2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kalp atışını duyan arkadaşları ne kadar süre sonra çağırdı Dr unuz beni bir hafta sonra tekrar çağırdı ama korku içindeyim sürekli size de oluyor mu hamileliğimi doya doya yaşayamıyorum hep korkuyorum bişey olacak diye sanırım pisikolojim bozuldu

Ikinci kez anne olacak arkadaslar ilkinde Sezeryan olup ikinciyi normal düşünen var mi?
Ben ikinciyi normal istiyorum ama doktorla bi goruseyim bakalim şartlar uygun mu

sezeryan sonrası vajinal doğum diye aratırsanız bir sürü örnek bulabilirsiniz.2 yıl arayla bile yapanlar var. Destekleyen dr bulmanız önemli. Allah gönlünüze göre versin

Kızlar keseyi gördük :) normalde 5+4tüm ben doktor 6+1dedi. Kese boyu iyi :) haftaya kalp atışını duyarız dedi. Bi kaç test yaptırdım 10 güne çıkacak sonucu:)

teşekkür ederim canım :)

Keseyi gördük bugün:) doktor kese büyüklüğü güzel dedi:) bi kaç test yaptırdım. Haftaya kalp atışı belli olur dedi. Ama ben haftaya kendi doktoruma gidecem:)) normalde 5+4ken doktor 6+1 dedi:)

merhaba doktorunuz hangi testleri istedi sizden şu ana kadar yaptırdığınız tahlillerin adını da yazar mısınız?

Kalp atışını duyan arkadaşları ne kadar süre sonra çağırdı Dr unuz beni bir hafta sonra tekrar çağırdı ama korku içindeyim sürekli size de oluyor mu hamileliğimi doya doya yaşayamıyorum hep korkuyorum bişey olacak diye sanırım pisikolojim bozuldu
Bana vajinal bakti kalp atisini duyduk.15 gun sonra gel karindan bakalim bi de oyle duyalim dedi.

Canim seninle ayni durumdayiz bende evladima sariliyorum sukrediyorum onu verdigi icin. Senin gibi basta çok uzuldum benimle olsun dedim bebisim ama sonra Rabbimin plani hepimizin planından ustundur dedim olursa olur evladim der bagrima basarim. Olmazsa hayırlısı buymus diyecegim. Inan kalbim cok ferahladi. Yuzum de gulmeye basladi. Ayrica evladinin ilk olarak mutlu bir anneye ihtiyacı var. Her cocuk kardes ister bebekler onlarin oyuncagi :) Bir haftam var netlesmesine. Aglama sadece teslim ol hayirsiz gibi gorunenlerin ardinda ne buyuk hayirlar gizli bi bilsek.Unutma Rabbim bizi bizden daha cok seviyor ve bizi daha buyuk uzuntulerden koruyor. Senin bir melegin var cok sukur ne mutlu sana. Biz ne kadar sansliyiz ah bi bilsek.
İnan biliyorum ne kadar şanslı olduğumu, hep şükrediyorum Rabbim'e öyle olmaz denirken oldu ki mucizem... O benim bu hayattaki en büyük hediyem. İnan ki canım, duam hep bu yönde zaten hayırlı ve sağlıklı ise devam etsin değilse kendiliğinden kurtarsın Allah'ım diye dua ediyorum. 18 ayda 6 şar ay ara ile bu 3. gebelik ve 3 kayıp olacak demek ki olmaması bizim için daha hayırlı diye düşünmeye başladık zaten artık, çünkü ilki kimyasal oldu, ikinci dış gebelik dendi sonra dış gebelik değil içeride sadece gebelik hücresi var gelişmiyor denildi kese bile yokken gelen temizleme gibi kürtaj yapıldı. Nasipten ötesi olmuyor tabii çevremde ilk çocuk için uğraşan insanlar var onların yanında bizim durumumuzu şımarıklık gibi görüyorlar belki ama öyle değil ilk çocuk kardeşi için her akşam ağlayarak dua ediyorken :KK43: Allah bize nasip etmiyor anne ben yaramazlık yaptım diye mi diye soruyorken inan şımarıklık olmuyor. Onun aklının ereceği şekilde anlattım tedavi olduğumu biraz rahatladı öyle olunca, beni ne zaman dua ederken görse Allah'tan bana kardeş ister misin lütfen dua eder misin sende diyor. Tüm bunlara insan gerçekten dayanamıyor, inan ki şımarıklık kendini tatmin değil oğlumun üzüntüsü en doğal hakkı olan kardeşi verememenin kederi bu... Rabbim hayırlısını versin, inşallah sağlıkla devam eder canım gebeliğin...

