2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Herkese Merhaba,
Yarın 2. muayenemiz ve keseyi görmeyi + kalp atışını duymayı ümid ediyoruz inşallah,
Allah sağlıklı sıhhatli bir gebelik nasip etsin hepimize,
Kilo kontrolü için diyetisyen le devam etmeyi düşünen var mı aranızda,

Kizlar sabah uyaninca farkettimki disim kirilmis. Ici dolguluydu o duruyor. Agri yok Simdilikte napayim ben.disciye gitsem napicak offf

Doktoruna danış öncelikle, artık eskisi gibi değil, diş müdahalesi rahatlıkla yapılabiliyor, ben implant yaptırmıştım, geçenlerde de üst yapısı takıldı, diş etleri temizlendi o işlemden 1 hafta sonra gebe olduğumu öğrendim, bi sıkıntı yok şükür,

Kizlar izmirdeki doktorumla görüştüm progestan ve proluton igneye 12. Haftaya kadar devam edicez dedi. Troid ilacinada devam coraspin heparin igne de devam. Beta hcg artışını söyledim ben sorunlu bir gebelik dusunmuyorum kesenin olmasi duzgun yerlesimli olmasi icinde bebek olmasi cok iyi bisey dedi. Haftaya da uyumlu olmasi kötü birsey dusundurmuyor dedi belki ikiz olur dedi. Insallah artik. Bu arada kalp atisi icin cuma gidicem dedim buradaki doktor cagirdi e git ama duymazsan strese girme normalde haftaya git derdim ben dedi. Cuma günü 6+1 oluyor sizce duyar miyim kalp atisini??

Bizde zaten hamile olduğumu öğrendikten sonra ilk kez birlikte olduk:KK43:
korkma bişey olmamıştır Allah ın izniyle. doktora bi görün için rahat etsin. arkadaşımın baya kanaması olmuştu düştü diye çok korkmuştu ama doktor bundan sonra dikkat edin demiş ve ilişkiyi yasaklamıştı şimdi gayet iyi bebeği. buna benzer olaylar duyduğumdan ben de doktor bişey dememesine rağmen öğrendiğimden beri eşimle beraber olmuyoruz ortak kararımız en azında ilk 3 ay dedik. sen git doktora içini rahatlat en fazla ilişki yasak diycektir bence merak etme :)

Kizlar izmirdeki doktorumla görüştüm progestan ve proluton igneye 12. Haftaya kadar devam edicez dedi. Troid ilacinada devam coraspin heparin igne de devam. Beta hcg artışını söyledim ben sorunlu bir gebelik dusunmuyorum kesenin olmasi duzgun yerlesimli olmasi icinde bebek olmasi cok iyi bisey dedi. Haftaya da uyumlu olmasi kötü birsey dusundurmuyor dedi belki ikiz olur dedi. Insallah artik. Bu arada kalp atisi icin cuma gidicem dedim buradaki doktor cagirdi e git ama duymazsan strese girme normalde haftaya git derdim ben dedi. Cuma günü 6+1 oluyor sizce duyar miyim kalp atisini??

sat ve beta hcg değerlerin nedir, merakımdan soruyorum, bir sorun yaşamazsın umarım, ama rahat ol, biraz streslisin sanırım...

Herkese Merhaba,
Yarın 2. muayenemiz ve keseyi görmeyi + kalp atışını duymayı ümid ediyoruz inşallah,
ben varım haftaya kalp atışları için gittiğimde diyetisyene de görünmeyi planlıyorum. sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ama çok yemek seçiyorum, neyden ne kadar yemeliyim falan kafam karışıyo açıkcası ve sağlıklı beslenicem derken farketmeden bebeğim için gereğinden fazla kilo da almak istemiyorum, uzman biri tarafından yönlendirilsem daha iyi olacak :)

Kizlar benim gibi bulantisi birkac gün sürüp biten varmı? 6+2yken basladi 6+5ken bitti. 6+4ken iki damla kanama olmustu sonra bitti bulantı. Korkuyorum acaba bisey mi oldu diye. Dr u aradim sekreteri bisey olsaydi kanama devam ederdi dedi durmazdi dedi. Ama allah korusun kalp atışı durup kontrole gidince ogrenenler oluyo kac hafta sonra. Acaba niye böyle oldu. Bulantiya göre yorum yapmam dogru olur mu?

Tekrar ederse gecikmeden doktora git bence.Hem aklında soru işareti kalmaz hem de doktordan ayrıntılı bilgi alırsın.İçini ferah tutmaya çalış canım,hem annende aynı şeyi söylemiş.

Canım ne zaman gideceksin doktora?Daha vakit varsa erkene al bence randevunu.İnternetten araştırdın mı nedenlerini?
Aradım ama 5ten sonra arayın dediler. 1saat oldu daha başka bişe olmadı. İnşallah olmaz :KK43:

ikili testleri hangi hafta yapmayı düşünüyorsunuz anneler...bana eylülün sonunda gel dedi...bayram öncesi mi gitsem sonrası mı bilemedim...

