2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Aynen havuz VS düşündükçe fena oluyorum. Hayalimde ayağı kayıyor betona düşüyor havuz kenarı, bazen koşuyor tutamıyorum havuza düşüyor, daha fenalarıda var bu oğlan panik atak yapacak beni. Zaten hamileyken taşikardi oluyordum neden olduğu doğunca belli oldu:KK48:
Biz sakin bir yer istiyoruz doğa icinde yuzme de bilmiyoruz zaten.hayirlisi bakem ya

Kızlar oğlumu psikiyatrist e götürdüm memeyi kesmemi söyledi başka bir sorunu yok çocugunuzun dedi ama belli ki uykuyu sevmiyor ömrü boyunca böyle az uyuyan bir birey olacak dedi.gündüz uykularını da kes dedi ama onu nasıl yaparım biraz saçma geldi sabah 6da uyanan çocuk birde geç uyut diyor sapıtır uykudan o kısmı bilemedim:KK43:

Kızlar oğlumu psikiyatrist e götürdüm memeyi kesmemi söyledi başka bir sorunu yok çocugunuzun dedi ama belli ki uykuyu sevmiyor ömrü boyunca böyle az uyuyan bir birey olacak dedi.gündüz uykularını da kes dedi ama onu nasıl yaparım biraz saçma geldi sabah 6da uyanan çocuk birde geç uyut diyor sapıtır uykudan o kısmı bilemedim:KK43:
Merhaba canim uzun zamandir girmiyodum topige bildirim geldi. Nasilsin neden psikiatriye goturdun ve hangi hastaneye götürdün. Bi sorun olmamasina sevindim

Başka bir sorun olmamasına elbette sevindim ama bebeklerde uyku uykunun mayasıdır, gündüz uyumaz gece de geç yatarsa iyice hırçınlaşabilir, deneyebilirsin tabi ama ben olsam tercihimi daha disiplinli uyku saatleri/düzeni oluşturmaktan yana kullanırdım. Şimdi zor olur tabi ama gerçek şu ki, bu bebekler düzen seviyor, bir gün öyle bir gün böyle olursa onun da kafası karışır.. gündüz uyutmamaktan ziyade diş sancısı yoksa memeyi azaltmak , yerine oyun, arkadaş, park vs koymak daha anlamlı sanki... ?

Merhaba canim uzun zamandir girmiyodum topige bildirim geldi. Nasilsin neden psikiatriye goturdun ve hangi hastaneye götürdün. Bi sorun olmamasina sevindim
Gata ya götürdüm canım bizim uyku problemi var ya onun için birde onlara danışalım dedik bildiğimiz tavsiyelerde bulundu emmesinden kaynaklı başka sorun yok dedi bakalım 15inde annemlerin yazlığa gidiecem orda rahhat bırakır herhalde.sen napıyorsun yoktun bayadır siz de kestiniz değil mi şimdi nasıl iştahı

Başka bir sorun olmamasına elbette sevindim ama bebeklerde uyku uykunun mayasıdır, gündüz uyumaz gece de geç yatarsa iyice hırçınlaşabilir, deneyebilirsin tabi ama ben olsam tercihimi daha disiplinli uyku saatleri/düzeni oluşturmaktan yana kullanırdım. Şimdi zor olur tabi ama gerçek şu ki, bu bebekler düzen seviyor, bir gün öyle bir gün böyle olursa onun da kafası karışır.. gündüz uyutmamaktan ziyade diş sancısı yoksa memeyi azaltmak , yerine oyun, arkadaş, park vs koymak daha anlamlı sanki... ?
Aynen canım zaten o konu banada garip geldi bak şimdi dışarıda işim vardı çocuğu uyutamadım ağlamaktan çatladı garibim.6da uyanan çocuk birde 10da 11de akŞam yatır diyor onca saat koca adamlar bile dayanmaz bakalım bence bizim sorun emme zaten her uyanmada meme meeme diyor suyla faaln geçiştirmeye çalışıcam.ayyy birde en tuhaf önerisi emzik ver dedi bu yaştan sonra emziğe .mi alıştırayım çocugu

Psikiyatri mi psikolog mu gördü
Öğle uykusunu ve Memeyi kesmek için çok erken daha

