2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar şimdi lavobaya gittim. İdrar yaparken kırmızı kan geldi. Ama onun dışında peçeteye falan gelmedi ağrım falan da yoktu.. Çok korkuyorum bişe olur mu diye. Annemde eğer eşinle beraber olduysan da gelir dedi. Dün biz birlikte olmuştuk:KK43: bilgisi plan var mı?

canım ilişkiyle bağlantısı hakkında bir bilgim yok.Ama doktorunu arasan detaylı bilgi verir sana hem de rahatlarsın.

Canım şimdi bu 9 agustosta mı düşük yaptın tatlım ?
Evet canım bu 9 agustosta düşük yaptım.Hayırlısı böyleymiş 17 temmuzda böbrek taşı ameliyatı oldum.20temmuzda enfeksiyon diye antibiyotik kullanmaya başladım 5 günlük. 24 temmuzda regli olmam gerekiyodu olmadım ilaç gecikme yaptı diye düşündüm.28 temmuzda 481 beta ile hamile oldugmu ögrendim.kese oluşmaya başlamıştı o gün vajinal ultrasonda ve 9 temmuzda herşey bitti.Önce kahve lekeyle başladı az diye önemsenedimki çok hamilede oluyomuş diye 4.gün dayanıkmaz sancı ve kanamayla acillik oldum.beta 843 çıktı doktor keseyi göremiyorum sonlanmış olabilir dedi eve geldim wc ye kese düştü zaten.ikinci gün 200 lere düştü beta.her hafta kontrolüm var geçen hafta herşey normale dönmüş dedi doktorum.

canım ilişkiyle bağlantısı hakkında bir bilgim yok.Ama doktorunu arasan detaylı bilgi verir sana hem de rahatlarsın.
Annem de ebe olduğu için ona sordum bende. İnternette de araştırdım ilişki ile bağlantısı varmış ciidi bi problem değilmiş :KK43: inşallah öyledir çok korkuyorum:KK43:

Dua en büyük silahımız zaten şükürler olsun.Belki yaşadıklarımız normal gebelik belirtileridir fakat tecrübesizlikten herşey gözümüzde büyüyebiliyor sanırım.Umarım seninki de genel geçer bir durumdur.

Keşke annem yanımda olsa her şeyi rahatlıkla sorabilsem ben de :KK43: telefonda pek soramıyorum çünkü endişeleniyor.
Allah kolaylık versin canım inşallah soru sormanı gerektiren bir durum yaşamazsın. Şimdi baktım yine kahverengi leke geliyor dün akşam ve sabah hiç birşey yoktu halbuki . Renk kırmızı olsa gidicem hasteneye de kahverengi yine acaba iltihap falan mı ondan olur mu ?

Evet canım bu 9 agustosta düşük yaptım.Hayırlısı böyleymiş 17 temmuzda böbrek taşı ameliyatı oldum.20temmuzda enfeksiyon diye antibiyotik kullanmaya başladım 5 günlük. 24 temmuzda regli olmam gerekiyodu olmadım ilaç gecikme yaptı diye düşündüm.28 temmuzda 481 beta ile hamile oldugmu ögrendim.kese oluşmaya başlamıştı o gün vajinal ultrasonda ve 9 temmuzda herşey bitti.Önce kahve lekeyle başladı az diye önemsenedimki çok hamilede oluyomuş diye 4.gün dayanıkmaz sancı ve kanamayla acillik oldum.beta 843 çıktı doktor keseyi göremiyorum sonlanmış olabilir dedi eve geldim wc ye kese düştü zaten.ikinci gün 200 lere düştü beta.her hafta kontrolüm var geçen hafta herşey normale dönmüş dedi doktorum.
insallah tekrar istediğin zaman hamıle kalırsın canım

Kızlar şimdi lavobaya gittim. İdrar yaparken kırmızı kan geldi. Ama onun dışında peçeteye falan gelmedi ağrım falan da yoktu.. Çok korkuyorum bişe olur mu diye. Annemde eğer eşinle beraber olduysan da gelir dedi. Dün biz birlikte olmuştuk:KK43: bilgisi plan var mı?
bir arkadaşımda eşiyle birlikte olduktan sonra banyoya giriyor ve kanaması oluyor, doktora gitti doktor ilişkiyi yasakladı. şimdi iyiler az kaldı doğumuna,kadın orgazm olduğunda rahim kasılıyormuş, ilk 3 ay dikkat etmek de fayda var.

