2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Senı üzecek yanları degılde senı mutlu eden güzel anları görmeye çalış.
Yok canım çocukların bi suçu yok da.esim özellikle ilk kızında aşırı pimpirikliydi. Kişin evden çıkmadık haftalarca.arabamiz olmasına rağmen aman yağmur yağdı aman rüzgar cıktı aman söyle böyle diye diye bunaltmıştı .her şey de bana bakınca sıkıntılı yıllar yaşadım.... yine doldum galiba.

A maşallah canim valla bizde tv acik maalesef açmayanada hayret etmiyor değilim nasıl yapıyorsunuz ? Gün içinde ben çok bunalıyorum evde başabaşa onunla oyun oynarken bir yandan bakıyorum tv ye bende ..hadi ben dursam eşim durmaz çocuk gece 12 yı görmeden uyumuyor gün bitmiyor ki tv siz .. ne yapıyorsunuz bütün gün anlatsana :))

Ay alemsin.. ben de sana sorayım o halde, izleyecek ben buluyorsun tv de :)) ben en son Hürrem’i izlemiştim dizi olarak, o kadar yani :))) oldum olası sevmem tv yi. Ama her an müzik açık evde, koridor ve mutfakta da ses sistemi var, doya doya dinleyebiliyoruz salonda açtığımızı da.. kulağı çeşitlensin diye tahammül edemediğim birkaç tür dışında her telden çalıyoruz. Genel olarak kahvaltıdan sonra biraz oyun, sonra biraz ev toplamaca.. her ne yapıyorsam ona da küçük işler verip dahil ediyorum. Çöpleri muhakkak o atıyor mesela kendi bezleri dahil. Terlikleri yerine koyuyor, kırlentleri pat pat yapıyor , kurutmadan çıkan çamaşırlarla önce biraz oynuyor sonra tek tek bana veriyor katlıyorum. Mutfakta sandalyeye oturuyor izlemek için, uygunsa bişeyler yapıyor. Kısa da olsa şimdilik kitap saatimiz var, herkes kendi kitabını okuyor. Az da olsa kendi kendine oynayabiliyor uykusunu aldıysa. Mesela bugün çok zordu, koca gün yarım saat uyudu çünkü. İştahsızdı da, dişleri çok zorluyor muhtemelen :KK43: dışarı muhakkak çıkıyoruz, çocuklarla top bile oynuyor artık :)
Benim eşim de haber izleyememekten şikayetçi ama o da artık sesini dinliyor akşam haberlerinin, ekranı kapatıyoruz yani. Bilemiyorum abarttığımı düşünenler olabilir ama belki de biraz büyükçe Doğum yaptığım için :KK66: çok önemsiyorum bu konuyu. Hele şimdi izledikleri sadece tertemiz zihinlerini bulandırıyor. Yavaş yavaş azaltmaya çalış yoksa yarın öbür gün çok tv izlediğinde hiç önünü anlamayabilirsin. En azından 2 yaş olsunlar.. böylesi çok daha zor inan ama tek amacımız onları en iyi şekilde büyütmek değil mi..
bir de akşam en geç 9’da uyur Deniz. Gün içi tüm organizasyon bu saati geciktirmemek üzerine kurulu . Bugün 8’de uyudu çok az uyuduğu için. Şimdilik 3 defa uyandı ama belli canını yakıyor dişleri. Derin uykuya geçince 3 saate yakın kesintisiz uyuyabiliyor.

Bugün mısafırlıge gitmiştim. Kahve yanına gelen suyun ıcınde Gül vardı. Bu da yenı modaymış. Su Gül kokuyor. Görüntü güzel tadı güzel hoşuma gitti. Cok gezen mi bılır cok okuyan mı misali. Uzun bır aradan sonra misafırlıge gidince yenı trendlerı ogrenır oldum.
Siz biliyormuydunuz böyle trendlerı.
Daha başka böyle degısık sunumlar varmı bulduğunuz

Gül yaprağı atsalarmış bari, bu baya tomurcuk :KK66:

