2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar bişey sorucam benim yaptırdığım testlerde rubella ıgm yapılmış sadece bir de rubella ıgg diye birşey var ama bana yapılmadı. Netten araştırdım ıgm şuan hastalık var mı dememiş, ıgg daha önce kızamıkçık geçirdin mi demekmiş. Benim ıgm iyi çıkmış çok şükür de diğeri yapılmadı ya daha önce geçirdim mi bilmiyorum. Sizde ikiside yapıldı mı acaba?
Evet ben de bugün yaptırdım testlerimi doktorum özellikle ikisini de yaptır önemli dedi.

Ben de 4 günde 2 kiloya yakın vermişimdir. Zofranı bütün gebelerde kullanıyorlar ama gel de bunu bana anlat gereksiz endişeleniyorum biliyorum.. Senin de baya ağır geçmiş canım bi daha gidersem koydurucam ben de gereksiz vesveselerimden kurtulmam lazım. Sonuçta benim iyi hissetmem de önemli ben bi de daha yolun başındayım sen zor kısmı atlatmışsın maşallah :nazar:
Hala var bende canım salçalı yemekleri yiyemiyorum yoğurt çorbası salatalık ekmek vs. şeyler yiyebiliyorum bazı akşamlar da aç yatıyorum vala. Hala sabahları kullanıyorum zofranı yoksa işte geldiğimde perişan oluyorum bide ben kafamı tutamıyodum hep yatmak istiyodum. İnşallah sende biran önce atlatırsın.

Hala var bende canım salçalı yemekleri yiyemiyorum yoğurt çorbası salatalık ekmek vs. şeyler yiyebiliyorum bazı akşamlar da aç yatıyorum vala. Hala sabahları kullanıyorum zofranı yoksa işte geldiğimde perişan oluyorum bide ben kafamı tutamıyodum hep yatmak istiyodum. İnşallah sende biran önce atlatırsın.
Inşallah canım yavaş yavaş eski haline dönersin merak etme çoğu gitmiş azı kalmış. Ben de serumu yedim ya bomba gibiyim bugün benim günde 3 defa progestanım var aç karnına içince Kafamı kaldıramıyordum çok berbat bişi bu ilaç

Inşallah canım yavaş yavaş eski haline dönersin merak etme çoğu gitmiş azı kalmış. Ben de serumu yedim ya bomba gibiyim bugün benim günde 3 defa progestanım var aç karnına içince Kafamı kaldıramıyordum çok berbat bişi bu ilaç
Ben de onu fiti olarak kullanıyorum bide estrofem kullanıyorum sanırım onun da yan etkisi bulantı.

kimyasal olduğu için içim rahat etmiyor ama kullanmadan da olmuyor
. Teşekkür ederim :)

Kullanırken benim de aklımdan geçiyor, öksürene kadar çamaşır suyu kullanıyorum çünkü :KK43: ama Doktorum kafein almamaya çalış diyorsa heralde çamaşır suyunu kullanmamaya çalış da derdi :KK70: o Yüzden bence zararı olsa doktorlar belirtirdi deyip kendimi rahatlatıyorum :)

:) bebeğin hayırlı olsun canım. 8 haftalıkken belli olmuyor :) ben 10+2 iken gittiğimde yani geçtiğimiz salı kontrole gittiğimde ben ve eşim ekranda farkettik kollarını :) ama doktor bişey demedi. bazı doktorlar hemen göstermiyormuş bak kolu bacağı diyee.
Benim dr um dün 10 haftalıkken gösterdi canım bak bu kolları bu bacakları bak nasıl hareket edio diye bi sağa bi sola kayıyor hatta:)Cok tatlı bi an en kısa zamanda görün hepiniz inşallahhh

Amin canım hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız inşallah. Yok canım benim tek embriyo yerleştirildiği için tek :)
Zaten ikiz gebelik çok tuttuğu için tek yerleştiriyorlar diye duymuştum arkadaşımdan. Aslında Ikiz gebelik ne kadar kulağa hoş gelse de çok zorlukları olan bir süreç bi arkadaşım 9 ay yatmıştı tuvalet harici, gerçekten çok zor. Sonrasında bakımı var bi de. Benim düşüklerim olduğu için herkes ikizlerin olur inşallah diye dua ediyorlardı ikiz bir anneye sordum bence bu laf beddua gibi çok zor büyütmek demişti çok çekmiş herhalde işin içine girilmeden bilinmiyor tabii

Zaten ikiz gebelik çok tuttuğu için tek yerleştiriyorlar diye duymuştum arkadaşımdan. Aslında Ikiz gebelik ne kadar kulağa hoş gelse de çok zorlukları olan bir süreç bi arkadaşım 9 ay yatmıştı tuvalet harici, gerçekten çok zor. Sonrasında bakımı var bi de. Benim düşüklerim olduğu için herkes ikizlerin olur inşallah diye dua ediyorlardı ikiz bir anneye sordum bence bu laf beddua gibi çok zor büyütmek demişti çok çekmiş herhalde işin içine girilmeden bilinmiyor tabii
Tabi ne olduğunu ne çektiğini bilemeyiz :)

Cnm korkma hiç 5 haftalık hamilelikte zaten bebek görünmez..Bana da öyle demişlerdi ilk hamileliğimde.Sen 10 gün sonra falan yine git İnşallah görürsün kalp atışlarını..Umutsuzluğa kapılma hiç..sata göre de geç döllenme olmuş olabilir bazen tutmuyo o hesap zaten..

Inşallah canim ya sabahtan beri alt üst oldum. Nasıl yorumlayacam bilemedim. ben pko lu olduğumdan yumurtlama hiç belli değil zaten Sata göre 8+5 keseye göre 5+6

Karından görünmeye bilir daha nokta o eğer geç.döllenme ihtimali varsa öyledir haftaya ya da üç beş güne yine başka bir doktora gidebilirsin istersen inş görürsün bebegini

Vajinal bakın dedik ama gerek yok dedi bakmadı ; ( kalp atışını beklemeye razıydım ama embriyo bile yok olunca korkuyorum çok. 10 gün nasıl geçecek bilmiyorum

Ya bazı doktorlar ne kadar boşboğaz ya anlamıyorum:KK67:.Madem beklemen gerekiyor neden olumsuz şeyleri söyleyipte zaten hassas olan hormonlarını çıldırtıyolar insanın.Henüz erken tabi ki bebeği görmek için.Geç döllenme faktörüde olabilir.Sen sakın kafana takıp üzülme,dua herşeyin ilacıdır.Dua et takdiri Allaha bırak,o hepimiz için en iyisini bilendir.

Gerçekten o kadar takıldı ki kafama acaba neden grlismeme ihtimali daha yüksek dedi! Bi açıklama yapmadı. Kendi Dr um ızinde gelmesini bekliyorum dört gir onu aradım durumu anlattım şu an olumsuz düşünmeyelim daha küçük hala şans var dedi ama kahretsin diğerinin söylediği çıkmıyor aklımdan. Çünkü 10 gün falan beklemek zorunda yim

X