2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Allah allah çok ilginç bende bakayım internetten merak ettim. Adaçayıda sütü azaltıyormuş sanirim. Bi şeyler yapmak lazım yoksa çok zor bıraktırmak gogsumdeki damarlar şişmiş yemyesil ortada görünüyordu korktum :KK70:
Bırakmak için çok erken ama daha. Ataklar bitsin, sendromlar bitsin, dişler çıksın da. Yavaş yavaş azaltarak 1-2 aya yayarak bıraktırmak en iyisi.

İkincisi ne zaman sorusu :-) cidden çok zor bir karar ama şu sıralar hemen peşinden yapıyorlar sanki bu oran arttı eskiden 5-9 yıl arasında duyuyordum şimdi diğeri 1 yaşına gelmeden hamilelik duyuyorum zor valla
Ben de istiyorum ikinciyi de kocam istemiyor:KK14:

Anam YAA anlatma hiç maşallah diyelim ama cidden biz nerde hata yaptık çok mu şımarttık oyun oynadık memeye bağımlı yaptık çook düşünüyorum :KK43: ama bir şey fark ettim ki artık çocuk emse bile herkes sütünü sağıp veriyor sırf çocuk bağımlı olmasın diye yakınım Doğum yaptı grip faal oluyorum sağıyorum veriyorum babasına dedi hiç bir zaman o kafada olmadım.migren den öldüm yinede emzirdim ama iyi halt yedim galiba :KK43:( o inşalar rahat biz kafayı yedik herşeyi kendimiz becereceğiz ya
Kızlar böyle anlatıyorsunuz vallahi korkuyorum ha ikinci bebeği daha bi gayretle emzirmeye calisacam diyodum ama böyleyse ben mafoldumo_Odefne emmedigi için sağarak verdim biliyorsuuz

Çok şükür evet anlattığına çok güldüm aynı şeyi bende görümceme yaptım biz çok safız :)))) üst üste hamile kaldı ve normalde bile okadar sinirli bir kızdı ki her ay duvarda telefon kırardı nasıl idare ediyorsun dedimde ellerine bir şey veriyorum top kaşık tuzluk ne bulursam onla uyuyorlar uyanmıyorlar sesi gündüZde. Birbirleriyle oynuyorlarmış tek olsaydı çok yorulurdum diyor :)))
vay anasına inş ana da rabbim bi kolaylık verir

Kızlar böyle anlatıyorsunuz vallahi korkuyorum ha ikinci bebeği daha bi gayretle emzirmeye calisacam diyodum ama böyleyse ben mafoldumo_Odefne emmedigi için sağarak verdim biliyorsuuz
Herşeyin bir hayırlısı var canım bende hep emzirmek istemiştim hamileyken aman Yok çocuk emmeSe aman süt gelmezse şimdi diyorum adam gibi dua etseymişim :)))))

Ahh kuzum senin yazdıklarını okuyunca aklımdan aynıları geçiyo zaten bu çocuklar bu ismi kaldıramadı uyku girmiyo gözlerine :)) bilmiyorum ya uyku eğitimi vermek için en az bir kişinin çok iyi destek olması lazım ya da en azından annenin çalışmaması lazım.. eee ben ertesi sabah derse giderken beni kimse desteklemezse napıcam :KK43:
Benimki de kaldıramadı zaar. Koymayacaktım Ediz falan. Tühhh

Emzırmeyı bıraktırdıktan en gec 6 ay sonra uykusu duzene gırmıs olcak. Kesınnnn
Kız aman şimdi bu gece bırakır emzirmeyi :))
:KK200::deli::dondurma::dua::KK49::eğlence::KK76: bu dediğin olursa seni yiriiim gönülüm :kk77:
Canım benim sadece gece emzirmeyi bırakabilirsin. Benim oğlan yine hasta düzelsin deneyeceğim inşallah.

Kızlaaar ben geldim. Çok birikmiş yaaaa. Öncelikle beni unutmayan Y yilfasa ya teşekkürü bir borç bilirim. Benim oğlan çılgın bu ara. Atak desem haftayaymış o zaman netcez bakem. Nerde kalmıştıkk...

