2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Bzmki de zıplaya zıplaya ayaklarını vura vura ağlıyor sinirlenince.yeni yapmaya başladı bu sıralar
Kız ayşe deneme biir kii sensin dimi bu :)) ahh yarama bastın benim balık garip hareketler yapıyo anacım 1 aydır ciddi anlamda korkuyorum kendimi suçluyorum ben mi sebep oldum bu sinire kötü örnek mi oldum diye :/ çocuk öyle bi kollarını falan uzatıp titretiyo ki kendini sıkıyo falan ne bu havalar ya en azından 2 yaşındayken bunları yaşamamız gerekmiyo muydu?? Ayy bunun ergenliğini düşünmek bile istemiyorum

Kvaliden tek mi yasiyordu yanilmiyorsam.evleriniz cok mu uzak birbirinize.
Sabah birakip aksam alsan
Ya da o sizin eve gelsin.

bizimki de öyle kuzum yaaa bildiğin tepiniyor bana vuruyor , yaramazlık vs çocukta olur ama şımarıklık ve şiddet yanlısı çocuklar olmazlar inş hiiiiç sevmiyorum öyle cocukları :/

herkes aşağı yukarı bu sorunları yaşıyor sanırım. en kötüsü de ilişki zedeleniyor. 10 aydır bu çocuğa ben bakıyorum ve bu çocuğun annesiyim. anlamadığım ben çocuğu tanımıyor daha rahat bakar diye ona anlatıyorum he he diyor akşam yine aynı. ertesi gün yine yine bu sefer çok söylüyormuşum gibi pimpirikliymişim gibi gözüküyorum. halbuki beni dinlese biraz çaba sarfetse bende bu kadar söylemek zorunda kalmayacağım. misal çok taze bir olay. bana akşamdan bugün çok kaka yaptı sıvı diyor bende kayısı yerine muz armut fln ver dedim kayısı verme neyse sabah dolaba bir baktım kayısı püresi var yarım dedim ondan sıvı herhalde sonra mutfağa gelince yine dedim anne bugün kayısı verme olurmu dedim. bana yok kızım vermedim bak bunu verdim vericem diyo elinde kayısı püresi!!! ben o dk error verdim zaten. sanırım ne verdiğinede bakmıyor. eşim çok kuruntu yapıyorsun bilmem ne diyor ama ben şimdi bunun önüne geçmezsem bu kendi düzeni ile başını alıp daha büyük sorunlarla beni daha da delirtecek. şimdiden önlem alıyorum işin özü. ama gerçekten şimdiden yıldım! 2 yıl nasıl geçecek böyle bilmiyorum.

Kvaliden tek mi yasiyordu yanilmiyorsam.evleriniz cok mu uzak birbirinize.
Sabah birakip aksam alsan
Ya da o sizin eve gelsin.

yok eşi var. aslında planımız başta o gelecekti ki ben buna hiçççç inanmadım. lohusayken bile evine kaçmak için delik aradı. zaman yaklaşınca yolunu yaptı çünkü k pederin prostat kanseri tanısı çıkınca ki yatalak değil baş evrede ameliyat fln olacak. bu ona bahane oldu. bende zaten bu durumdan ötürü hani gelecektin fln diyemedim paşa paşa bu durumu kabul etmek zorunda kaldım. o zaten gelmeyecekti biliyorum. çünkü yapamaz. huyunu biliyorum. hiç net konuşmadıki hep bakıcaz edicez hep isteksizliğini belli etti yani. evler ters noktada. ev alma durumları vardı bize almadıkları için uzağız ve bu durumları yaşıyoruz şuanda. yakın olsaydım sabah bırakıp akşam alacaktım ama şuanki evden işe yetişmemiz mümkün değil.

Anne sen yoruluyorsun biraz seni daha fazla yormayalim.yaninizda birde bakici olsun.o bebege baksin sende ev isiyle ilgilenirsin de.hem gozun kizin ustunde olur hemde sen fazla yorulmamis olursunde.
Sen bakamiyorsun deme esine de annen bakamiyor deme.yoruluyor cok diye bakici tutalim diye ikna et.

Canım yaşı var mı kv nin yani elindekinin kayısı olduğunu yaşlı olduğu için mi anlamıyor. dalgınlığına mı geliyor yoksa umursamadığından mı. Takılmakta çok haklısın.. senin söylediğin şeyler aslında onun işini kolaylaştıracak daha rahat edecek ama bilemedim :/ zor.. benim annem bakıyor bir şey olduğunda anne böyle yapma şöyle yap diye rahatça söyleyebiliyorum çok şükür ama k.v zor inş zamanla alışırsınız canım.

