2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Ayy nasil da denk gelmis ikisi aynı amda öyle. Insallah kavuşabilirsin kargolarına canim. Benim.hic başıma gelmedi de baya tuhaf olmus seninki
Sorma canım aksı gıbi ıkısıde aynı kargo formasına ait. Uzağa gıden kargoda oğlumun akıllı saatı tamırden gelıyordu. Onuda merakla beklıyorum. Saat tanınmaz hale gelmıstı resmen cam kırık ekran sımsıyah oldu tuşlar basmıyordu. Kordonları kopmuştu. Bızden en az 300 ısterler dıye düşünüyorduk ama hepsı garantı kapsamında olmuş. Çok şaşırdım. Iyı bır fırmaymıs demekkı hepsını garantıye sokmus. Kullanıcı hatası dıyıp ucretlı yapabılırlerdı. Samsung gıbı :)))

X kısıye verılmıs olan kargom aslında verılmemıs yanlışlık yapılıp sısteme öyle kaydedılmıs. Dün benı evde bulamamışlar.
Yarında dıger kargom gelıuor ıns.

Allahtaan yememmesi gerekenlere de ilgisi.yok :) gunun cogusu memede geciyo yenidogan.gibi.diycem yenidoganlar bukadar emmiyordur:) doktora istahsiz dedim kaale almadi beni 3 ayda 1kilo almis sadece emerek bu kiloyu alamaz yiyo bu cocuk dediama yemiyo yani gecenlerde kopek disleri çıkarken tam bi ay agzina su bile sokmadi sadece emdi...zaten derdim kilosuyla falan degil sağlığı yerinde.olsun ama yemek.secmesi.cok yipratiyo ne pisirsen ih ih yapip kacip gidiyo esim küçükken cok.yemek secermis gorumcem hala yedgi seyler sayilidir bize geldiginde ne pisirecegimi sasiririm onlara cekecek diye.korkuyorum

Bazen kargocular kargo geri gitmesin alici magdur olmasin die sisteme teslim edildi yaziyolar benimde basima gelmişti oyle bi durum

Bende bıktım vallahi oğlan su seçiciligini bırakırsa inşallah biraz rahata kavuşurum inşallah pizza hamur işi favorimizdir :)
Kız bız 5 kışıyız hergun kım ne yıcek derdı daha büyük bende :)))
Mısal pogaca kurabıye yapsam ılk gün yenır ertesı gün asla yenılmez. Hergun değişik olcak bırde zaten ayda 1-2 yapıyorum.
Tam buğday unu kullan canım. En azından daha sağlıklı. Kullanmıyorsan tabı.
Ben kabagı rendelıyorum. Dereotu taze soğan küçük bı kuru soğan dogruyorum. Onların ıcıne göz kararı yağ yoğurt koyuyorum. Yağ yarım çay bardağı yoğurt 1 su bardağı gıbı. Icıne 1 yumurta karabıber tuz ve en az 2 yufkayı parçalayarak ıcıne atıyorum. Bunları bırbırne harmanlayıp fırına en son üstüne kasarda rendelıyorum. Bunu sevıyorlar

Bırde bızım avunmaya mantımız var bunu da sevıyorlar.

Yufkayı yufkacıdan aldığın sekıl açmadan rulo yap daha sonra 1 er cm lık serıtler halınde kes. Onları tel tel ayır ve fırına ver. Arada karıstır her yerı kızarsın. Sonra düdüklüye nohut koy beyaz Sşeılde pişir soğan da atarım bırde tavuk da atıyorum.bıraz suyunu fazla koy. Yufkalar soğuyunca tabağına ıstedıgın kadar yufka koy üstüne de nohut ve suyundan tavuksa koy. Yufkaları kımı hafıf tıkır tıkır sever bende nohutun suyundan fazlaca koyarım öyle severım. Ustunede sarımsaklı yoğurt. Mıs gibi oluyor. Deneyın bak bu tarıflerımı. Internete yazarsanız avunya mantısı dıye çıkıyor. Çocuklar da sevıyor.