Bana vajinal bakti kalp atisini duyduk.15 gun sonra gel karindan bakalim bi de oyle duyalim dedi.
Ben karından duydum 6+1 de Şükürler olsun sıkıntı yok tam bir hafta sonrasına tekrar çağırdı ama zaman Geçmiyor bir de ben çok halsizim evden çıkamıyorum başım Dönüyor böyle kendimi çok kötü hissediyorum her yerim ağrıyor falan acaba birşey olsunda içerde ben o Yüzden mi kötüyüm diye düşünmekten kendimi alamıyorum

Ben karından duydum 6+1 de Şükürler olsun sıkıntı yok tam bir hafta sonrasına tekrar çağırdı ama zaman Geçmiyor bir de ben çok halsizim evden çıkamıyorum başım Dönüyor böyle kendimi çok kötü hissediyorum her yerim ağrıyor falan acaba birşey olsunda içerde ben o Yüzden mi kötüyüm diye düşünmekten kendimi alamıyorum
Hatta evime bir ultrason cihazımı alsam diye düşünüyorum delirdim galiba ))))))))

İnan biliyorum ne kadar şanslı olduğumu, hep şükrediyorum Rabbim'e öyle olmaz denirken oldu ki mucizem... O benim bu hayattaki en büyük hediyem. İnan ki canım, duam hep bu yönde zaten hayırlı ve sağlıklı ise devam etsin değilse kendiliğinden kurtarsın Allah'ım diye dua ediyorum. 18 ayda 6 şar ay ara ile bu 3. gebelik ve 3 kayıp olacak demek ki olmaması bizim için daha hayırlı diye düşünmeye başladık zaten artık, çünkü ilki kimyasal oldu, ikinci dış gebelik dendi sonra dış gebelik değil içeride sadece gebelik hücresi var gelişmiyor denildi kese bile yokken gelen temizleme gibi kürtaj yapıldı. Nasipten ötesi olmuyor tabii çevremde ilk çocuk için uğraşan insanlar var onların yanında bizim durumumuzu şımarıklık gibi görüyorlar belki ama öyle değil ilk çocuk kardeşi için her akşam ağlayarak dua ediyorken :KK43: Allah bize nasip etmiyor anne ben yaramazlık yaptım diye mi diye soruyorken inan şımarıklık olmuyor. Onun aklının ereceği şekilde anlattım tedavi olduğumu biraz rahatladı öyle olunca, beni ne zaman dua ederken görse Allah'tan bana kardeş ister misin lütfen dua eder misin sende diyor. Tüm bunlara insan gerçekten dayanamıyor, inan ki şımarıklık kendini tatmin değil oğlumun üzüntüsü en doğal hakkı olan kardeşi verememenin kederi bu... Rabbim hayırlısını versin, inşallah sağlıkla devam eder canım gebeliğin...
Seni oyle iyi anliyorum ki. Ama ne desek bos. Kucuk yavrunun dualari kabul olur bugun degil ama baska zaman mutlaka sen de oyle de oglusuna olacak oluşum de ama zamanini bilmiyoru de. Benim icin de koklaya koklaya op onu duzelt moralini o senin uzuldugunu bildigi icin boyle yapiyor. Bu arada asla simariklik degil yaptiklarin hicbir şekilde oyle düşünmedim zaten.

benim doktorum kese(5+4) için de kalp atışı (7+2) için de alttan muayene etti. taaaaa 1 ay sonraya da randevu verdi.
korkma canım, neden korkuyosun ki, bişey olmaz Allah'ın izniyle, olursa da vardır bizim bilmediğimiz bir hikmet. hormonal bazı şeyler oluyor tabi ama senin korkulara teslim olmaman lazım ki sağlıkla büyüsün bebiş :KK66:

Merhaba arkadaşlar ben de inşallah nisan yada mayıs annesi olacağım :) önceden aralık annesindeydim ama nasip değilmiş bebeğim gelişmedi ve kürtaj oldum. Kürtajdan tam 3 ay sonra test yaptım inşqllah hamileyim :) bebeğini kaybeden arkadaşlara sabır diliyorum çok çok zor ama ümitsizliğe kapılmayın olur mu.. fotoğraf da ekliyorum sizlere sorum şu önceki gebeliğimde bir gün gecikmesine rağmen çok net çıkmıştı testte ama bu gecikmenin 6. Günü silik çıkıyor testte neden acaba cevap verirseniz sevinirim. Fotoğrafta testler sırayla pembe olan beklenen adet günü, gecikmenin 3. Günü ve sonuncusu 6. Günü. Geç döllenme midir bilemedim. Sağlık ocağına gittim fakat tesste silikse gebesindir kanda bakmaya gerek yok dediler çok sinir oldum. Sizlerin bi fikri var mı acaba ?

