2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Valla benimki de fena :)
Sabaha kadar tepemde
Bugün De ciddi manada hiçbir şey yemedi
İshal oldu, 4 tane azı dişi çıkıyor
Bir de emmese nolurdu bilmem
Bana da fenalık geliyor özellikle gece, ben de sabah her yerim tutulmuş uyanıyorum
Dersimin ortasında tam konsantre olmuşken ya da yemek yerken tutturuyor defalarca
İkisini birden açtırıyor sürekli bi birini bi birini emiyor, diğerini de sıkıştırıyor canım yanıyor
Tuzum kuru değil yani :)
En azından dişleri bitene kadar emmesini istiyorum kendi bırakmazsa
Ben tavsiye edileni söyledim sonuçta herkesin kararı kendine :))
Tmm canım sen ideal annesin

Tmm canım sen ideal annesin
Ya ne alakası var Allah aşkına
O açıdan yazmadım
Şimdi düşününce öyle yazmışım gibi olmuş ama haklısın
Sadece tuzum kuru değil demek istedim
Dur edit yapayım
Kusura bakma öyle demek istemedim
Sen de editlersen alıntını sevinirim

Yani tabi 2yaş ama burada fayda ve zararları da dikkate almak lazım.oğlum gece 20kez uyanıp hepsinde meme diye bağırıyor ağlıyor sonuç uyandığında o yıpranmış ben yıpranmış.. 5emzirmenin 3ünde ısırıyor öyle böyle değil bu durum psikolojimi bozdu ısırdığı zaman bağrış çağrış bunları işitmek zorunda kalıyor... Günde sadece iki kase çorba içerse içiyor yada bir iki lokma bişey doymalık hiç birşey yok anlayacağın .. dışarı gittiğimizde meme meme diye yere yatmalarını saymıyorum bile. Evde nerdeyse göğsüm açık gezicem nefes aldırmıyor meme meme sosyal hayatım çok etkilendi emmek isteyecek diye dışarı çıkasım yok.sonuç olarak illle de 2 ille de 2 diye bir şey yok o yüzden erken geç diye de bişey yok .
Ben de katılıyorum dana cnm artık bi yerden sonra zıvanadan çıkma durumu varsa kesmen daha sağlıklı ama çok fazla etkilenmesini istemiyorsan kademeli azaltabikirsin gördüğüm kadarıyla öyle yapıyorlar ama oğlun bunda da zorluyorsa seni hepten kesmen daha mantıklı olur oğlunun durumuna gore bakarsın artık bence için rahat olsun gereken özeni ve gayreti gösterdin ne zamandir:KK200::KK200:

Sütten kesme döneminde kademeli yaklaşım bence de hem anne hem çocuk için daha iyi olur. Oğlumda gündüz emmeyi kesmiştim önce, sadece geceleri emiyordu bir süre sonra da gece emmeyi kestik ne ben süt sancısı yaşadım ne de o meme diye kendini paraladı. Kızımda zaten sütüm çok az olduğu için öyle bir bağımlılık durumumuz olamadı. Bir yaşında da yoğun bakım sürecinde mecburen tamamen kestik. 16 aylık olana kadar formül mamaya devam etti sonra süt vermeye başladım. Yaklaşık bir ay sonra da biberonu bıraktırdım. Şimdi bardaktan içiyor sütünü. Ama emziği nasıl bıraktırıcam onu bilmiyorum beni de fazla ememediği için emziğe çok düşkün :KK43: Bu konuda önerisi olan varsa alabilirim. Oğlan emzik emmemişti dolayısıyla bu hususta tecrübem yok ama artık bırakması da gerekiyor of off :KK43:

Sütten kesme döneminde kademeli yaklaşım bence de hem anne hem çocuk için daha iyi olur. Oğlumda gündüz emmeyi kesmiştim önce, sadece geceleri emiyordu bir süre sonra da gece emmeyi kestik ne ben süt sancısı yaşadım ne de o meme diye kendini paraladı. Kızımda zaten sütüm çok az olduğu için öyle bir bağımlılık durumumuz olamadı. Bir yaşında da yoğun bakım sürecinde mecburen tamamen kestik. 16 aylık olana kadar formül mamaya devam etti sonra süt vermeye başladım. Yaklaşık bir ay sonra da biberonu bıraktırdım. Şimdi bardaktan içiyor sütünü. Ama emziği nasıl bıraktırıcam onu bilmiyorum beni de fazla ememediği için emziğe çok düşkün :KK43: Bu konuda önerisi olan varsa alabilirim. Oğlan emzik emmemişti dolayısıyla bu hususta tecrübem yok ama artık bırakması da gerekiyor of off :KK43:
ben kızıma biraktirdim cnm 1 hafta faln oluyo kayboldu dedim bulamıyoruz hadi arayalinm nerde falan dedim gün içinde öğle uykusuna yatarken vermedim o da sormadı bile ben de şaşırdım ama başka bir uyku arkadaşı var onun da etkisi oldu mu bilmiyorum .kızım sadece uyuyacagi zaman alıyordu emziği

