2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Gündüz 2 saat uyuyunca gece bıraz daha geç uyumak ıstıyor olabılır. Büyüdüler artık. Kızımda 2 saat veya 3 saat uyuduğunda gece 11 i buluyor uyuması. Gece uykumuz bayadır düzenli bızım. Bırde cok sıcak da gelıyorsa o yüzden uykusundan cok uyanabılır.

Benim oğlum konuşmaları anlıyor gel deyince gelir ver deyince verir.bi şeyler söylemeye çalışır baba der hadi der
Yavaş yavaş 18 ayda başlıyor bı kaç kelıme çıkartmaya çocuklar. Kımı 2 yasından sonra başlar kelıme çıkartmaya kımı de 2 yasında cümle kurmaya başlar 2 kelımelık.

Kızlar sizin bebekler bakliyat yermi nohut barbunya benim oğlum ağzından cikartiyor ben ezerek veriyorum

Benim bildiğim once uzman bir çocuk doktoru na gidip onların değerlendirmesinden sonra yönlendirme olur Devlet Hastanesi'nde . Gelişimsel olarak değerlendirmeyi yapan ünv hastaneleride var . Bence sen önce uzman bir çocuk doktoru na gotur önce.onun değerlendirmesi daha sağlıklı olur.

Bende konuşmadan dolayı değil ama gece uyurken garip davranışlar sergiliyor uyur gezer gibi ondan endise ediyorum kalkıyor yatakta oturuyor geri yatırıyorum uykuya devam ediyor uyanık olsa hayata öyle hemen uykuya geri geçmez gözleri açık ama aslında uyuyor.onu öyle otururken görünce çok kaygılanıyorum babamız uyurgezer ondan da daha korkar oldum

L Larendee benim görümcemin çocuğu 2,5 yaşında hiç bir kelime konuşmuyor bir ara baba dedi ama o da bilinçli değil öylesine babbbba babba diyordu doktora götürdüler verilen komutları alıyor demiş doktoru.onemli olan oymuş konuşma geç olur sorun değil demiş.siz yinede takip edin tabi Allah korusun bizim oğlanda ne yapsa eşim deli gibi bu hareket otizm olabilir mi diyor arkadaşının çocuğu otistikmis ondan duydukça huylanıyor adam.

Y yilfasa arkadaş bize seslenmiş :)))) bizim bebeler gece gündüz uyumuyor :)) öğlen max 1.5 saat uyur akşam 10 11arasi yatar ortalama 10 kez uyanır 15 de oluyor bazen sabah 7 gibi kalkar uykuyu sevmiyor

Ay Burda komşuluklar iyi hoş dedik ama sohbetleri artık beni bunaltıyor paso dedikodu biri olmayınca öbürünun arkasından yardırıyorlar elimi eteğimi cektim Bende

Forumun obezi Benim oğlan demek anasi kılıklı bende diyete basladim dün kesin karar :) 3aydir spora gidiyorum ama gr vermemişim diyetsiz olmuyor bu isler yalnız daldan dala konu acıyorum burda hahaha

Y yilfasa arkadaş bize seslenmiş :)))) bizim bebeler gece gündüz uyumuyor :)) öğlen max 1.5 saat uyur akşam 10 11arasi yatar ortalama 10 kez uyanır 15 de oluyor bazen sabah 7 gibi kalkar uykuyu sevmiyor
Biri benim kızından mi bahsetti. Gündüz 1 saat uyusa cok iyudu derim . 2 haftadır gündüz 1 e düşürdü uykulari 45 dakika uyuyor . Gece 10:30 dan önce mümkün değil uyumaz genellikle 11 de uyur. Gece yolcuları anlatmak istemiyorum ( 10 kilo değil kilosu boy 79 du