Eklentiler

• 20150820_155853.jpg
    20150820_155853.jpg
    66,2 KB · Görüntüleme: 88
Ikinci kez anne olacak arkadaslar ilkinde Sezeryan olup ikinciyi normal düşünen var mi?
Ben ikinciyi normal istiyorum ama doktorla bi goruseyim bakalim şartlar uygun mu
Benim ilki sezeryan ikinci de sezeryan olsun istiyorum aslında ilki sezeryansa ikinci de öyle olur diye bi düşünce var halk Arasında karın çok buyurmuş Dikiş açılırmış falan. Inanmayın bunlara yurt dışında bi arkadaş vardı ilki sezeryan ikinci normal olmuştu 2011 Aralık annelerindeydi

merhaba doktorunuz hangi testleri istedi sizden şu ana kadar yaptırdığınız tahlillerin adını da yazar mısınız?
2 test istedi. Biri kan sayım testiymiş diğeri de ne biliyorum. Sadece kan verdim hiç sormadım. Şimdiye kadar başka test yaptırmadım gelecek hafta kendi doktoruma gidip ayrıntısıyla yaptıracam.

Senin yaşadıklarını bizde yaşıyoruz canım korkma. Bebiş halsizlikle baş dönmesiyle bulantıyla ben burdayım diyo:) bende 6+1deymişim ama haftaya duyacaz kalp sesini:)

Hepinize teşekkür ederim cevaplar için Haklısınız endişelenmesem iyi ama yapamıyorum ben lupus/sle hastasıyım pis bir Bağışıklık sistemi hastalığı,evlendiğim zaman çıktı ve 6 Yıldır Hayatımı çok ciddi etkiledi.yaşım 36 ve Öncesinde 2 kimyasalım var ve daha bir Sürü sıkıntı o Yüzden bu bebeği çok istiyorum Dr Um herşey yolunda desede hep ondan bir haber almak istiyorum en azından varlığından haberdar olmak...eminim hepiniz böylesiniz Allah'ım hepimize sağlıklı Doğumlar nasip etsin bize ultrason resimlerini Gösteren Allah'ım gerçek yüzlerini de göstersin inşallah burda hiç birimiz bir birimizi tanımadan destek olmaya çalışıyoruz ay o heyecanı aynı endişeleri aynı üzüntüleri yaşıyoruz biri kötü bir haber verince gerçekten onu anlıyoruz iyiki varsınız kızlar inşallah doğduktan sonrada Haberleşiriz hatta tanışır Nisan anneleri olarak Buluşmalar ayarlarız kim bilir

Merhaba arkadaşlar ben de inşallah nisan yada mayıs annesi olacağım :) önceden aralık annesindeydim ama nasip değilmiş bebeğim gelişmedi ve kürtaj oldum. Kürtajdan tam 3 ay sonra test yaptım inşqllah hamileyim :) bebeğini kaybeden arkadaşlara sabır diliyorum çok çok zor ama ümitsizliğe kapılmayın olur mu.. fotoğraf da ekliyorum sizlere sorum şu önceki gebeliğimde bir gün gecikmesine rağmen çok net çıkmıştı testte ama bu gecikmenin 6. Günü silik çıkıyor testte neden acaba cevap verirseniz sevinirim. Fotoğrafta testler sırayla pembe olan beklenen adet günü, gecikmenin 3. Günü ve sonuncusu 6. Günü. Geç döllenme midir bilemedim. Sağlık ocağına gittim fakat tesste silikse gebesindir kanda bakmaya gerek yok dediler çok sinir oldum. Sizlerin bi fikri var mı acaba ?
Canım öncelikle tebrik ederim kan ver bence çünkü benim değerim 90 ken koyu çizgi çıkan 186 iken silik çıkmıştı o gnden sonra ben idrara çok güvenmedim bence hamilesin ama bunu ilk Başlarda 2 gğnde bir vereceğin kanla kesinleştirirsin hem sağlık Ocakları kan testi de yapıyor benim görüşüm bu yönde

X