayri metod buldum ama henuz karar vermedim. aslinda yanimda yatmasi bana mutluluk veriyor ama gece surekli uyanmasi bezdiriyor. huzursuz da etmek istemiyorum. biraz cesarete ihtiyacim var galiba :/

Burdakiler de yarım saat diyor canım yine tekrar sorarım ben bebişi götürmek istemiyorum hastalık kol geziyor hastanelerde Allah korusun bi kaka tahlili bklm ne çıkacak sağol canım sizin geçti mi peki mikrop bebiş nsl nasılsın
Doğru söylüyorsun cnm sen tahlil ver yeter gerekirse muaneye götürürsün bebis ıı cnm geçti bizim uç ay falan önce bu sorunla karşılaşmıştık maalesef antibiyotik içti geçti çok şükür bende iyiyim bebisle zaman nasıl geçip bilemiyorum her gün birşeyler öğreniyoruz bende anneligi öğreniyorum sen nasilsin

Kizlar napiyosunuz nasilsiniz. yagislardan dolayi eve tikildik kac gundur. gece uykusu icin arastirma yapiyorum. dort ayri metod buldum ama henuz karar vermedim. aslinda yanimda yatmasi bana mutluluk veriyor ama gece surekli uyanmasi bezdiriyor. huzursuz da etmek istemiyorum. biraz cesarete ihtiyacim var galiba :/
Gece uykusu için napiosun cnm benim oğlum yanımda yatmaya alıştı belirli bi saat beşiğinde uyuyor uyanio bakıyor ki beşikte sürekli aglio yanıma aldım mi 7 8 e kadar uyuyor ne yapacağımızı sasirdik :KK43:

Doğru söylüyorsun cnm sen tahlil ver yeter gerekirse muaneye götürürsün bebis ıı cnm geçti bizim uç ay falan önce bu sorunla karşılaşmıştık maalesef antibiyotik içti geçti çok şükür bende iyiyim bebisle zaman nasıl geçip bilemiyorum her gün birşeyler öğreniyoruz bende anneligi öğreniyorum sen nasilsin
Geçmesine sevindim canım yaa 2 aylıkken felan olmuştu enfeksiyon durumu kan falan vardı kakada antbytk kullanmştk inşallah gerekmez bklm aynen haklısın anneliği öğreniyoruz her geçen gün iyiyim çok şükür dediğin gibi bebkle zaman nasıl geçiyor anlaşılmıyor 2017 geldi bile sanki dün gibi hamile hallerimiz doğum fln çok şükür bu günümüze

X