Kizlar benim gibi bulantisi birkac gün sürüp biten varmı? 6+2yken basladi 6+5ken bitti. 6+4ken iki damla kanama olmustu sonra bitti bulantı. Korkuyorum acaba bisey mi oldu diye. Dr u aradim sekreteri bisey olsaydi kanama devam ederdi dedi durmazdi dedi. Ama allah korusun kalp atışı durup kontrole gidince ogrenenler oluyo kac hafta sonra. Acaba niye böyle oldu. Bulantiya göre yorum yapmam dogru olur mu?
Canım tamamen bitme degılde daha ıyı veya daha kotu oldugum gunler var , mesela dün cok kotuydum , hıc bır sey yıyemedım bu sabah kotuydum ama oglen daha ıyıyım bunun gıbı

Doktoruna git muayene ol cnm.farklı sebeblerden kanama oluyo kiminde yerleşme kanaması kiminde farklı şeyler o yüzden içinin rahat etmesi için ihmal etme hem önlemini almış olursun.bende kahveyle başladığı için önemsenedim sonu iyi olmadı gerçi kısmetimizdeki neyse o olurmuş hayırlısıyla sağlıkla kucağına alırsın inşaallah cnm.
bende tekrarlarsa gidetim dedim. Ne ağrım var ne sancım. Kanamada ondan başka olmadı çok şükür.

Biz neredeyse hergun birlikte oluyoruz, iliskiye baglama bence hemoroid falan varsa o da kanamis olabilir.. Doktora git bence
doktora gitcem ama bi daha tekrarlarsa gitcem. Hemoroid yok bende. İdrarla geldi ve başka da gelmedi. Ağrımda olmayınca annem bekle dedi bende bekliyorum. Eşim burda değil gelmesi 5i geçer zaten o yüzden beklemedeyim

korkma bişey olmamıştır Allah ın izniyle. doktora bi görün için rahat etsin. arkadaşımın baya kanaması olmuştu düştü diye çok korkmuştu ama doktor bundan sonra dikkat edin demiş ve ilişkiyi yasaklamıştı şimdi gayet iyi bebeği. buna benzer olaylar duyduğumdan ben de doktor bişey dememesine rağmen öğrendiğimden beri eşimle beraber olmuyoruz ortak kararımız en azında ilk 3 ay dedik. sen git doktora içini rahatlat en fazla ilişki yasak diycektir bence merak etme :)

Doktor ilişkiye girme demedi bana da. Sadece eskiye oranla daha az dedi. Bizde ilk defa denedik bi daha 3ay boyunca bende yapmam zaten :KK43:

Tekrar ederse gecikmeden doktora git bence.Hem aklında soru işareti kalmaz hem de doktordan ayrıntılı bilgi alırsın.İçini ferah tutmaya çalış canım,hem annende aynı şeyi söylemiş.

Canım ne zaman gideceksin doktora?Daha vakit varsa erkene al bence randevunu.İnternetten araştırdın mı nedenlerini?
İnternette bakamıyorum canım erkene de alamıyorum dolu, benim oluyor böyle ama 2 gün üst üste olması enteresan akşama geçiyor inşallah buda geçer eğer geçmezse akşama giderim. Renk kırmızı olsa hemn giderim de kahverengi geliyor hep.

Herkese Merhaba,

Ben düşünüyorum.Sağlıklı ve kilo kontrollü bir gebelik için.

Bence bulantıyla ilişkilendirme.Ben de dün çok kötüydüm bugün daha iyiyim.

Aradım ama 5ten sonra arayın dediler. 1saat oldu daha başka bişe olmadı. İnşallah olmaz :KK43:

Umarım olmaz,içini ferah tut canım.

İnternette bakamıyorum canım erkene de alamıyorum dolu, benim oluyor böyle ama 2 gün üst üste olması enteresan akşama geçiyor inşallah buda geçer eğer geçmezse akşama giderim. Renk kırmızı olsa hemn giderim de kahverengi geliyor hep.

Bence bir an önce gitmelisin ne olur ne olmaz canım.İçin rahat eder en azından,şüpheyle yaşama.

Canm bnm senin sıkıntı daha büyükmus bn aglamiuorum ama kocaman resmen kan aglatiyorum bütün sinirimi ondan aliyorum
ben de aynı durumdayım.
kocam da sürekli üstüme geliyor.
neyi iştahlı yesem önümden alıyor.
ne yapsam eleştiriyor.
buraya bile girme diyor En Büyük KK
bebeğe ufak bişey alalım dedim bi ton laf işittim
sürekli ağlıyorum. dışarda orda burda da ağlatıyor elaleme rezil ediyor beni :KK61:

X