2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Ilk gece altını islatir mi acaba siz baslayali ne kadar oldu dışarda kacirir mi diye çekiniyorum misafirlikte parkta ne kadar süre sonra cikabiliriz acaba
Ben ikinci bebekten dolayı çok yoruluyordum. Gece bir iki gün baglamadim. Sürekli kaldirmama rağmen gece 4 defa falan islatiyordu. Ben de dayanamadım. O uyuduktan sonra külot beZ giydirdik. O sabah uyanamadan sabaha karşı çıkarttım ama gece yine çise kaldırdım. Zamanla alisiyorlar. Ama hala gecede en az bir defa cisine kaldırıyorum. Ve muhakkak yatak koruyucu kullanıyorum iki kat. Biz 1 Nisan'da başladık. Bu sürecin yani en azından durumu kavramasını yaklaşık 1 ay süreceğini göze al. Çok zor biliyorum ama sakın kızma ona belli etme. Ve artık geri dönme beze. Sen sakın oldukça anlattıkça iyi olacak. Ve yasadiklarinizi hikaye olarak anlatabilirsin doğrusunu anlatmak için. Sen şunu yaptım bunu yaptım deyince inatlasiyirlar.

Ilk gece altını islatir mi acaba siz baslayali ne kadar oldu dışarda kacirir mi diye çekiniyorum misafirlikte parkta ne kadar süre sonra cikabiliriz acaba
Her yerde kacirabilir. Çekinme sen. Ben ev ziyaretlerini askıya aldım iki hafta ki milletin evini sulamayalim. Belli bir saat aralığı ya da senin gözlemin oturunca iyi oluyor. Benim oğlan kendi lazimligi dışında hiçbir yere yapmadı bir dönem hatta avm'ye gittik portatif lazimlik ile. İnat etti gittik ikeadan aynısından aldık ona yaptı. Yaninda benden başkası olunca yapmadı vs. Her isteğine saygı duydum. Ki bunlar mahremiyet eğitimi için de süper oldu.
Bu arada gece baglamalarina 1 hafta devam ettim. Sonra gecede 2 3 defa kaldırıp yaptırdım. Hala bir ya da iki defa kaldırıyorum.
Bu arada en önemlisi prebiyotik başla mutlaka. Kabız olursa süreç biter. Ben bir iki gün ilaç kullanmak zorunda kaldim. Sobeasinda başladım Enterogermina kullanıyorum ben, zararı yok faydası var. 20lisi yetiyor alışana kadar. Edi kakaya çok zor alisti. Özellikle erkek çocuklar kakaya zor alisirmis zaten.

Baby&me portatif lazimlik aldım ben. Şimdi arabada AVM'de bebek bakım odasında ya da misafirlikte kullanıyorum. Açık alanda eğer çevrede kimse yoksa arabanın arkasına saklanıp yaptırıyorum. Ama bir kişi bile olsa etrafta arabada perde yapıp lazimliga yaptırıyorum.

Bir de evde pijama giydir mümkünse paçaları bacaklarına değerlerden. Bol olmayan. Ve eğer çiş yaparsa kendi gelip söylemesini bekle 5 dk kadar. Soylemezse "seni rahatsız eden bir şey var mı, bir ıslaklık hissediyor musun?
Böyle kazalar olabilir ama bir dahakine tuvalete lazimliga yapmalıyız vs.
Hayırlısıyla tez zamanda halledin inşallah. Geri dönme ki çocuk en ufak zorlukta yarı yolda kalmış hissetmesin. Ayrıca küçüğe tepki olarak da yapabilir bunu.

