2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

çalışan anneler dogum ızınlerı konusunda ne dusunuyorsunuz.

ben kamuda çalışıyorum. 37 ya kadar çalışmayı planlıyorum dayanabilrsem tabii:) 5 haftayı doğum sonrasına aktarmak istiyorum.. doğum sonrası çok ihtiyacım olacak.. bir de oğlum var çünkü, onunla da vakit geçirmek istiyorum. doğum sonrası 8 hafta normal raporum, 5 haftayıda aktarırısam 13 hafta yapar. birde 20+20 40 gün iznim var.. baya büyür heralde o arada.. ücretsiz izin almayı düşünmüyorum ben.. doğum sonrası ilk 6ay 3 saat izin var zaten o da nerdeys eyarım gün demek. idare eddicez öyle

kızlar aranızda afyonlu olan var mı ben afyonlu değilim ama burda evliyim oyüzden insanın kendi memleketi olmayınca doktor zor buluyor 2 doktora gittim ikisinide beğenmedim eşim sen sokaklarda doğurcan diyor halbuki bu haftalarda doktor arayışı normal ama erkek milleti işte :)

Olsun canimm duydun ya o da yeter bizLer için önemli olan o sesi duymakti zaten :) bu arada aklinizda bulunsun kalp sesini sürekli dinlemek istemeyin bebeğe radyasyon yayiyormuss bn artik video dan acar acar dinlerim :KK36:

bak bunu bilmiyordum canım doktorda kısa kısa dinletti ondan demek ki artık o iyi olsun büyüsünde hareketlerini hissedeceğim günleri beklerim :)

Evet canım.hamile kaldığımdan beri ilk kez bugün tartıldım 1.5 kilo vermişim.ama pantolonlarımında karın bölgesi sıkmaya başladı.nasıl oluyor anlamadım.bulantılarım çok fazla o yüzden bişey yiyemiyorum

Bnde 2 kilo verdim ama dediğin gibi göbek sıkıyor bir kaç pantolonumda. :) ama neyseki giyebiliyorum hepsini hala :) bnm de 2 gündür iyice artti bulantim ..

çalışan anneler dogum ızınlerı konusunda ne dusunuyorsunuz.
canımm ben özelde çalışıyorum o yüzden son iki haftaya kadar çalışmayı planlıyorum ki bebiş doğduktan sonra vakit geçirebiliim diye sonra araştırmadım ama ne kadar iznim varsa o kadar ekstra rapor falan da alınamıyor özelde ne yazıkki:KK43::KK43:

benimde canım hiç birşey istemiyor elimden gelse hiç birşey yemiycem bazı günlerde nadirde olsa iştahım açık oluyor ama sıcaklardan mı ne anlamadım doymak için yiyorum ilaç içmek için bebek için yoksa yemezdim herhalde ben kızım olsun isterdim hep ama erkek istiyorum şimdi nedense

birde 2 aylık hamilelikte karnı azda olsa çıkan oldu mu ?
Benim karnım çıktı canım biraz hatta dün kayinvalideme sormuşlar gelinin hamile mi göbeği çıkmış demişler.normalde zayıf biriyim o yüzden sanırım

bak bunu bilmiyordum canım doktorda kısa kısa dinletti ondan demek ki artık o iyi olsun büyüsünde hareketlerini hissedeceğim günleri beklerim :)
Aynen öyle canim :)BN Dr bakarken kasiklarimda garip bi titreşim gibi biseyde hissettim zaten rahatsiz ediciydi .

ben kamuda çalışıyorum. 37 ya kadar çalışmayı planlıyorum dayanabilrsem tabii:) 5 haftayı doğum sonrasına aktarmak istiyorum.. doğum sonrası çok ihtiyacım olacak.. bir de oğlum var çünkü, onunla da vakit geçirmek istiyorum. doğum sonrası 8 hafta normal raporum, 5 haftayıda aktarırısam 13 hafta yapar. birde 20+20 40 gün iznim var.. baya büyür heralde o arada.. ücretsiz izin almayı düşünmüyorum ben.. doğum sonrası ilk 6ay 3 saat izin var zaten o da nerdeys eyarım gün demek. idare eddicez öyle
ayrıca bu söylediğin doğum raporları haricinde doğumöncesi raporuna ayrıldığında sezeryan oldun ve 1 hafta önce oldu bebek.o bi haftayı da doğum sonu raporuna ekleyebiliyosun.yani 37 haftadan sonraki 5 hafta sonunda değilde ortasında yaptın doğumu kalan izin doğumsonu raporuna ekleniyo..

abartmadıktan sonra sorun olmaz bence..kendimizi bu kadar sınırlarsak geçmez bu 9 ay, sonra emzirirken de dikkat etmek lazım.. 2 sene diyelim buna düz hesap:)
aynen canım 2 sene ama bende soyle bir sey var talesemi taşıyıcılığı var dolayıysa zaten vücut demir tutmuyor depolar boş oluyor ondan iyice azalır kesinlikle yok dedi. su, ayran, maden suyu, bide taze sıkılmış meyve suyu bunları içeceksin dedi

canımm ben özelde çalışıyorum o yüzden son iki haftaya kadar çalışmayı planlıyorum ki bebiş doğduktan sonra vakit geçirebiliim diye sonra araştırmadım ama ne kadar iznim varsa o kadar ekstra rapor falan da alınamıyor özelde ne yazıkki:KK43::KK43:

malesef özelde çalışınca bendede durum aynen bu işten çıkmak istiyorum aslında bebeğime en azından 1 yaşına kadar kendim bakmak istiyorum ama imkanlar el vermiyor mecburen çalışmam gerekecek böyle giderse

doğum izni : doğum öncesi 8 hafta doğum sonrası 8 haftadır canım. ama 32. haftada iken çalışmanda bi mahsur yoksa çalışabilir raporu ile 37. haftaya kadar çalışabilirsin, çalıştığın 5 haftayı doğum sonrasına aktarabilirsin. ama diyelimki 37 de izne ayrıldın 38 de doğurdu ordaki 2 haftayı aktaramazsın o yanar. şöyleki 40 haftayı tam dolduran bebek az zaten:)

Benim karnım çıktı canım biraz hatta dün kayinvalideme sormuşlar gelinin hamile mi göbeği çıkmış demişler.normalde zayıf biriyim o yüzden sanırım
bende resmen 2 kilo almışım daha şimdiden o kadar da çok yemiyorum aslında niye böyle anlamadım:KK43::KK43:

doğum izni : doğum öncesi 8 hafta doğum sonrası 8 haftadır canım. ama 32. haftada iken çalışmanda bi mahsur yoksa çalışabilir raporu ile 37. haftaya kadar çalışabilirsin, çalıştığın 5 haftayı doğum sonrasına aktarabilirsin. ama diyelimki 37 de izne ayrıldın 38 de doğurdu ordaki 2 haftayı aktaramazsın o yanar. şöyleki 40 haftayı tam dolduran bebek az zaten:)
anladım canım o zaman 3 ay gibi bir sey oluyor artık ondan sonra nasıl hasretle giderim işe bilmiyorum:/

doğum izni çok çok kısa gerçekten. o kadar küçük oluyolarki geri işe başlarken.. ama çoğumuz mecburiyetten çalışıyoruz

X