2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Kızlar 6 hafa 3 günlük hamileyim kızlar. dokor 5 hafalıkken gittiğimde 10-15 gün sonra gelmemi söyledi yani bu çarşamba gideceğim ama 7 haftalık olacağım o gün. kalp atışları karından duyulur mu yoksa vajinal ultroson ile mi bakar??? Kalp atışları karından ne zaman duyuluyor kızlar??
Canım senle günlerimiz ayni ben de perşembe gdecem doktora karından bakacak. Inşallah duyarız da içimiz rahatlar ☺

şeker oranı fazla olunca bebeğe nasıl zararı oluyr cnm ben biraz cahilim bu konularda :KK43: illa kahvaltı da sıvı bir şey istiyrum küçük barakta tüketmeye çalışayım bari

Hamilelik şekeri çıkabilir diye . fazla araştırma yapmadım ama malum gebelikte sekere fazla önem veriliyor

Kızlar 6 hafa 3 günlük hamileyim kızlar. dokor 5 hafalıkken gittiğimde 10-15 gün sonra gelmemi söyledi yani bu çarşamba gideceğim ama 7 haftalık olacağım o gün. kalp atışları karından duyulur mu yoksa vajinal ultroson ile mi bakar??? Kalp atışları karından ne zaman duyuluyor kızlar??
cnm daha erken bende 3 gun oncesine kadar moralim sıfırdı.6+4 tum sanirim kalp atisini duyamadik bebek felan da gozukmemisti.acikcasi cok cok korktum bide bu tup bebek..7+3 de duydum cok şükür. endiselenme ve araştırma kafan daha cok karisir.rabbim guzel haberlerle karsilastirsin..
Kızlar birşey daha sormak istiyorum benim rahim girişinde sol tarafta bi batma gibi kramp acı gelip gidior 1 saattir ara ara oluyor kızlar Düşük belirtiisi olabilir mi
benimde aynen suan sag tarafta var batma.bicak sokuluyo gibiydi.sicak su torbasi koydum ayagima kendimi sicak tuttum gecti.bende bilmiyorum..benimde ilk.rabbim saglikla kucagimiza almayi nasip etsin..

Canım senle günlerimiz ayni ben de perşembe gdecem doktora karından bakacak. Inşallah duyarız da içimiz rahatlar ☺
aaa evet cnm SAT ın 10 şubat mı :)

Ben çarşambaya randevu aldım ama devlet hastanesine. önce medikal parka gidiyordum doktordan hiç memnun kalmadım bana 2 hafta sonra gel dedi gitmeyeceğm başka özel hastane doktor araştırıyrum. şimdi çarşamba günü devlete gideceğim diye korkuyrum alttan bakalım derse diye

cnm daha erken bende 3 gun oncesine kadar moralim sıfırdı.6+4 tum sanirim kalp atisini duyamadik bebek felan da gozukmemisti.acikcasi cok cok korktum bide bu tup bebek..7+3 de duydum cok şükür. endiselenme ve araştırma kafan daha cok karisir.rabbim guzel haberlerle karsilastirsin..

benimde aynen suan sag tarafta var batma.bicak sokuluyo gibiydi.sicak su torbasi koydum ayagima kendimi sicak tuttum gecti.bende bilmiyorum..benimde ilk.rabbim saglikla kucagimiza almayi nasip etsin..
inşallah sağlıkla alırız kucağımıza :)
evet sanırım üşümekten oluyor. eskiden evde üşümezdim tişörtle dururdum ev iyi ısınıyor bizim ama şimdi kat kat giiyniyorum adet dönemi gibi hasssasım çok seninde ağrılı üşümeli mi geçior

9 şubat canım ama doktor muhtemel dogum tarihne 16 kasım yazmış ☺ bna doktor sormuştu vajinal muayene ister misin diye, ben istemiyorum dedim. O yüzdn bna hep karından bakıyo. Isteyip istemedgni sana da sorar bence canım. Vajinalden ben de korkuyorum.

gebelik şekerinin bebeğe nasıl bi zararı var acaba bi araştırayım

Canım fazla arastirmadim o yüzden yanlış yönlendirmek istemem. Genelde şeker yuklemesini 20. Haftalardan sonra yapıyorlar. Bende pko vardı o yüzden insulin direnci vardı o yüzden biraz dikkat etmeye çalışıyorum.

aaa evet cnm SAT ın 10 şubat mı :)

Ben çarşambaya randevu aldım ama devlet hastanesine. önce medikal parka gidiyordum doktordan hiç memnun kalmadım bana 2 hafta sonra gel dedi gitmeyeceğm başka özel hastane doktor araştırıyrum. şimdi çarşamba günü devlete gideceğim diye korkuyrum alttan bakalım derse diye
9 şubat canım ama doktor muhtemel dogum tarihine 16 kasım yazmıs☺ bana doktor sormuştu vajinal muayene ister misin diye, ben istemiyorum dedim. O yuzdn hep karından bakıyo. Isteyip istemedgni sana da sorar bence canım. Vajinalden ben de korkuyorum.