Günaydın kızlar bizde gece uyumadigimiz icin sabah 9da kalkıyoruz umarım bu uyanmalar azıdan dolayıdır yoksa kafayı yicem gece 3 saat uğraştım uyumadı gözler hep kapalı kafası düşüyor ama uyumuyor uyutuyorum yatağına koyuyorum iki dk sonra mız mızmız boyle boyle 3 4 saat uyutmaya çalışıp geri alıyorum çok yıpratıcı gece 1 dede yatsa uyAnıyor 9 dada diş sıkıntısı bitsin uykuları yine boyle olursa doktora danışıp sutu keseceğim böylesi onun içinde Benin içinde eziyet artık hiç uykusunu alamıyor devamlı gece ağlıyor
Canım benimki de aynı. Eğer erken yatarsa 2 de kalkıp sabah 6ya kadar oynuyor. Ama çok erken yatmadıysa dediğin gibi. Bu ara çıldırmak üzereyim ben de mızmız... İlk uyuttuğım andan itibaren 5 10 dkda bir uyanıyor. Mızordanıyor almazsak kucağa çığlık çığlığa ağlıyor. Evde dolaşa dolaşa uyuyor bir ihtimal. Bırakınca yine aynı. Önceki gece en son üsyümde uyudu valla.
Ben bizim doktora sormuştum. Uyumuyor diye uyku terbiyesi ver demişti. Her uyandığında emzirme gecede 2 defa o da belli saatlerde. Onun dışında mızırfanınca yattığu yerde pışpışla demişti. Ben yapamadım. Gece emzirmeyi kesmeyi sordum 1 yaştan önce önermiyorum demişti. Şimdi bizimkiler 13 14 aylık oldu. Arkafaşım 7 atylıkken gece emzirmeyi kesti. Yavru gecede bir defa uyanıyor. Onda da yanına yatırıyor kız uyumaya devam. Demek o ki gündüz değil de gece beslemeyi kesmeyi düşünüyorum ben. Bizimkinin reflüsü de var biraz.

Canım benimki de aynı. Eğer erken yatarsa 2 de kalkıp sabah 6ya kadar oynuyor. Ama çok erken yatmadıysa dediğin gibi. Bu ara çıldırmak üzereyim ben de mızmız... İlk uyuttuğım andan itibaren 5 10 dkda bir uyanıyor. Mızordanıyor almazsak kucağa çığlık çığlığa ağlıyor. Evde dolaşa dolaşa uyuyor bir ihtimal. Bırakınca yine aynı. Önceki gece en son üsyümde uyudu valla.
Ben bizim doktora sormuştum. Uyumuyor diye uyku terbiyesi ver demişti. Her uyandığında emzirme gecede 2 defa o da belli saatlerde. Onun dışında mızırfanınca yattığu yerde pışpışla demişti. Ben yapamadım. Gece emzirmeyi kesmeyi sordum 1 yaştan önce önermiyorum demişti. Şimdi bizimkiler 13 14 aylık oldu. Arkafaşım 7 atylıkken gece emzirmeyi kesti. Yavru gecede bir defa uyanıyor. Onda da yanına yatırıyor kız uyumaya devam. Demek o ki gündüz değil de gece beslemeyi kesmeyi düşünüyorum ben. Bizimkinin reflüsü de var biraz.
Canım bende gece emzirmeleri en azından kesmeyi düşünüyorum ama şuan azılar çkıyor iki tane üst patladı altlar geliyor şu dönemde bırakamam ama hemen bir çıksin o azılar ilk iş :)