bakıcı fikrine de karşı işin komik yanı :) ama akşam gidince de söyleniyor yoruldum diye. ben şimdi biraz bekliyorum bu yüzden daha çok yeni başta bakmadığı için kolay geliyordu ama zamanla o fikre de sıcak bakacaktır. zaten bu işten sıyrılmamın iki yolu var ya bakıcı tutulacak, ya da biz onların oradan ev alacağız başka yolu yok bu işin. onu da anlıyorum yaşı 65 kolay değil, biz bile yoruluyoruz onun için elbette daha zordur. ama benim amacım bu çocuğa düzgün bakılması, yani bakmak için bakmak amaç olmamalı. eski usülde ki gibi yalap şap büyüyecekse istemiyorum. isteksiz olduğununda farkındayım ama kendi hataları yüzünden bu durumdayız. bizim evimiz vermiş olsalar biz boşuna kira ödüyoruz onların yüzünden o paraya ben çok rahat bakıcı tutardım. bizden ev vericez diye aldıkları paraların kredilerini ödüyoruz öte yandan. bir kısmıda yeni bitti. yani artık birikti son raddeye geldim bu sebeple. oda farkında olduğu için mecbur kalıyor yoksa bakamam derdi bence.

yaşı 65 ama dinç bir kadın. ama yapı gereği üşengeç yani akşamdan oturur bulaşıkları koymaz sabaha kadar bekler, her gün duş alınmasını saçma bulur, pinti bir kadın. gözü de görüyor okuma yazması da var halbuki ama istek yok içinde anlıyorum bunu. ben 10 ay annemleydim annem gül gibi baktı eylüle hatta beraber baktık inan benden daha güzel baktı ve herşeyi ondan öğrendim. kadın kendi çocuğu gibi sevgi doluydu. birde diğer tarafa bakıyorum ne özlerler ne gelirler, ne ihtiyacını sorarlar. yani ailelerimizin arasında da dağlar kadar fark var. kv de imkanda var hani yok desem neyse varlık içinde yokluk yaşatır adama o derece bir kadın. kalan yemekleri akşamdan ocakta bırakır, köfte akşamdan kaldı masada durur. ben bu pislikte yaşamak istemiyorum. beni korkutan 2 yıl una nasıl dayanacağım.

ay canım yaa ne diyim çok haklısın kaygılarında.. inşallah yakından ev alırsınız da bir nebze düzelir. çok iyi baksa dahi aynı evde yine olmuyor o yüzden umarım bir ev bulunur o civarlarda pahalı Allah yardımcınız olsun

aynen çok pahalı. bizi 3 yıldır ev vericez diye oyaladılar. bende çocuk olana kadar yapsalar diye hep dua ettim çünkü bu durumların olacağını biliyordum. enişteye bile diğer oğluna fln ev verip bizi hep mağdur ettiler. artık kredi fln alıcaz bi şekil.

Canım arkadaşım konuşma seklimden nasıl da çıkardı beni:):):) valla canı sıkıldıkça ısırıp morartiyor her yerimi.sacimi çekiyor bı taraftan.aglamasi da yurutecteydi birden ziplaya zıplaya kndini oraya buraya atmaya basladi.ben de şok oldum görünce koca çocuk gibi triplere girdi bunlar smdiden:) ozledik seni açma arayı ben nerelere geldim haberin bilem yok artık çok yakınız

Canım dün annem mercimek çorbası yaptı yarım kase bile değil icirdim ama bütün gece bütün mahalleyi ayağa kaldırdı .mercimek çorbası mı bir daha hayirrrrrrrr

Kizlar benim minik yavru olmus ari bulmus yerde ve onu agzina atmis.
Dun camlari sildim yerleri fln supurdurm ama gece herhlade oldu ari hic de bugun yerde gormedim.gozum hep yerde zaten en ufak bisey gorse aninda agzina goturuyor.
Nerden buldu ne ara artti anlamadim.bi baktim bisey geeliyor agzinda meger ariymis.bisey olurmuki aridan.

jean yolculuk yormustur yavrucuklari
Molfix 3d bezini sen mi kullaniyordun canim.
Benim yavru sulu kaka yaptiginda aninda sirtina kadar tasiyor kakalar.normal molfixde tasiyormuydu unuttum simdi.
Sizde durum nasil.
Cis de gercekten cok iyi ama sivi kaka hemen sirtta.
Sabah aksam ust degistir yika vs zor oldu
Uzum incir yedigi zman hemen ishal olarak cikiyor bizim

Canım dün annem mercimek çorbası yaptı yarım kase bile değil icirdim ama bütün gece bütün mahalleyi ayağa kaldırdı .mercimek çorbası mı bir daha hayirrrrrrrr

1 ay önce benim annemde yapmıştır bizde sıkıntı yaşamıştık. o günden beri vermiyorum. sanırım daha erken.

prima primium kullanan varmı? ben ilk zamanlar sıkıntı yaşamıyordum ama şimdi çiş dolunca poposunun için beyaz beyaz birşeyler doluyor. bu hiç hoşuma gitmiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…