bir arkadaşımda eşiyle birlikte olduktan sonra banyoya giriyor ve kanaması oluyor, doktora gitti doktor ilişkiyi yasakladı. şimdi iyiler az kaldı doğumuna,kadın orgazm olduğunda rahim kasılıyormuş, ilk 3 ay dikkat etmek de fayda var.
Bizde zaten hamile olduğumu öğrendikten sonra ilk kez birlikte olduk:KK43:

Annem de ebe olduğu için ona sordum bende. İnternette de araştırdım ilişki ile bağlantısı varmış ciidi bi problem değilmiş :KK43: inşallah öyledir çok korkuyorum:KK43:

Tekrar ederse gecikmeden doktora git bence.Hem aklında soru işareti kalmaz hem de doktordan ayrıntılı bilgi alırsın.İçini ferah tutmaya çalış canım,hem annende aynı şeyi söylemiş.

Allah kolaylık versin canım inşallah soru sormanı gerektiren bir durum yaşamazsın. Şimdi baktım yine kahverengi leke geliyor dün akşam ve sabah hiç birşey yoktu halbuki . Renk kırmızı olsa gidicem hasteneye de kahverengi yine acaba iltihap falan mı ondan olur mu ?

Canım ne zaman gideceksin doktora?Daha vakit varsa erkene al bence randevunu.İnternetten araştırdın mı nedenlerini?

Doktoruna git muayene ol cnm.farklı sebeblerden kanama oluyo kiminde yerleşme kanaması kiminde farklı şeyler o yüzden içinin rahat etmesi için ihmal etme hem önlemini almış olursun.bende kahveyle başladığı için önemsenedim sonu iyi olmadı gerçi kısmetimizdeki neyse o olurmuş hayırlısıyla sağlıkla kucağına alırsın inşaallah cnm.

12. Hafta dolana kadar ilişki önerilmiyo diye okumuştum netten.bide daha sonraki aylardada ilişki sırasında göğüsler kesinlikle uyarılmamalıymış uyarılan gögüs rahime kasılma sinyali göndererek erken doğumun veya düşügün başlamasını tetikliyomuş yani kocişlere memişler yasak.Ben de bunu dün öğrendim netten bilmediğim için dikkat etmemiştim artık edicem.

Rengin kırmızı olmasını bekleme cnm git bir ultrasona gir kanama nerde ona baksınlar içi rahat etsin hem önlem almış olursun.Progestan falan veriyolar duruma göre

canım doktoru aradım,eğer miktarı çoksa ya da artarsa hemen gel,dinlenmelisin dedi.

12. Hafta dolana kadar ilişki önerilmiyo diye okumuştum netten.bide daha sonraki aylardada ilişki sırasında göğüsler kesinlikle uyarılmamalıymış uyarılan gögüs rahime kasılma sinyali göndererek erken doğumun veya düşügün başlamasını tetikliyomuş yani kocişlere memişler yasak.Ben de bunu dün öğrendim netten bilmediğim için dikkat etmemiştim artık edicem.

Doktorum bana ilişkiyi yasaklamadı ama eski sıklığında olmasın kesinlikle,kanaman ya da ağrın olursa hemen kes,dedi.Ben de ilk defa duyuyorum şimdi.

Bizde zaten hamile olduğumu öğrendikten sonra ilk kez birlikte olduk:KK43:
korkma bişey olmamıştır Allah ın izniyle. doktora bi görün için rahat etsin. arkadaşımın baya kanaması olmuştu düştü diye çok korkmuştu ama doktor bundan sonra dikkat edin demiş ve ilişkiyi yasaklamıştı şimdi gayet iyi bebeği. buna benzer olaylar duyduğumdan ben de doktor bişey dememesine rağmen öğrendiğimden beri eşimle beraber olmuyoruz ortak kararımız en azında ilk 3 ay dedik. sen git doktora içini rahatlat en fazla ilişki yasak diycektir bence merak etme :)

X