Ay alemsin.. ben de sana sorayım o halde, izleyecek ben buluyorsun tv de :)) ben en son Hürrem’i izlemiştim dizi olarak, o kadar yani :))) oldum olası sevmem tv yi. Ama her an müzik açık evde, koridor ve mutfakta da ses sistemi var, doya doya dinleyebiliyoruz salonda açtığımızı da.. kulağı çeşitlensin diye tahammül edemediğim birkaç tür dışında her telden çalıyoruz. Genel olarak kahvaltıdan sonra biraz oyun, sonra biraz ev toplamaca.. her ne yapıyorsam ona da küçük işler verip dahil ediyorum. Çöpleri muhakkak o atıyor mesela kendi bezleri dahil. Terlikleri yerine koyuyor, kırlentleri pat pat yapıyor , kurutmadan çıkan çamaşırlarla önce biraz oynuyor sonra tek tek bana veriyor katlıyorum. Mutfakta sandalyeye oturuyor izlemek için, uygunsa bişeyler yapıyor. Kısa da olsa şimdilik kitap saatimiz var, herkes kendi kitabını okuyor. Az da olsa kendi kendine oynayabiliyor uykusunu aldıysa. Mesela bugün çok zordu, koca gün yarım saat uyudu çünkü. İştahsızdı da, dişleri çok zorluyor muhtemelen :KK43: dışarı muhakkak çıkıyoruz, çocuklarla top bile oynuyor artık :)
Benim eşim de haber izleyememekten şikayetçi ama o da artık sesini dinliyor akşam haberlerinin, ekranı kapatıyoruz yani. Bilemiyorum abarttığımı düşünenler olabilir ama belki de biraz büyükçe Doğum yaptığım için :KK66: çok önemsiyorum bu konuyu. Hele şimdi izledikleri sadece tertemiz zihinlerini bulandırıyor. Yavaş yavaş azaltmaya çalış yoksa yarın öbür gün çok tv izlediğinde hiç önünü anlamayabilirsin. En azından 2 yaş olsunlar.. böylesi çok daha zor inan ama tek amacımız onları en iyi şekilde büyütmek değil mi..
bir de akşam en geç 9’da uyur Deniz. Gün içi tüm organizasyon bu saati geciktirmemek üzerine kurulu . Bugün 8’de uyudu çok az uyuduğu için. Şimdilik 3 defa uyandı ama belli canını yakıyor dişleri. Derin uykuya geçince 3 saate yakın kesintisiz uyuyabiliyor.
:)) ya iste bizim oğlan oldum olası geç uyuduğu icin akşam daha çok acik tv güzel diziler var aslında :)))) ama ya sesini dinliyorum yada ara ara bakıyorum yoksa izletir mi benim sipa :) Abdülhamid güzel ,söz ,ufak tefek cinayetler suan izlemeye çalıştıklarım :))
Anlattıklarına göre senin kızına burada kocaman maşallah diyorum benim oğlanla o dediklerin hiccc mümkün değil asla bisey yaptıramazsın belkide cinsiyet farkı sakinliği hiç sevmiyor devamlı atlamak hoplamAk debelenmek istiyor ... ben bir is yapmaya çalışsam direk bacağımı ısırır sacımı ceker :) yanı o ayaktaysa onunla hep koşturucam koltuktan perdeye atlar stor perdeler akşam dahil fulll acik bütün mahalle bizi seyrediyor muhtemelen kapatamiyorum eğer kapatırsam ucuna yapışıp sökuyor :) kitap okumayı çok severim çok uğraştım yanındayken okuyayım diye ama herseferinde sayfaları kopardı bağrıs çağrıs bundan da vazgeçtik :KK43:(

Dişleri inş kolay çıkar azılar ise onlar pek çektiriyor :KK43: bizim su Ara sıkıntı Yok dişte ama alışkanlık ilk uyku hariç yine saatte bir uyanıyoruz gram duZelemedik bu konuda da maalesef
Ozeninizi canı gönülden tebrik ediyorum çok nadir aile bunu yapabilir emeklerinizin karşılığınıda alıyorsunuz belli ki ne güzel :)

Bugün mısafırlıge gitmiştim. Kahve yanına gelen suyun ıcınde Gül vardı. Bu da yenı modaymış. Su Gül kokuyor. Görüntü güzel tadı güzel hoşuma gitti. Cok gezen mi bılır cok okuyan mı misali. Uzun bır aradan sonra misafırlıge gidince yenı trendlerı ogrenır oldum.
yok valla benim cnm bunu da senden duydum simdi

Evet Emre de oyle ev le dışarıda cok farklı dışarı da öyle olsun istiyorum ama zor kimseye gülmüyor kucaktan düşmüyor insanlar onla ilgilenmezse iyi ama biri severse hemen kaçıyor güvenmiyor henüz insanlara :)bir bakıma iyi ama zorluyor iste beni
Yok canım hiç isteme. Benim oğlan sokakta her görfüğüne atlıyor, gülücükler saçıyor, inan iyi değil bu da.

