2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Acile goturduk kizlar tahmin ettigim gibi bise demediler idrar aldi sadece sonuc normal saturasyonu da normal dedi 2 kere kusma disinda bi sikayeti de yok beni endiselendiren kusarken baygın gibi olmasi morarmasi dedim olabilir falan kem kum etti...yarin doktorunu ariycam ona gore hareket edicem...komsumuzun esi att o endiselenme cok normal kusma esnasinda soluk borusunu kapatiyo vucut oraya kacmasin diye kusamadigi icin biraz uzun zaman gectiyse nefessiz kalip morarma olabilir dedi ama tabiki onemli olan doktorun ne diyeceği...Allah kimseye yasatmasin rabbim kimseyi evladiyla sinamasin elimizde gözü acik ama baygin gibi kaliyo nefes almadan bos bos bakiyo kusunca rahatliyo elim ayagim titredi o an :KK43:
Allah korusun evlatlarimizi. Inşallah bidaha yasamazsiniz ayni sorunu

Günaydınnnn

AA131B70-B93B-472F-8238-D693A7C9C828-297-0000002D29C7B00A.jpeg

Kızlar umca solüsyon diye bir bitkisel ürünü tavsiye etti arkadaşım. Öksürük ve balgam çok çabuk iyilistiriyormus.hic kullandınız mı.kizim 2 gündür gribal enfeksiyie geciriyor doktor a gittik.ilac verdi.

Kızlar umca solüsyon diye bir bitkisel ürünü tavsiye etti arkadaşım. Öksürük ve balgam çok çabuk iyilistiriyormus.hic kullandınız mı.kizim 2 gündür gribal enfeksiyie geciriyor doktor a gittik.ilac verdi.
BEnim bir fikrim Yok ama sen diyince yorumlara baktımda herkes mucizevi falan demiş arkadaşın bebeğinde mi kullanmış kendinde mi

Eki Görüntüle 2119672 Kızlar bu yaZılanlar doğru mu doğruysa benim oğlan baya geri kaldı konuşmada
Çok normal canım. Ama oğlun da çok normal. Bebekler anlatır ama biz anlamayız.
Şu an biz sohbet ediyoruz ama ben anlamıyorum:KK76: mesela goya goya. 3 gün aradık. Gece yarısı goya goya diye dellendirdi bizi. Meğer guluk guluk yani balıkmış.

@emnis şunu da anlatayım da ana yüreği rahat etsin :))
Bugün 15. ay kontrolüne gittik. Hocam kafasına çok vuruyor bu bebe dedim.
Konuşuyor mu dedi. Höööööö nalakası var yaaaaaooo, 2 3 kelime söylüyor bir de Edizce konuşuyor ben anlamıyorum dedim.
Hah dedi bu dönemin normal gelişiminde çocuk. Bazı çocuklar erken konuşur ama bizim beklediğimiz 3 6 kelimedir 15 ayda. Anladığı çoktur ama siz ou anlamazsınız. O da sinirlenir kafasına vurur. Bir süre sonra aman anlatsam da anlamayacaklar diye daha anlatmaya çabalamadan kafasına vurur, dedi.
E peki alıcı dil normal mi dedim, gelişimi iyi ben göğsünü dinlerken konuştum onunla komut alıyor anlıyor ve uyguluyor dedi. Oysa ben sadece benim oğlan ağlıyor sanmıştım:)

Eki Görüntüle 2119672 Kızlar bu yaZılanlar doğru mu doğruysa benim oğlan baya geri kaldı konuşmada
rint rint Benım dusuncelerıme tercüman olmuş.
Kendınce bırseyler soyleyıp baya baya konuşuyoruz. Bızım kı acık bı yer görsün hemen gelıp ozellıkle göbek ayak dıgı dıgı dıye gıdıklamaya çalışıyor.
18-24 ay arası 35 kelıme çocuktan çocuğa degısır. Benım çocuklarım evet o donemde 35 kelıme çıkartıyorlardır ama bazı çocuklar 24 ay dam sonra tek yük kelıme çıkartmaya başlıyorlar.

Iyi geceler kızlar. Ben oğlumla annemlere geldim. Bunalmıştık evde. Azı dişimiz baya belli oluyor tahminimden daha hızlı çıkıyor aynı anda görebildiğim 3 diş birden çıkıyor burda kafası dağılıyor eğleniyor

Iyi geceler kızlar. Ben oğlumla annemlere geldim. Bunalmıştık evde. Azı dişimiz baya belli oluyor tahminimden daha hızlı çıkıyor aynı anda görebildiğim 3 diş birden çıkıyor burda kafası dağılıyor eğleniyor
İyi yapmışın canim annenler nerede Ankara'da mi

@emnis şunu da anlatayım da ana yüreği rahat etsin :))
Bugün 15. ay kontrolüne gittik. Hocam kafasına çok vuruyor bu bebe dedim.
Konuşuyor mu dedi. Höööööö nalakası var yaaaaaooo, 2 3 kelime söylüyor bir de Edizce konuşuyor ben anlamıyorum dedim.
Hah dedi bu dönemin normal gelişiminde çocuk. Bazı çocuklar erken konuşur ama bizim beklediğimiz 3 6 kelimedir 15 ayda. Anladığı çoktur ama siz ou anlamazsınız. O da sinirlenir kafasına vurur. Bir süre sonra aman anlatsam da anlamayacaklar diye daha anlatmaya çabalamadan kafasına vurur, dedi.
E peki alıcı dil normal mi dedim, gelişimi iyi ben göğsünü dinlerken konuştum onunla komut alıyor anlıyor ve uyguluyor dedi. Oysa ben sadece benim oğlan ağlıyor sanmıştım:)
Hahaha ne tatlı anlatmışsın yaa :)) ya aslında bende etraftaki çocuklara bakıyorum onlara göre geri bir durum yok dedıgın gibi. Kendilerine has konuşmaları var :) bazen sinirlenince çok konuşuyor bizimki aha kesin kufur ediyor diyorum :))). Konuşmayı da halledersek bunlar artık baya adam olacaklar :)

rint rint Benım dusuncelerıme tercüman olmuş.
Kendınce bırseyler soyleyıp baya baya konuşuyoruz. Bızım kı acık bı yer görsün hemen gelıp ozellıkle göbek ayak dıgı dıgı dıye gıdıklamaya çalışıyor.
18-24 ay arası 35 kelıme çocuktan çocuğa degısır. Benım çocuklarım evet o donemde 35 kelıme çıkartıyorlardır ama bazı çocuklar 24 ay dam sonra tek yük kelıme çıkartmaya başlıyorlar.
Sizin evin güzel yanı o çocuklar birbirlerini bakıp konuşuyor oynuyor tek büyüyen çocuğa göre daha aktiflerdir bizim ki mesela birine Alışması icin 1 saat onla zaman geçirmesi gerekiyor yoksa hep ağlıyor

X