Emzik için en kolayı kayboldu deyip evde arayın bulamayın biraz direnir belki ama bi daha istemez. Kademeli olarak emziğin ucunu kesenler de oluyor öyle bıraktırsınlar var. Benim kızım hiç emzik almadı oğlum çok düşkündü 5,5 aylıkken daha hiç anlamadan bıraktırdım ağladığında hep kucağıma aldım biraz kızımı aksattım bu dönemde öyle çözüldü diğer türlü oğluma emzik verip kızımı emziriyordum ama bayağı kısa sürüyor unutuyorlar emmeyi sorun olmaz sen kararlı ol hemen biter bu iş

Emzik için en kolayı kayboldu deyip evde arayın bulamayın biraz direnir belki ama bi daha istemez. Kademeli olarak emziğin ucunu kesenler de oluyor öyle bıraktırsınlar var. Benim kızım hiç emzik almadı oğlum çok düşkündü 5,5 aylıkken daha hiç anlamadan bıraktırdım ağladığında hep kucağıma aldım biraz kızımı aksattım bu dönemde öyle çözüldü diğer türlü oğluma emzik verip kızımı emziriyordum ama bayağı kısa sürüyor unutuyorlar emmeyi sorun olmaz sen kararlı ol hemen biter bu iş
Benim doktora kalsa yeni başlatcam :KK53: birde dedim ki a olur mu bu yaştan sonra hiç kullanmadı emzik dedim olur olur biraz zor olur ama alışır diyor :olamaz::olamaz::olamaz:

Ben de katılıyorum dana cnm artık bi yerden sonra zıvanadan çıkma durumu varsa kesmen daha sağlıklı ama çok fazla etkilenmesini istemiyorsan kademeli azaltabikirsin gördüğüm kadarıyla öyle yapıyorlar ama oğlun bunda da zorluyorsa seni hepten kesmen daha mantıklı olur oğlunun durumuna gore bakarsın artık bence için rahat olsun gereken özeni ve gayreti gösterdin ne zamandir:KK200::KK200:
Sağol canım herkes elinden geldiğince işte .şimdide mastitle uğraşıyorum :KK43:( sağ göğsüm ısırdığı için ucu parçalandı yara oldu gece de o ğöğsü vermiyim dedim bu seferde göğüs doldugu için ağrı yaptı zor bela emzireyim dedim tuttu yine ısırdı :KK43:((

Emzirmeden bi dertli de benim sabaha kadar memede...su emzirme kolaylik caaanimm diyenleri hic anlayamadim cunku ben doğduğundan beri sikintisini cekiyorum suan yenidogan gibi emiyo zaten yenidogan doneminde memede yasiyodu :) suan gun boyu nerdeyse su bile icmiyo sadece meme...gorunurde bi sebepte yok dis gelmiyo atakta degil...etrafı mdaki herkes birak artik emzirmeyi diyo ama ben cok zorlansam da kiyamiyorum bu kadar düşkün oldugu biseyi nasil elinden alırım diyorum :KK43: bizimkinin bagisikligi dusuk ve ona ragmen cok şükür sik hastalanmiyo emzirmeye bagliyorum bu durumu o yuzden emdigi surece emzirmek istiyorum ilerde fikrim degismezse yalniz burada yazdiklarimiz paylastiklarimiz birbirimize sadece fikir tavsiye niteliginde hicbirimiz ayni kosullarda degiliz bebeklerimiz farkli yasadigimiz kosullar farkli hersey ayni olsa biz farkliyiz bazi insan daha sabırlı uykusuzluga daha dayanikli belki bazimiz uykusuz kalinca zorlaniyoruz...mesela ben geceleri iananilmaz geriliyorum sinirleniyorum bagiriyorum mesela gunduz oglumu 2 saatlik olsa birakacagim annem olsa yanimda bu kadar zorlanmam yada esim sabahalri sen uyu bikac saat ben ilgilenrim dese o gunum cok daha guzel geciyo daha sabirli daha ilimli.oluyorum...uzattim ama burada yazilanlar fikir olur birbirimize ama her anne bebegi icin en ideal annedir...her anne bebegi icin en iyisini ister emzirmeyi kesmeyin diyen annelerin artniyetli soyledigini dusunmuyorum diger yandan eger bi anne emzirmeyi kesmeye karar vermisse demekki oyle daha iyi olacagina karar vermis...

E Emnis bencede eger mumkunse kademeli kesmeye calis hem sen zorlanmazsin hemde oglun memeye cok duskin oldgu icin bi anda bosluga dusmez...biberon artik hic gerekli degil formul mama da...sut verceeksen normal bardakla icebilir...gece beslenmesine zaten ihtiyaclari yok artik emzirmeyi kesince gece bişey verme...