Kesinlikle abartmıyorsun. Benim ücretsiz izne devam etmek isteme sebeplerinden biri de buydu. Ben de hamileliğimde how i met your mother izledim en son 3 milyonu kez. Tv benim hayatımda yok ki 7 8 yıldır çocuğun hayatında olsun. Yalnız yaşadığım dönem oturmadığım odada açardım insan sesi olsun diye. Ediz de geçen haftaya kadar haftada en fazla 5 dk maruz kaldı televizyona, bir yerlere gidince kapattırana kadar. Bana da aman çok abartıyorsun bir çocuk sende mi var diyen de var, çocuk sıkıntıdan ürtiker olmus tv açsaydın olmazdı diyen de... Velhasıl o minik zihinlerini temiz tutalım da biz.
Bu ara eşim hasta evde uzun zaman kalınca sıkıldı film izliyor. Ediz de yanına gidiyor tv açıksa kilitleniyor resmen. O kadar net görüyorum ki algılamadan sadece büyülendiğini.
Oğlan yeni yürüyor benim o yüzden tetikteyiz şu ara.
Müzik olayında çok zayıfım ben açmıyorum çocuğa çok, onun dışında günlerimiz birbirine çok benzer.

Anaaa yuh kız dur bende arayayım banada kilo vermek zordur der belki :)) bikere senin hedefin çok uzak değil ki moralini bozma bence alırsın ay 2 3 kg bile o kadar çok fark ediyor ki
Bende başka bir diyetisyene gitmeyi düşünüyorum.insallh hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde kilo almak istiyorum

Bize doktor vermişti, antibiyotik kullanmadan bir bunu deneyelim diye.. soğuk algınlığı, gribal enfeksiyon için yazıyordu içinde zaten. Dene bir, başka ilaç kullanmadan atlatmıştık biz, faydası olmazsa da zararı da olmaz sanırım, geçmiş olsun ..
Çok sağol canım deniycem insallah

Benim gülüm olsa sandıkta saklarim çok kıymetli :))

@emnis cim biz neyi seviyorsak onlar da onu sevecek kendi rüştlerini ispatlayana dek. Şu telefon işi öyle canımı sıkıyor ki, durmadan görüntülü arayan aile bireylerine de haftada bir izin var, gelin görün diyorum. Şehirdışındakiler de hadi biraz daha esneyebilirim. Ama o da hergün değil. Çünkü böyle böyle merak uyandırıyor.
Madem seviyorsun ara ara devam edin kitap okumaya. Biz her gece uyumadan önce birkaç kitap okuyoruz. Gündüz de öyle rahatça okutmuyor tabi, tepeme çıkıyor bazen ama anlatıyorum, indiriyorum, o da yiyor kitapların kenarını köşesini. Gördükçe alıyorum, yine anlatıyorum.
Kız erkek farkı mutlaka var ama huyu böyle geç yatıyor diye şartlama kendini, artık sadece sen bakıyorsun. Değiştirebilirsin, okula bile gitse akşam 9-10’u geçmemeli uykusu. Büyümesini engeller bu. Gözlemle ve dene, mutlaka biri işe yarayacaktır. Ben de söylüyorum böyle ama çok emek verdim. Hala öyle.. 3 defa aksarsa tamamen değişiyor düzen. Ama bebekler gerçek anlamda düzeni seviyor, değişince tedirgin, huzursuz oluyorlar.

@emnis cim biz neyi seviyorsak onlar da onu sevecek kendi rüştlerini ispatlayana dek. Şu telefon işi öyle canımı sıkıyor ki, durmadan görüntülü arayan aile bireylerine de haftada bir izin var, gelin görün diyorum. Şehirdışındakiler de hadi biraz daha esneyebilirim. Ama o da hergün değil. Çünkü böyle böyle merak uyandırıyor.
Madem seviyorsun ara ara devam edin kitap okumaya. Biz her gece uyumadan önce birkaç kitap okuyoruz. Gündüz de öyle rahatça okutmuyor tabi, tepeme çıkıyor bazen ama anlatıyorum, indiriyorum, o da yiyor kitapların kenarını köşesini. Gördükçe alıyorum, yine anlatıyorum.
Kız erkek farkı mutlaka var ama huyu böyle geç yatıyor diye şartlama kendini, artık sadece sen bakıyorsun. Değiştirebilirsin, okula bile gitse akşam 9-10’u geçmemeli uykusu. Büyümesini engeller bu. Gözlemle ve dene, mutlaka biri işe yarayacaktır. Ben de söylüyorum böyle ama çok emek verdim. Hala öyle.. 3 defa aksarsa tamamen değişiyor düzen. Ama bebekler gerçek anlamda düzeni seviyor, değişince tedirgin, huzursuz oluyorlar.
Bence çok haklısın

X