E Emnis emzik vs konularinda arkadaslara katiliyorum sacma olmus onermesi bu saatten sonra...ama gunduz uykusunu kesmen cok absurt gelmedi bana bu aylardan sonra gunduz uykusu uymayan bebekler var...benim kizkardesim cok uykusuz bi bebkmis annem de careyi gunduz uyutmamakta bulmuş evet uyumadigi icin mizmizlanirmis ama gece rahat uyurmus ne zaman gunduz uyutsam o gece uyumazdi diyo...yani her zaman kitabi bilgiler tutmuyo malesef robot yetostirmiyoruz bu yavrukarda insan ve kendi huylari karakterleri var gece 12 saat uyumali gunduz en az 2 saat uyumali aman kalkiyosa acliktandir falan hikaye her cocuk oyle olmuyo ışte bence bi denenebilir. ben oglum doğduğunda n beri rutin uyguluyorum ayni saatlerde yatiyo erken uyuyo guniz uyku araliklarina hep dikkat ettim ama ne denediysem uyumadi oyle acliktan falanda degil uyanmasi sagdan sola donerken yorgan ayagina dolansa kalkiyo cabuk dagiliyo uykusu gec daliyo doktor huyu bu diyo

Onuda tesadüfen ogrendım yoksa haberım yok. Uzağa giden kargoyu araştırırken ogrendım.
Neyse halloldu ya.
Bende 2 ayy sonra ogrenmistim :) alamamistim kargoyu evde olmadigim icin neyse geri gitsin madem demiştim o ara tatile falan ciktik epey yoktum evde tatlden donunce bi baktim hesaba para geri yatmış mi diye baktim yok para sisteme girdim teslom edildi yaziyoben sok tabi neyse aradim ettim kargocu.diyo geri gitmesin diye oyle yaptik 2 aydir kargo sunede duruyormuş:)

Gecmisten catpat bikac mesaj okudum L Larendee bence tatili iptal etmeyin gidin canim muhtemelen cok yorulacaksin iki cocukla ama havan değişir degisiklik olur senin icin.. fiziksel olarak yorsada insani ,ruhen iyi geliyo tatil dinlendiriyo...yorucu yipratici donemler gecirdin okuyorum mesajlarini bence tatil iyi gelecektir sana

Ay bilemiyorum canim yaa hem cook istiyor hem de kaşınma diyorum kendime...

Teşekkür ederim canım ekran görüntüsü aldım yaparım valla sen tecrübeli bir annesin maşallahin var ayy darısı başıma

Tuvalet egitimine başlayanlar vardi dmi, nasıl gidiyor? Gece bezliyo musunuz?

Ben başlamadım hazır olduğunu düşünmüyorum benim kızçenin. Ama gece bezlemek doğru değil tuvalet eğitiminde. Oğlumda da gece bezlemedim hiç eğitime başlayınca. Sıvı geçirmez alezlerden al yatağına

22 aylık olunca baslamayi dusunuyorum nasipse. Evet bende okudum gece bezlememek lazımmış alez lastikli çarşaf filan aldım ama bakalim napcaz

E Erenyigit canım sen emzirmeyi bırakmıştın demi nasıl başardın anlatabilirmisin?
Cok zor başardım. Azaltmak gibi şansım hic yoktu sürekli memeyle geziyodu o yüzden bi aksam artik meme yok annecim bitti dedim cok ağladı biberon verdim emme duygusunu tatmin etsin diye. Göğsüm süt doldu internetten baktim ne yapabilirim soğan koydum kuru nane koydum yaş nane koydum oglum bunlarin hepsini ve benim acı çektiğimi gördü ve istemedi. Çok acıyo annecim dedim ağlarkende gördü zaten. bi iki yakaladığı yerde tadına baktı o kadar. Sonra da dostinex içtim ağrılara dayanamadım çünkü sütte gitti. Ben bıraktıysam herkes bırakır heralde. Oglumdan cok bana zor oldu süt çoksa kesmek zor oluyor

E Erenyigit canım sen emzirmeyi bırakmıştın demi nasıl başardın anlatabilirmisin?
2 gece filan sabaha kadar ağladi memeyle uyuyodu çünkü kalkip biberonla süt ısıttım kucağımda gezdirdim 3.gün hiç uyanmadan uyumuştu sabaha kadar ama sonra diş ağrısı başladığı için zor bi döneme girdik yine meme huysuzluğu da olmuştur tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…