2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Hurdunya Hurdunya eğer kabarıksa ürtiker. Bir anlık sıkıntıdan, yediği bir şeyden, ilaçtan... Her şeyden olabilir. Daha önce tepki göstermediği bir şeye vücut şimdi tepki veriyor olabilir özellikle tropikallere . ürtiker de en çok korkulan beneklerin soluk yolunda dilinde çıkıp nefes alışını güçleştirmesi daha doğrusu ürtikere anjioödemin eşlik etmesi. Doktor başlangıç bu ise hemen ilerleyebilir senin görmediğin kabartmalar şişlikler olabilir diye endişelenip acilen gidin demiştir.
Bazen bir besin bir toz da sebep olabilir ama bazen de sebebi bilinmeden oluyor. Şu an geçmiştir diye düşünüyorum. Sabaha geçer çünkü. Ama akşam aynı saatlerde yine çıkabilir. Çıktığında bol bol fotoğraf çekmeyi ihmal etme. Bir de o beneklerin üstüne parmağınla bastır elini çektiğinde beyaz olup tekrar kızarıyorsa ürtikerdir. Doktor üstüne basınca beyazlıyor mu, gibi bir soru sorabilir çünkü. Çok geçmiş olsun, inşallah bir daha olmaz

Ben geçtiği için bu denli üzerinde durmadım ama vallahi göZümü korkuttu yazdıkların.. :KK43:
Birkaç saat içinde geçti hepsi, hiç anlayamadım, sabah doktora da yazdım, buna rağmen gelelim mi, yapmamız gereken birşey var mı diye. Tekrarlarsa bakarız demiş sadece.. neden oldu diye hala içim içimi yiyor.. yemekten değil o net ama birşeye mi üzüldü acaba :KK43:

Geçmiş olsun canım devamı gelmez inşallah bizde iki kere buna benzer bir durum oldu birinde ateş de vardı 6.hastalık olmuş. Öbüründe de ateş yok ama saçlarını hep kaşıyordu sonra yüzünde bir iki sinek ısırması gibi yine bacaklarında öyle ertesi güne geçiyordu takip ettim ki yumurtadan ne zaman yesek öyle oluyor üstelik ne kan testinde ne de deri testinde alerji çıkmadı ama ben yine de yediremiyorum tam 6 kere denedim çünkü hemen kızardı

Allah allah.. yemek değil Denizin ama ben bilmiyorum, ben de bütün gece ateşini yokladım ama çok sürmedi, kaşıntı kremi rahatlattı ve uyudu zaten..
geçmiş olsun size de.

Vallahi çok da yumurtalara güvenmediğim için yediresim yok ama dediğin gibi çok az yiyince bişey olmuyor ama tam bir yumurta yediğinde oluyor.gariplik şu ki yumurtalı ekmekte bile bişey olmuyor anladığım kadarıyla tam bir alerji durumu yok ama bir hassasiyet var bilemedim :) böyle az az verirsem zamanla bağışıklık mı kazanıyor ?sende alerjinin kitabını yazcan yakında :)) sağol kuzum
Evet canım zamanla bünye alışıyor. Mesela tırnak kadar armut sonra yarım parmak sonra bir parmak sonra iki parmak derken çok şükür şimdi normal meyvelerle birlikte bir iki dilim veriyorum. Bizim yumurta da öyleydi. Sen de mesela 3 4 gün çeyrek sonra 3 4 gün yarım yumurta ile başlayabilirsiniz madem öyle.

Ben geçtiği için bu denli üzerinde durmadım ama vallahi göZümü korkuttu yazdıkların.. :KK43:
Birkaç saat içinde geçti hepsi, hiç anlayamadım, sabah doktora da yazdım, buna rağmen gelelim mi, yapmamız gereken birşey var mı diye. Tekrarlarsa bakarız demiş sadece.. neden oldu diye hala içim içimi yiyor.. yemekten değil o net ama birşeye mi üzüldü acaba :KK43:
Aman sakin ol. Çok şükür bak geçmiş tekrarlamamış. Hem de sizin daha çok ciltte belli. Allah korusun aklına kötü şeyler getirme. Sıcaktan soğuktan olabilir. Mesela yumurta yemiştir tavuğun yediği yem dokunmuştur. Yediği bir şeyde azıcık kimyasal varsa belki o madde belki sıcak belki soğuk belki belki. Bir defa olup geçti ise ne mutlu. Sen sakın canını sıkma. Tekrar etmesi durumunda yapılacak lara bakarsın artık. Deniz güçlü kız bünyesi sağlamdır eminim.

