2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

azerikizi91 azerikizi91 canim ben progestana devam ediyorum ve mide bulantisi bas dönmesi de hala devam ediyor bu perşembe kontrolüm var bakalim dr birak derse çok sevinecegim gerçekten..

canım cinsiyeti belli olmamasına rağmen eşim devamlı isim düşünüyor hatta gece uyandırıp bu nasıl bu nasıl diye soruyor ama ben daha yanasmıyorum henüz inş bi cinsiyetlerini öğrenelim sağlıklı olsunlar da bir hafta da bulunur isim yani

inşaAllah canım tabiki sağlıklı olsunlar ama isimle hitap etmek istiyorum ben miniğime ve inan bulunmuyor bebişne yakıştıramıyorsun hiçbirini

Bizim isimler evlendiğimiz günden itibaren hazır :KK48:

nedir bnedir bize de fikir olsun ?

biz kız olursa elif düşünüyoruz ama kesin değil tabiiki. erkek olursada, ömer, yiğit, alp bir sürü seçeneğim var:)

ay isim yok sanki kaç gündür bakıyorum ama yok

bir şey almayı değil de bebeğim bebiş demekten sıkıldım artık adımı söylemek istiyoruz. birde merak ediyorum sağlıklı mi diye beslenmeme bulantılardan pek dikkat edemedim acaba geri kaldı mi diye endiseleniyorum. cinsiyet eşimin de benim de ailemizde hep torunlar kız bakalım bi değişiklik olacak mi erkek bebeği bulduk mu? eşimin ailesi daha hiç arayıp nasılsın nasıl gidiyor diye bile sormadaklarindan birazda inat var içimde :-) hiç baktın mi cin ve rus takvimine gerçi onlarda ne kadar doğru bilmiyorum ama :-)
varmı arkadaşlar benim gibi cin ve rus takvimini inceleyen ve bilgisi olan

ay baktım ama tutmaz sanırım ne zaman gebe kaldıgımı bılmıyorum ya 30-31 mayıs ya haziran eee bırı kız bırı erkek cıkıyor rusta da eşimin doğum tarihi net değil :) oyyy oyyy aynen ismiyle hitap etmek ufak ufak bırseyler almak istiyorum

moon2887 moon2887 canim bizim erkek olursa isim hazir kiza karar veremedik

nedir nedir ? bize de fikir olsun

doktorum bana bu hap bas donmesi yapacagi icin istersrn yatmadan once kullan dedi oyle yapiyorum o yuzden hic rahatsizlik vermiyor hatta bulantilarim bu hafta kesildi gibi
Hmm ben sabah aksam kullaniyorum canim...200 mg.
Sabahki tum gunumu maafetmeye yetiyor sanki...

azerikizi91 azerikizi91 canim ben progestana devam ediyorum ve mide bulantisi bas dönmesi de hala devam ediyor bu perşembe kontrolüm var bakalim dr birak derse çok sevinecegim gerçekten..
Bu hafta ben de gidecegim canim...
Ins. En kisa zamanda kurtuluruz bu haplardan...
Yan etkileri bi hayli fazla cunku :-(

12+3 yada 4 gunlukken gidecegim doktora bacilar...
Acaba doktorum cinsiyet hakkinda birsey soyler mi ki ? :)
Ins. Saglikli birde kizim olurda daha da cocuk dusunmem...
Buda erkek olursa 6-7 sene sonra 30 yasimda bir kiz denemesi yapabilirim :-)

