2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Şimdi bakarken gördüm.
Senin dediğin tuvalet iletişimi
Tuvalet eğitimi değil
Doğumdan itibaren iletişim kurulabilir
Evet bezine çişini kakasını yapmayan çok
Ama 18 aydan sonra zaten olmuyor o.
O saatten sonra baskıcı olmayan tuvalet eğitimi yapabilirsin.
Bu dediğim tuvalet iletişimi ve baskıcı olmayan tuvalet eğitimini araştır.
Yavrusu diye bir blog var bu konu yazıyor orayı oku.
Ama işte ben o iletişim kısmını yapmadım direk eğitime geçecem kaynanam yapıyrmus ben yapmadım

Benim kızımın kilosuda aynı ne olmuş .bu eşler çok biliyor herseyi. Ben akşam yemeklerinde eşime veriyorum o yediriyor.pazar sabahlari veriyorum yediriyor böylece anlıyor halimi sende dene ver eline israrci olup o yedirsin bakalım.
Kesin yedirir benim ki valla peşinde gezmekten belim kopuyor bide ısrar iyi değil de aşırı ısrar etmek istemiyorum valla çok zorlardayım aman aman ne zormuş ya aslında kolayda zorlaştırılıyor

Masallah kilosu iyi daha ne olsun bizim milletteki bu kilo takıntısı ne olacak tombik tombik bebekler olsun isteniyor sonra ilerde kilolu olunca da bu seferde aman cok yiyor diyetisyen arayislari...bu esler cok biliyo herseyi sen hic bakma ona cnm ayrica israr edip zorlayinca da daha fazla yemiyolar inan zorlamanin bi anlami yok saglik problemi yoksa ne kadar istiyosa o kadar yesin
Burada söyleacıklaması var ben obez olsun demiyorum dıo ama boyu uzaması için kilo alması lazım dıo

Kızlar oğlanı sormuşsunuz bulup etiketleyemedim.
Sıpacık çok şükür iyi. Aralık başında diyet açmaya başlamıştık. Doktorumuz maşallah iyi. Sıkıntımız yok domates yumurta beyazı bal ve fındık dışında kuruyemiş ve süt Yemiyor şu an. Peynir yoğurt sorun yok ama bir damla süte bile tepki veriyor.
Şimdi yumurta beyazı deniyoruz. Ürtiker çok şükür topladı ama atak şeklinde olurmuş. 3 ay sürdü, tekrar her an gelebilirmiş. Ama yıllarca olmayabilirmiş de... Günde 3 5 benek ancak oluyor. Allah'a şükür. Ama hafif egzama başladı. Buna şükür. Hafif tepkileri önemsemeyip yemeye devam ediyoruz. Hepinize çooooooook teşekkür ederiz:KK200:
Sevindim canım. Süt ben de vermiyorum alerjisi yok ama bence peynir yoğurt daha faydalı
Zamanla kuzunun sıkıntısı da geçecek inşallah
Ben Yıkanabilir bez kullanıyorum. O yüzden tuvalet iletişimi düşündüm. Tuvalete tutunca belim ağrıyor .lazımlığı da sevmedi. Olay öyle kaldı. Ama şu an eğitim değil iletişim olabiliyor ancak. 18 aya kadar .
Aa ne güzel ya ben de istiyordum ama bi cesaret edip yapamadım :KK43:
Yarı zamanlı ti yapıyorduk biz de ama benim oğlan reddettiği için Bıraktım şimdilik
Yok kız eskiler öyle yaparmış anam da bana yapmış.
Bilim şu an ikiye ayrılıyor bu konuda .biz de okulda aman 2 yaştan önce anal döneme gidilmeden tuvalet öğretimez kişilik bozukluğu olar saplantı olur anal döneme takılıp kalır şahıs vs vs. Çok düzenli kontrolü bireyler olurmuş. Ama araştırırken öğrendim ki bu kuramı ortaya atan şahıs prima bebek bezi reklamında oynamış. Yani zerre gğvenim kalmadı. Freud'a dayandırılıyor ama pek bir bağlantısı yok meselenin onunla.
Kaslar ancak gelişiyor deniyor. Ama bebekler zaten bu kasların farkında doğarmış ve bi onlara beze yapmayı öğeetirmişiz. Normalde kendini temiz tutma güdüsü olurmuş. Bu kasların Kontrolünü 18. Ayda tamamen kaybedermiş. 2 yaştan sonra tekrar o kasları fark etmeye başlıyor. Hakimiyeti de 2 buçuk yaşı buluyormuş
Candysisters Candysisters
Kas olayına inanmıyorum şahsen
Benim sıpa daha 1 yaşı dolmadan tuvalete yapmayı reddediyordu, sonra bezini bağlayınca yapıyordu hemen
İstemli tutuyordu bildiğin yani