İnş kızlar inş bu söyledikleriniz bana gerçekten güç veriyor çevremde herkes beni becerikli temiz titiz bakımlı Bilir çocuk doğduğundan beri bunların hiç biri Yok bu durumda beni yıpratıyor dün buradaki komşular çat kapı geldi saatte erkendi daha öğle uykusuna falan yatmamıştı oğlum o yüzden ev dağınıktı hani Yen'i tanıştığım insanlara mahçup oldum her yer oyuncak koltuk örtüleri dağılmış vs kahve yapmayım dedim çocuk bacaklarıma kapanıp avazı çıktığı kadar ağladı insancıklar kaçar gibi gitti valla :KK43: artık işe gitmiyorum yıllardır çalışan bir insanım oda beni bunalttı çoçuğumda bunalıma girdi benim yüzümden galiba Of inşallah zaman su gibi akar gider kendimi hiç bir şey becerememiş gibi hissediyorum
Aaa @emnis canım hiç sıkma canını... Kime niye mahcup oluyorsun! Sen çocuklu insanın çat kapı gelinmez. Ha hazırlık yapmasını diye haber vermez bazısı. Öyleyse de onlar evin dağınıklığının kusıruna bakmaz. Benim anam babam çat kapı gelemiyor.
Bak ben de 18 yaşından beri gece gündüz çalıştım ilk kez evdeyim. 1 buçuk yıl oldu bazen çıldıracak gibi oluyorum ama değecek. Sakin kalalım biz. Ben çok bakınlı olamadım hiç ama özenliydim yine de makyaj yapmazdım ama saçım başım üstün düzgün olurdu. Çocukluğumdan beri saçlarım hep kısadır benim omzundan azıvık aşağı iner o kadar. Ne hayaller kurardım saçlarım için. Ahh bir uzasalar... Uzadılar. Hayatımda hiç bu kadar uzun saçım olmamıştı. Ama lohusa topuzu forever. Çünkü vaktim yok. Saçlar kıvırcık, ilgilenemiyorum. Bugün eşime dedim kestirsem mi küt diye, yakışıyordu dedi. Ama kıyamıyorum ilk kez uzadı dedim. E uzadı da görmüyoruz ki kullanamıyorsun boşa yıpranıyorlar yazık dedi. Haklı. 2 3 defa ancak alıyorum bir ayda saçımı. Haricinde hep lohusa topuzu. Çok şükür zayıfladım da azıcık üstüm başım düzelmeye başladı.
Zor günler bunlar. Ben ikinci çocuk diye oluyordum. 2 yaş olsun arada diyorduk. Şimdi inan gözüm Yemiyor. Gece uykusu düzene girsin diyorum Edi için. Sonra birden ikinci olursa aynılarını sil baştan yaşamak... Korkuyorum. İnan şu an bike ikinci çocuğu istiyorum ama bu eve kapanma ve uykusuzluk...
Ama geçecek. İnşallah geçecek.

Canım yazık daha çok küçükler ya. Meme sadece süt değil ki. Bunun daha atakları var, köpek dişleri azı dişleri var, 2 yaş sendromu var, kabus görmeye başlamaları var da var. Bırakalım da memeyle avunsunlar bari.
Ben de aynısını düşünüyorum canım. Alerji dönemi yavruyu anne sütü ayakta tuttu. 1 ay sadece patates ve pirinç yedik. Ve çok şükür gayet iyiydi. Be halsizlik ne başka şey... Kv 6. ay anne sütünün işlevini yitirdiğini düşünüyordu. Alerji dönemi Aferin kızım iyi ki kesmemişsib sütten iyi ki emiyor yoksa hali ne olurdu dedi. Hiçbir şey yemediği dönemler oldu kilo kaybı anne sütü sayesinde olmadı. Boyu gelişimi sekteye uğramadı.
Ama gece emzirmeyi keseceğim ya ben :)). Yoksa ben bende Kalmayacağım. :) ha bunu diyorum ama en az 15. ayı bulur. Eşime göre de kıyıp yapamam. Ama bilmiyorum gece yüzünden tükenme noktasına yaklaştım artık.

Beni özetledin canım Allah razı olsun.kendi gözüyle görmeyen abarttigimi sanıyor ama görünce Allah yardımcın olsun diyor.butun bina benim kızımı konuşuyor.neden bukdar çok ağlıyor geceleri diye.hic uyumasını çocuk diyenler bile var :KK43:(
Ya sorma bizim binada 4 bebek var. Herkesin dilinde benimki. Komşunun ablasıymış o yolda çevirdi sordu neyi var diye. Alerji dedim artık. Çok şükür başka dert vermesin Allah. Büyüyecekler. Allah büyük hastalık dert sıkıntı vermesin. Uykusuzluk da geçer.

Canım zeytinyağı sür. Ver emsin sonra mastit filan emsin Allah korusun. Isırdığı zaman tepki vermeden kapat, ısırdığın için acıdı De. Kızınca gülünce inadına yapıyorlar. Benim sıpa gözüme gözüme bakıyor ısırınca, çok acıyor ama tepki vermeyince bırakıyor. Bir ara huy ediniyordu nerdeyse.

Bağımlı olmak diye bir şey yok bence ya. Hiç emen büyük görmedim :)
Eninde sonunda bırakacaklar.
Keyfinden sağıp Verenler yanlış yapıyor bence. Hem düzenli sağmazsa süt De azalır hem çocuk biberona alışır. Meme sadece süt değil ki.
Canım bir arkadaşım çok severmiş ekmeyi. Annesi anlattı. Arkadaşları dalga geçince utanıp bırakmış 7 yaşında. İlkokul 1de :)

X