Maalesef kalp durmasi durumunda (missed miscarriage) hic bir ipucu olmuyor, vucut atmayi da bilemiyor. Bana oldugunda zaten cok az belirtim vardi, kendimce killandim ama anlayabilecegim bir sey olmamisti. (Buna ragmen sonunda dusuk olup ustune de ameliyat olunca bile hormonlarim o kadar yuksekmis ki, hormonlarimin dusup tekrar adet olmam 4-5 ayi buldu (yani belirtim olmamasiyla iliskili degilmis). Bazi kisilerde de plasenta olusuyor, hormonlar normal olarak calismaya devam ediyor, belirtiler hic bir zaman durmuyor, sadece ultrasonda sorun oldugu belli oluyormus. Yani belirtilere bakarak iyi gidip gitmedigini anlayamiyoruz. Belirtiler birden bicak gibi kesilirse ve geri gelmezse bi doktora gorunmekte fayda var ama bu kotu gidiyor demek degil, ayni sekilde belirti olmasi da iyi gittiginin garantisi degil. (Simdi boyle diyerek belirtilerin varken de korkmana sebep olmak istemiyorum, aman ha). Duzenli tetkikler disinda baska hic bir bilgi kaynagimiz yok. Ben de hem bir ise yaramadigini biliyorum, hem de butun gun 'su anda midem bulaniyor mu' 'bakayim goguslerim agriyor mu' diye dusunup duruyorum.
Esim de bana 'bak hersey yolunda giderse, kismetse 7 ay daha bu hamileligin devam edecek, 7 ay devamli evhamla gecmez, bir sonraki muayeneye kadar aklini baska seylerle mesgul et' diyor. Hakli.
Insallah bizim korktugumuz gibi degil de onlarin umdugu gibidir.
sağol canım bu açıklayıcı cevabın icin
İnş hepimiz ultrasonda minikleri sağlıkla görürüz o zaman. Ben de ters gitse bir belirti verir belki diyordum ama artik ultrasonu bekleyeceğiz sabırla ben de bütün gün kendimi dinliyorum zaten pek.belirtim olamadı olan da bitti.gibi oldu allah ne yazdı ise artik ne yaparsak değiştirebileceğiz bu yuzden haklisin kafaya takmamak lazim

Kizlar ya eşinize uyuz olan varmı ? Yada görmeye tahmin edemeyen? Bana adam ne derse tuhaf geliyor ve aglamaya başlıyorum. . Sonra konusmuyoruz
:KK70:Eşime uyuz olmuyorum da benim de hamilelikten kaynaklanan tuhafliklarim var mesela müzik dinlerken midem bulaniyo. Bi de baskasinin yemek yeme sekli midemi bulandiriyo

kızlar sizinde belirtileriniz azaldı mı? benim gögüs ağrımda minimumda
Benim göğüs aqrımda azaldı sanki ilk başta daha dolqundu o dolgunluquda azaldı sadece dokunca aqrıo bide uçları cok koyu acıo okadar anlamadım niye...

Selam kızlar aranıza yeni katıldım gebeliğimin 9. haftasındayım. Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah hepimize. Sıkıntılarınız neler bu haftalar bende kasık ağrıları kramları oluyor baya bir de sanırım sağ tarafta orada yeri belli olan bir batma oluyo hareket edince.

kızlar sizinde belirtileriniz azaldı mı? benim gögüs ağrımda minimumda
benim göğüs ağrım fena çok dolgun üstüne yatamıyorum aslında üstüne yatamamam iyi oluyor yoksa kendmi kaptırıp yüzüstü yatıyorum ee oda miniğime zarar göğüs ağrısından uyanıp normale dönüyorum :)

Gunaydin mart anneleri Ben bugun ilk defa doktora gidip ultrasonda minigimi gordum Kalp atislarini izletti cok degisik bi duygu Bi de 5 gun onden gidiyomus hersey yolunda dedi cok mutluyum Kalp atisini gormeyen bi ben kalmistim cok sukur onu da gorduk
Gözün aydın darısı cinsiyet öğrenmeye sırada o var şimdi

kızlar yaa tatildeydim bir haftadır döndüm işe gelirken pantolonlarımdan birini giydim acayip sıkıyormuş gibi hissediyorum sizde de varmı böyle yaa daha erken gibi geldi bana ama:KK43::KK43: doğuma kadar duba gibi olucam anlaşılan

inşaAllah canım tabiki sağlıklı olsunlar ama isimle hitap etmek istiyorum ben miniğime ve inan bulunmuyor bebişne yakıştıramıyorsun hiçbirini

nedir bnedir bize de fikir olsun ?

ay isim yok sanki kaç gündür bakıyorum ama yok

ay baktım ama tutmaz sanırım ne zaman gebe kaldıgımı bılmıyorum ya 30-31 mayıs ya haziran eee bırı kız bırı erkek cıkıyor rusta da eşimin doğum tarihi net değil :) oyyy oyyy aynen ismiyle hitap etmek ufak ufak bırseyler almak istiyorum

nedir nedir ? bize de fikir olsun
Vala kız olursa Berfin, erkek olursa Çınar Ali düşünüyoruz. Ali aynı zamanda eşimin de ismi

X