Kızlar benim oğlum tuvaletini yaparken filan hic utanmıyor ya hatta altını acinca pipisini elleyip bize bakıp afacan afacan gülüyor :KK70: hic sinyal yok sipada
gayet normal yaptığı oda pipiyi tanıyor annesi.birak tanısın sonra yavaş yavaş tuvaletinin geldiğini anlayacak.zaten daha erken cocuklarimiz için daha 15 ayliklar.

Sıpacık çok şükür iyi. Aralık başında diyet açmaya başlamıştık. Doktorumuz maşallah iyi. Sıkıntımız yok domates yumurta beyazı bal ve fındık dışında kuruyemiş ve süt Yemiyor şu an. Peynir yoğurt sorun yok ama bir damla süte bile tepki veriyor.
Şimdi yumurta beyazı deniyoruz. Ürtiker çok şükür topladı ama atak şeklinde olurmuş. 3 ay sürdü, tekrar her an gelebilirmiş. Ama yıllarca olmayabilirmiş de... Günde 3 5 benek ancak oluyor. Allah'a şükür. Ama hafif egzama başladı. Buna şükür. Hafif tepkileri önemsemeyip yemeye devam ediyoruz. Hepinize çooooooook teşekkür ederiz:KK200:
Çok sevindim canım inşallah yıllarca gelmez

Gece tamamen uykusuzmu ne tur bı ılac o. Sakıncası yokmu.
Gündüz uykusu yarım saat ya var ya yoktu. Geceleri de uyumak istemiyor. Uyandığında da uyumamak için ağlıyordu. Bazen güne saat 5 ya da 6 gibi başlıyorduk. Saman nezlesi vb. rahatsızlıklar için kullanılan bi şurup. Yan etkisi de uyku ve iştah açma. Doktor bu ilacı vermeden önce de çok araştırmıştım zaten. Kilo kaybı olan iştahsız çocuklarda da kullanılan bir ilaçmış. Kadir Tuğcu'yu duyduysanız sitesinden araştırabilirsiniz :KK66:

gayet normal yaptığı oda pipiyi tanıyor annesi.birak tanısın sonra yavaş yavaş tuvaletinin geldiğini anlayacak.zaten daha erken cocuklarimiz için daha 15 ayliklar.
Evet ya cok komik görünüyo o anda bizimde gülmemizi bekliyo ben gülmüyorum ama eşim gülüyo o da babasına bakıp yapıyo

Yok kız eskiler öyle yaparmış anam da bana yapmış.
Bilim şu an ikiye ayrılıyor bu konuda .biz de okulda aman 2 yaştan önce anal döneme gidilmeden tuvalet öğretimez kişilik bozukluğu olar saplantı olur anal döneme takılıp kalır şahıs vs vs. Çok düzenli kontrolü bireyler olurmuş. Ama araştırırken öğrendim ki bu kuramı ortaya atan şahıs prima bebek bezi reklamında oynamış. Yani zerre gğvenim kalmadı. Freud'a dayandırılıyor ama pek bir bağlantısı yok meselenin onunla.
Kaslar ancak gelişiyor deniyor. Ama bebekler zaten bu kasların farkında doğarmış ve bi onlara beze yapmayı öğeetirmişiz. Normalde kendini temiz tutma güdüsü olurmuş. Bu kasların Kontrolünü 18. Ayda tamamen kaybedermiş. 2 yaştan sonra tekrar o kasları fark etmeye başlıyor. Hakimiyeti de 2 buçuk yaşı buluyormuş
Candysisters Candysisters
Doğrudur canım bilgim yok ama şuan bezi çıkarsam oğlum 15.5 aylık öğreneceğini sanmıyorum kuzenim tuvalet eğitimini 1 ayda halletti 23 aylık filandi sanirim

Ya çok sevindim maşallah. Insallah hiç olmaz. Egzama için bioderma kremleri belki faydalı olabilir

X