Aynen canlar zaten kademeli şuan psikolojik olarak onu hazırlıyorum:) oğlum büyüdü bak şu abine kocaman olmuş artık mem yapmıyor. Büyüdün mü oğlum diyorum büyüdüm diyor :)çatlak:)) emerkende artık yavaş yavaş süt bitiyor oğluşum diyorum başıyla hayır hayır yapıyor :))
Annemlere gidince 3 hafta 1ay kalacağım .buradayken gündüzleri birer ikişer eksilticem.geceyi de rint rint in rehberliğinde azaltıyorum:)
Bende bu şekilde alışmış olurum o kadar çok seviyorum ki emerken ki halini saçının terlemesini,benlerimle oynamasını ,gözümün içine içine bakmasını biliyorum çok çok özleyeceğim hiç kolay değil

Aynen canlar zaten kademeli şuan psikolojik olarak onu hazırlıyorum:) oğlum büyüdü bak şu abine kocaman olmuş artık mem yapmıyor. Büyüdün mü oğlum diyorum büyüdüm diyor :)çatlak:)) emerkende artık yavaş yavaş süt bitiyor oğluşum diyorum başıyla hayır hayır yapıyor :))
Annemlere gidince 3 hafta 1ay kalacağım .buradayken gündüzleri birer ikişer eksilticem.geceyi de rint rint in rehberliğinde azaltıyorum:)
Bende bu şekilde alışmış olurum o kadar çok seviyorum ki emerken ki halini saçının terlemesini,benlerimle oynamasını ,gözümün içine içine bakmasını biliyorum çok çok özleyeceğim hiç kolay değil
1 sene sonra 2.yi yaparsin o zaman cnm :KK76:

ben kızıma biraktirdim cnm 1 hafta faln oluyo kayboldu dedim bulamıyoruz hadi arayalinm nerde falan dedim gün içinde öğle uykusuna yatarken vermedim o da sormadı bile ben de şaşırdım ama başka bir uyku arkadaşı var onun da etkisi oldu mu bilmiyorum .kızım sadece uyuyacagi zaman alıyordu emziği

Gün içinde görmezse benimki de aramıyor ama uyku demek emzik demek emmim diye dolaşıyor ortalıkta uyku deyince :) Emziksiz uyutabilir miyim hiç bilmiyorum. Bir de gece çok sık uyanıyor aslında ama uyanınca kendi kendine emziği ağzına alıp uyumaya devam ediyor. Emziği bıraktığım anda uykusuzluk da başlayacak bu da beni korkutuyor :KK43: Tatil işini halledip döndüğümüzde deniycem inşallah bıraktırmayı. O kadar basit anlatmışsınız ki bir cesaret gelmedi desem yalan olur :) Teşekkür ederim:)))

Gün içinde görmezse benimki de aramıyor ama uyku demek emzik demek emmim diye dolaşıyor ortalıkta uyku deyince :) Emziksiz uyutabilir miyim hiç bilmiyorum. Bir de gece çok sık uyanıyor aslında ama uyanınca kendi kendine emziği ağzına alıp uyumaya devam ediyor. Emziği bıraktığım anda uykusuzluk da başlayacak bu da beni korkutuyor :KK43: Tatil işini halledip döndüğümüzde deniycem inşallah bıraktırmayı. O kadar basit anlatmışsınız ki bir cesaret gelmedi desem yalan olur :) Teşekkür ederim:)))
Bu kayboldu olayını yapıp çok rahat edenler var canım inşallah seninki de kolay olur ben de biberonu bıraktıracağım ama 2 yaşında düşünüyorum oral dönem bi bitsin çok şükür mamayı bıraktırdım

Canım en önemli püf noktası :))
Memeler uyuyor. Emzirmeyeceğin aralık için son emzirmede mutlaka haber ver.
Şimdi memeler de uyuyacak süt yapacak. Uyandırırsak süt olmaz gibi işte onun psikolojini olu süz etkilemeyecek (memeler yoruldu memeler küstü gibi) bir şekilde söyle haber ver ama emeceği zamanı da haber ver.
Mesela su an ediz uyumadan önce Anne uykuya Ediz uykuya Memeler uykuya
Memeler gece uyur sabah uyanır
Diyorum. Bunu demezsem gece daha sık kalkıyor. Hatta arada yokluyor emmek istiyor. Bunu dersem gece istese bile hişşşş uyuyorlar deyince kabulleniyoe.

Kesinllikle kayboldu bulamıyorum filan de canım her yerde numaradan ara koltuk altlarına falan bak ben öyle biraktirdim daha yeni bıraktı benimkide hiç ağlamadan sorunsuz bir şekilde

X