2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Çok teşekkür ederim çok güzel tavsiyeler. Kısmet olursa ben de "birlikteyiz" mesajı vermeye çalışacağım ne kadar olacak bilmiyorum. Nazım kaç aylık oldu şimdi?

Nazımcık 35 günlük :KK66:
Ben yaparsan yap kıskanıyorlarmış, eşim tamamen Denizle ilgileniyor, yardımcı bir ablamız var, ben de her fırsatta Denizle ilgileniyorum, her gün parka bahçeye gidiyor, ameliyattan bir hafta sonra araba kullanmaya bile başladım mecburen ve öyle de çıkıyoruz deniz kenarı vs.. ama yine de emZirirken bile göZüme bakıyor. Tamamen çocuklara endeksli yaşıyorum, öz bakımlarıyla ben ilgileniyorum, neredeyse başka hiçbirşey yapmıyorum, ha bi tek yemek yapıyorum, annem haftada bi iki gün geliyor, o gelince onu da yapmıyorum ama yine de kıskanıyor. Çünkü biz tamamen başbaşaydık kızımla.. ilk iki hafta herkese “senin de kardeşin var mı?” “Senin de pipin var mı?” Diye sordu, uykuya dalarken ve hatta uykusunda bile ...
İşte böyle, yazsam hakikaten roman olur, hem çoooook tatlı hem fena cadı :)

Nazımcık 35 günlük :KK66:
Ben yaparsan yap kıskanıyorlarmış, eşim tamamen Denizle ilgileniyor, yardımcı bir ablamız var, ben de her fırsatta Denizle ilgileniyorum, her gün parka bahçeye gidiyor, ameliyattan bir hafta sonra araba kullanmaya bile başladım mecburen ve öyle de çıkıyoruz deniz kenarı vs.. ama yine de emZirirken bile göZüme bakıyor. Tamamen çocuklara endeksli yaşıyorum, öz bakımlarıyla ben ilgileniyorum, neredeyse başka hiçbirşey yapmıyorum, ha bi tek yemek yapıyorum, annem haftada bi iki gün geliyor, o gelince onu da yapmıyorum ama yine de kıskanıyor. Çünkü biz tamamen başbaşaydık kızımla.. ilk iki hafta herkese “senin de kardeşin var mı?” “Senin de pipin var mı?” Diye sordu, uykuya dalarken ve hatta uykusunda bile ...
İşte böyle, yazsam hakikaten roman olur, hem çoooook tatlı hem fena cadı :)
Seninde pipin var mi mi :KK70: ay kuzum çok tatlı yaa

Slm canım bende subatta wc egitimine başladım ögrendide sayılırdı kızlar hasta oldu ishal ateş wc konusu kapattım 20 gun surdu hastalıkları bende hava ısınsın tekrar başlarım dedim ve ikra wc ögrendi kendi pijamasını indirip cıkarıyor meyrada ona bakarak özendi ama ramazandan sonra başlıcam yoruldum .ikra geceleri 1 kilo çiş yapardı basen tasardı konuştum kızım gece çiş gelirse beni uyandır tamammı dedim tabi gece bezliyorum kilot istiyor 😂 bende kilot bez alıp kilot diye giydirecem gece alışana kadar neyse tamam anne dedi bir iki defa gece 1 dega çiş yapmış beze sasırdım 1 kilo çiş yapıyordu dun sabah uyanır uyanmaz anne koş çiş dedi hemen koştuk bez kuru uyandı lazımlıga çiş yaptı sevindik aferin buyudun dedim çok hoşuna gitti artık kilot giyeceksin bez yok dedim zaten bizim wc egitimiz kilot vesile oldu 😂 ikra çiş ögrenirsen sana benim gibi kilot giydirecem diye olaya girdim ve ben buyudum kilot giyiyorum diye seviniyor 😂😂 cok şukur biri bitti digerine başlıyoruz 😍😙 darısı ogrenmeyenlere olsun

Ya bizimkide kilodu sevdi ama çıtçıtlının altı kapanmıyor bez sarkıyor diye erken başladık kiloda yoksa heves edebilirdi ama gece çişi çok olmuyor bazen taştığı da oluyor

Selam kızlar biz bugün tuvalet egitimine başladık kardeşi 3 aylik oldu alıştı artık baslayalim dedik 2 saat tuttu sonra 2 kere üstüne yaptı klozete 1 damla yaptı :KK43: nasil alisacak bilmiyorum daha once 2 kere denedik geri bezledik bu sefer bezlemek yok 31 aylık zaman geldi de geçiyor bile

Selam kızlar biz bugün tuvalet egitimine başladık kardeşi 3 aylik oldu alıştı artık baslayalim dedik 2 saat tuttu sonra 2 kere üstüne yaptı klozete 1 damla yaptı :KK43: nasil alisacak bilmiyorum daha once 2 kere denedik geri bezledik bu sefer bezlemek yok 31 aylık zaman geldi de geçiyor bile
Bu sıpalar inat canım bizde bikaç gündür başladık 3 wc 1 üstüne şeklinde gidiyor

Yok canım ya gündüz uykusu yok gece de 5 kez falan uyanıyor hala :) 2. Bebiş hayırlı olsun çoknsevindim benim hala cesaretim yok
Anaaaa benimki baya düzelmiş en azindan gündüz uyuyor.
Çok sağ ol canım. Allah razı olsun. Edi bir gece sadece iki defa uyandı. O gece dedim eşime ben bu rahata alisirsam bir daha çocuk mocuk yapamayız :silah:

Ediz'in kardeşi olacagi için biz tuvalet alışma sürecinde epey ilerledik. Çok şükür arada kazalar olsa da epey alıştı.
Çokça sabır sabır sabır.
Önünde sonunda alisiyorlar.
Ilk gece altını islatir mi acaba siz baslayali ne kadar oldu dışarda kacirir mi diye çekiniyorum misafirlikte parkta ne kadar süre sonra cikabiliriz acaba

Ilk gece altını islatir mi acaba siz baslayali ne kadar oldu dışarda kacirir mi diye çekiniyorum misafirlikte parkta ne kadar süre sonra cikabiliriz acaba
Canım biz ilk bir haftayı evde geçirdik diyebilirim. 3. gündü sanırım stoklar tükenince yedek çamaşır almaya için avmye gitmemiz gerekti. Ediz ben de geleceğim diye tutturdu. Çıktık sürekli sordum ama avmye girer girmez yaptı çişini. Dışarda bacaklar ıslanıp o huzursuzluğu yaşayınca utandı. Sonra anladım ki dışarı çıktıkça tutmayı öğreniyorlar. Mesela evde çişini yaptırıp çıkın yarım saat, bir saat. O çişini yapamadan geri dönün eve.

X