2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
maalesef bencillik canım.. sana da kıyamam sen elinden geleni yapmışsın olmayınca yapacak bir şey yok. Olduğu kadar nasibini almıştır yavrun

Altıncı gün dolmak üzereydi
Ve Tanrı hala kadını yaratıyordu.
Bir melek çıkageldi.
Tanrı’ya;
– Ötekini, erkeği çok daha çabuk yaratmıştın, buna niye bunca zaman ayırıyorsun?
diye sordu.
Tanrı yanıt verdi:
– Çünkü buna çok değerli, çok farklı özellikler katıyorum.
dedi.
– Örneğin yüzlerce parçadan oluşturuyorum.
Ama yine bir bütün olmasını sağlıyorum.
Bu yarattığım bir çok çocuğa aynı anda sarılabilmeli,
Dünyanın her yerindeki çocukları kucaklayabilmeli.
Düşen bir çocuğun kanayan dizini de,
Yaralı bir yüreği de iyileştirebilmeli…
Melek sordu:
– Kaç eli, kaç kolu olacak?
– Sadece iki.
– İki el, iki kolla mı yapacak bu dediklerini…
– Hepsi bu değil…
Kendi yaralarını da kendi sarabilecek.
Ayrıca günde 18 saat çalışabilir durumda olacak…
Melek yaklaşıp kadına dokundu…
– Onu çok yumuşak yapmışsın.
– Yumuşak ama aynı zamanda çok güçlü.
Gücünü ve kaldırabileceklerini hayal bile edemezsin…
– Düşünmeyi de bilecek mi?
– Yalnızca düşünmeyi değil.
hem sağduyusunu kullanmayı,
Aklıyla ve yüreğiyle muhakeme etmeyi,
Hem de mücadele etmeyi,
Düşüncelerini savunmayı,
Sorun çözmeyi de biliyor…
Bunların yanı sıra, uzlaşmayı da biliyor…
Melek, kadının yanağına dokundu.
Eli ıslanınca bu nedir diye sordu.
Tanrı yanıtladı:
– Buna gözyaşı denir.
– Neye yarar?
– Kendini ifade etmeye yarar.
Acıyı, kuşkuyu, aşkı, yalnızlığı, onuru,
Ama aynı zamanda sevinci ifade etmesine yarar…
-Kadının kendini ifade biçimleri sonsuzdur:
o, sevinci, mutluluğu ve aşkı yakalayıp ,
Sımsıkı sarılmayı bilir…
Haykırmak istediği vakit susabilir;
Sustuğunda çığlığını duyurabilir;
Öfkelendiği vakit gülümseyebilir,
Ağlamak isteyince şarkı söyleyebilir,
Mutlu olunca ağlayabilir,
Korktuğu vakit gülebilir…
O inandığı doğrular için sonuna dek mücadele eder;
Haksızlığa karşı savaşır,
Çözüm yolunu biliyorsa,
‘Hayır’ yanıtını asla kabullenmez.
– Amma çok marifeti varmış!
– Arkadaşı doktora yalnız gitmesin diye ona refakat edendir.
Korkan birini gördüğünde,
‘Tut elimi korkma’ deyip,
Elini uzatandır…
Her düğün her doğum haberine mutlu olandır.
Tanıdığı ya da tanımadığı amma kendine yakın bildiği her ölüm haberine kalbi kırılandır.
Ama yine de yaşamı sürdürme gücünü kendinde bulandır…
Çocukları daha çok yesin diye ‘ben zaten toktum’ diyendir…
-Bir öpüş, bir sarılış, bir kucak açışla kırık,
Ya da yaralı bir yüreğin onarılacağını bilendir…
– Peki, bunun hiç mi eksiği ya da yanlışı yok?
– Hiç olmaz olur mu?
Var bir hatası:
Ne kadar değerli olduğunu unutur!”

Canlar 2 yaşında bir hasta çocuk için yasin okumamı istedi bir arkadaşım belki sizlerde okumak istersiniz diye sorayım dedim okuyabicek olan varmı

Tüylerim diken diken oldu

Ya tecrubeli anneler bana bi akil verin...oglum 2ay oncesine kadar cok guzel yiyordu...2aydir bisey yediremiyorum..sicaklardandir dedim pespese dis cikardi distendir dedim idrar yoku enfeksiyonu gecirdi ondandir dedim ama yok yemiyo...bu süreçte aliskanlik mi yapti acaba oncdene ne versrm yerdi simdi kasigin ucundan tadina bakiyo oyle yiyo bi kahvaltiyi duzgun yaptirabiliyorum yemek hic bise yemiyo sadece tarhana corbasi iciyodu bugun onu da yarım yamalak icti ne yapsam bilemedim zamanla duzelir mi hergun yeni seyler deniyorum belki yer diye yok yemiyo

Metin bankadaki performans görüşmeleri gibi olsa da fotoğraf muazzam :)

Koalanın yatışı iyiyse bi avantaj aklımda olsun ama en son yükseltici olarak olmaması kötü ama o da ucuz bişey ya bilemedim

Bunu ben de fark ettim iyi ki mama varmış valla emzirmek mama yapmaktan kolay ama

Benim kızım da çok Mızmız bu konuda, gerçi belli de olmuyor. Bazen hiç yemez dediğimiz şeyi yiyor, genel olarak taneli şeyleri sevmiyor malesef. Az da olda bi blenderla pırtlatıyorum, en azından tadını sevip sevmediğini anlamak için.
Arkadaşlar benzet tarif vermişti ama ben yemeğin yanına bi kek yaptım bugün. Muzu biraz fazla koydum, iki çay kaşığı da çekilmiş fındık koydum. Yedi bir tane.. bir de yumurtalı kare kare hamur kesti annem, hiçbirşey yediremezsem onu haşlayıp veriyorum yoğurtla, seviyor. Hazırları da vardır yapacak kimse yoksa.. bir de zaten hali hazırda çok yemediği için neredeyse herşeyine kavrulmuş kıyma koyuyorum besleyici olsun diye .

kesinlikle kolayda bu arkadaşımın evinde bakıcısı temizlikçisi var o yüzden orası ona sıkıntı olmuyor :))
Artık yuhhhh diyorum başkada bişey demiyorum .tobe tobe insanı zorla günaha sokuyorlar.ozaman niye doğurdun diyeceksin ama demiyorum anladınız siz

Sutum az oldugu halde surekli emziriyorum..kizimin karni tok olsa bile emmek istiyor surekli..hatta emzirecegimi farkettigin cok heycanlaniyor guluyor canim yavrum..Boyle bir nimetten evlatkarini mahrum birakanlara Allah akil versin

kesinlikle kolayda bu arkadaşımın evinde bakıcısı temizlikçisi var o yüzden orası ona sıkıntı olmuyor :))

Canı sıkılmış onun , çalışmıyordur da :)
Yardımcıya hiç karşı değilim hiçbir konuda, şartlar uygunsa hayatı zorlaştırmanın manası Yok. Ona söyle bebeğin de büyümüşünü alsın direk, zahmetsiz olur

maalesef bencillik canım.. sana da kıyamam sen elinden geleni yapmışsın olmayınca yapacak bir şey yok. Olduğu kadar nasibini almıştır yavrun

inş tabi orası öyle. ama başta çok takıyor insan. yoksa öylede büyüyor böylede büyüyor. etraf zaten ayrı değişik, herkes olmuş herbokolog :) aman bebek değilde kazık kadar insanlarla uğraşmak daha zor valla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…