2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Biberon hiç almadı ve emerek uyuyor bende çok korkuyorum nasıl bırakıcaz diye

Oğlumda biberon kullanmiyordu şimdide kullanmiyo ama o dönemde iyi oldu sonrasında attı kırdı biberonlarını. Bizimkide sabaha kadar emiyodu. Karar verince gerisi geliyor
İnşallah hasarsız bi şekilde atlatırız bizde. Gün içinde bi şekilde oyalarım ama emerek uyuması beni çok düşündürüyor. Zaten zor uyuyan bi çocuk bide meme vermeyince nasıl uyuyacak bilemiyorum

Biberon hiç almadı ve emerek uyuyor bende çok korkuyorum nasıl bırakıcaz diye
Canım ben de kestim memeden.surekli emerek uyuması ve sutten ziyade kokusu icin memeye sarılması ikimizi de yıpratmıştı son dönemde.gece uykusunu alamıyor beni wcye bile göndermiyor yatağına koyar koymaz başlıyordu aglamaya ama ne ağlamak... korkut dediler cesitli yontemler sundular ama yapmadım.ilk gün oglum memede sut yok artik sen abi oldun vs. Dedim konuşamıyor ve bu dediklerimi de anlamadi ama olsun.ilk gun zor gecti dayandim aglamasina vermedim 15 defa kalkti. 2 gun daha kolay oldu 5 6 defa kalkti ve 3.gun deliksiz uyumaya basladi masallahhh.mirildaniyor gece 2 3 defa ama uyuyor tekrar. Ve biberon almadi pipetle sut falan da almadi.diger yiyecek.ve iceceklerle eksikliği tamamlamaya çalışıyoruz

Emerek mi uyuyordu onu nasıl hallettin canım yani nasıl uyudu emmeden

İnşallah hasarsız bi şekilde atlatırız bizde. Gün içinde bi şekilde oyalarım ama emerek uyuması beni çok düşündürüyor. Zaten zor uyuyan bi çocuk bide meme vermeyince nasıl uyuyacak bilemiyorum
Aynen beni.de o çok düşündürüyor zaten zor uyutuyoruZ hakkımız da hayırlısı

Ayyy maşallah yaa çok mutlu oluyorum böyle güzel şeyler okyçuyunca 15kere zaten şimdide uyanıyor alışkınım inş bizimde öyle olur

Tuvalet eğitiminden korkmuyorum amA emzirme olayı kara kara düşündürüyor benide
Oğluma bazen akşam aaa oğlum sen kakiş yapmadın bugün diyorum hadi yapsa popişi yıkayalım 5dk sonra bir bakıyorum yapmış.dışarıda asla yapmaz misafirlikte uzun yolda yapmaz baya bir kıçı terbiyeli :)

Oglen uykusu tamam da memeyi kesmek icin neden erken canım.sonucta 19 20 aylik oldular
Sağlık bakanlığı en az 2 yaş diyor artık
Bütün dişlerinin çıkması beklenmeli
Bir de meme sadece gıda değil ki?
Onla avunuyorlar, Ağrı kesici, diş ağrılarına çok etkili, 2 yaş sendromları filan var daha önümüzde :))

Yani tabi 2yaş ama burada fayda ve zararları da dikkate almak lazım.oğlum gece 20kez uyanıp hepsinde meme diye bağırıyor ağlıyor sonuç uyandığında o yıpranmış ben yıpranmış.. 5emzirmenin 3ünde ısırıyor öyle böyle değil bu durum psikolojimi bozdu ısırdığı zaman bağrış çağrış bunları işitmek zorunda kalıyor... Günde sadece iki kase çorba içerse içiyor yada bir iki lokma bişey doymalık hiç birşey yok anlayacağın .. dışarı gittiğimizde meme meme diye yere yatmalarını saymıyorum bile. Evde nerdeyse göğsüm açık gezicem nefes aldırmıyor meme meme sosyal hayatım çok etkilendi emmek isteyecek diye dışarı çıkasım yok.sonuç olarak illle de 2 ille de 2 diye bir şey yok o yüzden erken geç diye de bişey yok .

Katılıyorum canım sana her çocuk bır olmadığı ıcın bazen memeyı kesmekte fayda var.

Kızlar bir kaç sorum var :)help me :)

1-yazlıkta sütü keseceğim için yanıma biberon devam sütü almalı mıyım ?biberonu bırakalı 6ay oluyor ondan öncede ben çalışırken zorla aldı ama şimdi acaba uyuma aşamasında süt ve emme içgüdüsünü öyle daha mı kolay atlatırız diyorum ??

2-süt çok birikirse sütü kesecek doğal yöntemler var mı limon sürme falan okudum bilen uygulayan ?

3-oğlumu nezmaan kucağıma alsam emmek ister o yüzden .bu süreçte sizce annem.mi uyutmalı yoksa bu iki kat zorlu mu olur çocuk hem anadan hem memeden mi olsun

Biberon verme çok beter bir alışkanlık
Bu aydan sonra boşuna çürük olmasın bebede

Kademeli azaltıp kesersen süt acısı olmaz.
Biraz sürece yay.

Beraber uyuyun. Bir süre gece emmesine izin ver kademeli olarak azaltıp kes bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…