Aman sakin ol. Çok şükür bak geçmiş tekrarlamamış. Hem de sizin daha çok ciltte belli. Allah korusun aklına kötü şeyler getirme. Sıcaktan soğuktan olabilir. Mesela yumurta yemiştir tavuğun yediği yem dokunmuştur. Yediği bir şeyde azıcık kimyasal varsa belki o madde belki sıcak belki soğuk belki belki. Bir defa olup geçti ise ne mutlu. Sen sakın canını sıkma. Tekrar etmesi durumunda yapılacak lara bakarsın artık. Deniz güçlü kız bünyesi sağlamdır eminim.

Şükürler olsun gerçekten ne ek gıda da ne hastalıkta beni zorlamadı. Lakin memeyi bıraktıktan bir ay sonra geldi ilk hastalık ve emdiği dönem gibi de kolay gitmedi, gerçi o ara ben de sürekli kırgın gezdim.. bir de evimizin etrafı çok rüzgarlı, ne kadar sakınsakta çabucak nem kapıyoruz. Beni hamilelik, onu da ben çarpıyorum sanırım :KK43: ha bir de soğan yiyemiyorum önceki zamanlar kadar.. soğanlar hep acı, içim yanıyor.. bağışıklığı çoook koruduğuna inanıyorum soğan ve sarmısağın.. bizzat kendi bünyemde şahit oldum. Laf nerelere geldi, çenem düşmüş :)

Kızlar benim saçımda kepek var. Ne denediysem. Geçmedi. Sizin bir fikriniz varmı. Birde bugün kızımın saçında da kepek. Olduğunu gördüm. Yeni olmuş şimdiye kadar hiç kepek yoktu çünkü pazar günü banyo yaptırdım temizdi.

Kızlar benim saçımda kepek var. Ne denediysem. Geçmedi. Sizin bir fikriniz varmı. Birde bugün kızımın saçında da kepek. Olduğunu gördüm. Yeni olmuş şimdiye kadar hiç kepek yoktu çünkü pazar günü banyo yaptırdım temizdi.
Lisedeyken benim olmuştu strestenmiş 3lü şampuan vardı cildiye doktoru vermişti ama geçmedi ne zaman ki üniversite sınavı bitti benim kepek bitti. Kızdaki Konak gibi mi acaba

Merhaba canım bende kepekten çok çektim doktor ketoral şampuan vermişti onu hala kullanıyorum haftada 1 kere onun dışında her yıkamada blendax kepeğe karşı kullanrim çok şükür geçti ketoral dene istersen

Lisedeyken benim olmuştu strestenmiş 3lü şampuan vardı cildiye doktoru vermişti ama geçmedi ne zaman ki üniversite sınavı bitti benim kepek bitti. Kızdaki Konak gibi mi acaba
Bende kepek sorunu vardır hep ama bu aralar çok azdı kaşıntı yapıyor çok. Kısımdaki konak değil ya bildiğin kepek

Merhaba canım bende kepekten çok çektim doktor ketoral şampuan vermişti onu hala kullanıyorum haftada 1 kere onun dışında her yıkamada blendax kepeğe karşı kullanrim çok şükür geçti ketoral dene istersen
Cildiyeye de gitmiştim ama şampuanı adını hatırlamıyorum. Head and shoulders kepek için kullanıyordum oda bir işe yaramadı şimdi elidor kepek şampuanı kullanıyorum. Blendax mi denesem birde ketoral de alayım bide onu deneyeyim. Çok sağol

X