Aynen canım zaten o konu banada garip geldi bak şimdi dışarıda işim vardı çocuğu uyutamadım ağlamaktan çatladı garibim.6da uyanan çocuk birde 10da 11de akŞam yatır diyor onca saat koca adamlar bile dayanmaz bakalım bence bizim sorun emme zaten her uyanmada meme meeme diyor suyla faaln geçiştirmeye çalışıcam.ayyy birde en tuhaf önerisi emzik ver dedi bu yaştan sonra emziğe .mi alıştırayım çocugu
Ne emziği yaa? Nerdeyse 2 yaşında olacaklar. Emzik alanların bile bırakması lazım yavaş yavaş

Gata ya götürdüm canım bizim uyku problemi var ya onun için birde onlara danışalım dedik bildiğimiz tavsiyelerde bulundu emmesinden kaynaklı başka sorun yok dedi bakalım 15inde annemlerin yazlığa gidiecem orda rahhat bırakır herhalde.sen napıyorsun yoktun bayadır siz de kestiniz değil mi şimdi nasıl iştahı
Bende ıyyim şükür canım bizim meme sorunumuz kalmadı artık birakmak çok zor oldu dostinex hap kullandım dayanamadım süt gitmedi vs ama hap çok iyi geldi. Sütten keser kesmez iştahı baya farketti ve kilo alimi durmuştu hemen toparladı.Şimdi bi sorunumuz yok şükür köpek dişleri çıkıyor hala. Istahimiz da normal. Geziyoruz oğlumla :)

Yok canım daha neler.. bir müptelalığı kesip diğerine başlatmak olur ki zaten kabul de etmez artık.. öğlen uykusunu kesmek için erken.. ki öğlen uyursa gece de rahat uyur normal şartlarda. Ben yine de biraz fazla yorulduğunu düşünüyorum. Benim kızım o çok aşırı hareketli ele avuca sığmaz çocuklardan olmamasına rağmen, biraz fazla yorulsa, uykudan önceki yarım saatte kudurtulsa vs.. dalması çok zorlaşıyor :/ o yüzden istisnalar hariç muhakkak bir kitap faslımız var, artık ne kadar müsade ederse.. bazen direk gidip yatağına yatıyor istemiyorum kitap diye :)

E Emnis acaba bu Dr nın dedıklerını yapmasanmı garıp geldı dedıklerı.
Sabah 6 da uyanan çocuk akşam 8-9 gıbı uyumak ıster en geç. Gündüz uykusu uyumadıgında. Bırde anne memesını bıraktırıp ne diye emzıge alıştıracaksın kı aklıma Hoc yatmadı çok ters hatta. 2 yasında sayılır.

E Emnis şuan soktayim böyle birşeyi bir doktor nasıl diyebilir çocuk gündüz uykusunu birakamaz kaldıki biz bile ihtiyac duyuyoruz, emzikmi daha neler emziği 15. Ayda biraktirdim bırakması lazım artık kullananlarinda kaldıki Mehmet emrede almaz zaten değişik bir deneyim olmuş senin icin :))

E Emnis şuan soktayim böyle birşeyi bir doktor nasıl diyebilir çocuk gündüz uykusunu birakamaz kaldıki biz bile ihtiyac duyuyoruz, emzikmi daha neler emziği 15. Ayda biraktirdim bırakması lazım artık kullananlarinda kaldıki Mehmet emrede almaz zaten değişik bir deneyim olmuş senin icin :))
Aynen bir garipti onun dışında da hep bildiğim şeyleri söyledi zaten yok yatırmadan önce iyi doyur falan

E Emnis acaba bu Dr nın dedıklerını yapmasanmı garıp geldı dedıklerı.
Sabah 6 da uyanan çocuk akşam 8-9 gıbı uyumak ıster en geç. Gündüz uykusu uyumadıgında. Bırde anne memesını bıraktırıp ne diye emzıge alıştıracaksın kı aklıma Hoc yatmadı çok ters hatta. 2 yasında sayılır.
Yok canım yapmıyorum zaten :) gitmek de istememiştim eşim işte ısrar etti hatta tartıştık falan amannn

Gunaydin kızlar gonulll gonulll senin kız mamayı biraktimi canım ben oğlana mamayı biraktirdim artık hiç birşey yemiyordu iyice azitti son zamanlarda
1 yaş cıvarı kendısı bıraktı. Büyük kutu mamayı yenı açmıştım ıcmedı hep çöpe gıttı.
Ne bulsa yıyor artık sebze harıc. Sebzeyi sevdıremedım hala. Et diye cıldırıyor resmen.

X