Aaa gündüz iki mi uyuyordu benim ki 7 8aylikti galiba tek uykuya geçti

Selam kizlar nasilsiniz .ben uzun zamandir bakamiyordum foruma ama benim bakmadigim.surecte cok durgunmus forum kimsecikler yazmamis...kizlar 3 hafta once dedemi kaybettik malesef okuyabilenler birer fatiha okursa cok mutlu olurum..ailemizin son cinariydi dede nine kalmadi artık vefat etmeden 1hafta once memlekete gitmistim son kez gorebilmek nasip oldu cok şükür...
Yazilanlara aklimda kaldigi kadariyla ben de bizden haberler birakayim suraya...14. Disi cikiyor suan alttaki azilardan biri 3 azisi çıkmıştı 4. Cikmadan 2 köpek disini çıkardı ama mahvolduk yemin ederim dişlerin en zoru köpek disleriymis 1bucuk ay boyunca agzina lokma girmedi sadece emdi..uykulari Cok kotuydu iyice terelelli olduk uyku konusunda gercekten inanilmaz yiprandim sabrim kalmiyo artik.1 ay annemin yaninda kaldim kizim 5çocuk buyuttum boyle bisey gormedim diyo..bizimki oyle emmeye kalkmak degil geceleri bildiginiz huzursuz uyuyamiyo bi cocuk nasil sabaha kadar 5-10 dakikada bi kalkar surekli aglar en buyuk suphem alerjiydi 1 gastroenteroliji 2alerji doktoru gördü gaz sikismasi var belirgin bi alerjisi yok deyip gonderdiler sut yumurta diyeti yaptim belirgin bi duzelme olmadi alerjisi varsa bile neye oldugunu bulmak samanlikta.igne aramak gibi bisey malesef..bi ara azcik duzelir gibi olmustu ayakta sallamyi birakmistik şu an yine gaz bombasi sallanmadan kesinlikle uyumuyo...dun 18 ay asisini yaptrdik bi agizdan damla iki de koldan .koldan yaptikalrinin biri agri yapabilir ates huzursuzluk olabilr dedi ebe ateşi olmadi şükür ama kolu hafif kizardi ve sisti...86 cm 14 kilo cikti boyunu bende 86oldugunu tahmin ediyordum 86cmlik pantolonlari kucuk gelmeye basladi ama kilosundan supheliyim 3ay once 12bucuktu ve 1 bucuk aydır hicbisey yemedigi icin gozle farkedilir sekilde zayifladi...
Bu arada L Larendee benim oglumda hic konusmuyo bazen belli belirsiz meme diyo bide memleketteyken annem bana seslenirken oda pesinden ismime benzer bisey soyledi simdi ben kendi ismimi soyleyince ayni seyi soyluyo o da ama bilincli olarak bana mi soyluyo bilmiyorum...benim dayimin oglunda otizm var o yuzden bende cok korkuyorum herseyine dikkat ediyorum mesela burada sizlerin yazdigi cogu gelisime oglum yeni yeni ulasiyor...ama kiz kardesim evham yapma gelisimi gayet normal diyo bana.. okul oncesi ogretmeni kendisi tabiki doktor kadar bilemez ama kabataslak ayinin gerektirdigi seyleri yapabildiğini soyluyor...mesela soyledigimiz cogu seyi anliyor getir gotur dedigimizi yapiyor goz temasi iyi iletisimi iyi bi kitabi var resimli kelimelerin bulundugu 5- 10 nesneyi taniyor hani ayakkabi nerde dedigimizde kitabin sayfalarini cevirip ayakkabiyi buluyor esimin ailesinde gec konusma var ben 9 aylik konusmusum 1 yasindayken kelime hazinem baya genismis ama esim 2 yasinda konusmus hatta gorumcem 3 yasinda...biraz genetik oldugunu dusunmek istiyorum ama doktor kontrolunde muhakkak doktora da danisicam ayyyy ne uzun yazdim kizlar benim oglum elimde teli asla birakmaz elime aldigim an alip atiyo firsat bulmusken yazayim dedim:)

Son düzenleme:
Canım basın sagolsun. Mekanı cennet olsun ınsallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…