2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Okul tatil olunca biz de başladık sabırla devam Benim kızım hep üstüne yapıyor oğlum daha iyi o daha çok tuvalete yapıyor inş Kolay öğrenir hepsi

Kızlar tuvalet için çocuk hazır olunca atıyor zaten derler ya kesinlikle doğru bilgi.. Denizle de hep konuşurdum amaç hiç cesaretim yoktu açıkçası, bir kaç hafta bezin bel kısmından rahatsız oldu,sonra fıydırdı attı ben artık tuvalete yapacağım diye.. bir haftada halletti, geçen hafta dışarı çıkarken taktık şimdi onu da takmıyoruz, parka bahçeye tuvaleti taşıyoruz, uykusu bölünmesin diye sadece gece takıyoruz.
Ki ufaklık bu kadar küçükken hiç aklıma gelmezdi bu işle uğraşmak ama uğraştırmadı saolsun..

Kızlar tuvalet için çocuk hazır olunca atıyor zaten derler ya kesinlikle doğru bilgi.. Denizle de hep konuşurdum amaç hiç cesaretim yoktu açıkçası, bir kaç hafta bezin bel kısmından rahatsız oldu,sonra fıydırdı attı ben artık tuvalete yapacağım diye.. bir haftada halletti, geçen hafta dışarı çıkarken taktık şimdi onu da takmıyoruz, parka bahçeye tuvaleti taşıyoruz, uykusu bölünmesin diye sadece gece takıyoruz.
Ki ufaklık bu kadar küçükken hiç aklıma gelmezdi bu işle uğraşmak ama uğraştırmadı saolsun..
Hadi maşallah :)
Ediz de pisik olmuştu. Bez benim popmu yara yaptı bir daha istemiyorum dedi baglatmadi. Öyle başladık. İlk on gün çok zordu ama sonrası çorap söküğü. Kaka zorladı bizi gerçi.

Maşallah maşallah maşallah. Çocuktan çocuğa değişiyor tabi. Bazı çocukları nekadar rahatsız etsede ısrarla bez bağlatoyor. Senin yavru seni uhrastirmadan halletmiş :))

Basladir cnm 1 2 aydır oynuyor beraber koltuklarin minderlerini yere atıp kaykay yapiyolar küçük kaka yapıp kokunca defne gelip söylüyor Alparslan çağırıyor gel püf oldu değişelim 😀 yatakta zipliyolar bazen kitap okuyolar güya beraber :)) e tabi arada kavga var mutlaka :KK66:
Ayyyyy oyun oynamaya başladılar mi neguzel Allah nazardan saklasın. Rabbim bu günlerimizi aratmasın çok tatlıdır ikisini oynarken izlemekb

Bizimkiler büyüyene kadar muhtemelen olur 😁 abim 18 ay yaptı şimdi 20 yıl sonra oğlu 6 ay yapacak. 🤗
Eşimde 18 ay yaptı. Say say bitmedi şafak.rabbim ümmeti Muhammed in evladını korusun bizim evlatlarımızı da korusun insallah. Tüm asker polis jandarma güvenlik gücerimize Allah yardım etsin eş ve çocuklarınada tabi

Kızlar biz çişi hallettik gibi:KK76: anne çiş diyor gidiyoruz beraber. kakasını bazen söylüyor bazen ben farkediyorum çabuk koş diye ama oda yakında olacak inş. Dışarıda ki tuvaletlere gitmiyor ama misafirliklerde yalvardım geçen girmedi😔 yedek elbise taşıyorum allahtan alıştırma kilodu dışarı taşırmıyor hiç bişeyi.Diyorum sabret oda olacak:anne:

Canım o yaptıklarını al tuvalete at birlikte ve her defasında oğlum kaka yapman çok güzel aferin ama artık tuvalete yapmalısın. Kalan gelince haber ver tuvalete gidelim, de.
Benimki büyük tuvaletini yapmıyordu. Mecbur ilaç verdim 3 günde bir ve ilaçtan yarım saat sonra yapıyordu. Banyoya sokuyordum. Suyla oynarken yapıyordu. Korkuyordu. Aaaa ne güzel bir kaka vs derken o kakayi alip yerine tuvalete atıyordum. Belki iki hafta sonra falan kakayi lazimligin tasiyla yakaladım :rolleyes: bir iki böyle gitti derken ilactan sonra kakanin tam zamanını öğrendim bir defa tuvalete yapmayı başardık. Ayyy çok zor ama çok komikmis. Sonra annesi babası derken yapmaya başladı. Sadece kaka kısmı 3-4 hafta sürdü
Emre de 3 gün oldu yapmamaya başladı sen ne kullandın canım ?
Bebekte iz mi var demiiştin ne oldu son durum kapandı mı ? Bu grupta öyle bir şey olmamıştı hiç hatırlamıyorum

Kızlar biz çişi hallettik gibi:KK76: anne çiş diyor gidiyoruz beraber. kakasını bazen söylüyor bazen ben farkediyorum çabuk koş diye ama oda yakında olacak inş. Dışarıda ki tuvaletlere gitmiyor ama misafirliklerde yalvardım geçen girmedi😔 yedek elbise taşıyorum allahtan alıştırma kilodu dışarı taşırmıyor hiç bişeyi.Diyorum sabret oda olacak:anne:
Çok iyi maşallah canım bizimde kaka sorunu kaldı :KK43:

Emre de 3 gün oldu yapmamaya başladı sen ne kullandın canım ?
Bebekte iz mi var demiiştin ne oldu son durum kapandı mı ? Bu grupta öyle bir şey olmamıştı hiç hatırlamıyorum
Yok canım kontrol yarın soracağım doktora hayırlısı insallah.
3 gün olduysa duphalac verebilirsin. Lavmana gerek olmadan yapsın travma yasamasin. Eczacılar yönlendirir. Sonra da enterogermina baslarsin hergun düzenli o kabız olmasini engelliyor.

Yok canım kontrol yarın soracağım doktora hayırlısı insallah.
3 gün olduysa duphalac verebilirsin. Lavmana gerek olmadan yapsın travma yasamasin. Eczacılar yönlendirir. Sonra da enterogermina baslarsin hergun düzenli o kabız olmasini engelliyor.
Hayırlısı olsun inş bizede yaz canım
Ben alayım dediğin ilacıda dursunn ihtiyaç olacak belliki :KK43:

X