9 şubat canım ama doktor muhtemel dogum tarihne 16 kasım yazmış ☺ bna doktor sormuştu vajinal muayene ister misin diye, ben istemiyorum dedim. O yüzdn bna hep karından bakıyo. Isteyip istemedgni sana da sorar bence canım. Vajinalden ben de korkuyorum.

ilk 4 haftalıkken gitmiştim karından görünmüyor diye keseyi görmek için alttan bakalım dedi... hiç bana sormadı isteğimi :KK43: izah etmedi istersen bekle haftaya karından bakalım demedi bende cahillikten vajinal muayene yaptırıdm ama çk zor oldu batma oldu .. doktoru değiştircem beni yeterince bilgilendirmedi ve beni bekletti telfon knuşması yaptı önümde... eşim erkek doktdr istemiyor onun yüzünden bayan doktor konusunda sıkıntı yaşıyrum çok iyi bayan doktor bulamıyrum araştırıyrum ama ... Gebzedeyim ben bi de tuzla da ki hastanelere bakacağım bayan doktorlara... devletted e afedersiniz ama mal gibi davranıp aç bakalım derse korkuyrum.. inşallah tam 7. hafta gitmiş olcam görünür karından

ilk 4 haftalıkken gitmiştim karından görünmüyor diye keseyi görmek için alttan bakalım dedi... hiç bana sormadı isteğimi :KK43: izah etmedi istersen bekle haftaya karından bakalım demedi bende cahillikten vajinal muayene yaptırıdm ama çk zor oldu batma oldu .. doktoru değiştircem beni yeterince bilgilendirmedi ve beni bekletti telfon knuşması yaptı önümde... eşim erkek doktdr istemiyor onun yüzünden bayan doktor konusunda sıkıntı yaşıyrum çok iyi bayan doktor bulamıyrum araştırıyrum ama ... Gebzedeyim ben bi de tuzla da ki hastanelere bakacağım bayan doktorlara... devletted e afedersiniz ama mal gibi davranıp aç bakalım derse korkuyrum.. inşallah tam 7. hafta gitmiş olcam görünür karından
Anladım canım düşüncesiz ve saygısız bi doktora denk gelmişsin. Böyle bi durumdan ben de çok etkilenirim, tecrubesiz oldugum için ben de korka korka gtmiştim, sagolsun anlayışlı çıktı. Insallah iyi bi doktor bulabilirsin canim. Buyuk ihtimal görunur canım karından.

Kızlar doktordan ciktik cok sukur kese ve bebisi gördük :) kalp atışını duyamadik dha 10 gun sonrasına gun verdi tekrar . 6+1 günlük adet günümle ayni gidiyomus. Cok sukur allahım isteyen herkese nasip etsin insallahhhhh :nazar:

gözünaydın cnm kalp atışınıda duyarsın inş. darısı başıma bide ben görsem rahat etcem walla :)

Kızlar doktordan ciktik cok sukur kese ve bebisi gördük :) kalp atışını duyamadik dha 10 gun sonrasına gun verdi tekrar . 6+1 günlük adet günümle ayni gidiyomus. Cok sukur allahım isteyen herkese nasip etsin insallahhhhh :nazar:
Gözün aydın canım. Kalp atışını da duyarsın inşallah gerçi olmana kadar meraktan ölürsün sen:rolleyes: ama günler su gibi geçsin kalp atışınıda duy sağlıkla kucağına al inşalla:nazar::emir_bebek:

Bence hemen panik yapmaya gerek yok, benim de olmustu o gun dinlendim ve bol su ictim, progestana yeni baslamistim zaten, sonrasinda devam etmedi, akinti kirmiziya donuk olmadigi surece cok panik yapmamak lazim bence.

Cok.saol ya bnm bi kaybim olunca pimpirikli oluom cokda erken zaten daha kesem gorulmedi.jeske biraz gec ogrenseydim. Normalde daha dun adet gnm du. Sat 24 subat erken ogrenmis oldum.persembe keseyi gorursek braz rahatlicam

X