Saol canim artik alıştı kardeşine 3 ay oldu o yüzden basladim zaten suan iyi gidiyo tuvalet eğitimi

Biz bi klozet kapağı aldik hem yetiskin hem cocuk için hemde kapagi var 3 ü bi arada çok rahat. Misafirlik icinde seyyar bi klozet kapagi var klozetin uzerine koyuyosun sadece onu gotururuz yanimiza iyice alisana kadar

Evet ya dışkı yapmadı dün sabah yapmıştı bezi cikarmadan sonra yapmadı inşallah tutmuyodur

1 nisanda mi çok uzun sürmüş gerçekten. Artik geri dönmek yok zaten 31 aylik başka vakitte yok bidahaki yaza çok geç oluyo.yatagina poset vb serdim üzerine battaniye örttüm alez havlu carsaf onlar zate sabit duruyor insallah kacirmaz bakalim gece 2 kere kaldirdik ama tuvalete gitmedi agladi

Çişini yaptığı için odul olarak 2 kere markete gitti seker alip geldi

1.gün tuvalet eğitimi çok iyiydi öğrendi sandim ama 2.gün geri başa sardı ve hic çişini söylemedi dışkısı sertlesmis ve onuda üstüne yaptı

1.gün tuvalet eğitimi çok iyiydi öğrendi sandim ama 2.gün geri başa sardı ve hic çişini söylemedi dışkısı sertlesmis ve onuda üstüne yaptı
1 gunde ögrenmiyorlar canım ikra ögrendi 10 gunu alıyor beyine sinyal gitmesi diyim sonra çiş var çişim geldi demeye başlıyorlar ikra kısa surede ogrendi 4.gece ikra omuzuma dokundu anne çiş var tuttum koş dedi ve bezine çiş te yapmamış lazımlıga çiş yaptı öylede gidiyor ben her gece yatırmadan söyluyorum çişin gelirse beni uyandır tamammı aşkım diyorum tamam askım diyor .uyandırmıyorum kendi uyandırıyor ben sabah kalktıgımda bu gece uyandırmadı çiş yapmıştır dedim çocuk tutmuş maşallah 1ay olmadı egitim ama guzel ilerledik çiş yaptıkca sen buyudun artık bizim gibi yapıyorsun bez yok kilot var diyoruz oda aynısını söyluyor bez yok diye seviniyor bugunde meyra ya başladım ramazanda ikisi ile ugrasamazdım bugun meyra 1 saat içinde 3 defa çiş yaptı biri balkona biri cocuk odası ama yere 3. çişide bizim yataga cıkmış yastıga işemiş en azından yatak ortapedik ve yazık olurdu çişli çişli pahalı yatak benim için aldı eşim fitik var daha 3 yıllık yatagım neyseki yastık çişli oldu makinaya atıcam sonra elyaflarını yastıkcıda attıracam

Son düzenleme:
alez tak bari. Bugün odasinin kapisini kapatmış dışkısını yapmış ortalığa eşim çok kızdı ben kizmadim benden yüz bulup artis diyo babasına sen kizdin mi bu süreçte kizmak mi lazim yoksa internette yazdığı gibi kizmamak mi gerekiyo

Selam kızlar
Bizde de bu aralar WC konusu gündemde
Annemler sürekli öğretelim diye söyleyip duruyordu ama ben tembellikten uğraşmadım pek :) bir de hala odası yok, bizim odaya yere yorgan attım birkaç kat orda yatıyor, alez filan da var ama çiş geçerse yorganı yıkamak çok sıkıntı, makinaya sığmıyor, o yüzden çekiniyordum
Onların evde bezsiz zaman geçiriyordu uzun süre
Bimden direksiyonlu lazımlık almıştık baya oldu alalı ona oturuyordu
Bezle oturup yapmaya başladı
Sonra bezi çıkarınca bezsiz alıştı ama bazen külot varken filan oturup öyle yaptı :))
Şimdi genelde gelince yapıyor çişini, bazen ben soruyorum. Hala dışarıda korkumdan bez takıyorum
Kaka işini de gelince oturuyor sonra yapamıyorum deyip kalkıyor
Öyle bez bağladım yaptı zorla
Biraz da kabız olmuş yapamadığı için
Çorba, sebze filan da yemiyor
Dün lazımlığa yaptı. Biraz korkuyor endişeleniyor ama.
Yavaş yavaş alışacak sanırım.

Dün akşam benzerini yaşadık. Lazımlığa yapmış sonra kalkıp yere de gelmiş biraz. Ben de wcdeydim. Yavrum kirlendim diye korktu ve ağladı, çok üzüldüm.
Kendileri de endişeleniyorlar, kızmamak lazım, öğrenecekler yavaş yavaş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…