2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bana 2 kere BHCG yaptırdı bir de Tam Kan (Hemogram) yaptırdı. İlk BHCG'yi kendim yaptırmıştım. Bugün ilk muayeneme gittim 2. BHCG'yi istedi artışı görmek için. Her şey normal çıktı.Keseyi de gördük. Bir risk görmüyorum dedi. Fakat ilk gebelikte düşük yaşadığım için Progestan ve Coraspirin verdi. Yanında da tabiki Folik...
Hepatitb ve c hıv toxoplazma testleri falan yaptırmamız gerekiyor mu acaba her hamileden isteniyor mu bu testlerin hepsi ?

Merhba bende şuan 8haftalık hamileyim henüz doktorum herhangi bir test yaptırmamı istemedi sizler hangi testi yaptırdınız bilgilendirirseniz sevinirim
Canım bendeki istek formunda yazan testleri yazıyorum belki işine yarar: Biyokimyasal testlerden AST,ALT, Hepatit-HİV Grubu testleri, Tam İdrar Testi, Hormonlar (Bence En Önemlisi-TSH), Tam Kan Analizi,Torch Drubu testlerden TOKSOPLAZMA ve Rubella...Doktorun yanına gittiğinde tsh ve toksoplazma testlerinin olup olmadığına özellikle emin ol derim. Bir de eşinle aranızda kan uyuşmazlığı var mı bilmiyorum ama sen negatifsen eşinde pozitifse şayet İndirect Commbs adında bir başka test daha yapıyorlar.

Canım bendeki istek formunda yazan testleri yazıyorum belki işine yarar: Biyokimyasal testlerden AST,ALT, Hepatit-HİV Grubu testleri, Tam İdrar Testi, Hormonlar (Bence En Önemlisi-TSH), Tam Kan Analizi,Torch Drubu testlerden TOKSOPLAZMA ve Rubella...Doktorun yanına gittiğinde tsh ve toksoplazma testlerinin olup olmadığına özellikle emin ol derim. Bir de eşinle aranızda kan uyuşmazlığı var mı bilmiyorum ama sen negatifsen eşinde pozitifse şayet İndirect Commbs adında bir başka test daha yapıyorlar.
Eşimle kan uyuşmazlığımız yok cnm bu testleri kaçıncı haftada yaptırmam gerek benim sen yaptırdın mıhepsini

Ilk zamanlar bende cok korktum ama yeni evliyiz kocama acidigim icin mecbur kontrollu iliskiye giriyoruz ayiptir soylemesi benim rahat oldugum durusta yapiyoruz cok sukur ne agri ne kanama olmuyo
y

yaa varya bende geçen gittiğimde soracaktım güleceğim geldi soramadım eşimde ayıp yaa falan diyip durdu tıpta ayıp olmas dedim ama soramadım :KK70: yaa eskisi gibi olmaz tabiki ama yinede tehlike ve kanama yoksa uygun pozisyonda olabilir :)
walla kızlar ben dr a sordum bı sakıncası yok dedı kanama we agrı olmadıgı surece gırebılırsın dedı. bız daha gırmedık ama denemek ve rahatlamak ıstıyorum. sonucta bu ısı 9 ay boyunca yapan bıle war yanı

Eşimle kan uyuşmazlığımız yok cnm bu testleri kaçıncı haftada yaptırmam gerek benim sen yaptırdın mıhepsini
Canım toksoplazma ve rubella haricindekilerin hepsini geçtiğimiz hafta yaptım.Ben de tsh yüksek çıktı,takibi için doktor tekrar istedi.Zaten cuma günü kısmetse kalp atışlarını görmek için gidecektik,öncesinden bu tetkikleri istedi.Toksoplazmayı ben yazdırdım özellikle,yoksa atlayacaktı. Testlerin belli bir zamanı yok ama hamilelik takvimine göre bu aralar yaptır canım.

walla kızlar ben dr a sordum bı sakıncası yok dedı kanama we agrı olmadıgı surece gırebılırsın dedı. bız daha gırmedık ama denemek ve rahatlamak ıstıyorum. sonucta bu ısı 9 ay boyunca yapan bıle war yanı
Aynen canim biz girmeye basladik 5haftadan sonra bebege bisey olacak diye korku yapiyosun ama cok sukur 3 haftadir hic bi sikintimiz olmadi dikkat ettikten sonra

Bu kase yogurt bi bardak sut bi yumurta bi kesme peynir 3 ceviz haftada bi balik doktor kesinlikle tuket dedi ben herbaligi yigemedigim icin ton baligi yiyorum bigun sute bigun yogurda yukleniyorum gaz yaptigi icin peyniri hergun kahvaltida yiyorum yumurtayi sevmiyorum ama bebis icin sarisini yiyorum meyveyi normalde cok sevdigim icin onu bol bol yiyorum bi tatli tadimlik cok yiyince bulanti yapiyo
bu soyledıklerının hepsı benım mıdemı bulandırıyorrrr sadece yogurt ve peynır yıyebılıyorum ne olucak boyleeee :KK43:

Canım toksoplazma ve rubella haricindekilerin hepsini geçtiğimiz hafta yaptım.Ben de tsh yüksek çıktı,takibi için doktor tekrar istedi.Zaten cuma günü kısmetse kalp atışlarını görmek için gidecektik,öncesinden bu tetkikleri istedi.Toksoplazmayı ben yazdırdım özellikle,yoksa atlayacaktı. Testlerin belli bir zamanı yok ama hamilelik takvimine göre bu aralar yaptır canım.
Saol cnm teşekkürler bilgi için

Merhba bende şuan 8haftalık hamileyim henüz doktorum herhangi bir test yaptırmamı istemedi sizler hangi testi yaptırdınız bilgilendirirseniz sevinirim

Aynen benden de tüm bu testleri yaptırmam istendi hepsini yaptırdım persembe günü sonuclara bakılacak 4+5teydim kan verdigimde. Köpeğimin oldugunu söyleyincede toksoplazma vs ekledi ama bunun evcil hayvanla pek ilgisi yok iyi yıkanmamıs cig sebzeden de gecebiliyor ve kediden

bu soyledıklerının hepsı benım mıdemı bulandırıyorrrr sadece yogurt ve peynır yıyebılıyorum ne olucak boyleeee :KK43:
Suan sut icemiyorum ishal yapiyo gaz bombasi gibi dolasiyorum bi iki gundur bende icmiyorum yumurtayida iki gunde bi yiyorum sicakta midem almiyo

Aynen benden de tüm bu testleri yaptırmam istendi hepsini yaptırdım persembe günü sonuclara bakılacak 4+5teydim kan verdigimde. Köpeğimin oldugunu söyleyincede toksoplazma vs ekledi ama bunun evcil hayvanla pek ilgisi yok iyi yıkanmamıs cig sebzeden de gecebiliyor ve kediden
Etli çiğ köfte,salam,sosis, sucuk, iyi pişirilmemiş et,kıyma....İnşallah sonuçlar temiz çıkar

Arkadaşlar şu an yedikleriniz sizin için gerekli kemiklerinizi kaslarınızı korumak için..sakın bebeğimi besleyemiyorum diye üzülmeyin bebek her koşulda beslenir.....

X